Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Wrz 22, 2024 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 19:58 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Mogę porobić zdjęcia. Da się czytać, ale wiadomo że nie to samo co skaner :p

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 20:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dajesz dajesz, nie przestajesz!

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 22:41 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
1. Kingmaker
Pół solówki jest skomponowane a pół improwizowane. Przekazywali sobie nawzajem pałeczkę. Pierwsze solo złożone i klimatyczne. Drugie w połowie zagrane przez Brodera i w połowie przez Dave'a.
2. Super Collider
Chris jara się riffem Rudego, ponieważ jest w stylu AC/DC. Rudy mówi że inspirował się Motown i jest tu sporo elementów jazzu i bluesu.
3. Burn
Dave mówił że to natarczywy i energetyczny riff. Słuchał starych albumów, by sprawdzić czy nie użył wcześniej tego riffu. Chris dodaje, że numer ma klasyczne brzmienie oparte na pentatonice, z dodaną obniżoną bluesową kwintą.
4. Built For War
Chris mówi że to utwór głównie DM i Drovera, on napisał tylko jeden z otwierających riffów. Dave zachwala Chrisa za to że wie, co pasuje do danego utworu.
5. Off The Edge
Chris lubi ten kawałek, gdyż jest melancholijny. Jeden z późniejszych kawałków, z fajnym klimatem, oryginalnością i wyróżniającym się charakterem. Dave mówi, że oszczędnie używał efektów- żeby posłużyć się metaforą, zbyt dużo soli zepsuje każdą zupę. Utwór z fajną częścią tylko lekko doprawił. Mówi jeszcze, że z drugiej strony jak jest coś kiepsko brzmi i zakryje się efektami nie załatwi problemu. Jak to mówi: "Nie da rady, z gówna bata nie ukręcisz".
6. Dance in The Rain
Zdaniem Mustaine'a ma fajny początek. Dalej opisuje tu swoje efekty jakich użył: Phaser, flanger, delay i chorus.
7. Beginning Of Sorrow
Rudy mówi, że jego solówki były improwizowane. Chris dodaje że lubi granie do zmian harmonicznych. Tonalność to dla niego podstawowe emocje i ważne jest jej dobre wykorzystanie.
8. Blackest Crow
Chris wymienia swoje bluesowe inspiracje: S.R Vaughan i Joe Bonamassa. Dave wspomina o tym iż to osobisty utwór. Opowiada o jego teściowej która zachorowała na Alzheimera i nie jest łatwo, gdy dotyka to jego rodziny.
9. Forget To Remember
Dave zaczyna od tego, że jest to rodzaj pokazania, w jaki sposób mówi o dzisiejszym świecie, że lepiej jest byś częścią rozwiązania niż problemu. Opowiada tam historię gościa dotkniętego chorobą i zmian zachodzących w jego ciele.
10. Don't Turn
Dave mówi, iż wykorzystał wah i trochę Delaya i to, że jest to jeden z pierwszych utworów. Chris uzupełnia iż włożyli w niego mnóstwo pracy i że to jego ulubiony aspekt muzyka.
Cover Cold Sweat
Chris zawsze był fanem Johna Sykesa. Bardzo dobrze bawił się, grając wstęp do solówki i pull offami i legatem na dwóch pierwszych stronach. Dave wspomina o tym że nagrywanie tego utworu było ogromnym wyzwaniem. Uzyskanie surowości Phila Lynnota nie należało do najłatwiejszych.

EDIT: Już poprawione, chociaż i tak pewnie nie wszystko. Kij z tym :p

@Up, do czego podobny z innego albumu jest riff z Burna? Nie kojarzę go z poprzednich albumów.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Ostatnio edytowany przez Jimmy0555, Pon Lip 08, 2013 09:07, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Lip 07, 2013 22:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Całkiem nieźle sobie poradziłeś, choć dla mnie taka wiedza nic nie wnosi i nie poprawia notowań tego albumu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 07:46 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cytuj:
3. Burn
Dave mówił że to natarczywy i energetyczny riff. Słuchał starych albumów, by sprawdzić czy nie użył wcześniej tego riffu.

Coś słabo słuchał... ;)
Cytuj:
8. Blackest Crow
Dave wspomina o tym iż to osobisty utwór. Opowiada o jego teściowej która zachorowała na Alzheimera i nie jest łatwo, gdy dotyka to jego rodziny.

A czy przypadkiem to nie Forget To Remember miał nawiązywać do Alzheimera ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 08:58 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Też tam mi się wydaje. W Teraz Rocku wspominał o tym :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 09:26 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Jimmy0555 napisał(a):
@Up, do czego podobny z innego albumu jest riff z Burna? Nie kojarzę go z poprzednich albumów.


Do Burning Bridges z World Needs a Hero ;) Dave faktycznie coś słabo słuchał :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 09:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
W wywiadzie dla Radio.com (wideo poniżej) mainman Megadeth zapytany został m.in. o to, jaki zespół widziałby u boku Wielkiej Czwórki Thrashu, gdyby miała zostać rozszerzona o jeszcze jednego członka. Odpowiedział:
“Wiesz, ludzie powiedzieliby, że istnieje całe nowe pokolenie, jakby “Średnia Czwórka” [śmiech] i myślę, że wiele świetnych zespołów zalicza się do tej kategorii. Jednak sądzę, że pewnie [byłby to] Exodus, bo nie było nikogo innego w tamtym czasie, kto miał tego rodzaju wpływ lub tego rodzaju znaczenie w metalowej społeczności. Zgadza się, to było z Baloffem, a Baloff miał głos, do którego trzeba było nabrać gustu, ale wiesz, lubiłem go.”


http://www.deathmagnetic.pl/trash/dave- ... e-thrashu/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 12:32 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Co do powyższego, Hetfield też uważa, że gdyby big5 to Exodus.

Argo napisał(a):
Nowy wywiad z Ellefsonem

http://www.behindthemaskpresents.com/vi ... tentId=242

DAVID: Not really. I think they’ve all gotten their due and some have certainly become legendary as time has gone on. In particular I refer to “Rust In Peace” and “Peace Sells…”. With that said, some records do grow as time goes on and “Killing Is My Business….” definitely falls into that category. That one has become somewhat of a cult classic now. I think it would be fun to play that album in it’s entirety at some point, even if it was just for one show.

Jeśli dobrze rozumiem to Ellefson chciałby "trasę" KiMB? Ktoś tu na forum kiedyś pisał, że Lars mówił jak bardzo podoba mu się My last Words, sekundę później Dave i reszta zagrali go na koncercie, więc może... Killing jest chyba z 85 czyli jeszcze trza troche poczekać aż minie czydziesta rocznica. Może zagrają chociaż na jednym koncercie, podobnie jak Meta cały Kill em All niedawno.

A co do coveru Never Say Die, z którego roku on jest? słuchając go na YT mam wrażenie, że gdzies miedzy 2000-2004, wokal podobny do tego z MD 45.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 12:38 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
jak chcecie to moge zrobić skany bo kupiłem gazete (zresztą co za problem przeczytać w empiku czy salonie prasowym ? ;) )
jest też recka dosyć mało pozytywna :P

stanger napisał(a):
A co do coveru Never Say Die, z którego roku on jest? słuchając go na YT mam wrażenie, że gdzies miedzy 2000-2004, wokal podobny do tego z MD 45.


wydany June 6, 2000 na Nativity in Black, Vol. 2: A Tribute to Black Sabbath

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 13:25 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
mateusz napisał(a):
Cytuj:
Zgadza się, to było z Baloffem, a Baloff miał głos, do którego trzeba było nabrać gustu, ale wiesz, lubiłem go.”


Odezwał się... Mustaine ;)

stanger napisał(a):
Jeśli dobrze rozumiem to Ellefson chciałby "trasę" KiMB?


Byłoby naprawdę fajnie, gdyby to wypaliło. Ale Ellefson może sobie chcieć, wszystko zależy od Mustaine`a. Widząc setlisty nie wiem, czy chciałoby im się przypominać (a niktórym uczyć) tych kawałków.

Żułek napisał(a):
jak chcecie to moge zrobić skany bo kupiłem gazete (zresztą co za problem przeczytać w empiku czy salonie prasowym ? ;) )
jest też recka dosyć mało pozytywna :P


Możesz wrzucić ;) Może w końcu jakaś obiektywna recenzja skoro twierdzisz, że mało pozytywna. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 22:42 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Jak donosi Megadethized dzisiaj albo jutro dojdzie do wspólnego występu Mega z Jasonem na wokalu i zagrają Metal Militia lub Phantom Lord ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 01:25 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Zauważyliście, że na filmikach np. From The Vault, Marty zawsze wygląda jakby był na haju? Nigdy nie wie co się dzieje, gdzie ma się podziać, zawsze taki polagowany a przecież trzeźwy :P Kurde gitarzysta z niego wybitny ale straszny nerd xd No ogarnijcie od 11:30 http://www.youtube.com/watch?v=iE3KCzh9rAA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 17:45 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Maj 28, 2013 10:05
Posty: 8
http://www.ultimate-guitar.com/news/gen ... short.html

Hmm... :roll:

"You know, time is short. Nobody knows how long they're gonna live. You see what happened with Jeff Hanneman, so I wanna write as much as I can while I can.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 17:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Oho, to się szykuje zapewne kolejny "rewelacyjny" album napisany na kolanie.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 18:02 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Maj 28, 2013 10:05
Posty: 8
Może tym razem spróbują z innym producentem jeśli już mają cokolwiek w studiu robić. Oby nie było na odwal się jak SC.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 20:54 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Eh... Mam nadzieję, że Rudy wykrzesi z siebie wszystko. Nagrają genialny album, niekoniecznie thrashowy. Myślę, że coś w stylu CTE, czy Youthanasi mogliby spokojnie nagrać. Tylko pisząc to sam za bardzo w to nie wierzę... Ale nadzieja umiera ostatnia! :)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 21:24 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Bejdul napisał(a):
Eh... Mam nadzieję, że Rudy wykrzesi z siebie wszystko. Nagrają genialny album, niekoniecznie thrashowy. Myślę, że coś w stylu CTE, czy Youthanasi mogliby spokojnie nagrać. Tylko pisząc to sam za bardzo w to nie wierzę... Ale nadzieja umiera ostatnia! :)


Jest na to cień szansy o ile producentem nie będzie znowu Johnny K a na przykład Andy Sneap albo Peter Tägtgren

Tak szybkie ogłoszenie chęci nagrania nowego albumu przypomina mi sytuację po wydaniu Risk gdzie po jego złym przyjęciu postarali się i bardzo szybko mieliśmy TWNAH
Byle tylko producentem nowego albumu nie był znowu ten Johnny K

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 22:28 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Bejdul napisał(a):
Ale nadzieja umiera ostatnia! :)


Tu mały błąd, zawsze umiera na początku.

O ile dobrze pamiętam to Rudy o kolejnym albumie już coś napomknął przed wydaniem SC. Ja już w cuda nie wierzę, kto by nie był producentem to i tak od Mustanga tu wszystko zależy, a co on ma ochotę grać to właśnie słyszymy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 22:38 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Vic Rattlehead napisał(a):
Bejdul napisał(a):
Ale nadzieja umiera ostatnia! :)


Tu mały błąd, zawsze umiera na początku.

O ile dobrze pamiętam to Rudy o kolejnym albumie już coś napomknął przed wydaniem SC. Ja już w cuda nie wierzę, kto by nie był producentem to i tak od Mustanga tu wszystko zależy, a co on ma ochotę grać to właśnie słyszymy :)


W zasadzie też bym nie wierzył, ale słuchając takiego Dance In The Rain, Beginning of Sorrow wierzę, że Dejw jest w stanie zrobić dobry, klimatyczny kawałek. A może czas dać tworzyć Juniorowi, czy pozostałym członkom zespołu?

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group