Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Wrz 28, 2024 18:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 08:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
stanger napisał(a):
mam nadzieję, że do
Cryptic Writings tour dotrwają.

Nie sądzę by porwali się na upamiętnienie takiego przeciętniactwa.

No tak, hehe, to by było wręcz lekko kuriozalne.
Tyle czasu koncertowego musiałoby być zmarnowane na aż 12 średniaków

Ale fakt, taką Youthanasią bym w sumie nie pogardził :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 17:26 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
mateusz napisał(a):
stanger napisał(a):
mam nadzieję, że do
Cryptic Writings tour dotrwają.

Nie sądzę by porwali się na upamiętnienie takiego przeciętniactwa.

mogą tego nie grać, mi to wszystko jedno, chodzi mi po prostu o to żeby długo jeszcze ten zespół istniał, koncertował, robił albumy itd :P i ciekawi mnie jak długo jeszcze bedzie istniał, bo taki James Hetfield w niedawnym wywiadzie(2010 chyba) gadał że Metallica bedzie istniała tak długo jak tylko bedą mogli.... też nie sądzę by się porwali, ale wystarczy gdy mustaine będzie chciał. Widząc jego zamiłowanie do melodyjek nie będzie to dla mnie dziwne gdy tak sie właśnie stanie, w latach 80 Dave był młody i wściekły dlatego też taką muzykę grał, a później złagodniał lata 90, potem po wydaniu Risk, chciał powrócić do swoich(a raczej jego fani chcieli) by powrócił do go grania thrashu, jak wyszło wszyscy wiecie, twnah był wymuszonym powrotem do grania thrashu, a w tshf są melodyjne risk-owe "of mice.." i "die dead.."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 16:00 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Wygrzebałem w czeluściach internetu od taka ciekawostkę list wysłany do zinu Whiplash i jedna z jego stron z artykułem o Megadeth

Ciekawe pod jakimi nazwa znamy obecnie wymienione w tym liście tytuły kawałków

When Hell Frazes Over
No Time
Eye For Eye
Speak No Evil - To zapewne = Looking Down The Cross
The Gambler
Head Lock
You Know Where Go To
Chose Your Master
Heaven Knows
Hair Pin Trigge - Killing Is My Business (??)
Self Destruct


Załączniki:
megadeth poczatek.jpg
megadeth poczatek.jpg [ 159.66 KiB | Obejrzany 8658 razy ]
Megadeth prehistoria.jpg
Megadeth prehistoria.jpg [ 104.74 KiB | Obejrzany 8662 razy ]

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 22:59 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 12, 2011 21:14
Posty: 118
Z tego co tu jest napisane wynika,że "Self Destruct" to chyba "Mary Jane"...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 19:04 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
A No time - set the world afire :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 28, 2012 18:07 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
A wiec co najmniej połowa So Far... to odrzuty z KIMB i PS
swoja droga ciekawe czy Megsi maja jeszcze jakieś domówki z lat 80- tych i samego początku 90

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 20:37 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Bardzo ciekawy wywiad z Greg'iem Handevidt'em o jego początkach w Megadeth i nie tylko
http://headbanger.ru/interviews/323?lng=en

How long did you stay in Megadeth? Did you record anything with them?

I was in Megadeth for three or four months, not very long. I did record one demo with the band, it was on an eight-track or something, we went down to someone’s place, Hunnington Beach or something, and recorded in like a living room. It was a really low-budget kind of thing just to get something down on tape. That’s the only thing I recorded with them.

Was it original songs or cover versions?

All were originals. It’s funny because that tape is somewhere in the world now, I have no idea where, but if you listen to it, it sounds like a conglomeration of “Peace Sells…” and Metallica’s “Ride The Lightning”. (laughs)

So do you wanna say that this material was never released officially?

Well, a lot of them was released, I think pretty much all of that was released, but some of that was released by Metallica. There’s a lot of riffs that Dave had written before he split away from Metallica that Metallica wound up using for their songs on “Ride The Lightning” and “Master Of Puppets.” So after Metallica’s first albums came out, a lot of songs had to be kind of restructured. If you heard it you would be fascinated by it, because when you’re listening to the songs there are Metallica riffs mixed with Megadeth riffs. One song would sound like part Metallica and part Megadeth, something that you’d recognize. It would be very interesting to hear it now.

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 14:04 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Argo napisał(a):
There’s a lot of riffs that Dave had written before he split away from Metallica that Metallica wound up using for their songs on “Ride The Lightning” and “Master Of Puppets


Że na RTL to wiadomo ale na Masterze? Na albumie nie ma wspominki o tym, by Dave coś komponował. Może chodzi o słynny riff z Leper Messiah dzięki któremu panowie wylądowali w sądzie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 19:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ja tam o sądzie nie słyszałem, ale historia z Leper Messiah zawsze mnie ciekawiła ;)

Cytuj:
Then Kill ‘Em All came out and four of my songs were on there. Then Ride the Lightning came out and two more songs were there. Then “Leper Messiah” came out and I heard part of my stuff in “Leper Messiah” from the Master of Puppets album. I asked Lars about that and they were saying that that was stuff that was written while I was in Metallica for Metallica music. I get paid for it; I didn't get paid for “Leper Messiah.” I said, “Lars, you're ripping me off!” And he goes, “Yeah, I did it pretty well, huh?” He's lucky that he's such a shrimp that I don't hurt the guy.


http://www.ultimate-guitar.com/intervie ... taine.html

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 19:15 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Marko napisał(a):
Ja tam o sądzie nie słyszałem, ale historia z Leper Messiah zawsze mnie ciekawiła ;)

Cytuj:
Then Kill ‘Em All came out and four of my songs were on there. Then Ride the Lightning came out and two more songs were there. Then “Leper Messiah” came out and I heard part of my stuff in “Leper Messiah” from the Master of Puppets album. I asked Lars about that and they were saying that that was stuff that was written while I was in Metallica for Metallica music. I get paid for it; I didn't get paid for “Leper Messiah.” I said, “Lars, you're ripping me off!” And he goes, “Yeah, I did it pretty well, huh?” He's lucky that he's such a shrimp that I don't hurt the guy.


http://www.ultimate-guitar.com/intervie ... taine.html


Czyli wiele wskazuje że Dave miał racje co do autorstwa głównego riffu Leper Messiah

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 23:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Może chłopakom z Metalliki było głupio, że na kolejnym albumie będą musieli uwzględnić Dave' a. W ten sposób chcieli się jakoś od niego odciąć i pokazać, że nie muszą już czerpać z jego zasobów ;) Nie wierzę by Rudy kłamał w tej sprawie przez tyle lat.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 13:01 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Naprawdę nie rozumiem tych osób które mówią, że Marty Friedman zapomiał już jak się gra na gitarze,.... teraz solo Tornado of Souls wyszło mu chyba nawet lepiej http://www.youtube.com/watch?v=qFJL4WNmVsA niż na jakimś starym koncercie z Megadeth
btw dziwi mnie ta jego niechęć powrotu do zespołu:x
http://www.ultimate-guitar.com/intervie ... nough.html
teraz niedawno na pytanie o powrót do Megadeth odpowiada podobnie:
http://www.ultimate-guitar.com/news/gen ... union.html
ja jednak mimo wszystko mam nadzieję, że znudzi mu się to japońskie granie żarcie etc. i wróci do zespołu w którym mógłby jeszcze wiele pokazać. Niedawno w jakimś innym wywiadze dotyczącym jego nowego albumu na pytanie czy tęskni za graniem w stanach, odpowiedział "nawet bardzo", no a jaki inny zespół mógłby mu zapewnić częste granie w USA jak nie Megadeth?:P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 05, 2012 23:38 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Ty też nie chciałbyś wrócić do rudego. :twisted:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 09:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
Nowy gatunek pająka nazwany na cześć Dave’a Mustaine’a.


Image

Cytuj:
Co widzimy? Samca i samicę pająka nazwanego “Aphonopelma davemustainei”, pod którymi czytamy:
“Prezent dla Dave’a Mustaine’a od prof. Brenta E. Hendrixsona (2013).
Nowy gatunek tarantuli z południowo-wschodniej Arizony i południowo-zachodniego Nowego Meksyku.”
Mustaine skomentował:
“Czy może być coś fajniejszego? Mam własną tarantulę nazwaną moim imieniem! Metal na maksa!!!”


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 21:54 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
W czeluściach internetu trafiłem na taki bardzo ciekawy rarytas mianowicie Trust z refrenem po francusku
Swoja drogą wielka szkoda ze taki rarytas nie trafił na jakąś kompilacje np Warchest

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... DI1z2ijJ3c

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 23:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Przyznam, że pierwsze słyszę, ale jestem tak przejedzony Trustem, że ta wersja nie robi na mnie najmniejszego wrażenia. W sam raz do roli ciekawostki :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 17:46 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Dave wyprzedaje stare graty a tu mamy wielki rarytas prototypowa gitara Jacksona za bagatela ponad 10K $
Czyżby skończyła się kasa na nagrywanie nowego albumu

http://www.ebay.com/itm/MEGADETH-Jackso ... 0877408296

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 19:54 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Argo napisał(a):
W czeluściach internetu trafiłem na taki bardzo ciekawy rarytas mianowicie Trust z refrenem po francusku
Swoja drogą wielka szkoda ze taki rarytas nie trafił na jakąś kompilacje np Warchest

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... DI1z2ijJ3c


Eee tam, Trust jest dla mnie przereklamowany, tak samo jak She Wolf...

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 00:32 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Dawid napisał(a):
Argo napisał(a):
W czeluściach internetu trafiłem na taki bardzo ciekawy rarytas mianowicie Trust z refrenem po francusku
Swoja drogą wielka szkoda ze taki rarytas nie trafił na jakąś kompilacje np Warchest

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... DI1z2ijJ3c


Eee tam, Trust jest dla mnie przereklamowany, tak samo jak She Wolf...

Mnie też się tak wydaje, zawsze wolałem A Secret Place, naprawdę nie rozumiem co wszyscy widzą/widzieli w tym Truście, to pewnie zasługa Mustaine-a który uznał ten kawałek za najzajebistszy z CW dlatego mruczy to od lat na koncertach stąd taka jego popularność, ale nie jest on popularny bo jest dobry, tylko dlatego że ciągle promowany reklamowany na koncertach. Jeśli taki przeciętniak zyskuje popularność dzięki koncertom to co dopiero gdyby to był np. wspomiany prze ze mnie A Secret Place. Btw benadziejne on setlisty wali na kocerty.. no czemu ciągle ten peace sells, a nie my las words, czemu sweating bullets a nie tysiąckroć lepszy Dread an Fugitive Mind, czemu ciągle ten Hangar 18 a nie Return to Hangar który brzmiałby o wiele lepiej na koncertach jesli chodzi o wokal, mają dobre ballady np. 13 taki dobry utwór - jeden z tych po których zacząłem słuchać tej kapeli. Gdybym ja ustawiał im setlisty już dawno staliby się bardzo popularni. Goście z Mety wiedzą co dobre i co zwiększa ich popularność: Fade to Black, Nothing else Matters, Unvorgiven lecący od czasu do czasu w radiu, gdyby nie to nie wiedziałbym co to Metallica. Ale się rozpisałem, troszkę nie na temat, ale już kij tam ztym :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 08:51 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
stanger napisał(a):
Dawid napisał(a):
Argo napisał(a):
W czeluściach internetu trafiłem na taki bardzo ciekawy rarytas mianowicie Trust z refrenem po francusku
Swoja drogą wielka szkoda ze taki rarytas nie trafił na jakąś kompilacje np Warchest

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... DI1z2ijJ3c


Eee tam, Trust jest dla mnie przereklamowany, tak samo jak She Wolf...

Mnie też się tak wydaje, zawsze wolałem A Secret Place, naprawdę nie rozumiem co wszyscy widzą/widzieli w tym Truście, to pewnie zasługa Mustaine-a który uznał ten kawałek za najzajebistszy z CW dlatego mruczy to od lat na koncertach stąd taka jego popularność, ale nie jest on popularny bo jest dobry, tylko dlatego że ciągle promowany reklamowany na koncertach. Jeśli taki przeciętniak zyskuje popularność dzięki koncertom to co dopiero gdyby to był np. wspomiany prze ze mnie A Secret Place. Btw benadziejne on setlisty wali na kocerty.. no czemu ciągle ten peace sells, a nie my las words, czemu sweating bullets a nie tysiąckroć lepszy Dread an Fugitive Mind, czemu ciągle ten Hangar 18 a nie Return to Hangar który brzmiałby o wiele lepiej na koncertach jesli chodzi o wokal, mają dobre ballady np. 13 taki dobry utwór - jeden z tych po których zacząłem słuchać tej kapeli. Gdybym ja ustawiał im setlisty już dawno staliby się bardzo popularni. Goście z Mety wiedzą co dobre i co zwiększa ich popularność: Fade to Black, Nothing else Matters, Unvorgiven lecący od czasu do czasu w radiu, gdyby nie to nie wiedziałbym co to Metallica. Ale się rozpisałem, troszkę nie na temat, ale już kij tam ztym :P



Tylko że goście z Mety, grają teraz nową odmianę metalu

Candy Metal...

Set lista nie jest świetna, trzeba przyznać, ale Hangar 18, Peace sells, holy wars, trust, sweating bullets, to są klasyki, choć ja bym wiele z nich zamienił ; ).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group