Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Cze 21, 2024 06:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Ulubiony projekt
Down 100%  100%  [ 2 ]
Superjoint Ritual 0%  0%  [ 0 ]
Arson Anthem 0%  0%  [ 0 ]
P.H. Anselmo & Illegals 0%  0%  [ 0 ]
Arson Anthem 0%  0%  [ 0 ]
Necrophagia 0%  0%  [ 0 ]
Viking Crown 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 17:39 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Wiem, że te wątki i tak są poruszane w temacie Pantery, ale uważam, że twórczość Phila jest tak obfita, że zasługuje na oddzielny wątek. Oto jego najbardziej znane projekty:
Image
*Down - dałn/sludge/stoner metal/doom

-NOLA 1995
-Down II 2002
-Down III 2007
-Down IV (Part I & II) 2012-2014

*Superjoint Ritual - hardcore punk
-Use Once and Destroy 2002
-A Lethal Dose... 2003

*Arson Anthem - Superjoint II/ Hardcore Punk
-Arson Anthem EP 2006
-Insecurity Notoriety 2010

*Philip H. Anselmo & Iglesias - grincore/ extreme i wszelkie inne ciężkie odmiany
- Walk Through The Exits Only 2013

*Necrophagia - Death Metal
-Holocausto de la Morte 1998
-Black Blood Vomitorium (EP) 2000
-Cannibal Holocaust (EP) 2001
-Draped In Treachery 2005

*Viking Crown - black metal
-Innocence From Hell 2000
-Banished Rhythmic Hate 2001

Znacie jakieś jego projekty? Jakie macie o nich zdanie?

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Ostatnio edytowany przez Jimmy0555, Pią Sie 22, 2014 10:02, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 10:37 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Philip H. Anselmo & The Illegals + Corruption + J.D Overdrive/ 2.07.2014, Klub Progresja - pseudo relacja
Długo czekałem na warszawski koncert Phila. Uważam, że świetnym wyborem było przeniesienie koncertu na Noise Stage. Dzięki temu klub był prawie pełny, co sprzyjało atmosferze. Dzień zaczął się od występu katowickiego J.D Overdrive. Zagrali solidnie krótki, półgodzinny set. Podczas ich występu ludzie dopiero się zbierali, więc grali dla małej grupki osób. Kolejny występ - Corruption zebrał większą ilość ludzi. Niespodzianką było pojawienie się na jeden kawałek Bartosza "Bartona" Szarka, wokalisty Chain Reaction, który bardzo rozgrzał publiczność. Po ich występie było ok. 30 min przerwy, podczas której techniczni zespołu Phila ustawiali sprzęt. Główny koncert zaczął się punktualnie coverem Planet Caravan. To był jedyny "wolny" moment, jakiego uświadczyłem podczas koncertu. Po tym zaczęli z grubej rury i od razu zaczęli grać "Walk Through the Exits Only". Z tego albumu zresztą zagrali cały materiał z wyjątkiem intra. Poświęciło to czas całej pierwszej połowy koncertu. Druga część była poświęcona coverom. Nie mogło zabraknąć kawałków legendarnej Pantery, takich jak "Dom/Hollow", "New Level" czy "Hellbound". To one najbardziej zadziałały na publiczność i ją rozgrzały. Pojawiło się również "Fuck Your Enemy" i "Waiting For The Turning Point" z repertuaru Superjoint Ritual. Sam Phil był w znakomitej formie. Skakał i biegał po scenie pełen agresji. Kto nie był obecny tego nie zrozumie. Wielokrotnie również przybijał piątki z fanami. Wkładał w koncert całą swoją energię. Dawno nie widziałem takiego zaangażowania wśród zespołów. Skupiał na sobie całą uwagę. Illegals zagrali wszystko poprawnie, tak jak mieli zagrać. Na sam koniec koncertu Anselmo założył pelerynę przygotowaną przez fanów z pierwszego rzędu oraz... stanik, który wylądował na scenie od jednej z fanek. Polscy fani zrobili muzykowi znakomity prezent urodzinowy (które miał 2 dni wcześniej). Zaśpiewali StoLat po angielsku oraz po polsku. Bardzo to zaskoczyło Phila. Dla mnie koncert był wyjątkowy, również dlatego, że przybiłem piątkę z legendą, złapałem kostkę Marziego oraz pół setlisty, która co ciekawe była inna, niż to co w rzeczywistości grali (zamiana Death Rattle na Hellbound). Można było się przestraszyć, gdy Phil śpiewał wersy z "Bedridden" prosto w oczy ;) Wielka strata dla tych co nie byli, zdecydowanie warto było kupić wejściówki za 100zł, a jeszcze lepiej wygrać (tak jak mi się udało). Jak będzie w najbliższym czasie koncert Downa w Warszawie, to idę na kolanach.
Niestety nie udało mi się zdobyć autografu Phila jak Bejdul, ale to co osiągnąłem również mi odpowiada. Wiem, że pewnej grupie udało się spotkać Phila, co jest udokumentowane na YT, gdzie muzyk jest widocznie zaprawiony i jeszcze zażywa coś "na antenie". Pełna setlista: http://www.setlist.fm/setlist/philip-h-anselmo-and-the-illegals/2014/progresja-warsaw-poland-73c186d9.html.


Załączniki:
6#.PNG
6#.PNG [ 782.93 KiB | Obejrzany 18124 razy ]
1#.PNG
1#.PNG [ 623.54 KiB | Obejrzany 18124 razy ]

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 16:14 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
gdyby Phil jeszcze był w formie płytowej byłoby super ;)

mała uwaga
Necrophagia to nie jest projekt Phila, on tam tylko dołączył bo się kumpluje z Killjoyem
a temat o Down już na forum jest viewtopic.php?f=3&t=207

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 19:53 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Ty byś tylko wszystko hejtował :p
Owszem, może jest trochę gorzej niż na płycie, ale wciąż bardzo fajnie. Do koncertów z Illegalsami dobiera sobie tylko takie kawałki jakie da radę zaśpiewać, w przeciwieństwie do np. Metal Masters gdzie się krztusił przy takim Goddamn Electric.

Tak, wiem, że to nie jest jego projekt, chodziło mi by wypisać to w czym brał udział, bez względu czy jego, ale dzięki za poprawkę. Mnie szczerze powiedziawszy Necrophagia nie przekonuje, tak samo jak i Viking Crown. Nie moja para kaloszy. Z jego projektów za to lubię Down, Superjoint Ritual i umiarkowanie Arson Anthem. No i rzecz jasna Illegals. Polecam spróbować płyty jeszcze raz, bo wtedy gdy ją poznawałem miałem dokładnie takie zdanie jak Ty. Za kolejnymi przesłuchaniami było lepiej i ją bardzo lubię. Dałbym jej 7,5/10, bo więcej się nie da, by musiała być naprawdę fenomenalna. Podoba mi się też Housecore Horror...EP. Ugly Mug jest naprawdę świetne, niestety gorzej z drugim kawałkiem. W Pigs Kissing Pigs naprawdę przesadził z agresywnością, ale nawet tam znajdą się fajne momenty np. początek.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 20:56 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Jimmy0555 napisał(a):
Ty byś tylko wszystko hejtował :p


ktoś musi ;)

Cytuj:
Mnie szczerze powiedziawszy Necrophagia nie przekonuje


mnie też, ot ciekawostka do posłuchania raz na rok ;)

Cytuj:
Z jego projektów za to lubię Down, Superjoint Ritual


o dałnie jest temat więc tu pisał nie bede, Superjoint Ritual spoko ale nic poza tym, na dłuższe mete nuda ;)

reszty nie znam

generalnie nie jestem fanem tego pana, doceniam Pantere ale poza 2 albumami jakoś specjalnie nie wielbie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 21:19 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Żułek napisał(a):
o dałnie jest temat więc tu pisał nie bedel

Buntownik ;) Po prostu nie zauważyłem tego wątku wcześniej, ale nic dziwnego jak ostatni post jest z 2010, a od tego czasu wydali 15 EP.
Którymi dwoma albumami? Southern Trendkill i Power Metal ;) ?
https://www.youtube.com/watch?v=Obrg6WCl0d8
Wie ktoś co to za motyw z 2:27? Wykorzystali go gdzieś? Naprawdę fajnie, klimatycznie brzmi.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 21:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Jimmy0555 napisał(a):
Żułek napisał(a):
o dałnie jest temat więc tu pisał nie bedel

Buntownik ;) Po prostu nie zauważyłem tego wątku wcześniej, ale nic dziwnego jak ostatni post jest z 2010, a od tego czasu wydali 15 EP.
Którymi dwoma albumami? Southern Trendkill i Power Metal ;) ?


dlatego wymyślono na forum opcje "szukaj" ;)
a o Panterze sobie poczytaj w temacie o Panterze ;) z 1 albumem zgadłeś ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 22:16 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Nagrał jeden genialny album i dwa bardzo dobre, tyle, to było trylion lat temu. Ludzie zachowują się, jakby Vulgar wyszło, nie wiem, z rok temu. On już od dawna odcina kupony. Co miał dobrego nagrać, to nagrał, lepiej nie będzie.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 05, 2014 22:21 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
gdybyś nie napisał "Vulgar" pomyslałbym że chodzi o Megadeth ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 10:06 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Burzum napisał(a):
Nagrał jeden genialny album i dwa bardzo dobre, tyle, to było trylion lat temu.

Wiesz, tyle to w samej Panterze, ale trzeba przyznać, że np. Down jest innym, ale równie świetnym projektem. Nikt nie twierdzi, że przebije Vulgara, bo na pewno tego nie zrobi, ale to można powiedzieć o każdym starszym zespole/ muzyku. Meta nie przebije Mastera, Megadeth RIP, Slayer SOH, a Anthrax ATL. Ja jestem ciekawy, co jeszcze w przyszłości zaoferuje, bo moim zdaniem płyta Illegals jest ciekawa, a przede wszystkim inna. Mam nadzieję, że wyda jeszcze kolejny solowy album, jednak z lepszym brzmieniem, bo to chyba to najbardziej odpędzało od niego ludzi.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 18:41 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Phil w Necrophagii na wokalach występuje na wymienionych albumach?

Z Down lubię Nolę (jedynkę oczywiście, dużo hiciorków), Superjoint Ritual pojedyncze numery. Illegals dla mnie porażka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 18:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Vic Rattlehead napisał(a):
Phil w Necrophagii na wokalach występuje na wymienionych albumach?


gra na gitarce ;) tylko ;) ale to death metal więc możesz spróbować
z debiutu https://www.youtube.com/watch?v=XvQO19m0UdI
albo z najnowszej https://www.youtube.com/watch?v=kLAX4MaC53c

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Ostatnio edytowany przez Żułek, Pon Lip 07, 2014 18:58, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 18:51 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
No widzisz, a w rozległych Internetach nie widziałem na żadnym albumie Necrophagii (z wyżej wymienionych) żeby był wypisany w Line-Up.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 19:23 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
II Down jest równie ciekawa, tylko trochę inna. Jest mniej przebojowa, a bardziej bluesowa co uważam za plus. Minusem albumu jest to, że jest przydługi. Zapychacze go niepotrzebnie zapychają, bo nie da się ukryć, że takie ma. W trójkę dobrze się nie wkręciłem, znam tyle co z YT. Wiem jednak, że czwórka nie ma tego czegoś, co pierwsze dwa. Niby wszystko gra, fajne riffy, ale jednak jest to bez takiego polotu, że tak się wyrażę.

Superjoint Ritual jest spoko, ale tak by posłuchać raz na miesiac, bo jeżeli się słucha częściej to się nudzi, ale to akurat syndrom każdego HC Punka. Debiut ma naprawdę kilka fajnych pomysłów jak Alkoholik z świetnym klipem :P

Viking Crown nie znam i nie zamierzam się za niego brać. Po prostu black metal nie jest moim ulubionym gatunkiem. Nie miałem też nigdy czasu ogarnąć Arson Anthem. Niby fajne granie, ale nie wciągnęło mnie tak jak jego starszy brat Rytualny Superblant.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 22:15 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
https://www.youtube.com/watch?v=cHG2IL6wgKY ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 20:14 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Tak trochę poza tematem... Znajdźcie 3 różnice:

Image


Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 12:06 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Ogarnąłem dopiero pierwszy raz w całości A Lethal Dose. Tak jak przypuszczałem, debiutowi nie dorówna, ale też jest spoko. Szkoda, że ten zespół był i jest tak mało popularny w Polsce. Nie lubię zbytnio punka czy hardcoru, ale ten projekt stanowi wyjątek. Połączenie Pantery z czasów Trendkill z prostotą i cząstką południowości Downa. Bardzo podoba mi się również wokal Phila z tamtych lat. Taki dobry dojrzały krzyk. Nie wiem co się stało w przeciągu dwóch lat, że już podczas reaktywacji Downa skrzeczał. Z drugiej strony wiadomo było, że kiedyś musi ponieść konsekwencje śpiewania z lat młodzieńczych (czyt. niepoprawnie technicznie).

https://www.youtube.com/watch?v=j6KCyHMDd_I
Jak już byłem w temacie SRitual, to grupa się reaktywowała. Rzekomo jednorazowo, ale na Hellfeście odbędzie się drugi występ formacji. Ciekawe czy możemy liczyć na więcej ;) Skład oczywiście uległ edycji. Został Kevin Bond & Jimmy Bower, a perkusistę i basistę zastąpili kolejno: Joey Gonzalez i Stephen Taylor. Tak, to dobrze znani Illegalsi. Szkoda, że na płytę nie ma co liczyć. Z drugiej strony ciekawe czy Anzelm by podołał wokalnie. Na gigu było średnio, aczkolwiek lepiej niż te kawałki Pantery z Metal Masters/ Allegiance.
Image

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group