Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Maj 19, 2024 05:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Najlepszy utwór z Super Collider to:
Kingmaker 9%  9%  [ 4 ]
Super Collider 0%  0%  [ 0 ]
Burn! 5%  5%  [ 2 ]
Built For War 2%  2%  [ 1 ]
Off The Edge 5%  5%  [ 2 ]
Dance In The Rain 51%  51%  [ 22 ]
Beginning Of Sorrow 2%  2%  [ 1 ]
The Blackest Crow 2%  2%  [ 1 ]
Forget To Remember 5%  5%  [ 2 ]
Don't Turn Your Back... 9%  9%  [ 4 ]
Cold Sweat 5%  5%  [ 2 ]
All I Want 2%  2%  [ 1 ]
A House Divided 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 43
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Cze 12, 2013 20:01 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
mateusz napisał(a):
Nie chcę mi się zaczynać jakichś potyczek czy coś, ale wydaje mi się, że ciężko jest oceniać album nie odnosząc się do przeszłości danej kapeli. Według mnie to jest trochę usprawiedliwianie ewentualnych kiepskich dokonań. Jak Megadeth nagra album ala Nickleback, to nie bierzemy pod uwagę tego, że kiedyś nagrali przykładowo RIP? Nie wiem, mam sobie wyobrazić, że SC nagrał inny zespół ?


SC to według mnie dobry materiał a ala Nickleback jest tylko Forget to Remember (nie słyszałem bonusów). Reszta to heavy metal, dobry zreszta, więc nie usprawiedliwiam kiepskiego dokonania.
Ja właśnie Megadeth za to cenię, czekam na płytę nie wiedzac czego się spodziewać. WRB Slayera posłuchałem z rok, półtorej po premierze, bo wiedziałem co tam będzie i mnie to nie interesowało, SC nie mogłem się doczekać.
I jak dla mnie SC to jak najbardziej Megadethowy album, myślę, że każdy kawałek mógłbym ze spokojem przypisać do jakiegoś albumu. ;)

mateusz napisał(a):
Wydaje mi się, że jest to doskonała konfrontacja, która pokazuje czym był kiedyś ten zespół, a czym może się stać. Nie jestem w stanie przymknąć oka na tak duże wahania (zmiany jakie zaszły przykładowo od genialnych Endgame i TSHF - choć oczywiście nie każdy się zgodzi), stąd też nigdy nie przepadałem za CW czy Risk.


Ja również nie jestem wielkim fanem Risk czy CW i ze spokojem w miejsce każdego z nich wstawiłbym SC. : )

mateusz napisał(a):
Kurde, przecież nie można sobie zrobić lewatywy pamięci i zapomnieć o tym, jakie świetne rzeczy nagrywali kiedyś Panowie z Megadeth.


Cały czas nagrywaja, tylko widocznie nie trafia to do Ciebie. I cytat z Ciebie, bo jest idealny na podsumowanie i w zupełności się z nim zgadzam:

mateusz napisał(a):
Nie wymagam oczywiście od nich by zamknęli się wyłącznie w thrashu itd., ale pewne granice są. Każdy wyznacza je sobie indywidualnie.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Cze 12, 2013 21:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
yaku napisał(a):
SC to według mnie dobry materiał a ala Nickleback jest tylko Forget to Remember

To był przykład w stylu "co by było gdyby" ;)

W zasadzie odpowiedziałeś mi w sposób, którego się spodziewałem. Szanuję Twoje podejście w pełni, ale nie do końca je rozumiem. Mało ważne już, bo zabawa w jakieś wyliczenia i przekonywanie się do własnych racji jest zbędna i wiadomo jak się skończy. Każdy interpretuje muzykę do własnych potrzeb. Ja zawsze będę spoglądał na kolejne albumy z perspektywy poprzednich. Siłą rzeczy takie myśli się nasuwają i pozwalają mi bardziej obiektywnie ocenić muzykę. Oczywiście daję fory oceniając płytę... "indywidualnie", ale nie potrafię całkowicie zamknąć się na te najlepsze dokonania i wystawić ocen, bo to znacznie ułatwia sprawę i zwiększa tolerancję, przez co może być w pewien sposób krzywdzące dla innych, starszych utworów. Może dojść nawet do nieprzewidzianych paradoksów. Przez taką pobłażliwość mógłbym przykładowo wystawić SC końcową notę 6/7, czyli mniej więcej taką jak CW, a w moim odczuciu ta pierwsza nie ma startu do tej drugiej. Oczywiście każdy może uważać inaczej i konfiguracja przykładów jest dowolna. Chciałem tylko w jakiś sposób zobrazować tok postępowania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Cze 12, 2013 22:00 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
No widzisz, a dla mnie ocenianie przez pryzmat albumu, nie wykonawcy, jest obiektywne. : ). I kończy się na tym, że wszystko odnośnie gustu jest subiektywne. ;)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Cze 12, 2013 22:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
yaku napisał(a):
I kończy się na tym, że wszystko odnośnie gustu jest subiektywne.

Jak zwykle, ale podyskutować trzeba - bez tego nie byłoby forum :)

A tak w ogóle, to na głównej w ankiecie prowadzi DTYB.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 13:37 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
mateusz napisał(a):
yaku napisał(a):
I kończy się na tym, że wszystko odnośnie gustu jest subiektywne.

Jak zwykle, ale podyskutować trzeba - bez tego nie byłoby forum :)

A tak w ogóle, to na głównej w ankiecie prowadzi DTYB.


O, aż dziwne, jeden z jaśniejszych punktów płyty ale spodziewałbym się bardziej Dance albo Kingmakera na tym miejscu. A i ostatnio zwróciłem uwagę na znaczne podobieństwo riffu z Burn (dokładnie spod "Burn baby burn") do riffu z kawałka Flotsam and Jetsam- 12 Years Old with a Gun (http://www.youtube.com/watch?v=iIe6trSWifA, moment w 2:13), nawet brzmieniowo pasuje na tle całego utworu jak w Burn ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 14:32 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
mateusz napisał(a):
A tak w ogóle, to na głównej w ankiecie prowadzi DTYB.


Nie wiem szczerze mówiąc kto tam głosuje, na trzynastce wygrał Black Swan. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 15:39 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Mateusz napisał(a):
Ta płyta jest dla mnie wręcz nieszczera.


Wydaje mi sie, że jakbyś powiedzial to dla Mustaine'a to byś go rozśmieszył :)

Bo co to znaczy nieszczera? Rudy zrobił ją dla jaj, dla żartu, albo zrobił ja wbrew sobie? Rozumiem, że może się komus nie podobac ale pisanie, że jest nieszczera jest takie dosyć...osobliwe :)

Jestem na 100% pewny, że Rudy włożył w nią całe swoje serce. Inna sprawa, że sam uważam, że płyta nie wyszła mu lepiej. Ale Super Collider to z pewnoscią najlepsze co Rudy na 2013 rok mógł przygotować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 15:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
Wydaje mi sie, że jakbyś powiedzial to dla Mustaine'a to byś go rozśmieszył

A co mnie to obchodzi? ;) Przecież i tak wiadomo, ze "każda matka chwali swoje dziecko".

Yer Blue napisał(a):
Bo co to znaczy nieszczera? Rudy zrobił ją dla jaj, dla żartu, albo zrobił ja wbrew sobie? Rozumiem, że może się komus nie podobac ale pisanie, że jest nieszczera jest takie dosyć...osobliwe

Znaczy to, że ja odnoszę wrażenie, że płyta jest zrobiona na siłę. Jak już kilka osób podkreślało wcześniej - zaczyna się taśmowe produkowanie albumów. Na 13 były odgrzewane kotlety, co już nie świadczy najlepiej o formie kompozytorskiej. Na SC jest... no właśnie co ?
Strach myśleć co będzie dalej.
Yer Blue napisał(a):
Jestem na 100% pewny, że Rudy włożył w nią całe swoje serce.

A ja jestem na 100% przekonany, że właśnie tego nie uczynił. I tak możemy sobie odbijać piłeczkę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 18:33 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Nowy wywiad z Rudym pod tytułem

Super Collider’ Is ‘From My Heart and Not From My Head’

http://loudwire.com/megadeth-dave-musta ... bshare_top

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 19:20 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Przynajmniej nie owija w bawełnę, że nagrał bardziej "przyjazny" album . Ale ten tekst z tym, że "płynie to z jego serca, a nie z głowy" rozbawił mnie. Ciekawe co na to Mateusz.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 23:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Thunder napisał(a):
Ale ten tekst z tym, że "płynie to z jego serca, a nie z głowy" rozbawił mnie. Ciekawe co na to Mateusz.

Hehehe, wiedziałem, że o to pójdzie. Co ja na to? Jest jak zaznaczałem - "każda matka chwali swoje dziecko". Rudy zawsze jest zadowolony z tego co zrobił, a później żałuje itd. Temat rzeka i każdy o tym wie.
Jako fan nie będę się kierował dosłownie jego wypowiedziami i zmieniał nagle zdanie. Wciąż SC jest według mnie kichą i nic nie zapowiada poprawy, zwłaszcza wypowiedzi Dave' a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Sob Cze 15, 2013 08:13 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tytułowy chyba jednak nie zawojuje LP3 - po całkiem przyzwoitym debiucie spadł we wczorajszym notowaniu o 3 oczka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 02:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Koliberek zadebiutował u nas na 29 miejscu ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 08:04 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
hmmm, nie wiedziałem że to napisze ale ta płyta, po daniu jej szansy, po prostu zaczyna mi się podobać.
nie skaczę przy niej, nie mam emocji na miarę rozszerzonego She Wolf, nie wzdycham do riffów ani solówek, nie zachwyca mnie wokal Rudego, więc co jest..?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 09:53 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Starzejesz się :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 09:58 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Maj 28, 2013 10:05
Posty: 8
mro-ziak napisał(a):
nie skaczę przy niej, nie mam emocji na miarę rozszerzonego She Wolf, nie wzdycham do riffów ani solówek, nie zachwyca mnie wokal Rudego, więc co jest..?


Możliwe że po prostu jesteś jednak świadom że to Megadeth, co automatycznie wzbudza "to coś" ;)

Minęło trochę czasu od premiery i do tego czasu zdążyłem przesłuchać płytę kilkanaście razy, oraz co jakiś czas pojedyncze utwory. Niektóre bardziej doceniłem, przez co wystawiłbym większą ocenę ale nie będę się w to teraz bawił. Kingmaker zdecydowanie na plus i to bardziej od strony riffów, jako gitarzysta powiem że riff z intra i zwrotka to typowe thrashowe zagrywki, tylko przykrywa je trochę brzmienie tej płyty. Na wzmacniaczu mam ustawienia które nadaje mi brzmienie podobne do gitar z RiP więc nawet Super Collider brzmiałby o wiele lepiej bez tego wypolerowanego brzmienia jakie mamy teraz :D
Jeszcze co do tytułowego... według mnie nie męczyłby tak gdyby był śpiewany wokalem z Youthanasii, ale wiadomo rudy już tego nie osiągnie.
Dance in the rain bez zmian u mnie, nadal czuje niedosyt pod koniec. Brakuje też jakiejś agresywnej solówki w stylu chociażby Burnt Ice.
W Blackest Crow pod koniec jest ciekawy riff, brzmi trochę jakby z UA. Zaskakuje też fakt że w czołówce utworów z tej płyty jest kawałek który jest dominowany przez banjo :lol:

Według mnie Megadeth powinno zrobić sobie przerwę w nagrywaniu płyt, na więcej niż 2 lata żeby nic na siłę nie robić. Miejmy nadzieje że 15 album dorówna chociaż Endgame.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 10:07 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
mro-ziak napisał(a):
hmmm, nie wiedziałem że to napisze ale ta płyta, po daniu jej szansy, po prostu zaczyna mi się podobać.
nie skaczę przy niej, nie mam emocji na miarę rozszerzonego She Wolf, nie wzdycham do riffów ani solówek, nie zachwyca mnie wokal Rudego, więc co jest..?

To po prostu klimat tej płyty

Bochen napisał(a):
Według mnie Megadeth powinno zrobić sobie przerwę w nagrywaniu płyt, na więcej niż 2 lata żeby nic na siłę nie robić.


Niekoniecznie mogli by nagrać "swoje" Garage Inc byłbym ciekawy jakie kawałki Rudy wybrał by do przerobienia

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 14:08 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
mro-ziak napisał(a):
hmmm, nie wiedziałem że to napisze ale ta płyta, po daniu jej szansy, po prostu zaczyna mi się podobać.
nie skaczę przy niej, nie mam emocji na miarę rozszerzonego She Wolf, nie wzdycham do riffów ani solówek, nie zachwyca mnie wokal Rudego, więc co jest..?


Mam podobnie. Nadal uważam, że to słaby album ale od czasu pierwszego przesłuchania trochę zmieniłem zdanie i nie jest to już takie nie-wiadomo-co.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 14:32 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
każdy z Was ma trochę racji. Powiem Wam tak, już na pewno stawiam ją wyżej jak 13tkę chociaż żaden z utworów nie równa się z "emocjami" które towarzyszą mi chociażby przy Sudden, 13, Black Swan czy New World Order, a jednak bez wahania całościowo bije ją na głowę.
pokuszę się nawet w niedługim czasie o komentarz całej płyty, ponieważ cały album, czyli każdy utwór zasługują na uwagę.

powiem tak.., każdy utwór, mniej lub więcej oczywiście, z jakiegoś powodu zapadł mi w pamięć, łapię się na tym że próbuję nucić niektóre kawałki i podoba mi się to, cóż, głównie chodzi o formę śpiewaną a nie graną, ale znając siebie wiem, ze w najbliższym czasie również jakieś riffy (boszeee, one są tandetne), jak i jakieś solówki (chodź tu byłbym bardziej sceptyczny) mi się wkręcą.
i to jest dla mnie magia tworzenia, magia komponowania, nie wiem co , nie wiem dlaczego ale podoba mi się coraz bardziej ta płyta.
nie próbuję się doszukiwać pasujących,odpowiednich tonacji, stopnia skomplikowania, chodź tego w sumie zawsze oczekiwałem po swoim ulubionym zespole i z takim nastawieniem ją włączyłem, żaden utwór niczym się nie wyróżnił, niczym nie zapadł w pamięć, ale czy o to w tym chodzi.., żeby z miejsca był jednym z najlepszych i nigdy się nie znudził..?
i dlatego, pomimo że nie miałem najmniejszej ochoty wracać do niego włączyłem ponownie i jeszcze raz.., tak samo miałem z Dream Theater, nic mi nie wchodziło a w obecnym czasie słuchając bardzo często, za każdym razem słyszę nowe dźwięki, czuję nowe doznania, widzę nowe wartości.

nawet jeśli brzmieniowo riffy są bezczelnie ograne, śmierdzące plagiatem, solówki nie zapadają od razu w pamięć, warstwę liryczną momentami może nam przetłumaczyć chrupka serowa (czuli ja), to ten album ma coś, i wiem że te coś będzie się rozwijać na plus.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 15:14 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Sob Lip 11, 2009 13:16
Posty: 111
Taki Off the Edge rzeczywiście ma po raz kolejny ten charakterystyczny galop (Tears In a Vial, The Hardest Part.., Public Enemy No.1, no kurde, co album prawie taki sam riff? :/ ) ale za to solówkę ma chyba najbardziej rozwiniętą na tym albumie.

Burn! ma całkiem przyjemny riff pod refrenem. Bardzo podoba mi się riff pod refrenem Built for War - nie jest jakiś skomplikowany, ale ma fajną energię. To, co się dzieje po tym "ooo ooo oo " też jest spoko;)
Dance in The Rain jest cały fajny, ale przyśpieszenie się kojarzy z Never Dead.
Beginning of Sorrow ma wkręcający riff pod zwrotką (w sumie pod refrenem jest to samo prawie), no i ten niebanalny, klimatyczny motyw koło drugiej minuty.
House Divided ma fajne przyspieszenie koło 1:50
W All I Want też się fajne rzeczy dzieją koło 2 minuty.

W sumie, to z riffami nie jest bardzo źle, ale rewelacji też nie ma.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group