Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Wrz 22, 2024 18:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 08:56 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Bejdul napisał(a):
Nagrają genialny album, niekoniecznie thrashowy. Myślę, że coś w stylu CTE, czy Youthanasi mogliby spokojnie nagrać.


Pomarzyć można. Mustaine może weźmie sobie do serca opinie na temat SC i faktycznie nagra solidny album. Tym razem niech muzyka pochodzi z głowy a nie z serca :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 11:06 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
BadOmen napisał(a):
Bejdul napisał(a):
Nagrają genialny album, niekoniecznie thrashowy. Myślę, że coś w stylu CTE, czy Youthanasi mogliby spokojnie nagrać.


Pomarzyć można. Mustaine może weźmie sobie do serca opinie na temat SC i faktycznie nagra solidny album. Tym razem niech muzyka pochodzi z głowy a nie z serca :D


Gorzej, jeśli Dave uważa, że Super Collider to jest wspaniały album i że odniósł wielki sukces, i trzeba za tym sukcesem podążać. :D

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 14:18 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
To jest wasza opinia, bo ja znam ludków z innych forów, którym właśnie taki Megadeth, spodobał się i to bardzo. Stawiają tą płytę w Top 2013.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 14:48 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Burzum napisał(a):
To jest wasza opinia, bo ja znam ludków z innych forów, którym właśnie taki Megadeth, spodobał się i to bardzo. Stawiają tą płytę w Top 2013.


Oczywiście ale to chyba mniejszość fanów. Ogólnie nie można chyba powiedzieć, że SC został dobrze przyjęty, choć oczywiście zawsze znajdą się osoby, którym album się spodoba.


Ostatnio edytowany przez BadOmen, Czw Lip 25, 2013 15:22, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 14:56 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Bochen napisał(a):
http://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/megadeth_planning_new_album_time_is_short.html

Hmm... :roll:

"You know, time is short. Nobody knows how long they're gonna live. You see what happened with Jeff Hanneman, so I wanna write as much as I can while I can.

To najgorsza wiadomość z obozu megadeth od wielu lat. Już lepiej, żeby ten zespół się rozpadł, niż nagrywał płytę sekundę później, jeszcze w takim składzie.

BadOmen napisał(a):
Burzum napisał(a):
To jest wasza opinia, bo ja znam ludków z innych forów, którym właśnie taki Megadeth, spodobał się i to bardzo. Stawiają tą płytę w Top 2013.


Oczywiście ale to chyba mniejszość fanów. Nie można chyba powiedzieć, że SC został dobrze przyjęty, choć oczywiście zawsze znajdą się osoby, którym album się spodoba.

Na jednym gitarowym forum większości bardzo podobał się ten album, niektórzy mówili, że ma w sobie to coś, że warto kupić, jeszcze inni userzy byli zawiedzeni Kingmakerem, o wiele bardziej podobał im się tytułowy, dla niektórych cały album mógłby być jak utwór tytułowy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 16:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ellefson zalinkował na Twitterze:

http://www.reverbnation.com/play_now/18082898

Jakaś solowa płyta się szykuje, czy co? Ktoś coś wie więcej?

---

http://www.metal-archives.com/albums/Da ... ory/295652

Niby w 2011 jeden z tych numerów znalazł się na tej płycie, ale drugi nie. Ciekawe ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 17:45 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
stanger napisał(a):
dla niektórych cały album mógłby być jak utwór tytułowy.


To byśmy mieli dopiero świetny album ;)

Marko napisał(a):
Ellefson zalinkował na Twitterze:

http://www.reverbnation.com/play_now/18082898

Jakaś solowa płyta się szykuje, czy co? Ktoś coś wie więcej?


Ellefson wspomina o tym w wywiadzie:

Cytuj:
R.O.: Besides Megadeth, you also have other side projects like the power metallers "Avian" while you also participate as a guest at different releases. Do you have any plans with these side projects or are you planning a guest appearance in a release of another band?
David: Because we've been so busy with Megadeth work these past few years I haven't really participated much with any other side work. I did release a song with F5 on iTunes earlier this year, a track called "Sleeping Giant's". Other than that, Megadeth has been the bulk of my life since I rejoined back in 2010.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=23427


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 18:54 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Niektórzy tu mocno przesadzają. Nie zapominajcie, że całkiem niedawno zespół nagrał rewelacyjny "Endgame" i solidną "13" udowadniając, że są w stanie nagrać album na wysokim poziomie. A tu po jednym słabszym "SC" pojawiają się teksty, że lepiej jakby zespół się rozwiązał. Ehhh... :roll: Co w tym złego, że po jednym albumie zabierają się za kolejny? W latach 80 to była norma.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 12:53 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
fiXXXer_85 napisał(a):
Niektórzy tu mocno przesadzają. Nie zapominajcie, że całkiem niedawno zespół nagrał rewelacyjny "Endgame" i solidną "13"
a następnie Super Collider, tym samym udowadniając, że w króciutkim czasie(Dave podczas tworzenia tegoż shitu, mówił, że im dłużej siedzieli w studiu tym cięższe i szybsze kawałki wychodziły), bez zmiany składu, po zakopaniu toporków wojennych z innymi zespołami i lizaniu się z nimi podczas Big4 i bez małego impulsu w stylu "wszystkie istoty we wszechświecie kupiły nowy album Mety sekundę po premierze", nie ma szans na lepszy album od SC, jeśli będzie go robił w jeszcze krótszej przerwie niż między 13 a SC.
Potrzebna jest zmiana składu i dłuższa przerwa(niech poczekają na album Mety), wtedy można się spodziewać czegoś lepszego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 13:49 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Fascynujące... Powiedz mi jeszcze jakie jutro liczyby padną w lotka... :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Sob Lip 27, 2013 11:34 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
hmm... bardziej pasowałoby "no co ty nie powiesz"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 28, 2013 18:36 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
To wszystko co mówicie mija się z celem. Co ma obecny skład zespołu do rzeczy, skoro największe hity zespołu napisał Mustaine w pojedynkę? Co ma do rzeczy czas od wydania ostatniej płyty, skoro rewelacyjne albumy wychodziły kiedyś z rocznym, czy dwuletnim odstępem? Co ma do rzeczy poziom poprzedniej płyty do poziomu następnej w planach, skoro po "Risku" powstał "The World Needs a Hero"?

Dlatego jeśli ktoś uważa, że w przypadku Megadeth czas od wydania poprzedniej płyty oraz jej poziom, a także obecny skład mają znaczący wpływ na poziom albumu, to moim zdaniem jest wróżbitą i tyle.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 28, 2013 21:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
fiXXXer_85 napisał(a):
Co ma do rzeczy czas od wydania ostatniej płyty, skoro rewelacyjne albumy wychodziły kiedyś z rocznym, czy dwuletnim odstępem?

Ja uważam, że jednak ma. Dave nie jest już młodzieniaszkiem i nie można mieć przez całe życie genialnych pomysłów. Stąd też może czasem lepiej zwolnić, popracować nad czymś dłużej, bo facet ewidentnie w formie nie jest.
Okres buntu i mnogości pomysłów już dawno ma za sobą. Nie można być wiecznie kreatywnym. Gdyby tak było, to ludzie bez podstaw nie wkurwialiby się na Megadeth.
fiXXXer_85 napisał(a):
Co ma do rzeczy poziom poprzedniej płyty do poziomu następnej w planach, skoro po "Risku" powstał "The World Needs a Hero"?

To czy TWNAH zmazał plamę po Risk jest również kwestią indywidualną. Osobiście pałam niemal obrzydzeniem do tego albumu (na chwilę obecną). Nie przypominam sobie abym lepiej się poczuł w momencie jego wydania. Nie miałem pewności czy zespół wróci na właściwe tory i TWNAH absolutnie nie dał mi żadnej nadziei.
fiXXXer_85 napisał(a):
Dlatego jeśli ktoś uważa, że w przypadku Megadeth czas od wydania poprzedniej płyty oraz jej poziom, a także obecny skład mają znaczący wpływ na poziom albumu, to moim zdaniem jest wróżbitą i tyle.

Więc ja jestem wróżbitą ;)

W ich wieku wydanie dobrego albumu to już nie jest na pewno taka prosta sprawa (Meta pewnie coś o tym wie, dlatego nagrywają tak rzadko). Gdyby to wszystko było takie łatwe, to Dave by nie powielał pomysłów i nie sięgał po rzeczy, które napisał "wieki" temu. Gdyby miał bardziej kreatywnych muzyków (bądź, gdyby dał komuś dojść do słowa), to wierzę, że z pewnością dałoby się stworzyć naprawdę coś konkretnego. Wcale nie dziwię się fanom, że mają już na starcie obawy wobec następczyni SC. Nie można się spodziewać, że nagle zaczną wydawać hurtowo tak genialne albumy jak RIP, CTE czy Y. To już nie te czasy. Możemy się jedynie cieszyć, że Rudy dał radę nagrać "ostatnio" tak świetne rzeczy jak TSHF (dłuższa przerwa po TWNAH, co zaowocowało świeżością) i Endgame (pewnie czynnik Metalliki, co wielokrotnie było poruszane).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 02:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dopóki Rudy nie pójdzie po rozum do głowy nie ma co liczyć na dobry album
żadna zmiana składu, 10-letnia przerwa i 15 kompozytorów nie pomoże

dla niektórych swiatełkiem w tunelu było Endgame (nie dla mnie) ale jedna sikorka (TSHF jednak był robiony jako solowy więc się nie liczy) wiosny nie czyni - SAD BUT TRUE ;)

ot takie moje nocne reflekcje ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 10:01 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
No nie wiem, dalej te argumenty do mnie nie trafiają. Nie ma recepty na dobry album... Następna płyta moim zdaniem ma szanse być w równym stopniu udana, co okazać się kupą :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 10:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
fiXXXer_85 napisał(a):
Nie ma recepty na dobry album... Następna płyta moim zdaniem ma szanse być w równym stopniu udana, co okazać się kupą

Oczywiście, pełna zgoda, jednak uważam, że ludzie mają prawo być rozgoryczeni, mieć obawy i narzekać w tym przypadku ;)
Życzę chłopakom jak najlepiej i szczerze liczę na to, że zaskoczą fanów dobrym albumem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 15:12 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Jeśli chodzi o TWNaH to zgadzam się z Meteuszem. To ważny album, był próbą powrotu do starego grania ale próbą niezbyt udaną. Dopiero TSHF Mustaine pokazał, że nadal potrafi nagrać porządny metalowy album. Choć w tym co pisze Fix jest sporo racji, nie wiadomo co przynesie przyszłość. Nie byłem jeszcze fanem Megadethu gdy wychodził Risk ale zapewne miałbym wtedy podobne odczucia co Mateusz teraz, a kilka lat później dostaliśmy bardzo dobrego thrashowego Endgame.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 19:01 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Przede wszystkim zajebiście się Was czyta, fajnie jest obcować z tak inteligentną, potrafiącą wyciągać mnóstwo konkretnych argumentów ekipą.

Aczkolwiek uważam, ze to błędne koło, osobiście wydaje mi się, że Rudy nie jest już tym samym człowiekiem, który urodził takie perełki jak w latach swojej świetności, myślę, że od momentu powrotu na scenę, spełnia się w kwestii komponowania, nagrywania itd. Pisząc album po albumie, bez względu na to, ile trwa przerwa między nimi ani tym bardziej na skład (jeśli byłby nie zadowolony - wiemy co potrafi i że potrafi), liczy na to, że będzie się to podobało wszystkim,fanom starym i młodym, świadom jest swoich życiowych jak i muzycznych zmian, wyjaśnił je chociażby w autobiografii i raczej nie zamierza nic robić na siłę ani wbrew sobie. Endgame mu wyszedł zdaniem większości, ale myślę, że on nie traktuje tego albumu jakoś specjalnie. Po prostu nagrywa dalej. jeden się bardziej podoba inny w ogóle ale czy to na nim robi jakieś wrażenie specjalnie..? Wszyscy wiemy, że nie. Pogodził się sam ze sobą, odnalazł spokój i do tego robi to co kocha. nie łudźmy się, już nie nagra sieczki, wydając kolejne albumy może nas jeszcze mile zaskoczy, kto wie, ale fajerwerków nie spodziewałbym się.

to tylko moje retrospekcje, ale myślę że Go rozumiem i nawet udało mi się spojrzeć przychylnie na ostatni album... ale o tym już w innym temacie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 16:47 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
fiXXXer_85 napisał(a):
Co ma do rzeczy poziom poprzedniej płyty do poziomu następnej w planach, skoro po "Risku" powstał "The World Needs a Hero"?

Nastąpiła wtedy zmiana składu, ale to akurat miało wtedy najmniejsze znaczenie, zmiana wytwórni, poprzednia chciała podobno zrobić z nich zespół popowy, no i oczywiście opierdol od fanów jak i niefanów przyczynił się do powstania cięższej TWNAH. Risk jak wiadomo został zrobiony miedzy innymi dlatego, bo poprzednia CW sprzedała im się bardzo dobrze, Dave dostał podniety i kontynuował współpracę z kolesiami chcącymi zrobić z nich zespół popowy. Jak jest z SC? Zbiera dobre opinie? Dobrze się sprzedaje? Jeśli nie, jest nadzieja. Ale chyba opinie liczą się najmniej, ważna jest dobra sprzedaż prawda? ...Jeśli dobrze się sprzeda, i jeszcze gdy tą nową zacznie robić jutro.... Dave powinien zregenerować łeb, jest udowodnione naukowo, że na starość wraz ze zmniejszaniem się pamięci maleje też wyobraźnia, nie zdziwie się gdy ich nowa szybka "płyta w 5 minut" będzie zawierała piosenki w stylu bonusowych "...coś tam all Want" to będzie koniec, a potem jeszcze Metka dobije ich swoim albumem.
Żułek napisał(a):
(TSHF jednak był robiony jako solowy więc się nie liczy)

Niby czemu nie? I co to wgle znaczy "był robiony jako solowy"? Bo muzycy się zbytnio nie udzielali, a na UA to co było? Zresztą z tego co mi wiadomo to Mastejn zastanawiał się czy System ma być solowy czy ostatnią płytą zespołu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 17:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
stanger napisał(a):
Żułek napisał(a):
(TSHF jednak był robiony jako solowy więc się nie liczy)

Niby czemu nie? I co to wgle znaczy "był robiony jako solowy"? Bo muzycy się zbytnio nie udzielali, a na UA to co było? Zresztą z tego co mi wiadomo to Mastejn zastanawiał się czy System ma być solowy czy ostatnią płytą zespołu.


System był robiony od początku do końca jako album solowy, dopiero pozniej Rudy postanowił wydac go jako Megadeth ponieważ miał podpisany kontrakt z Sanctuary na 2 albumy (a wyszło wtedy tylko TWNAH)
jako że album został dobrze przyjęty postanowił reaktywować zespół na dobre

przy okazji proponuje poprzenosic posty bo ostatnie nie mają nic wspólnego z tematem ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group