Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Wrz 28, 2024 18:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 05:06 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
http://www.youtube.com/watch?v=Mi2iIqzdSD4#t=02m02s

Nigdy nie przyglądałem się im palcom jak grają Holy Wars, ale w życiu bym nie pomyślał, że trzeba takie akrobacje na gryfie robić, żeby to zagrać.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 10:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Kawałki Megadeth nie są łatwe do zagrania (choć dotyczy to raczej albumów do CTE) w przeciwieństwie do takiej Metalliki. Zupełnie inny level.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 18:55 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
stanger napisał(a):
Mnie też się tak wydaje, zawsze wolałem A Secret Place, naprawdę nie rozumiem co wszyscy widzą/widzieli w tym Truście, to pewnie zasługa Mustaine-a który uznał ten kawałek za najzajebistszy z CW dlatego mruczy to od lat na koncertach stąd taka jego popularność, ale nie jest on popularny bo jest dobry, tylko dlatego że ciągle promowany reklamowany na koncertach.

stanger napisał(a):
Goście z Mety wiedzą co dobre i co zwiększa ich popularność: Fade to Black, Nothing else Matters, Unvorgiven lecący od czasu do czasu w radiu, gdyby nie to nie wiedziałbym co to Metallica. Ale się rozpisałem, troszkę nie na temat, ale już kij tam ztym :P


Najpierw wrzucasz na Trust a potem podajesz najbardziej przereklamowane kawałki Mety (może prócz FTB). To, co napisałeś o Truście można też odnieść do Nothinga i Unforgivena. Te kawałki ciągle są grane, ale nie dlatego, że są dobre ale dlatego że są komercyjne i popularne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 18:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
BadOmen napisał(a):
stanger napisał(a):
Mnie też się tak wydaje, zawsze wolałem A Secret Place, naprawdę nie rozumiem co wszyscy widzą/widzieli w tym Truście, to pewnie zasługa Mustaine-a który uznał ten kawałek za najzajebistszy z CW dlatego mruczy to od lat na koncertach stąd taka jego popularność, ale nie jest on popularny bo jest dobry, tylko dlatego że ciągle promowany reklamowany na koncertach.

stanger napisał(a):
Goście z Mety wiedzą co dobre i co zwiększa ich popularność: Fade to Black, Nothing else Matters, Unvorgiven lecący od czasu do czasu w radiu, gdyby nie to nie wiedziałbym co to Metallica. Ale się rozpisałem, troszkę nie na temat, ale już kij tam ztym :P


Najpierw wrzucasz na Trust a potem podajesz najbardziej przereklamowane kawałki Mety (może prócz FTB). To, co napisałeś o Truście można też odnieść do Nothinga i Unforgivena. Te kawałki ciągle są grane, ale nie dlatego, że są dobre tylko dlatego że są popularne.


Ja nie przepadam ani za trustem, ani za nothing else matters czy unforgivenami :shock: Właśnie takie kawałki służą to takiej autopromocji w mediach wg mnie. Oczywiście w porównaniu z tym co leci z reguły w radiu i tak są lepsze, ale mimo wszystko to nic fajnego.

A secret place > Trust.
FtB > Nothing else matters, Unforgiven


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 19:06 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Zgadzam się z tobą. Tylko zamieniłbym te A Secret Place, na I'll Get Even, albo Almost Honest.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 23:09 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Nie wiem czy wasze posty są odnośnie mojego ale jeśli tak to nauczcie się czytać ze zrozumieniem. ;) Chodziło mi o to, że Nothing i Unforgiven to najbardziej przereklamowane kawałki Mety i grają je na koncertach ponieważ są komercyjne a niekoniecznie dobre. Zupełnie jak Trust, który zdaniem Strangera jest grany z tego samego powodu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 23:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Widzę, że niektórym naprawdę ciężko zrozumieć, że Mustaine tłucze Trust nie dlatego, bo tak bardzo mu się ten kawałek podoba, tylko dlatego, że to był jeden z największych radiowych przebojów w historii Megadeth... Nic dziwnego w tym nie widzę.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 23:25 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Ale gra go chyba na każdym koncercie...to jest już nudne...

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 23:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nudne dla fanów tacy jak my, którzy słyszeli ten numer w niezliczonych wersjach na YT, czy też różnorakich bootlegach. Wiem o co Ci chodzi, ale... Mustaine kombinuje pod innym kątem - po prostu zawsze stara się grać na swoich koncertach kilka najbardziej rozpoznawalnych numerów Megadeth. Ze względów marketingowych i komercyjnych. Proste, raczej ciężko go za to winić.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 23:55 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Niby tak, ale chyba nie powiesz że jednak utwory takie jak PS, T, SOD, które słyszy się praktycznie na każdym koncercie są wporzo. Ja rozumiem twoją wypowiedz, ale jednak można by z tym pokombinować. Zamiast SOD'a dać TWML, PS-MLW, a zamiast T choćby Five Magics...

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 00:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dawid napisał(a):
chyba nie powiesz że jednak utwory takie jak PS, T, SOD, które słyszy się praktycznie na każdym koncercie są wporzo.


Absolutnie są w porządku 8-) Poza tym nie każdy ma od razu 5 koncertów Megadeth na koncie - niektórzy idą pierwszy raz i chcą posłuchać swoich ulubionych kawałków, a niektórzy są przypadkowo na koncercie (np. festiwale) i tylko z tych kawałków mogą ten band kojarzyć.

Cytuj:
jednak można by z tym pokombinować. Zamiast SOD'a dać TWML, PS-MLW, a zamiast T choćby Five Magics...


Nie pisz takimi skrótami, po paru piwach nie chce się człowiekowi tego odszyfrowywać :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 00:54 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
Dawid napisał(a):
jednak można by z tym pokombinować. Zamiast SOD'a dać TWML, PS-MLW

Nie pisz takimi skrótami, po paru piwach nie chce się człowiekowi tego odszyfrowywać :P


chodzi o This Was My Life i My Last Words :P

Dawid niektóre kawałki nie mają "oficialnych skrótów" że się tak wyraże dlatego staraj sie pisać całe tytuły albo chociaz większy fragment ;)
zresztą This Was My Life akurat dosyc czesto było grane w latach 90-tych ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 00:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Żułek napisał(a):
chodzi o This Was My Life i My Last Words :P


Ano taaa ;) Pewnie, że każdy by chciał, żeby Megadeth pokombinowało z setlistami jakoś bardziej. Wiadomo - czasami Mustaine wrzuci coś niespodziewanego do setu, ale - jak widać - fanów raczej średnio to satysfakcjonuje, chcą więcej. Przy czym trzeba pamiętać, że wyrzucenie żelaznych punktów programu raczej odpada, do tego dochodzi z reguły promowanie najświeższego albumu... Wychodzi więc na to, że żeby zadowolić wszystkich Dave powinien rozbudować set do 2,5 - 3 h, ale nie jestem pewien, czy w takim wypadku by to... przeżył. No i czy dałoby się wytrzymać tyle miauczenia :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 09:54 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Sorry, ale już późna pora więc i ja gafy przy pełnym tytule nie chce walnąć.

Niektóre utwory powinny być zmienianie nie tylko dlatego że fanom się już przejadły, ale i dlatego że wokal Dave'a brzmi jak Kaczora Donalda ;). Ale nadal rozumiem twój tok myślenia. Przy festiwalach...no ok...ale w klubach, gdzie przychodzi się specjalnie na Megadeth...co ty:p. Trust byłby pierwszym utworem na odstrzał ;).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 06:23 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
mateusz napisał(a):
Kawałki Megadeth nie są łatwe do zagrania (choć dotyczy to raczej albumów do CTE) w przeciwieństwie do takiej Metalliki. Zupełnie inny level.



Brzmisz jak psychofan Megadeth nienawidzący Mety. :) :D

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 09:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nie no, bez przesady. Taki dałem przykład, żeby odnieść się do czegoś. Daleko nie musiałem szukać ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 12:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Sam gram na gitarze i cóż, potwierdzam zdanie Mateusza.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 12:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
O, a nie chwaliłeś się. Chociaż z drugiej strony miałem przeczucie, ze grasz. Nie wiem, może na starym forum o tym pisałeś.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 12:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Być może ;) Gram już chyba niecałe 9 lat, ale nie wyszedłem z talentem poza próby w szkole i komponowanie płyt w Guitar Pro, więc nie ma się czym za bardzo chwalić ;) Przy czym, moim zdaniem, to, że ktoś na gitarze, czasami pomaga w ocenie muzyki, kompozycji ulubionych kapel, można spojrzeć na to z dwóch stron - jako słuchacz i jako gitarzysta. Fajna sprawa.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 22:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Znalazłem oto taka ciekawostkę The System Has Failed doczekało się wreszcie wydanie winylowego

http://www.recordshopx.com/artist/megad ... ailed/#2lp

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group