Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 18, 2024 21:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

najlepsza kapela Juniora
Avian 0%  0%  [ 0 ]
F5 100%  100%  [ 6 ]
Killing Machine 0%  0%  [ 0 ]
The Alien Blakk 0%  0%  [ 0 ]
Temple of Brutality 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lut 25, 2009 23:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Witamy serdecznie :)

nowack napisał(a):
Wydaje mi się, że jest pewna subtelna różnica w kompozycjach Megadeth z okresu gdy Ellefson był w zespole i później. David miał widoczny wpływ na komponowanie, choc nie był decydentem (nim jest Rudy;)). Ale jest to róznica instynktowna i za cholere nie umiem powiedziec na czym polega..
Poprostu to co stworzył Mustaine po reaktywacji zespołu jest zupełnie inne od poprzednich dokonań. Wiem że to były zaledwie dwie płyty, ale brzmienie, systematyka utworów, kierunek muzyczny jest już troche inny.
Można by podsumowac w ten sposób, że Mustaine wyznacza główny nurt, a David pomagał go utrzymac w tej samej stylistyce.


masz racje ale nie do końca

wystarczy spojrzeć na Risk i TWNAH, płyty te też mają zupełnie inne brzmienie niż reszta chociaż TWNAH nieco przypomina dobry stary Megadeth jednak Junior miał na nie pod względem kompozytorskim znikomy wpływ

co prawda Risk można tłumaczyć ze wpływ miał manager oraz Friedman ale TWNAH już nie

wg moich teorii spiskowych musiało coś zajść skoro potem sie rozstali ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 18:05 
Wiesz, nie chodzi mi o bezposredni wpływ na twórczośc (kompozycje Megadeth), ale raczej bardziej na wpływ na Mustaine'a. Choc nie wyobrażam sobie żeby przez te wszystkie lata Ellefson był tylko grajkiem na basie. Zespół to czterech ludzi, różne charaktery, różne inspiracje muzyczne no i połącz to z siłą przebicia poszczególnych członków i ich pomysłów muzycznych, wez pod uwage okres w jakim zespół sie akurat znajduje i to co wyjdzie to dany album.
A The World Needs A Hero było typowym albumem na przełamania, po uznanym za nieudany Risk, miał to byc powrót do ostrego, thrashowego grania. Nie jest w ogole reprezentatywny. W ogóle - nie lubie tego albumu (może prócz Dread and Fugitive Mind no i wokal Mustaine'a świetny)... ale to tak na marginesie....
Pzdr


Góra
  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 18:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nowack napisał(a):
Wiesz, nie chodzi mi o bezposredni wpływ na twórczośc (kompozycje Megadeth), ale raczej bardziej na wpływ na Mustaine'a.


kumam chociaż po CW raczej wyraznie on zmalał

nie wiem czy gdzieś to wyczytałem czy usłyszałem bo nie pamietam ale było coś takiego ze rudy zazdrościł Juniorowi trzezwości, odkąd razem trafili na odwyk pod koniec lat 80-tych to rudy wracał do nałogów a Junior nie

Cytuj:
Choc nie wyobrażam sobie żeby przez te wszystkie lata Ellefson był tylko grajkiem na basie.


bo nie był :!: :)

Cytuj:
Zespół to czterech ludzi, różne charaktery, różne inspiracje muzyczne no i połącz to z siłą przebicia poszczególnych członków i ich pomysłów muzycznych, wez pod uwage okres w jakim zespół sie akurat znajduje i to co wyjdzie to dany album.


mam wrażenie ze tego im wlasnie teraz brakuje, ale moze na nowej płycie sie uda :)

Cytuj:
A The World Needs A Hero było typowym albumem na przełamania, po uznanym za nieudany Risk, miał to byc powrót do ostrego, trashowego grania. Nie jest w ogole reprezentatywny. W ogóle - nie lubie tego albumu (może prócz Dread and Fugitive Mind no i wokal Mustaine'a świetny)... ale to tak na marginesie....
Pzdr


po pierwsze thrash a nie trash ;)
po drugie to dobry album tylko trza przywyknąć ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 09:40 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
po drugie to dobry album tylko trza przywyknąć


albo zapomnieć o dawnych, bardziej chlubnych czasach i podchodzić z mniejszymi wymaganiami ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 09:53 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
Cytuj:
po drugie to dobry album tylko trza przywyknąć


albo zapomnieć o dawnych, bardziej chlubnych czasach i podchodzić z mniejszymi wymaganiami ;)


tak tez można ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 02:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Amerykański wokalista Tim "Ripper" Owens, były frontman Judas Priest i Iced Earth, wyda w maju pierwszy solowy album, "Play My Game".

Do nagrań Owens zaprosił ponad 20 muzyków, w tym tak znane nazwiska jak Bruce Kulick (eks-Kiss), Chris Caffery (Savatage), Jeff Loomis (Nevermore), Vinny Appice (Heaven And Hell, Dio, Black Sabbath) czy Dave Ellefson (eks-Megadeth), oraz członków takich grup jak choćby Queensryche, Whitesnake, Korn, Ratt czy Mr Big.

"Play My Game" będzie mieć swą premierę 18 maja nakładem niemieckiej wytwórni SPV / Steamhammer.


chetnie przesłucham ale raczej tylko ze wzgledu na gości
no chyba ze zdecydują sie na zmiane wokalisty :lol:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 07:22 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
zaskakujące to info,wszak Owens ma/miał? na boku swój band - po cóż więc solowy album? a udział gości - nie jest dla mnie wystrarczajacym argumentem, by sięgnać po ten album (przesłuchać dla ciekawości można ;) )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 14:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no jest coś nowego od Juniora :D , wypowiedz pochodzi mniej wiecej podczas premiery nowego albumu F5 czyli jest całkiem świerza ;)

o The Alien Blakk:

Cytuj:
- Właśnie kończymy nagrywanie drugiej płyty, na której gościnnie zaśpiewa m.in. A.K. z Flotsam & Jetsam.


wiecej nie powiedział ale to oznacza ze na albumie bedą jeszcze inni goście oraz ze nie bedzie całkiem instrumentalny jak debiut :D z tego co wiem bedzie cover Black Sabbath - Snowblind :D

EDIT:

Poniżej link do Whiplash (kawałek metki jakby ktoś nie wiedział ;) ) w wykonaniu zespołu HAIL!, w którego skład wchodzą: Andreas Kisser, Tim "Ripper" Owens, Jimmy DeGrasso i David Ellefson.

http://www.youtube.com/watch?v=hNXWZojo ... r_embedded

są tez inne inne ich kawałki w tym m.in. Megadeth i Sepultury :)

co myślicie ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 23:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Im więcej slucham nowej muzyki Juniora, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że bez Dave'a i Megadeth to on wiele nie osiągnął. Owszem ostatnia płyta F5 jest naprawdę dobra (spora w tym zasługa DeGrasso) ale nie jest to nic wybitnego


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 13:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
szczepan napisał(a):
Im więcej slucham nowej muzyki Juniora, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że bez Dave'a i Megadeth to on wiele nie osiągnął.


bo sie bawi w projekty oraz granie dla zabawy z kumplami z wyjatkiem F5

Cytuj:
Owszem ostatnia płyta F5 jest naprawdę dobra (spora w tym zasługa DeGrasso)


też chociaż kapelka ogólnie sie rozwineło, zwłaszxza wokalista który zaczał wrescie porzadnie spiewać

Cytuj:
ale nie jest to nic wybitnego


tak samo jak ostatnie płyty Megadeth ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Mustaine - Ellefson
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 22:56 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Witam! jako nowy użytkownik forum z góry przepraszam jeśli dubluję jakiś wątek...

Ale zastanawia mnie cała ta historia konfliktu Obu Dave'ów. Dlaczego Junior opuścił zespół :?: Dlaczego ciągali się po sadach (zakładam, że chodziło o siano)...

Czy mógł by ktoś przybliżyć trochę tą sytuację?

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 23:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
rozwajler napisał(a):
Witam! jako nowy użytkownik forum z góry przepraszam jeśli dubluję jakiś wątek...


również witamy :)

"dublowanie" to za dużo powiedziane, ale była już gdzieś o tym mowa, jako że pytasz o Juniora temat postanowiłem połączyć ;)

Cytuj:
Ale zastanawia mnie cała ta historia konfliktu Obu Dave'ów. Dlaczego Junior opuścił zespół :?: Dlaczego ciągali się po sadach (zakładam, że chodziło o siano)...


tak poszło o kaske, jak Rudy formował skład po rozpadzie Junior chciał więcej kasy niż mu Rudy proponował, potem padło za dużo słów i skończyło się w sądzie

szczegółów niestety nie pamiętam, ale jak poczytasz dokładniej forum to pewnie coś znajdziesz ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 23:35 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Cytuj:
Junior chciał więcej kasy niż mu Rudy proponował, potem padło za dużo słów i skończyło się w sądzie


Trochę to dziwne... Wylądować w sądzie za to, że Rudy nie zaproponował mu większych pieniędzy ;)

Myślę, że chodzi tu o coś zupełnie innego... Skoro w sądzie i o kasę to znaczy, że chodzi o podział jakichś pieniędzy, które band zdobył. Nie wiem, może chodzi o kasę za sprzedaż remasterów?

No i jak się te procesy skończyły?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 09:28 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Szczegółów dokładnie nie pamiętam, ale chyba miało to po części jakiś związek z wydawanymi wtedy remasterami i poszło ogólnie o tantiemy czy nawet o prawa do nazwy Megadeth.
Mustaine miał pretensje do Ellefsona m.in. również o to, że wykorzystał nazwę Megadeth gdy reklamował wzmacniacze Peavy.
Jak się te spory sądowe ostatecznie zakończyły, to właściwie już nie wiem, ale oba Dave'y są niby teraz w dobrych kontaktach.

Zresztą jakie by powody tych sporów nie były, to dla mnie to wszystko zawsze było żałosne, a Ellefson'a nigdy nie będę mógł w Megadeth odżałować. :roll:
A to co mnie w tym wszystkim najbardziej zadziwia, to to, że Junior był w Megadeth od samego początku przez tyle lat. Przede wszystkim w tych najbardziej trudnych dla Mustaine'a i dla całego Megadeth czasach - kiedy ten ćpał, chlał i ogólnie odpierdalało mu na maxa (wiadomo jak było ;) ). Składy Megadeth zmieniały się wtedy jak w kalejdoskopie, non stop ktoś wylatywał, a Ellefson był ZAWSZE. To musiała być naprawdę wielka przyjaźń.
No a po latach, kiedy Mustaine dawno wyszedł na prostą, kiedy oboje panowie "wydorośleli" no i latek przybyło, to jak dzieci poróżnili się o takie pierdoły! Naprawdę nie rozumiem, jak można było w taki właściwie szczeniacki sposób tak zaprzepaścić taką wieloletnią przyjaźń. :roll:

Ellefson niby przyznał kiedyś, że gdyby Mustaine zadzwonił teraz do niego i zaproponowałby mu powrót do zespołu, to ten z miejsca by się zgodził... (daj Boże!)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 11:02 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Chyba bym ocipiał z radości :mrgreen:

Dave, David, Chris (bo pudel zaszył się w Japonii) no i... Nick Menza?

Czemu właściwie Menza znów wypadł ze składu?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 15:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
rozwajler napisał(a):
Czemu właściwie Menza znów wypadł ze składu?

Bo zapomniał jak się gra ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 16:15 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
The Alien Blakk prog metalowy zespół, którego mózgiem jest gitarzysta Joshua Craig ujawnił szczegóły nowego albumu.

Drugi album kapeli zatytułowany "Bekoming" pojawi się na początku 2010. Obecnie trwają poszukiwania wydawcy. Całość została zremiksowana przez Glena Robinsona (Voivod, Annihilator).

Image

W skład zespołu oprócz lidera wchodzi legendarny basista David Ellefson (eks Megadeth) oraz perkusista Craig Nielsen (Flotsam And Jetsam).

Do zespołu dołączył także znany m.in. z Machine Head czy Testament perkusista Chris Kontos. Nie ujawniono szczegółów współpracy, ale wygląda na to, że "Bekoming" to ostatnie wydawnictwo z Nielsenem za bębnami.

Na albumie nie zabraknie różnych gości. Bedą to m.in.: Deron Miller (CKY), Eric A.K. (Flotsam And Jetsam), Kevin Talley (Daath) oraz Donnie Hamby (Double Drive).

Rozpiska albumu:
01. The Quickening (feat. special guest)
02. Erased (feat. Donnie Hamby)
03. The Path (feat. Deron Miller)
04. I Tried You
05. Jigsaw
06. Runnin' Down A Dream (Tom Petty cover)
07. Voices Hearing Voices
08. Hate Me (feat. Eric A.K.)
09. Ann
10. Will I? (feat. Eric A.K.)
11. Psychadehlia
12. A Lie
13. Snowblind (Black Sabbath cover) (feat. Eric A.K.)


no ciekawy jestem :D pierwszy był w całości instrumentalny, teraz w kilku kawałkach dochodzi wokal + 2 covery :twisted:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 19:03 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
w dodatku skład całkiem ciekawy ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 13:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie dość że Junior wrócił do Megadeth to cały czas nagrywa płyty
niedawno nagrał drugi album The Alien Blakk a teraz kolejny w nowej kapeli :)

kapelka zwie sie Angels of Babylon i oprócz Juniora grają w niej:
David Fefolt - Vocals (Hawk, Forgotten Realm (USA), Valhalla, Masi)
Ethan Brosch - Guitar
Kenny Earl "Rhino" Edwards -Drums (Manowar, Fast Taker, HolyHell, Forgotten Realm (USA), Shadow Symphony)

grają heavy metal i w stycznia wyszedł debiut "Kingdom of Evil"

co myślicie ?

http://www.myspace.com/officialangelsofbabylon

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 18:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
myślimy że teraz nie będzie miał czasu na taką zabawę ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group