Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 05:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 21:25 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
Proponuję zamieszczać tutaj tytuły piosenek(z ewentualnym ich źródłem), których nie uświadczymy na studyjnych albumach Megadeth.

- School's Out (cover Alice Cooper'a pochodzący ze składanki: Humanary Stew A Tribute to Alice Cooper )
- Strange Ways (cover Kiss, znalazłem to gdzieś w necie, ale kiedy i z jakim przeznaczeniem zostało nagrane... nie wiem)
- My Sweet Lord (cover George'a Harrison'a, wykonany na jednym z koncertów unplagged)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 22:27 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Iron man napisał(a):
- School's Out (cover Alice Cooper'a pochodzący ze składanki: Humanary Stew A Tribute to Alice Cooper )


to nie jest utwór Megadeth
pełny skład ludzi którzy nagrali ten utwór to: D. Mustaine / M. Friedman / B. Kulick / B. Daisley / E. Singer

Cytuj:
- Strange Ways (cover Kiss, znalazłem to gdzieś w necie, ale kiedy i z jakim przeznaczeniem zostało nagrane... nie wiem)


został wydany na Warchest i jest z 2005r. (wg książeczki z Warchest)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 22:38 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
dzięki za sprostowanie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 19:47 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
został wydany na Warchest i jest z 2005r. (wg książeczki z Warchest)


Hmm... w takim razie w książeczce do Warchest coś źle muszą pisać, bo utwór został nagrany dużo dużo wcześniej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 19:50 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no ja nie wiem, nawet na officialnej napisali ze 2005
ponoć został nagrany podczas sesji do System (wg wiki)
wlasciwie wlasnie wtedy o nim usłyszałem po raz pierwszy bo na forum zaczeli o tym ludzie pisać i wysyłali linka do tego kawałka

EDIT: przeszukałem oficialne forum Megadeth i niektórzy twierdzą że kawałek został nagrany między Youthnasią a CW i miał sie ukazać na tribucie Kiss ale do tego nie doszło i został wydany dopiero na Warchest a w necie można było go kupic od 2005r.
ale to tylko przypuszczenia bo nikt nie ma na to dowodów ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 20:42 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Na Wiki jest napisane właściwie tylko że Strange Ways było dołączane jako bonus do niektórych wydań TSHF.
Nie mniej jednak utwór jest na pewno dużo starszy, a wiem to chociażby dlatego, że pierwszy raz udało mi się go sciągnąć na pewno jeszcze przed 2005 rokiem. W nazwie tego pliku i tagach mp3 był napisany rok 1994 (mam go taki do dzisiaj). Jest to oczywiście ta sama wersja, co na tej z Warchesta, tyle że na początku jest jeszcze wstawka z N.I.B. Sabbathów, a na końcu jest okrzyk "Boy, that was exciting!" i jestem w 90% przekonany że jest to głos Nicka Menzy.
Poza tym zauważ, że utwory na Warcheście są poukładane w kolejności chronologicznej (mniej więcej), a Strange Ways jest zaraz po kawałkach z Youthanasii, tak więc wszystko by się zgadzało.

Chociaż faktycznie nigdy żadnej dokładnej informacji nie znalazłem w necie na temat pochodzenia tego coveru, więc to dalej tylko taka moja teoria ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 22:11 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Nie mniej jednak utwór jest na pewno dużo starszy, a wiem to chociażby dlatego, że pierwszy raz udało mi się go sciągnąć na pewno jeszcze przed 2005 rokiem. W nazwie tego pliku i tagach mp3 był napisany rok 1994 (mam go taki do dzisiaj). Jest to oczywiście ta sama wersja, co na tej z Warchesta, tyle że na początku jest jeszcze wstawka z N.I.B. Sabbathów, a na końcu jest okrzyk "Boy, that was exciting!" i jestem w 90% przekonany że jest to głos Nicka Menzy.


a wiesz udało mi sie go znaleść, okazało sie ze kiedys se go nagrałem, faktycznie jest poczatek z Sabbathów i na 100% Menza na koncu, wiem bo mam duzo bootlegów video oraz wywiad audio z Menzą wiec znam jego głos 8-)

tylko dziwne ze nigdy nie zwróciłem na to wiekszej uwagi ale w koncu to tylko nędzny cover ;)

Cytuj:
Poza tym zauważ, że utwory na Warcheście są poukładane w kolejności chronologicznej (mniej więcej), a Strange Ways jest zaraz po kawałkach z Youthanasii, tak więc wszystko by się zgadzało.


wlaśnie dlatego to mnie zastanowiło jak (kupiłem Warchest) sie pojawił ten temat :)

Cytuj:
Chociaż faktycznie nigdy żadnej dokładnej informacji nie znalazłem w necie na temat pochodzenia tego coveru, więc to dalej tylko taka moja teoria ;)


teoria teorią ale Menza jest to na bank, dziwne ze nie ma zadnych informacji o tym kawałku na oficialnej

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 10:16 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Ale czy Menza nie grał jeszcze przez kilka miesięcy w 2004? Tj przy pracach nad Systemem? Aczkolwiek bas mi brzmi jak u Ellefsona :)

Poza tym, do listy możnaby dodać Never Say Die - Cover Black Sabbath. Mało znany kawałek umieszczony na płycie Nativity in Black 2.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 12:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
MegaMSG napisał(a):
Ale czy Menza nie grał jeszcze przez kilka miesięcy w 2004? Tj przy pracach nad Systemem?


Może i tak... ale ja jednak obstaję przy mojej wersji :D Poza tym ten układ utworów na Warchest na pewno nie wziął się znikąd.

A co do tych mniej znanych nagrań Megadeth to ja bym dorzucił jeszcze od siebie "These Boots" w wersji nagranej ponownie w 1987 roku w składzie Mustaine/Ellefson/Young/Behler i zamieszczonej tylko i wyłącznie na soundtracku do filmu Dudes (pol. - "Uciekinierzy").
Moim zdaniem jest o wiele lepsza niż ta z KIMB (przede wszystkim ze względu na produkcję).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 12:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
MegaMSG napisał(a):
Ale czy Menza nie grał jeszcze przez kilka miesięcy w 2004? Tj przy pracach nad Systemem? Aczkolwiek bas mi brzmi jak u Ellefsona :)


tak ale płyta była praktycznie skończona a Menze mieli zabrać na trase ale nie był stanie normalnie zagrać wiec wzieli Drovera

bialkomat napisał(a):
A co do tych mniej znanych nagrań Megadeth to ja bym dorzucił jeszcze od siebie "These Boots" w wersji nagranej ponownie w 1987 roku w składzie Mustaine/Ellefson/Young/Behler i zamieszczonej tylko i wyłącznie na soundtracku do filmu Dudes (pol. - "Uciekinierzy").
Moim zdaniem jest o wiele lepsza niż ta z KIMB (przede wszystkim ze względu na produkcję).


a mógłbyś wrzucić ten kawałek na rapida jak go masz ? bo go nie miałem okazji nigdy usłyszeć

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 13:20 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
A co się dokładnie stało z Menzą w 2004 r.?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 13:26 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
a mógłbyś wrzucić ten kawałek na rapida jak go masz ? bo go nie miałem okazji nigdy usłyszeć


Z przyjemnością :)

http://rapidshare.com/files/179334104/These_Boots__Dudes_Soundtrack_.mp3.html


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 13:31 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
MegaMSG napisał(a):
A co się dokładnie stało z Menzą w 2004 r.?


Nie miał czasem problemu z narkotykami?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 13:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Iron man napisał(a):
MegaMSG napisał(a):
A co się dokładnie stało z Menzą w 2004 r.?


Nie miał czasem problemu z narkotykami?


po nagraniu System i ustaleniu trasy rudy szykował ludzi do składu, chciał wrócić z najlepszych składek ale Friedman go olał, z Ellefsonem zaczeli sie sądzić i zgodził sie tylko Menza ale bardzo długo wtedy nie grał na bebnach i był w beznadziejnej formie a czasu było mało wiec obaj stwierdzili ze se dadzą siana

Menza miał problem z dragami ale pod koniec lat 90-tych jak odszedł z Megadeth

bialkomat napisał(a):


dzieki ziutek, zaraz obadam :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 17:25 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Auf Wiedersehen - cover utworu Cheap Trick- (bootleg Tokio, Japonia - Sabbath Bloody Sabbath 23 listopada 1998 rok)
It's Electric - cover utworu Diamond Head (Warchest - Londyn 10-16-90)

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Ostatnio edytowany przez Argo, Wto Sty 13, 2009 19:08, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 20:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Na pewno dość mało znane są bonusy do albumów takie jak:
Crown Of Worms - m.in. z japońskiej wersji Youthanasii. Istnieją dwie wersje utworu- jedna z solówkami druga bez
One Thing - bonus z Cryptic Writings
Duke Nukem Theme - bonus z Riska, i jeszcze na jakiejś składance był - jakiś Duke Nukem Tribute czy coś w tym stylu
Coming Home - bonus z TWNAH
Black Swan - utwór z sesji United Abominations, udostępniony dla fan clubu
Out On The Tiles - bonus na United Abominations

Poza tym:
Promises - wersja hiszpańska, nigdy nie wydana z tego co wiem
Utwory z The World Needs A Hero w wersji w której miały się znaleźć na Capitol Punishment
X Games 98 Theme
Mini album instrumentalny Cryptic Sounds
These Boots - wersja instrumentalna
Diadems - wersja alternatywna - nie wiem skąd - trochę innaczej zmixowana, minimalnie dłuższa

PS. Jest jeszcze 7-minutowa wersja Train Of Consequences


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 22:18 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
szczepan napisał(a):
Duke Nukem Theme - bonus z Riska, i jeszcze na jakiejś składance był - jakiś Duke Nukem Tribute czy coś w tym stylu

Pierwotnie nagrany i wydany na soundtracku do gry Duke Nukem: "Duke Nukem: Music To Score By"

szczepan napisał(a):
Promises - wersja hiszpańska, nigdy nie wydana z tego co wiem

Jest jeszcze hiszpanska wersja Trust, wydana na argentyńskim CW no i potem na remasterze CW.

szczepan napisał(a):
Utwory z The World Needs A Hero w wersji w której miały się znaleźć na Capitol Punishment

Aż takich wielkich różnic między wersjami z tzw. "Original Unreleased Capitol Punishment" a tymi z TWNAH to nie było. Jedyne różnice tyczą się kawałków 1000 Times Goodbye, Coming Home, Moto Psycho i When, które to były umieszczone w tej właśnie kolejności obok siebie i miały płynne przejścia między sobą. Największa zmiana tyczy się Moto Psycho, w którym po drugiej zwrotce było ponowne przejście w Coming Home (takie Coming Home Reprise :)).
1000 Times Goodbye miał jeszcze odrobinkę krótszą solówkę.

szczepan napisał(a):
Diadems - wersja alternatywna - nie wiem skąd - trochę innaczej zmixowana, minimalnie dłuższa

Ta inna wersja znajduje się zwyczajnie na soundtracku "Demon Knight", na który była pierwotnie nagrywana i faktycznie jest troche inaczej zmixowana i dłuższa niż ta znana chociażby z Hidden Treasures.

szczepan napisał(a):
PS. Jest jeszcze 7-minutowa wersja Train Of Consequences

A to ci z kolei dla mnie niespodzianka :)
To jest normalna wersja studyjna, czy z bootlega czy remix jakiegoś DJa?
Jak to masz, nie chciałbyś się podzielić? :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 23:14 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
szczepan napisał(a):
Na pewno dość mało znane są bonusy do albumów takie jak:
Crown Of Worms - m.in. z japońskiej wersji Youthanasii. Istnieją dwie wersje utworu- jedna z solówkami druga bez


nie słyszałem o tym, jest ten kawałek na remasterze CTE oraz na singlu do Train ale z solówkami oba, podziel sie jak masz :D

Cytuj:
One Thing - bonus z Cryptic Writings
Duke Nukem Theme - bonus z Riska, i jeszcze na jakiejś składance był - jakiś Duke Nukem Tribute czy coś w tym stylu
Coming Home - bonus z TWNAH


sa na Warchest wiec juz nie takie nieznane ;)

Cytuj:
Black Swan - utwór z sesji United Abominations, udostępniony dla fan clubu
Out On The Tiles - bonus na United Abominations


te z kolej powinny sie znaleść na Warchest :evil:

Cytuj:
Poza tym:
Promises - wersja hiszpańska, nigdy nie wydana z tego co wiem


yep a szkoda :evil:

Cytuj:
Utwory z The World Needs A Hero w wersji w której miały się znaleźć na Capitol Punishment
X Games 98 Theme

bialkomat napisał(a):
Aż takich wielkich różnic między wersjami z tzw. "Original Unreleased Capitol Punishment" a tymi z TWNAH to nie było. Jedyne różnice tyczą się kawałków 1000 Times Goodbye, Coming Home, Moto Psycho i When, które to były umieszczone w tej właśnie kolejności obok siebie i miały płynne przejścia między sobą. Największa zmiana tyczy się Moto Psycho, w którym po drugiej zwrotce było ponowne przejście w Coming Home (takie Coming Home Reprise :)).
1000 Times Goodbye miał jeszcze odrobinkę krótszą solówkę.


ze jak ? nie kumam, można jaśniej albo linka aby róznice porównać ? ;)

Cytuj:
Mini album instrumentalny Cryptic Sounds


dlatego dobrze go mieć ;)

Cytuj:
These Boots - wersja instrumentalna
Diadems - wersja alternatywna - nie wiem skąd - trochę innaczej zmixowana, minimalnie dłuższa


chętnie bym posłuchał ;)
tak swoją drogą to są jeszcze jakieś róznice kawałków ze składaków z tymi co są na albumie ? bo jakoś nigdy sie nimi nie interesowałem a chyba powinienem :P

Cytuj:
PS. Jest jeszcze 7-minutowa wersja Train Of Consequences

pierwsze słysze, jakieś dowody ? ;)


a wlasnie przesłuchałem to These Boots z 87, brzmi jak żywcem wyjęty z SF, szkoda ze nie dali tego do remastera, trza sie zaopatrzeć w składaka ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 23:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Tego Traina to bardzo chciałbym usłyszeć i w ogóle również jestem zaskoczony, nie miałem pojęcia, że istanieje taka wersja.
Cytuj:
a wlasnie przesłuchałem to These Boots z 87, brzmi jak żywcem wyjęty z SF, szkoda ze nie dali tego do remastera

No właśnie !


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 00:12 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
ze jak ? nie kumam, można jaśniej albo linka aby róznice porównać ? ;)

Więkość utworów, które znamy z TWNAH miały się pierwotnie znaleźć na płycie Capitol Punishment w 2000 roku. Tracklista miała wyglądać następująco:
1. Kill The King
2. Dread And The Fugitive Mind
3. Promises
4. The World Needs A Hero
5. Losing My Senses
6. Return To Hangar
7. 1000 Times Goodbye
8. Coming Home
9. Moto Psycho
10. When
11. Capitol Punishment

Kawałki te bardzo szybko wyciekły jednak do intenetu (właśnie wtedy udało mi się je wszystkie ściągnąć z Napstera :)). Potem wytwórnia Capitol (albo zespół - szczegółów ani powodów dokładnie już nie pamiętam) zdecydowała się jednak nie wydawać tej płyty, a zamiast niej wyszedł składak Capitol Punishment z dwoma nowymi utworami. No i dopiero jakis czas potem został wydany TWNAH juz dla nowej wytwórni.

Poniżej link do czterech utworów, o których pisałem wcześniej; w pozostałych nie ma żadnej różnicy.

http://rapidshare.com/files/179513871/Capitol_Punishment.zip.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group