Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Wrz 20, 2024 20:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 14:27 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Wiadomo :D

1. Sarcolytic - Thee Arcane Progeny

Debiutanckie wydawnictwo amerykańskich death metalowców, które wgniotło mnie w ziemię. To kawał nowoczesnego death'u, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To typowy przedstawiciel amerykańskiej sceny - czyli jest szybko, ciężko i potężnie. Technicznie panowie są bardzo sprawni co wychwyci każdy kto nie jest głuchy. Słychać w tym kult Nile. A dla mnie to zaleta bo w Nile jestem iście zakochany :D Tak czy inaczej płyta jest wspaniała i swoim klimatem wprowadza mnie w trans. Numer jeden tego roku.

2. Immolation - Majesty And Decay
Ross Dolan i spółka po raz kolejny nie zawiedli. Nagrali kolejną bardzo klimatyczną płytę na wysokim poziomie. W swoim dorobku nie mają słabych wydawnictw więc i tym razem nagrali coś co nadal pozwala im utrzymywać się w wysokiej czołówce. Ta płyta to konieczność.

3. Vasaeleth - Crypt Born & Tethered To Ruin
Kolejny debiutancki album. Tyle, że tym razem mamy do czynienia z totalnie old schoolowym materiałem. Wyraźnie słychać, że swoimi kompozycjami panowie robią ukłon w stronę starych wyjadaczy gatunku. Płyty słucha się rewelacyjnie.

4. Autopsy - The Tomb Within
Wspaniały powrót Amerykanów. Niby tylko EPka ale i tak całkiem długa jak na mini album. W każdym razie to solidna porcja zgnilizny i trupa. Stare dobre Autopsy.

5. Heathen - The Evolution of Chaos
Takiego thrashu to ja mogę słuchać. Mimo, że inny niż stare Heathen to i tak świetny. Jest, szybko, technicznie - tak jak lubię. Dobry powrót.

6. Cephalic Carnage - Misled By Certainty
Bardzo ciekawy album. Od szybkich petard po mega zwolnienia tempa. Słucha się tego bardzo przyjemnie.

7. Exodus - Exodus - Exhibit B - The Human Condition
Niezła kontynuacja Exhibit A, ale moim zdaniem słabsza od poprzednika. Kompozycyjnie jest bardzo dobrze ale utwory nieco za długie jak dla mnie. Mimo wszystko Exodus to Exodus

8. Motorhead - The World Is Yours
Lemmy po raz kolejny nie zawiódł. Mocna pozycja w dorobku Motorhead. Na pewno warto posłuchać.

9. Decrepit Birth - Polarity
Bardzo ciekawe techniczne granie. Płyta ma dość specyficzny ale fajny klimat. To coś dla fanów wyrafinowanych gitarowych wywijasów z darciem mordy w tle. No i cover Death na zakończenie płyty. Bardzo poprawia efekt.

10. Decrepitaph - Beyond The Cursed Tombs
To kolejny ukłon w stronę death metalu starej szkoły. Walcowate riffy, zgnilizna, smród i ogólny rozkład zwłok. Tak się kiedyś grało i jak widać wcale te klimaty nie odeszły do lamusa. Brawo dla tych panów i liczę na kolejne płyty bo dwie w dorobku to za mało.


Scena polska:

1. Deivos - Gospel of Maggots
Techniczny death wysokiej klasy. Jeśli będą dalej trzymać taki poziom to mają szansę stań się jednym z czołowych polskich zespołów w gatunku.

Wyróżnienia:
Trauma - Archetype Of Chaos
Hate - Erebos
Furia - Halny
Mastabah - Quintessence of Evil
Magnus - Acceptance Of Death


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 16:25 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hmm ciezko ale spróbuje ;)

1. Album roku Thrash

chyba jednak Overkill - Ironbound
chociaż mial mocna konkurencje w postaci Exodus, niezly album wydal też Heathen i Accuser oraz co dziwne Annihilator i Helstar
Sodom i Tankard narazie lekkie rozczarowania (zwłaszcza Tankard) ale w sumie mało ich sluchalem, Death Angel nie lubie wiec wiadomo, Flotsam również słabe, Soulfly i Forbidden też słabsze, Armored Saint też słabo, Nevermore nie zaliczam do thrashu ;)

2. Albumu spoza thrashu

oczywiście poza wszelka konkurencją Atheist - Jupiter 8)
na uwage zasługują także Tricky, Cathedral, Immolation (mimo ze nie przepadam wydali niezly album), Malevolent Creation (swietna!), super Cephalic Carnage, Hail Of Bullets, Enslaved, sciażka dzwiekowa do MoH oraz do filmu The Runaways, nowe Anal Cunt bardzo fajnie zaskoczyło, swietne Blind Guardian, ciekawe Chronic Decay, Avulsed dało czadu, Master super,
nieco zawiadło Fear Factory, nędzne Maiden, Motorhead generalnie trzyma niezly poziom
oczywiscie pewnie o czyms zapomnialem ;)

3. Thrashowe/Metalowe odkrycie roku.
nie pamietam abym coś odkrył co zapadło w pamięci

5. Koncert roku
no chyba jednak Exodus w wawie

6. Wydarzenie
Big 4 na jednej scenie w dodatku w wawie

7. Rozczarowanie
o płytach wspomniałem wyżej, generalnie nie podobaja mi sie ceny biletów n koncerty :evil:
oczywiście smierc Dio i Steela :cry:

8. płyta roku Polska
oczywiście nowa Trauma 8)
wiele nie słyszałem wiec konkurencji praktycznie nie było poza swietnym Blindead oraz srednim Acidami, bylo jeszzce Hate ale strasznie jebie Behemothem :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 17:58 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Żułek napisał(a):
Armored Saint też słabo, Nevermore nie zaliczam do thrashu ;)

A Armored Saint zaliczasz? :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 18:03 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no akurat nowa jest mało thrashowa i ma marne brzmienie ale generalnie tak zaliczam (chociaż oni nigdy nie grali czystego thrashu)

lepiej daj swoje podsumowanie a nie sie czepiasz słówek :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 15:54 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
dla mnie (chociaz nie dawno zmienilem zdanie) najlepsze w tym roku bylo Nevermore i kropka :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 16:27 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nikt więcej nie pokusi się o wybranie nawet tej dziesiątki? tyle było płyt w tym roku, ludzie...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 17:44 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 10, 2011 17:18
Posty: 15
Miejscowość: Łódź
1. Accept - Blood of the Nations

Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy album metalowy wydany w tym roku. Mimo iż wcześniej nie byłem fanem Niemców, ten krążek całkowicie odmienił mój punkt widzenia. Szybki, melodyjny i na długo zapadający w pamięć heavy metal o jaki trudno w obecnych czasach. Nic tylko polecić!

2. Steelwing - Lord of the Wasteland

Debiut roku! Brzmią niczym młode Iron Maiden, i na koncertach dają porządnie czadu. Jak na pierwszy album- powala.

3. Helloween - 7 Sinners

Dyniogłowi przebijają siebie wydając coraz to lepsze albumy. Osobiście, ostatnie wydanie "Unarmed" całkowicie mnie rozczarowało i wcale nie przewidywałem aż tak silnego albumu, jakim mimo wszystko jest "7 sinners". Ciężko, w klimacie... rzekłbym nawet iż świeżo.

4. Sodom - In War na Pieces

Tym albumem przekonali mnie do siebie- nie dokonał tego "Agent Orange" ani "M-16", choć to także były dobre płytki.

5. Annihilator - Annihilator

Kanadyjski thrash jest specyficzną odmianą i jego najnowsza forma bardzo przypadła mi do gustu. A wszystko pięknie zwieńczone coverem Van Halen.

Koncerty:
- Big 4- wiadomo
- Manowar na Masters of Rock 2010- mimo, iż "Królowie Metalu" mają niemal tylu samo wrogów co zwolenników, nie można im odmówić niesamowitych występów na żywo


Noo, to tak ogólnikowo to tyle będzie chyba;).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 18:35 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
artek_4 napisał(a):
dla mnie (chociaz nie dawno zmienilem zdanie) najlepsze w tym roku bylo Nevermore i kropka :D


ale sie wysiliłeś :P

At-Mato napisał(a):
1. Accept - Blood of the Nations


bez UDO nie słucham a nawet z nim nie przepadam specjalnie

Cytuj:
3. Helloween - 7 Sinners
Dyniogłowi przebijają siebie wydając coraz to lepsze albumy.


jak dla to ten album jest ich najgorszym od ponad 10 lat :roll:

Cytuj:
4. Sodom - In War na Pieces
Tym albumem przekonali mnie do siebie- nie dokonał tego "Agent Orange" ani "M-16", choć to także były dobre płytki.


gdybym miał zaczynać z Sodom od tego albumu to nie wiem czy bym do nich wrócił więcej
nie pasi ci Agent Orange ani M-16 ? może powinieneś przestać słuchać thrashu ? ;)

Maciej napisał(a):
7. Exodus - Exodus - Exhibit B - The Human Condition
Niezła kontynuacja Exhibit A, ale moim zdaniem słabsza od poprzednika. Kompozycyjnie jest bardzo dobrze ale utwory nieco za długie jak dla mnie. Mimo wszystko Exodus to Exodus


tak bo na A były krótsze :lol:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 19:30 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 10, 2011 17:18
Posty: 15
Miejscowość: Łódź
Cóż, zarówno w "M-16" jak i "Agent Orange" brakowało mi czegoś, były to dobre albumy, podobały mi się, ale definitywnie było im czegoś brak. Najnowsze dzieło Sodom przekonało mnie do nich już w 100%. Jeśli chodzi o Helloweenów, album przypomina mi "The Dark Ride", który bardzo lubię. Wiadomo, że nie jest to "Keeper" ale te czasy już nigdy nie powrócą, więc warto cieszyć się dobrymi albumami, które wychodzą, niż patrzeć cały czas w tył.

Jeśli natomiast chodzi o Accept wyszedłem z tego samego założenia co Ty, dopóki nie zobaczyłem ich na żywo na MOR2010. Potem posłuchałem "Blood of the Nations" i uznałem ją za najlepszy album wydany w tym roku. Podobnie zresztą jak Junior (http://top2010.roadrunnerrecords.com/20 ... -ellefson/).

Oprócz tego zapomniałem jeszcze o Overkill- Ironbound i Savatage- Still the Orchestra Plays (niby składanka, ale może się panowie ruszą i reaktywują).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 20:47 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
tak bo na A były krótsze

A czy napisałem gdzieś, że na A były krótsze i przez to lepsze? Nie :P na A też były za długie ale podobały mi się bardziej ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 12, 2011 16:01 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
Żułek napisał(a):
artek_4 napisał(a):
dla mnie (chociaz nie dawno zmienilem zdanie) najlepsze w tym roku bylo Nevermore i kropka :D


ale sie wysiliłeś :P

To masz :D
Malo slyszalem z tego roku gdyz duzo do nadrobienia bylo w lat wczesniejszych, ale co sie spodobalo to wypisze.
1. Nevermore - The Obsidian Conspiracy
Bardzo fajne granie, prawie kazdy kawalek ma w sobie to cos czego chce sie sluchac, choc na poczatku wchodzilo baardzo srednio :)
2. Heathen - The Evolution of Chaos
Bardzo fajne granie, tu melodyjnie, tu ostro, wokal swietny, 8.5/10
3. Annihilator - Annihilator
Dawno tak dobrze nie grali, Padden sie wyrobil, ladne kompozycje itd. :D 8/10
4. Exodus - Exhibit:B
Nawet niezla plytka, choc slabiej niz poprzedniczki, ale 7/10 dam spokojnie :)
5. Godsmack - The Oracle
Jak dla mnie najlepsza plytka w ich dyskografii, ladne refreny, jak zwykle dobry wokal, dam takze 7/10, jednak nizej niz Exo ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 12, 2011 21:04 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
W ramach ciekawostki/żartu: :D :lol:

popatrzcie jak głosowali ludzie na serwisie rockmetal.pl

1. Iron Maiden "The Final Frontier"
2. Acid Drinkers "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again"
3. Blindead "Affliction XXIX II MXMVI"
4. Accept "Blood Of The Nations"
5. Dimmu Borgir "Abrahadabra"
6. Fear Factory "Mechanize"
7. Immolation "Majesty And Decay"
8. Anathema "We're Here Because We're Here"
8. Slash "Slash"
10. Overkill "Ironbound"
11. Frontside "Zniszczyć wszystko"
11. Ozzy Osbourne "Scream"
13. Hate "Erebos"
14. Motorhead "The World Is Yours"
15. Rotting Christ "Aealo"
16. Helloween "7 Sinners"
16. Triptykon "Eparistera Daimones"
18. Enslaved "Axioma Ethica Odini"
19. Deftones "Diamond Eyes"
20. Nevermore "The Obsidian Conspiracy"
20. Sabaton "Coat Of Arms"

Ręce i nogi opadają :lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 11:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Maciej napisał(a):
1. Iron Maiden "The Final Frontier"

:lol: Prawie sié z krzesøa zjebaøem. Najgorszy album na ßwiecie, na pierwszym miejscu - piéknie !


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 12:42 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
no ale iron maiden :oops:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 15:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
...ale tragiczny ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 17:30 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
... to byla ironia :oops:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group