Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Cze 23, 2024 20:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 12:46 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Żułek napisał(a):
stanger napisał(a):
....po internecie krążą wersje utworów z RiP np. tylko ze ścieżką perkusyjną, albo wokalną wie ktoś może skąd takie cóś się wzięło, było takie wydanie czy co :?:


ludzie se sami robią specjalnymi programami do obróbki dzwięku

:lol: Ty serio myślisz, że jest realne jakimś programem wycięcie fragmentów perkusji wokalu i jeszcze basu, aby uzyskać taki efekt????? http://www.youtube.com/watch?v=5Wa-akLOgI0




A co do Metalmanii 2008 ależ forma :shock: http://www.youtube.com/watch?v=7GsWEOwfbkw w porównaniu do teraz


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 13:01 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
stanger napisał(a):
Żułek napisał(a):
stanger napisał(a):
....po internecie krążą wersje utworów z RiP np. tylko ze ścieżką perkusyjną, albo wokalną wie ktoś może skąd takie cóś się wzięło, było takie wydanie czy co :?:


ludzie se sami robią specjalnymi programami do obróbki dzwięku

:lol: Ty serio myślisz, że jest realne jakimś programem wycięcie fragmentów perkusji wokalu i jeszcze basu, aby uzyskać taki efekt????? http://www.youtube.com/watch?v=5Wa-akLOgI0


jeśli są photoshopy to czemu ma nie być programu do obróbki dzwięku ?
nie widze w tym nic nadzwyczajnego

a jeśli chodzi o oficialne nagrania to było tylko Devil's Island na DVD do Peace Sells

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 13:01 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
stanger napisał(a):
:lol: Ty serio myślisz, że jest realne jakimś programem wycięcie fragmentów perkusji wokalu i jeszcze basu, aby uzyskać taki efekt????? http://www.youtube.com/watch?v=5Wa-akLOgI0


Tak, w internecie jest pełno takich przeróbek. Nie znam się na tym ale każdy kawąłek ma kilka ścieżek np. gitara, perkusja i bass mają inne ścieżki. Dobre programy potrafią wyciszać dane ścieżki ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:45 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Sob Lip 11, 2009 13:16
Posty: 111
program jest ważny, ale ważniejszy jest plik. Z kiepskiej mp3 się tego nie zrobi, a na pewno nie w takiej jakości jak w linku wyżej. Jeżeli jakiś utwór był w guitar hero, albo jakiejś innej tego typu grze, to prawdopodobnie jest ten kawałek podzielony na każdy instrument w necie;) bo w tego typu grach są utwory podzielone na ścieżki z indywidualnymi instrumentami.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 15:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jeśli coś jest zapisane na jednym śladzie, to absolutnie nie można wyciąć z takiego materiału żadnej partii. Nie ma znaczenia czy jest to mp3 czy najwyższej jakości plik audio i czy ma się program za 20000zł. Można próbować zniwelować wokal, bas, wysokie, niskie tony, ale niemożliwym jest wycięcie jakiegokolwiek instrumentu czy samego wokalu w 100%. Inaczej jest oczywiście w przypadku, który podał Gitarzysta, ale wtedy nie musimy nic wycinać tylko wybieramy sobie poszczególną ścieżkę i wsio.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 16:07 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Jak zmieszasz 2 farby to nie można już ich oddzielić od siebie ;) Taka analogia


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 17:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Stolczyk napisał(a):
Jak zmieszasz 2 farby to nie można już ich oddzielić od siebie Taka analogia

O to chodzi :) Ludzie często nie zdają sobie z tego sprawy i myślą, że jak można wyciąć coś w pohotoshopie (przykład Żułka), więc to samo można zrobić z dźwiękiem - nic podobnego.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 17:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
co nie zmienia faktu że można to zrobić ;)
a photoshop to był tylko przykład ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 17:16 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
BadOmen napisał(a):
stanger napisał(a):
:lol: Ty serio myślisz, że jest realne jakimś programem wycięcie fragmentów perkusji wokalu i jeszcze basu, aby uzyskać taki efekt????? http://www.youtube.com/watch?v=5Wa-akLOgI0


Tak, w internecie jest pełno takich przeróbek. Nie znam się na tym ale każdy kawąłek ma kilka ścieżek np. gitara, perkusja i bass mają inne ścieżki. Dobre programy potrafią wyciszać dane ścieżki ;)

Jeśli jesteś w jakimś temacie zielony i jesteś tego świadom
BadOmen napisał(a):
Nie znam się na tym
;), to nie wypowiadaj się, bo możez wprowadzić innych zielonych w błąd. ;) Niestety nie ma takiej opcji, jest to po prostu nierealne, aby ścieżka gitarowa którą podałem w linku była przeróbką, słuchałeś jej w ogóle? Nie istnieje przynajmniej na razie jeszcze taki programik który mógłby dokonać wyciszenia pozostałych ścieżek utworu w tak idealnym stopniu nienaruszając ścieżki z gitarami. Pewnie jest to wzięte prosto z oryginalnych taśm ze studia. A ja chciałem się dowiedzieć skąd to po necie krąży i tyle. ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 17:31 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Nie znam się bo nie wiem dokładnie jak to działa a to były moje domysły ale wiem, że to możliwe co zresztą potwierdziło kilka osób (patrz wyżej) ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 21:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
co nie zmienia faktu że można to zrobić

Wyłącznie jeśli szlaki są zapisane osobno, ale wtedy nie stosujemy przecież żadnych zabiegów, bo ścieżki instrumentów są niezależne i nic nie wycinamy, tak jak ma to miejsce w przytoczonym przykładzie z PS. Słuchasz sobie osobno basu, perki itd., bo zespół dał ludziom taką możliwość, ale w życiu nie wyciągniesz całego instrumentarium z przypadkowych utworów.
Przykładowo nie podzielisz sobie w ten sposób takiego Symphony Of Destruction importując go z CD do programu, bo jest zapisany jako jeden ślad.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 23:11 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Żułek napisał(a):
co nie zmienia faktu że można to zrobić

Wyłącznie jeśli szlaki są zapisane osobno, ale wtedy nie stosujemy przecież żadnych zabiegów, bo ścieżki instrumentów są niezależne i nic nie wycinamy, tak jak ma to miejsce w przytoczonym przykładzie z PS. Słuchasz sobie osobno basu, perki itd., bo zespół dał ludziom taką możliwość, ale w życiu nie wyciągniesz całego instrumentarium z przypadkowych utworów.
Przykładowo nie podzielisz sobie w ten sposób takiego Symphony Of Destruction importując go z CD do programu, bo jest zapisany jako jeden ślad.


tak zespół dał ;) Rudy dał ;)
w każdym razie ja wnikał w ten proceder nie bede bo mnie on nie interesuje
skoro jest tego cała masa na yt to znaczy że sie da ;) a czy to dał zespół, fani czy święty mikołaj to mnie to lotto bo i tak tego nie słucham :P

a jako ciekawostke powiem wam że Rudy znajduje się we wkładce debiutu Exodus na 2 fotkach ;)
gdyby ktoś nie wiedział ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 16:30 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
http://www.megadeth.com/scorpion_archiv ... ion_id=266

Czyli utwór znany nam jako The Disintegrators pierwotnie nosił tytuł Super Collider ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 17:08 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
khomaniac napisał(a):
http://www.megadeth.com/scorpion_archive.php?scorpion_id=266

Czyli utwór znany nam jako The Disintegrators pierwotnie nosił tytuł Super Collider ;)



Cytuj:
Byłem [wtedy] w Santa Barbara i USA Today to gazeta, którą zacząłem czytać dawno temu, bo było w niej sudoku. Nie do końca zgadzam się z punktami widzenia przedstawianymi w tej gazecie, ale przyzwyczaiłem się do czytania jej z uwagi na łamigłówki [w środku] – bo kocham słowne łamigłówki; lubię wzbogacać swój zasób słów. I była tam historia o tym, jak wreszcie zidentyfikowano masę, która zawiera się w molekułach itd.; to się nazywa Bozon Higgsa i odkryliśmy to dzięki Wielkiemu Zderzaczowi [z ang. Super Collider - przyp. tłum.]. Wtedy pomyślałem, ‘Wow, to naprawdę fajny motyw’. Zasadniczo to coś nazywa się “boską cząstką”. I pomyślałem, wiedząc jacy ludzie są ograniczeni w odniesieniu do mojej wiary i że pomyślą, że to zmieni mnie jako osobę – co się faktycznie stało – i że to też zbiegnie się ze zmianą mojego stylu gry, do czego nie doszło, nie chciałem, aby utwór nazywał się “Boska Cząstka” ["God Particle"], bo w każdej wiosce są idioci i na moje nieszczęście niektórzy z nich śledzą mnie w internecie. Więc postanowiliśmy nazwać go “Super Collider”.


Tutaj Mustaine opowiada o tym, jak wpadł na pomysł z tytułem. Ciekawe, że o tym nie wspomniał. Chyba, że opowiada o gazecie którą przeczytał w 1997 co wydaje się mało możliwe, ponieważ Bozon Higgsa (prawdopodobnie) odkryto niedawno, w 2012 ;) Jakoś mało wiarygodna wydaje mi się ta historyjka z The Disintegrators ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 21:10 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
BadOmen napisał(a):
Chyba, że opowiada o gazecie którą przeczytał w 1997 co wydaje się mało możliwe, ponieważ Bozon Higgsa (prawdopodobnie) odkryto niedawno, w 2012 ;)



Odkryto niedawno, ale już chyba dosyć dawno temu założono, że takie coś istnieje ;) Nie jest wprost napisane też, że chodzi o "boską cząsteczke" czy o zderzacz, o którym mógł wtedy przeczytać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 23:55 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
BadOmen napisał(a):
Nie znam się bo nie wiem dokładnie jak to działa a to były moje domysły ale wiem, że to możliwe co zresztą potwierdziło kilka osób (patrz wyżej) ;)

Żadna z powyższych osób nie potwierdziła, że tak http://www.youtube.com/watch?v=5Wa-akLOgI0 można zrobić w programie... oj to nieładnie tak kłamać ;) A nawet gdyby tak mówili to co? bogowie? sam pomyśl i sprawdź, a nie łykasz wszystko bez zastanowienia. ;)

BTW niedawno natknąłem się na stary wywiad z Mustaine-m z 2001 roku chyba. Pytania zadawali fani na czacie, może ktoś z was już to czytał, ale kij tam i tak to wrzucam jako taką ciekawostkę.
http://czateria.interia.pl/goscie-czaterii,czat,427
Nieźle już musiałbyć rozwinięty ten internet w Polsce :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 00:50 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
WOW, świetne wykopalisko!

Zwłaszcza dwa teksty są mega dobre:

Cytuj:
kornik: Jakie pytanie zadałbyś Bogu?
Dave_Mustaine: Mam dwie odpowiedzi: Dlaczego sprawił, że jestem tak przystojny. Drugie: W czym mógłbym Ci pomóc?


Cytuj:
JINX: A co sądzisz o Metallice i o odejściu Jasona Newsteda?
Dave_Mustaine: Zaczynam się uczyć grać na basie.


Stary, dobry Dave, aż się morda cieszy :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:51 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Cytuj:
risk: Wiele osób uważa że wasza wersja PARANOID jest lepsza od oryginalnej. Co ty o tym sądzisz?
Dave_Mustaine: Dziękuję, ale to nieprawda. Pochlebiasz mi.


Skromny Dave? :shock:

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 11:27 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Thunder napisał(a):
Cytuj:
risk: Wiele osób uważa że wasza wersja PARANOID jest lepsza od oryginalnej. Co ty o tym sądzisz?
Dave_Mustaine: Dziękuję, ale to nieprawda. Pochlebiasz mi.


Skromny Dave? :shock:


Raczej nie sądzę. Pamiętaj, że to napisany wywiad więc nie słyszeliśmy tonu jego głosu i sposobu w jaki to powiedział dziennikarzowi :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 12:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
to nie jest wywiad tylko czat ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group