Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Wrz 28, 2024 22:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 16:43 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Tutaj widocznie nie ma ciśnienia na poznawanie nowych zespołów polecanych przez innych ludzi. Userzy wolą pisac 11 stron o Metallice, zamiast 1 posta o Believer... Oczywiście to ich prawo, też kocham Metallicę, ale ile można?


aleś podsumował ;)
PS - ja nie kocham Metalliki, kiedyś tak było, ale mi przeszło i dziękuję Metce że nauczyła mnie jak krytycznie podchodzić do wszystkiego, nawet tego co się bardzo lubi ("kocha") ;)

Cytuj:
Moje posty, które piszę o Believerze na różnych forach, mają za zadanie zachęcić ludzi, którzy lubią techniczny metal i nie zważają na jakieś chore stereotypy dotyczące przesłania w muzie, do poznania grupy i wyrobienia sobie własnej opinii na temat tego zespołu.


o, to,to!! ja sobie takową opinię właśnie wyrabiam ;)

Cytuj:
Jednak najgorsze co może człowieka zniechęcić to właśnie ignorowanie jego wysiłków przez ludzi, którzy jednak potencjalnie powinni być tym wszystkim zainteresowan


nie zniechęcaj się, akurat twórczosć Believer trafia/trafi do wąskiego grona odbiorców (masz tak samo pod górkę, jak ja z paroma "swoimi ulubionymi grupami", niektóre zna kilkadzieścia osób w Polsce, ale to NOBILITUJE ;) )

Cytuj:
Zresztą... Po co się dalej tak wysilać, skoro i tak nikogo ten temat tutaj nie obchodzi? Pasuję


no bez jaj ;) jako,że nie słucham/nie sciągam z netu, to jestem (na obecne czasy, możliwosci, preferencje) zawsze sporo do tyłu (niejako mam prawo czuć się lekko upośledzony/gorszy z tego powodu, ale wcale tak się nie czuję)

poza tym Marko... szykuję Ci małą niespodziankę na stronkę - więc... jestem zainteresowany tematem!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 21:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Masz Anku jak zwykle rację... Wielokrotnie już pewne zdarzenia czy też osoby próbowały mnie już zniechęcić do tego co robię. W sumie nie wiem co gorsze - brak reakcji na czyjeś starania czy też... Np na innym forum muzycznym, w temacie o identycznej nazwie jak ten ( :P ), gdy opisywałem zespół czy też nową płytę, spotykałem się z komentarzami typu (cytuję): " :shock: Nawracajcie się i głoście Ewangelię...", "Pozdro. Stay in Jesus.!", "Religijny metal /m\", czy "jebać chrystusa!"... To wszystko mimo tego, że przecież wcale nie próbuję nawracać ludzi poprzez ten zespół na wiarę katolicką - niemal w ogóle nie wspominam o przekonaniach chłopaków! Wiara katolicka, to wiara której sam nie wyznaję :lol: Wiem, że nie zmienię stereotypów krążących w naszym kochanym metalowym środowisku, ale... Troszkę jednak staram się otworzyć ludziom oczy (uszy) na pewne kapele w nadziei, że zainteresuje ich dobra muzyka... No i troszkę tych osób (na całe szczęście) jest ;)

Anka napisał(a):
poza tym Marko... szykuję Ci małą niespodziankę na stronkę - więc... jestem zainteresowany tematem!!!


Hoho, kolejna niespodzianka, a przecież do świąt daleko! Daj cynk na privie :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 23:30 
Marko, jakbyś nie napisał o ich chrześcijańskim nastawieniu to większość z nich spuszczała by się nad nimi.

Nie chce mi sie pisać od nowa, więc skopiuję to co napisałem na thrash metal forum:
Wielowarstwowa płyta, dość sporo klawiszy (!), różnych efektów, wybiegów w inne gatunki muzyczne... Brzmienie gitar kojarzy mi się z "Out for Blood" Sadusa, wokalnie między Schmierem a Urbinati.
Jak Marko napisał brzmieniowo jest trochę old schoolowo, ale w całości bardzo nowocześnie. Jestem pewny, że nie jest to płyta dla każdego i nie każdy zdzierży to wydawnictwo.
Osoby które nie lubiły operowych śpiewów na poprzednich płytach mogą się za to brać, ale też nie mogę dać gwarancji, że wykorzystane tutaj klawisze i efekty im podejdą. Jeszcze odnośnie tych klawiszy, żeby kogoś nie wystraszyć - to nie jest Dragonforce, więc spokojnie. Nie polegają one na melodyjnym pitoleniu, raczej wykorzystano je do budowania klimatu i są schowane pod resztą warstwy muzycznej.
Wydaje mi się, że koncertowo te utwory będą zabijały klimatem!
Póki co obok Mechanism najciekawsza płyta tego roku.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 23:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Stormshield napisał(a):
Marko, jakbyś nie napisał o ich chrześcijańskim nastawieniu to większość z nich spuszczała by się nad nimi.


mnie tam i tak wszystko jedno bo nie rozumiem ani słowa :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 01:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Stormshield napisał(a):
Marko, jakbyś nie napisał o ich chrześcijańskim nastawieniu to większość z nich spuszczała by się nad nimi.


Pewnie tak i takie właśnie ograniczenie ludzkie mnie boli najbardziej...

A właśnie, przypomniało mi się coś na potwierdzenie tej teorii... Na youtubie widziałem kiedyś video z jakimś studyjnym kawałkiem Believera, które w swoim opisie nie zawierało połączenia słów "christian" i "metal" - miało maksymalną ocenę: 5/5. Ten sam utwór, pod innym linkiem z opisem zaznaczającym, że to "christian metal" miał noty 2,5/5... Ręce opadają

Żułek napisał(a):
mnie tam i tak wszystko jedno bo nie rozumiem ani słowa :P


A w Sadusie oczywiście rozumiesz wszystkie słówka, bo tam Darren Travis recytuje wszystko elegancko ;) :P (aż zapuszczę sobie ich mocarny debiucik, żeby posłuchać jego pięknej angielszczyzny w "Certain Death" na przykład :lol: )

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Marko, Pią Mar 20, 2009 03:50, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 02:36 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie nie nie nie oto chodzi

ja wogule nie rozumiem ani słowa bo nie znam angielskiego, zresztą juz wczesniej pisałem ze teksty mnie nie obchodzą, mogą spiewać o dupie marynie aby wokalista miał dobry głos i wszystko pasowało do muzy

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 03:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dobra no, niech będzie ta kwestia gustu ;) Ale parafrazując... z Believerem jest jak z wódką, trudne do przełknięcia za pierwszym razem :lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 07:38 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Marko napisał(a):
Nawracajcie się i głoście Ewangelię...", "Pozdro. Stay in Jesus.!", "Religijny metal /m\", czy "jebać chrystusa!"...


i ja bym bardzo chętnie wykorzystał ten aspekt w pewnych środowiskach - by pokazać odwrotną stronę medalu, że metal to nie tylko "szatan, zło" ;)

Cytuj:
To wszystko mimo tego, że przecież wcale nie próbuję nawracać ludzi poprzez ten zespół na wiarę katolicką - niemal w ogóle nie wspominam o przekonaniach chłopaków!


sam zespół też ma podobne podejście

Cytuj:
Troszkę jednak staram się otworzyć ludziom oczy (uszy) na pewne kapele w nadziei, że zainteresuje ich dobra muzyka...


cóż, dla mnie liczy się przede wszystkim MUZYKA! teksty mogą (ale nie muszą, dla mnie nie muszą) jeszcze jej wartość podnieść - zresztą cenię sobie ambitne teksty, zmuszające do myślenia - bez wzgledu na to o czym traktują, staram się wówczas lepiej zrozumiec autora

Cytuj:
Hoho, kolejna niespodzianka, a przecież do świąt daleko! Daj cynk na privie


ok, w końcu mam dojście do swojego kompa w robocie, więc - prawie skończyłem tę niespodziankę

Cytuj:
Wielowarstwowa płyta, dość sporo klawiszy (!), różnych efektów, wybiegów w inne gatunki muzyczne... Brzmienie gitar kojarzy mi się z "Out for Blood" Sadusa, wokalnie między Schmierem a Urbinati.


bingo!! mi to pasi (no poza klawiszami, ale jeżeli one tylko stanowią tło - może być)

Cytuj:
Pewnie tak i takie właśnie ograniczenie ludzkie mnie boli najbardziej...


jakoś katolik Araya i chrześcijanin Mustaine - ludziom ze świata metalu tak nie wadzą ;)

Cytuj:
A właśnie, przypomniało mi się coś na potwierdzenie tej teorii... Na youtubie widziałem kiedyś video z jakimś studyjnym kawałkiem Believera, które w swoim opisie nie zawierało połączenia słów "christian" i "metal" - miało maksymalną ocenę: 5/5. Ten sam utwór, pod innym linkiem z opisem zaznaczającym, że to "christian metal" miał noty 2,5/5... Ręce opadają


czekam aż Tomek ze Slayera w końcu popełni jakiś chrześcijański tekst, w końcu to byłaby jakaś tam odmiana, nowość dla Slayera i w opewnym sensie EKSTREMA :lol: ;) - no a już poważnie - świadczy to tylko o poziomie intelektualnym osób wystawiających notki

Cytuj:
ja wogule nie rozumiem ani słowa bo nie znam angielskiego, zresztą juz wczesniej pisałem ze teksty mnie nie obchodzą, mogą spiewać o dupie marynie aby wokalista miał dobry głos i wszystko pasowało do muzy
nie nie nie nie oto chodzi

ja wogule nie rozumiem ani słowa bo nie znam angielskiego, zresztą juz wczesniej pisałem ze teksty mnie nie obchodzą, mogą spiewać o dupie marynie aby wokalista miał dobry głos i wszystko pasowało do muzy


moja znajomość angielskiego jest słaba, ale jak mam możność - chętnie dociekam o czym kto spiewa, choć też bardziej dla mnie liczy się JAK śpiewa a nie "co" ;)

Cytuj:
Ale parafrazując... z Believerem jest jak z wódką, trudne do przełknięcia za pierwszym razem


porównanie jakoś nie do końca mi pasujące, bo poza żołądkową gorzką żadna inna mi nie pasi w smaku (a jak nie smakuje - to nie piję) ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 14:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Hehe to był tylko taki żarcik z tekstu w sygnaturce Żułka - w końcu Believer jest "trudniejszy do przełknięcia" niż Megadeth :lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 25, 2009 14:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dla fanów

http://allegro.pl/item593294015_believe ... _1993.html
i
http://allegro.pl/item592339251_believe ... owosc.html ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 03:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Żułek napisał(a):
dla fanów


Czyli dla mnie ;) Ale spoko - ja to śledzę :D

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 06:33 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
ja poczekam na płytkę do drugiej połowy kwietnia (zanim ona trafi do MM czy Saturnów - będzie grubo po 15 kwietnia)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 14:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dopóki pamietam ;) specjalnie na zyczenie Marko ;)

wywiadzik z nowego MH - http://i44.tinypic.com/28hfwaa.jpg

oraz recka też z MH - http://i39.tinypic.com/atvuya.jpg

a do wersji gazety z cd jest na niej ich 1 kawałek ale nie wiem który bo nie chce mi sie szukac ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 15:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Żułek napisał(a):
dopóki pamietam ;) specjalnie na zyczenie Marko ;)

wywiadzik z nowego MH - http://i44.tinypic.com/28hfwaa.jpg

oraz recka też z MH - http://i39.tinypic.com/atvuya.jpg


Wow, dzięki! Zaraz poczytam i jak będę miał chwilkę to wrzucę to to na swoją stronę :)

Żułek napisał(a):
a do wersji gazety z cd jest na niej ich 1 kawałek ale nie wiem który bo nie chce mi sie szukac ;)


Focused Lethality, najlepszy chyba ze stricte thrashowych kawałków z Gabriela.:)

EDIT:

Widzę, że panu z MH, tak jak Żułkowi, też się płyta średnio podoba :lol: Z tym, że to, co dla niego jest wadą, dla mnie jest zaletą :D Poza tym Believer komponuje już kawałki na następny album, więc kto wie czym zaskoczy fanów w przyszłości :)

Dzięki Żulas!

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 05:42 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Widzę, że panu z MH, tak jak Żułkowi, też się płyta średnio podoba


ja nawet tego stwierdzić nie mogę! bo płyta nie dojechała do mnie na wieś :cry: Mystic olał Media Markt w mojej wiosce :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 10:40 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
ja nawet tego stwierdzić nie mogę! bo płyta nie dojechała do mnie na wieś :cry:


zawsze zostaje myspace, youtube lub mp3 ;)

Cytuj:
Mystic olał Media Markt w mojej wiosce :evil:


MH jak juz ;) w Mysticu od dawna nie ma płyt, zreszta bardzo dobrze ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 13:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Żułek napisał(a):

Cytuj:
Mystic olał Media Markt w mojej wiosce :evil:


MH jak juz ;) w Mysticu od dawna nie ma płyt, zreszta bardzo dobrze ;)


Ankowi nie chodzi o gazetę ;) Firma Mystic wydaje Gabriela... W Zabrzu też tej płyty jak narazie nie widziałem :? :x

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 13:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
zawsze mozna zamówic http://www.mystic.pl/plyty_cd,believer-gabriel,8398.htm ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 14:07 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:


owszem i dopłacić do przesyłki... poza tym - sporo kosztuje ta płyta, cena jest zaskoczeniem dla mnie (więcej niż 50 zł w dystrybucji przez Mystic)!

Cytuj:
W Zabrzu też tej płyty jak narazie nie widziałem


dziadostwo jednym słowem :evil: :twisted:

Cytuj:
zawsze zostaje myspace, youtube lub mp3


nikogo nie obrażając powiem: niższe kultury odsłuchu mnie mało interesują ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 14:07 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
mam, słucham i jest dobrze ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group