Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Cze 04, 2024 04:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Najlepszy utwór na płycie
Blackmail The Universe 16%  16%  [ 8 ]
Die Dead Enough 8%  8%  [ 4 ]
Kick The Chair 27%  27%  [ 13 ]
The Scorpion 16%  16%  [ 8 ]
Tears In A Vial 6%  6%  [ 3 ]
I Know Jack 0%  0%  [ 0 ]
Back In The Day 20%  20%  [ 10 ]
Something I'm Not 2%  2%  [ 1 ]
Truth Be Told 2%  2%  [ 1 ]
Of Mice And Men 0%  0%  [ 0 ]
Shadow Of Deth 2%  2%  [ 1 ]
My Kingdom Come 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 49
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 18:10 
Marko napisał(a):

No niezupełnie jest to trash, zgadzam się... ;) Ale jak już to THRASH. Radzę zapamiętać tą subtelną różnicę na przyszłość ;)


Hahaha ale walnąłem... literówka... będe uważał


Góra
  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 09:11 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Yer Blue napisał(a):
1. The Scorpion - Nudy, nudy, nudy...zwrotki, refreny, sola, klimat...drepczenie w miejscu wokół tych samych szechamtów w ślamazarnym tempie. Podziwiam wszystkich, którzy potrafią dotrwać do końca tego utworu Ja po minucie dostaje nudności...w mojej opinii jest to najbardziej przeceniony utwór Megadeth i właściwie jeden ze słabszych, jesli nie najsłabszy. 3

2. Tears In A Vial - ufff..co za poprawa!!! Absolutny majstersztyk! Tutaj nawet nie boli brzmienie tak bardzo kocham ten kawałek! Refren to dla mnie mistrzostwo, nie gorsze budujące nastrój zwrotki, solówka fenomenalna, a zakończenie dokładnie takie jakie sobie życze - takie przypomnienie, że gramy jednak thrash Chciaz może przesadzam, ale jest bardzo żywiołowo w stylu klasycznego Iron Maiden.


ad.1 - przecież cały (prawie cały) CTE oraz Y są w takim - NUDNYM stylu! zwrotki, refreny, sola, klimat, dreptanie w miejscu

ad.2 zakończenie thrashowe??? na wyrost opinia, zresztą zaraz się poprawiasz i przywołujesz Maiden (a gdzie tam Ironom do thrashu!!)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 15:51 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Anka napisał(a):
ad.1 - przecież cały (prawie cały) CTE oraz Y są w takim - NUDNYM stylu! zwrotki, refreny, sola, klimat, dreptanie w miejscu


Nie zgadzam sie. Na CTE była jednak surowizna gitar, tutaj jest zupełnie co innego - zupełnie inna bajka. A termin "NUDNY" jest juz wysoce subiektywny...

Anka napisał(a):
ad.2 zakończenie thrashowe??? na wyrost opinia, zresztą zaraz się poprawiasz i przywołujesz Maiden (a gdzie tam Ironom do thrashu!!)


Nie thrashowe, przeciez sie poprawiłem. Jednak szalenie żywiołowe, Maidani nie zawsze tak szybko jechali.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 16:47 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Na CTE była jednak surowizna gitar


podlana super milutką produkcją zabijającą pazur ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 22:52 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 24, 2011 00:14
Posty: 84
Miejscowość: Bydgoszcz
W moim odczuciu płyta dość nierówna. Zawiera kilka fajnych numerów. Na pierwszy plan wysuwają się Blackmail The Universe i Kick The Chair. Głos dla Kick The Chair. Część z solówkami super i do tego fajnie wychodzi na żywo :).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 12:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Braindeth napisał(a):
W moim odczuciu płyta dość nierówna.

W moim też. Do 7 utworu jest świetna, ale dalej zaczyna się wyjątkowa przeciętność. W każdym razie, te 7 numerów robi na mnie tak imponujące wrażenie, że uważam TSHF za jedno z największych osiągnięć MegadetH.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 11:15 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Podobnie jak niektórzy z Was, uważam że TSHF jest okropnie dobre do któregoś utworu, a później leci w dół.
Die Dead Enough - mój faworyt :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 23:03 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Agnieszka napisał(a):
Podobnie jak niektórzy z Was, uważam że TSHF jest okropnie dobre do któregoś utworu, a później leci w dół.

Zgadza się, ale dla mnie osobiście ten zupełny spadek to zaledwie sama końcówka płyty czyli 3 ostatnie utwory, czyli niecałe 10min. Zresztą niedawno sobie odświeżyłem tę płytę po długim czasie i utwierdziłem się w przekonaniu jak dobry jest to materiał, a jednocześnie trochę jednak moim zdaniem niedoceniany. Nawet utwory, które wcześniej uważałem raczej za średniaki, czyli Something... oraz Truth Be Told, teraz odbieram jako jasne punkty tej płyty, które bynajmniej nie zaniżają jej notowań. Już Back In The Day, przez wielu tak lubiany, mniej mi podchodzi. Something ma przede wszystkim świetny motyw od 2:37 minuty, kiedy wchodzi solo oraz fajna równie dynamiczna końcówka od 4:00 minuty, chociaż akurat ten fragment strasznie mi zajeżdża Mastermind (od 3:05), aż słowa same cisną się na usta: I tell you what to think, I didn't care what you thought, I tell you what to get, I don't care what you got ;) Truth Be Told też jest niezły, ciekawie zaaranżowany, zróżnicowany, pełen wybornych motywów (znów solo m.in). Irytuje mnie jedynie refren, z tymi chórkami. Jest jakiś taki skoczny i nie wiem czemu zawsze kojarzył mi się z rapem :lol:
O wartości pierwszej strony nie ma co już się rozpisywać, tak więc reasumując płyta dla mnie jest znakomita i walić już tę końcówkę ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 21:10 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Dla mnie płyta jest naprawdę dobra, jest to fajne thrashowe jebnięcie ale tylko w niektórych kawałkach.Ogółem nie uważam ją za najlepszą płytę M, jest gdzieś na siódmym miejscu za pierwszymi 6cioma.Ja poprostu kocham stary Megadeth i pisanie, że TSHF jest lepszy od Youthanasi czy PSBWB to czyste bluźnierstwo :)

Najlepszy kawałek to Blackmail The Universe, nie wiem czemu ale kojarzy mi się bardzo z Set The World Afire.

3 ostatnie kawałki powodują u mnie wymioty. ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 09:43 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Płyta jest bardzo dobra i osobiście nie obraziłbym się, gdyby ta "zbliżająca się" była na takim samym poziomie. Utwory zapadają w pamięć i to pozytywnie. Faktem jest słaby finish, ale da się przeżyć. Moim faworytem Back in the day oraz Kick the Chair :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 15:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Vic Rattlehead napisał(a):
nie obraziłbym się, gdyby ta "zbliżająca się" była na takim samym poziomie.

Wiele bym dał żeby była na takim poziomie jak TSHF.
Vic Rattlehead napisał(a):
Faktem jest słaby finish,

Zgadza się. Na to chyba każdy narzeka, ale do 7 - 8 utworu ten album niszczy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 18:18 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Dla mnie to cały czas najlepszy album z z post-youthanasiowej ery.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 22:16 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Swoją drogą, ciekawe kiedy udostępnią jakieś sample z nowej płyty lub chociaż jeden cały utwór.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 22:29 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
mateusz napisał(a):
Na to chyba każdy narzeka, ale do 7 - 8 utworu ten album niszczy.


Ja bardziej niż na 3 ostatnie utwory narzekam na "Tears in a vial" :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 15:05 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
fiXXXer_85 napisał(a):
Ja bardziej niż na 3 ostatnie utwory narzekam na "Tears in a vial" :)



Najlepszy na płycie. A właściwie to jedyny rewelacyjny :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 15:37 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Cytuj:
Najlepszy na płycie. A właściwie to jedyny rewelacyjny :)


Ja bym nie przesadzał z tym jedynym rewelacyjnym, ale dobry na pewno jest. Ogółem trzymam kciuki za rudzielca i mam nadzieję, że nowa płyta pod względem kompozycji będzie na podobnym poziomie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 01:16 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Blackmail The Universe, Kick The Chair, The Scorpion i Back In The Day to jedne z moich ulubionych kawałków Megadeth w całej dyskografii. Jeżeli nowy album będzie miał kawałki na takim poziomie to będę zadowolony ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 15:01 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Każdy ma swój gust ale do mnie ta płyta nie przemawia po prostu nie podoba mi się jej brzmienie zagłosowałem na The Scorpions jedyny utwór który do mnie przemawia reszta niestety nie :cry:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 15:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Stosuj znaki interpunkcyjne! Ludzie, trochę wysiłku. Pewna kultura słowa obowiązuje.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 00:04 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
mateusz napisał(a):
Stosuj znaki interpunkcyjne! Ludzie, trochę wysiłku. Pewna kultura słowa obowiązuje.

Ok. Będę się starał :oops:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group