Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 06:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 18:58 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pon Paź 27, 2014 23:04
Posty: 124
Jimmy0555 napisał(a):
Foobar2000. Najlepsza jakość dźwięku, nadaje się prawdopodobnie do wszystkiego.


Wielkie dzięki :), już śmiga, dzięki za boot Mati! :D

_________________
Killing is my bussines...but who's buying ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Nie Sty 04, 2015 22:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jimmy0555 napisał(a):
Nie wydaje mi się, by bootleg z Jaworzna był białym krukiem.

Ten akurat nie i można go raczej bez problemu znaleźć, natomiast Katowice, Wawa czy Buenos Aires, to już łakome kąski.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 00:20 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
I jaki problem udostępnić je dla każdego?

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 01:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Taki, że ja musiałem niektórych bootlegów szukać latami (ten z Buenos Aires dopadłem dopiero w 2014 roku od gościa, który prowadzi tę stronkę: http://www.bootlegs.ws/megadeth.html, a polowałem na niego dobre 6-7 lat) i sam dać komuś jakiś na wymianę. Na tym polega trade. Nie jest sztuką ściągać tylko z dime, ale znaleźć kogoś, kto ma zapis, którego szukasz i jeszcze osiągnąć z tą osobą kompromis.
Nie widzi mi się, by nagle wyskoczyć z tym wszystkim i to "rozdać". Ja mogę komuś postawić piwo, a nawet 10, ale sprawa bootlegów to już zupełnie co innego.
Od czasu do czasu mogę się czymś podzielić i robiłem już tak.
Jeśli ktoś nie jest kolekcjonerem, to spokojnie znajdzie sobie to, czego szuka w mp3, bądź wideo na YT. Buenos Aires czy Detroit są tam do odsłuchu (przynajmniej były).

Myślałem też nad tym, by robić jakieś The Best Of z danej trasy. Wybierałbym nagrania dobrej jakości, ułożył z nich set i wtedy coś takiego mógłbym wrzucać spokojnie nawet w mp3 :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 02:44 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Rozumiem, chociaż jak dla mnie to kompletnie bezsensowne.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 06:43 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
yaku napisał(a):
Rozumiem, chociaż jak dla mnie to kompletnie bezsensowne.

Popieram. Nigdy nie rozumiałem co jest w tych bootlegach takiego cudnego.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 09:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cóż mogę Wam powiedzieć? Takie zboczenie ;)
Jedni sklejają i kolekcjonują modele czy inne znaczki, a ktoś zbiera bootlegi/płyty itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 18:16 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Też nie widzę kolekcji w czymś, co można ściągnąć z internetu za darmo. Ja to traktuję jako ciekawostka. Wiecie, mam bootleg (chociaż słaby jakościowo) z Łódzkiego Sabbath i zawsze gdy go słucham wspomnienia wracają. Słuchając np. Megadeth z lat '92 myślę sobie jakim wielkim przeżyciem musiało być zobaczenie ich na żywo w tamtych latach. Mogłem porównać formę, oceniać składy, bo przecież chyba nikt nie jest na tyle stary, by pamiętać początki Mega i uczestniczyć w pierwszych gigach. Do tego nie jest potrzebna jakość FLAC, bo 320 mp3 w zupełności wystarcza. Jestem jednak świadomy, że bootlegowcy je nagrywają, więc i bootlegowcy mogę je udostępniać jak chcą. Wolny rynek, ich prawo. Skoro mp3 jest bee i nie jest prawdziwym bootlegiem, to możesz je udostępnić za darmo, ale na pewno wiele kosztowało ciebie skompletowanie tego katalogu, tak więc Ciebie rozumiem. Nie rozumiem za to problemu z akcją "poczta", która odbyła się na forum jakiś czas temu. Ludzie chcą się wymieniać materiałami słabszymi jakościowo, to niech się wymieniają. Najwidoczniej takie coś im w zupełności wystarcza.

Pomysł z The Best Of świetny. Wszyscy forumowicze by byli zadowoleni, a ty byś nie miał problemu z ich udostępnienie. Czekamy :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 18:40 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
No ok, ale co tracisz udostępniając coś, co jest rzadkie wszystkim? Tego nie rozumiem. Gdyby to był znaczek, to ok, nie powielisz go, ale plik?

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 23:23 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Dajcie mu spokój. Niech se weźmie swoje bootelgi do grobu :P

A tak serio to Cię Mat w pełni rozumiem ;) Mam podobnie tylko w trochę innej kategorii :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 23:37 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Ja też to rozumiem. Dla mnie cenny jest między innymi czas, który poświęca się na takie rzeczy.

Też mam podobnie i też dotyczy to innej kategorii :D.

No i każdy ma takie swoje "zboczenia", więc nie wiem po co roztrząsać temat:P.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 23:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
khomaniac napisał(a):
Dajcie mu spokój. Niech se weźmie swoje bootelgi do grobu

Hehehe, dokładnie ;)

yaku napisał(a):
No ok, ale co tracisz udostępniając coś, co jest rzadkie wszystkim? Tego nie rozumiem. Gdyby to był znaczek, to ok, nie powielisz go, ale plik?

Czyli przykładowo nie warto kupować CD's, bo przecież można ściągnąć z neta?
Yaku, tutaj chodzi o zajawkę i pewne zasady wśród traderów.
Oczywiście zaraz może pojawić się argument, że przecież i tak pewnie nie usłyszę różnicy między mp3 a plikiem bezstratnym itp. Gdybym jednak tak podchodził do sprawy, to moja półka nie byłaby wypełniona oryginalnymi płytami, tylko CD's z mp3. Tutaj chodzi o coś więcej, o pewną magię, która temu wszystkiemu towarzyszy.
Nie chcę udostępniać wiele, bo znając życie zawsze znajdzie się ktoś, kto przerobi to na mp3. I tutaj pojawia się przykładowo stronka dime, która zrzesza kolekcjonerów i ja tam jak najbardziej dziele się z ludźmi, ale z podobnym podejściem. Na forum wygląda to zupełnie inaczej. Samo hasło, że ktoś tego nie rozumie jest już dla mnie sygnałem do tego, żeby się nie wychylać.
Na YT jest pełno ripów i jeśli ktoś chce tylko posłuchać i zapomnieć, to odsyłam właśnie tam.

Jeśli temat ma zaraz zejść na tory typu "A czy zespoły się zgadzają?", "To może być nielegalne" itd., to uprzedzam, że odpuszczam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 01:22 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
mateusz napisał(a):
Czyli przykładowo nie warto kupować CD's, bo przecież można ściągnąć z neta?
Yaku, tutaj chodzi o zajawkę i pewne zasady wśród traderów.


Jej, bardzo słaby argument jak na Ciebie, Mat. ;) Różnica między bootlegami a CD jest taka, że te drugie są wydawane oficjalnie, jako pełnoprawne wydawnictwo. Odnosząc się do porównania do znaczka - nie wyślesz listu z przyklejonym obrazkiem, który sam namalowałeś, nie?

mateusz napisał(a):
Oczywiście zaraz może pojawić się argument, że przecież i tak pewnie nie usłyszę różnicy między mp3 a plikiem bezstratnym itp. Gdybym jednak tak podchodził do sprawy, to moja półka nie byłaby wypełniona oryginalnymi płytami, tylko CD's z mp3. Tutaj chodzi o coś więcej, o pewną magię, która temu wszystkiemu towarzyszy.
Nie chcę udostępniać wiele, bo znając życie zawsze znajdzie się ktoś, kto przerobi to na mp3. I tutaj pojawia się przykładowo stronka dime, która zrzesza kolekcjonerów i ja tam jak najbardziej dziele się z ludźmi, ale z podobnym podejściem. Na forum wygląda to zupełnie inaczej. Samo hasło, że ktoś tego nie rozumie jest już dla mnie sygnałem do tego, żeby się nie wychylać.


I teraz dopiero wszystko rozumiem. Tobie nie przeszkadza samo dzielenie się tylko to, co dzieje się z tym kiedy już się podzielisz. Innymi słowy nie zachłanność jest powodem dla którego tego nie udostępniasz. Proste, trzeba było tak od razu. ;)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 01:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
yaku napisał(a):
I teraz dopiero wszystko rozumiem. Tobie nie przeszkadza samo dzielenie się tylko to, co dzieje się z tym kiedy już się podzielisz. Innymi słowy nie zachłanność jest powodem dla którego tego nie udostępniasz. Proste, trzeba było tak od razu.

Założyłem, że to oczywiste, hehe ;)

Wiem, że kiedyś była jakaś podobna debata. Nie mam też zbytnio już do tego siły, i wiesz - nie zawsze chce mi się tłumaczyć z tego dlaczego postępuję tak, a nie inaczej. Ma to swoje uzasadnienie i mógłbym się tutaj naprawdę rozwlec grubo, ale to zupełnie zbędne. Ważne, że już wiadomo co jest los ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 12:43 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Narzekałeś Mateusz na brak zainteresowania bootlegami a wielu tutaj po prostu się tym nie interesuje. Szczerze mówiąc też się do nich zaliczam. W ogóle nie przepadam za koncertówkami a co za tym idzie za bootlegami. Chyba, że jak to powiedział Jimmy, potraktuję je jako ciekawostkę to wtedy można ściągnąć, przesłuchać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 13:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
Narzekałeś Mateusz na brak zainteresowania bootlegami a wielu tutaj po prostu się tym nie interesuje.

Mam tego świadomość, dlatego przydałby się jakiś osobnik z taką zajawką jak ja :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 13:27 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Wydaje mi się, że takich na forum nie znajdziesz. Ale możesz inspirować młodsze pokolenia i nowych użytkowników. Może ktoś się wkręci. Jak ty zacząłeś przygodę z bootlegami? Bo pewnie też nie zaczynałeś od rarytasów ;)

Ogarnąłem bootleg z Milton '93. Bardzo ciekawe audio, jakość nawet nawet. Jak zwykle mógłbym się zachwycać dźwiękiem bębnów Menzy. Nie wiedziałem o tym, że kiedyś grali po dwa razy SoD. Zamiast tego by mogli wrzucić inny kawałek do setu. Ponadto świetne wykonanie Liara i Ashes In Your Mouth. Tylko dziwne, że Holy Warsa zabrakło :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 13:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
BadOmen napisał(a):
Narzekałeś Mateusz na brak zainteresowania bootlegami a wielu tutaj po prostu się tym nie interesuje. Szczerze mówiąc też się do nich zaliczam. W ogóle nie przepadam za koncertówkami a co za tym idzie za bootlegami. Chyba, że jak to powiedział Jimmy, potraktuję je jako ciekawostkę to wtedy można ściągnąć, przesłuchać.

Bootlegi to również nie moja bajka ;)
Jedyne jakie uznaję i staram się zdobyć, to te z koncertów, na których byłem, bo zwyczajnie jest to wtedy rodzaj pamiątki.
Bootlegi tłoczone na płytach, z własną okładką, pokątnie wydawane itp. też rozumiem, że mają jakąś wartość kolekcjonerską (sam przypadkiem mam taki jeden :)).
Booltegi video - też OK. Ale zwykłe pliki audio ściągnięte po prostu za dara z sieci, często w gównianej jakości ? Blee, to nie dla mnie ;) Zupełnie też nie rozumiem podkreślania wagi formatu - FLAC czy MP3 i nie chodzi o to że nie jestem audiofilem (choć nie jestem). Jeśli na takich nagraniach często ledwo w ogóle cokolwiek słychać, to jakie ma znaczenie fakt bezstratności kompresji? :)
Ale jak mawiał tekst pewnej piosenki - każdy ma jakiegoś bzika i to jest OK i bynajmniej nie wyśmiewam tego.
Mat, słuchasz w ogóle te bootlegi regularnie albo od czasu do czasu czy tylko zbierasz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 14:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jimmy0555 napisał(a):
Jak ty zacząłeś przygodę z bootlegami? Bo pewnie też nie zaczynałeś od rarytasów

Jeśli chodzi o Megadeth, to dzięki tej stronce się wkręciłem http://megadeth.rockmetal.art.pl/pl/rel ... tlegs.html
Miałem swego czasu program do wymiany plików DC++, gdzie były różne huby dla traderów i można było ściągać/wymieniać się z danym użytkownikiem. Udało mi się zdobyć kilka pozycji i miałem już jakąś kartę przetargową. Szukało się osoby, która nie miała tego co ja i proponowało wymianę. Fajna sprawa. Szkoda, że te huby padły po jakimś czasie. Później znalazłem stronkę dimeadozen, gdzie również można udostępniać i ściągać bootlegi od innych. Oczywiście, to również stworzyło możliwość kontaktu z ludźmi ze świata i indywidualną wymianę. Pocztą polską również wysyłało się paczki z CD's.
Jimmy0555 napisał(a):
Nie wiedziałem o tym, że kiedyś grali po dwa razy SoD.

?
Absolutnie. Widzę, że ktoś zrobił jakiegoś dziwnego składaka na YT. Ktoś słusznie zauważył:
Cytuj:
They didn't play Symphony twice, looks like this bootleg has half of the songs from Milton Keynes '93 and when hangar 18 starts is from Hammersmith Odeon '92. Sorry if my english isn't perfect

Właśnie dlatego unikam udostępniania bootlegów, bo właśnie później takie dziwne rzeczy jakiś baran może zrobić.

bialkomat napisał(a):
Zupełnie też nie rozumiem podkreślania wagi formatu - FLAC czy MP3 i nie chodzi o to że nie jestem audiofilem (choć nie jestem). Jeśli na takich nagraniach często ledwo w ogóle cokolwiek słychać, to jakie ma znaczenie fakt bezstratności kompresji?

No tak, tego argumentu też nie mogło zabraknąć ;) Cóż mogę Ci powiedzieć? Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć i jest jak napisałeś:
bialkomat napisał(a):
Ale jak mawiał tekst pewnej piosenki - każdy ma jakiegoś bzika i to jest OK i bynajmniej nie wyśmiewam tego.

Często zdarza się jednak, że ktoś już z mp3 przerabia jeszcze na jakieś inne mp3, lub jeszcze na coś i wychodzi z tego już zupełna katastrofa. Miałem okazję skonfrontować takie nagrania z zapisami w plikach bezstratnych i uwierz, że była odczuwalna różnica.
Nawet przed chwilą porównałem sobie bootleg z Detroit 2004 (nagranie pochodzi z radia, jakość fantastyczna), który jest udostępniony na YT z moim, w plikach bezstratnych. Gdybym Ci to puścił, to byś stwierdził, że to zupełnie dwa różne koncerty.

bialkomat napisał(a):
Mat, słuchasz w ogóle te bootlegi regularnie albo od czasu do czasu czy tylko zbierasz?

Pewno, że słucham :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Download
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 15:14 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
bialkomat napisał(a):
Mat, słuchasz w ogóle te bootlegi regularnie albo od czasu do czasu czy tylko zbierasz?

Pewno, że słucham :)

Podziwiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group