Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Wrz 22, 2024 18:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 08:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Posty tyczą się w zasadzie tematu, nie ma co przenosić. Dyskusja na temat nowego albumu jest przecież pożądana i na tym etapie może toczyć się tutaj.

Dobra, czas na wywiad z Rudym:

Cytuj:
W wywiadzie dla Westword mainman Megadeth mówi o wielu rzeczach: swojej osobistej relacji z Bogiem, przeszłych uzależnieniach, trasie Gigantour, etc., jednak nas szczególnie zainteresowały jego odpowiedzi na pytania dotyczące tragicznie zmarłych Jeffa Hannemana (Slayer) i Dimebaga Darella (Pantera) oraz ostatniej płyty, “Super Collider”, przy której nie zważał na oczekiwania fanów “starego Megadeth”. Tłumaczymy je w dalszej części artykułu.
- W kwestii uzależnień, tego maja gitarzysta Slayera, Jeff Hanneman, zmarł w wyniku związanej z alkoholizmem marskości wątroby. Zmagał się również z martwiczym zapaleniem powięzi w efekcie ugryzienia przez pająka w rękę, co ostatecznie sprawiło, że nie mógł grać na gitarze. Jako ktoś, kto miał do czynienia z problemem uzależnienia, jak również wcześniej doznał kontuzji ręki, która groziła zakończeniem twojej kariery, czy kiedykolwiek miałeś okazję rozmawiać z nim o tym przez co przechodził?
Nie. Niestety, Jeff i ja nigdy nie byliśmy naprawdę blisko. Byliśmy razem w trasie wiele razy przez lata, ale nasze dwa obozy były dość oddzielone. Nasze zespoły były niejako zaznajomione ze sobą na początku, jednak bardziej dotyczyło to mnie i Kerry’ego. Jeff zawsze był nieco bardziej powściągliwy. To było bardziej w stylu “Hej stary, co tam?”, gdy na siebie wpadaliśmy.
Poza tym, przez większą część czasu, przez jaki go znałem, wchodziłem już na ścieżkę wiodącą mnie od moich uzależnień i nie mogłem spędzać czasu z ludźmi, którzy imprezowali. A ludzie wiedzą jak pił Jeff i to na nieszczęście doprowadziło do jego śmierci. To była niewydolność wątroby.
I wiesz, to ugryzienie przez pająka, to po prostu przypadek. Ale myślę, że ponieważ Jeff był jakby nieświadomy tego co się dzieje, bo nosił cały czas długi rękaw, nikt inni nie zobaczył jego ręki i nie powiedział, “Stary, masz tu kurwa niezły problem.”
Smutne jest to, że straciliśmy dobrego człowieka i wspaniałego gitarzystę. Ale teraz musimy zapytać: Czego można się z tego nauczyć? Jak możemy uczcić życie Jeffa? I jak możemy wykorzystać jego nieszczęśliwe odejście, by pomóc młodym ludziom obrać inną ścieżkę? Więc cała ta sprawa mnie zasmuca, ale nie mogę też zachowywać się, jakbyśmy byli najlepszymi przyjaciółmi, bo nimi nie byliśmy. Podobnie było z Dimem, kiedy to wydawało się, jakby wszyscy go pokochali po jego śmierci. Ja nie chcę tego robić.
- Ale w przypadku Dime’a, Twoja relacja z nim rozciągała się dalej niż większości twoich rówieśników w muzycznej społeczności.
Tak było. Poprosiłem go o dołączenie do Megadeth zanim Pantera się wybiła. I to ja byłem gospodarzem jego pożegnania w MTV, ponieważ wszyscy inni byli wtedy zdewastowani. I wiem, że miał wielu przyjaciół na całym świecie, ale byli też ludzie, którzy sprzedawali produkty i inne rzeczy i żerowali na jego nazwisku po jego śmierci. Nie zgadzam się z czymś takim. Ale kochałem go i był wyśmienitym gitarzystą.
I wspaniale jest być na trasie z Vinnym, bo zdaje mi się, że nadal zmaga się z tym, co się stało. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się zbliżyć, choć wszyscy tak naprawdę raczej trzymają się swoich małych kręgów i nie przechodzą między nimi zbytnio. Dlatego też mieliśmy duzą wspólną kolację pierwszego wieczoru trasy [Gigantour]. Żeby powiedzieć, “Nie izolujmy się. Ustawmy wagony w koło i zróbmy wielkie ognisko i niech wszyscy spędzają czas razem.
Zagraliśmy też all-star jam na scenie, kiedy to zagraliśmy “Cold Sweat” i Vinnie wyszedł zagrać na perkusji, Zakk na gitarze, a David śpiewał. Wyszli też Sean z Death Division i Chad z Hellyeah, a Jason grał na basie. Gdy zrobiliśmy to w Dallas, Slash też tam z nami grał, więc i on się pojawił. To była świetna zabawa. On jest jedwabistym gitarzystą. Jest w sieci jakieś wideo z tego.

- Mówiąc o wideo, ostatnio oglądałem klip promujący “Super Collider” i wydało mi się poniekąd zabawne, widzieć cię grającego postać, która jest jakby surowym tatą. Zdawałoby się, że to co robiły te dzieciaki było dość powściągliwe w porównaniu do tego, co ty pewnie wyrabiałeś w ich wieku.
[śmiech] Prawda? Że niby zadania z fizyki? Mnie bardziej kręciły zadania z chemii.
- Sam utwór pada dość daleko od thrash-metalowego brzmienia, z którego znane jest Megadeth.
To prosty kawałek, kawałek z dobrym nastrojem. Napisałem go lata temu, ale został odstawiony na półkę i zapomniałem o nim. Potem przesłuchiwałem różne rzeczy i znów wypłynął, i zagrałem go wszystkim i bardzo im się spodobał. To była też dla nas świetna okazja, by mieć utwór, który przypadłby do gustu wielu mainstreamowym nadawcom.
Chodzi o to, że nie grają nas w radio przez nazwę zespołu. Nikomu to nie przechodzi przez głowę. Myślą: “Cóż, Megadeth nie jest w radio, bo ich kawałki nie są radiowe.” Ale to nie ma nic do rzeczy.
Pamiętam jak kiedyś zrobiliśmy cover “No More Mr. Nice Guy” Alice Cooper, grali to w KLOS [w Los Angeles], a po tym DJ powiedział: “A to był cover starego utworu Alice Cooper. Teraz czas na wiadomości.” A ja myślę sobie: “Nie powiedziałeś nawet ‘Megadeth’, ty cipo!”
- Co do reakcji na nowy materiał jak “Super Collider”, niektórzy fani go uwielbiają, a inni zdają się chcieć tylko słyszeć muzykę, która przypomina Megadeth około 1986r.
I ja to rozumiem. Ale dlatego są na płycie takie utwory jak “Kingmaker” i “Don’t Turn Your Back…” i “Built For War”. Ale, słuchaj, jestem muzykiem, jestem artystą. Michał Anioł nie pytał o pozwolenie, by stworzyć rzeźbę Dawida; po prostu to zrobił. A gdy zapytali go jak tego dokonał odpowiedział, że po prostu odkuł nadmiar marmuru.
Tak jest ze mną, gdy wchodzę do studia. Kawałki w zasadzie piszą się same. Ale czy słuchałem naszych poprzednich płyt? Owszem. Czy doszedłem do tego, co się fanom podoba w Megadeth? Owszem, chodzi im o szybsze rzeczy. Czy mieliśmy sporo rzeczy w średnim tempie? Przez lata, tak. Ale musisz pamiętać, gdy wyszło Countdown To Extintion, kto był w radio? Nirvana i Def Leppard. Potem wyszło Risk, a w radio byli Bush. I Sponge.
Wszystkie te kapele totalnie zdominowały wszystko. A my nie zamierzaliśmy znów wracać do undergroundu. Zamierzaliśmy wypurwać z siebie flaki i walczyć bez względu na wszystko. Byłoby więc miło, gdyby może na każdym jednym albumie był mały dopisek, czy coś, wyjaśniający jakie siły ówcześnie dyktowały to co robiliśmy, by pozostać w obiegu. To prawdopodobnie wiele by wyjaśniło. Ale nie masz możliwości dania słuchaczowi takiego głębszego wyjaśnienia.
- Koniec końców musisz iść za głosem swojego serca, nie fanów.
Ja wiem, czego oni chcą. I lubię grać ciężkie rzeczy. Ale czasami utwór ma określony cel. W przypadku “Super Collider” ten tekst brzmiały naprawdę głupio, gdyby umieścić go na szybszej muzyce. A “Forget To Remember”, które opowiada o kimś umierającym na Alzheimera, nie miałoby takiego wydźwięku, gdyby było zwykłym metalowym kawałkiem.
Gdybym bym na to uczulony, powiedziałbym ludziom: “Weźcie kurwa wyluzujcie i miejcie trochę szacunku, i posłuchajcie tych kawałków, i skończcie mnie oceniać.” Ale wiesz co? To jest muzyka. To sztuka. I jest na sprzedaż. Ludzie kupują to, co lubią i nie kupują, jeśli nie lubią. I tyle w temacie.


http://www.deathmagnetic.pl/trash/dave- ... more-21073


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 13:52 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Z tego wynika że Rudy zdaje sobie sprawę z tego czego od niego chcą fani ale ma to gdzieś bo jest "artystą"

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 18:24 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
I bardzo słusznie, niech robi, to co lubi. Ty tez byś chciał robić wszytko bo komuś się podoba, choćby nie wiem jakbyś tego nie cierpiał?

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 19:06 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ale z tego co Mustaine mówi, to raczej lubi grać cięższe rzeczy. I chyba nie olewa totalnie tego, czego chcą fani skoro specjalnie na albumie znalazły się takie kawałki jak King Maker czy Dont Turn Your Back.


Ostatnio edytowany przez BadOmen, Pią Sie 02, 2013 20:39, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 19:47 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Czyli wychodzi na to, że Rudy chce grać cięższe kawałki, ale chce też się wybić i robi się takie 50/50, i widać co wychodzi. Chociaż dla mnie SC nie jest aż taki zły, ale też nie jest bardzo dobrym albumem. :)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 13:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Wreszcie po 11 lata milczenia Nick Menza, były perkusista Megadeth(takie krótkie przypomnienie dla fanów SC) udziela wywiadu, czemu po 11 latach, po prostu nie ma żadnego nowszego wywiadu w necie niż ten z 2002 roku(no przynajmniej ja nie mogłem znaleźć).
W wywiadzie, który udzielił ponad miesiąc temu, Nick wypowiada się m. in.: o tym co robił przez ostatnie lata(w tym też trochę dawniejszej historii, jak dostał się do Megadeth, współpraca itd. itp.), o tym czemu został wywalony po CW, co się stało po The System Has Failed w 2004, czemu nie wrócił. Mówi też o obecnym Megadeth czy jak on to teraz nazywa, o wydawaniu koncertu Cow Palace z 1992, na którym grał on i Marty. No i oczywiście czego można było się spodziewać, mówi też o Shawnie Droverze, jego grze i roli w Megadeth... czy jak woli Nick "Dave Mustaine Band".
Oto linczek: http://magazynperkusista.pl/wywiady/2333-nick-menza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 13:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Bardzo ciekawy wywiad, fajnie mi się go czytało... Brakuje mi tego kolesia w zespole.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 13:46 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
stanger napisał(a):
Nick Menza, były perkusista Megadeth(takie krótkie przypomnienie dla fanów SC)


Twoim zdaniem jeśli komuś podoba się nowy album, to znaczy, że nie zna starego Megadeth? Pierdolenie o Szopenie...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez fiXXXer_85, Pią Sie 09, 2013 06:53, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 22:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Droverowi się ładnie dostało, ale trudno się nie zgodzić.

Poza tym, Megadeth zagrali wczoraj akustycznie 3 utwory (Symphony, She-Wolf i Kingmaker) dla grupy fanów. Tutaj jest "trailer":

http://www.youtube.com/watch?v=n476yHxDMKk

Pewnie na dniach wrzucą całość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 10:58 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Dlaczego Rudy nie chce dostrzec ze ten Kanadyjczyk nie nadaje się nawet na muzyka sesyjnego
W studiu bez pomysłu na koncertach bez energii

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sie 09, 2013 14:26 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Argo napisał(a):
Dlaczego Rudy nie chce dostrzec ze ten Kanadyjczyk nie nadaje się nawet na muzyka sesyjnego
W studiu bez pomysłu na koncertach bez energii


Może to dlatego, że bez słowa robi to, co Mustaine karze :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Sob Sie 10, 2013 20:38 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Countdown to Extinction: Live ma ukazać się na rynku wg Amazon 24 września

http://www.amazon.com/Countdown-Extinct ... ction+live

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 10:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Hmmm, a gdzie występ został zarejestrowany ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 11:24 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
mateusz napisał(a):
Hmmm, a gdzie występ został zarejestrowany ?


Wiem że rejestrowany był koncert w Pomona 9 Grudnia oraz wszystkie koncerty z trasy po Ameryce południowej

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 13:50 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
stanger napisał(a):
Wreszcie po 11 lata milczenia Nick Menza, były perkusista Megadeth(takie krótkie przypomnienie dla fanów SC) udziela wywiadu, czemu po 11 latach, po prostu nie ma żadnego nowszego wywiadu w necie niż ten z 2002 roku(no przynajmniej ja nie mogłem znaleźć).
W wywiadzie, który udzielił ponad miesiąc temu, Nick wypowiada się m. in.: o tym co robił przez ostatnie lata(w tym też trochę dawniejszej historii, jak dostał się do Megadeth, współpraca itd. itp.), o tym czemu został wywalony po CW, co się stało po The System Has Failed w 2004, czemu nie wrócił. Mówi też o obecnym Megadeth czy jak on to teraz nazywa, o wydawaniu koncertu Cow Palace z 1992, na którym grał on i Marty. No i oczywiście czego można było się spodziewać, mówi też o Shawnie Droverze, jego grze i roli w Megadeth... czy jak woli Nick "Dave Mustaine Band".
Oto linczek: http://magazynperkusista.pl/wywiady/2333-nick-menza


ale super wywiad, naprawdę mi się ekstra to czytało.
Ciesze się ze Nick wyszedł na prostą, brakowało mi tylko trochę jakiejś wzmianki o prochach, bo przecież podobno miał kłopoty z nimi.

Na miejscu Rudego poważnie bym się zastanowił nad ponowna szansą dla Menzy, wprowadził by trochę świeżości bo widać ze znów żyje i cieszy się muzyką i graniem.

Nick, wszystkiego najlepszego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 01:04 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 413
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Kuźwa to by było w końcu wzmocnienie.

Choć największym było by wzięcie Lombardo. W końcu jest wolny ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 11:41 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Fajny wywiad, ale oczami Dave'a to chyba trochę inaczej wyglądało ;p

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 11:50 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Dava na Twitterze

I just had a conversation w/ an industry partner from the biggest era of @Megadeth. Are the planets realigning?
https://twitter.com/DaveMustaine/status ... 2368675840

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 06:41 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Settlista i okładka CTE Live

http://www.blabbermouth.net/news/megade ... september/

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 08:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Okładka spox, ale po kiego przemieszali utwory?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group