Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 10, 2024 00:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 13:32 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Niech dyskusja toczy sie dalej...ale w odpowiednim wątku :)

bialkomat napisał(a):
A dlaczego akurat "zaskoczyłem" ? :)
Dla mnie bardziej zaskakujące byłoby że ktoś ich może nie znać/nie lubić ;) :D


Zaskoczenie polega na tym, że fani metalu rzadko mówia cos pozytywnego o Beatlesach - w ogóle istnieje taki stereotyp, że Beatle to piosenki pop o miłości jak She Loved You, wiecznie uśmicnięci chłopcy...a prawda jest taka, że Oni zrewolucjonizowali rocka po prostu.
Oczywiście wielu ich tam jakoś ceni ale atkich prawdziwych fanów wsród maniaków metalu jest raczej mało, dlatego bardzo sie ciesze, że sie wyłamujesz z tej konwencji :)

Inaugurujac temat, napisze jeszcze, że zawsze byłem Lennonowocem ;) Paul u mnie był zawsze drugi :) Ale jako, że jest absolutnie najbliższy mi zespół na świecie to kocham, czcze i ubóstwiam wszystkich czterech.

W ogole chciałbym przeprowadzić taką sonde wsród forumowiczów - co sądzicie o The Beatles, jakie macie o nich zdanie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 13:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja tam zawsze najbardziej ceniłem Harrisona głownie za działalości solową

co do samych beatlesów to nie lubie i nie rozumiem fenomenu, wlasnie dla mnie to takie głownie pioseneczki pop, pewnie ze nagrali tez rockowe kawałki ale bez przesady jaki to tam rock był ? ;)

swego czasu sciagałem staremu całą ich dyske wiec sobie słuchałem przy okazji aby sie przekonac o co tu chodzi, i co ? gówno, prawie nic mi sie nie spodobało :D

w sumie oprócz Day Tripper, Help, Helter Skelter, Hell Bulldog, Ob-La-Di Ob-La-Da, Revolution, Twist And Shout i Yellow Submarine nie słucham :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 13:56 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułku drogi, Beatle to zespół bardzo twórczy i wizjonerski, którego nie mozna poznać i docenić po kilku przesłuchaniach. Do sporej części ich twórczosci trzeba dojrzewać (mówie tez o sobie).
Jasne Hey Bulldog, Revolutuin czy Day Tripper można polubić od razu. Ale juz A Day In The Life, Tomorrow Never Knows, Happiness Is A Warm Gun, Strawberry Field Forever, Within You Without You wymagają maksymalnego skupienia od słuchacza, te muzyke odkrywa sie miesiacami...
Oczywiście zalecam słucham płyt Beatli w całosci - najlepiej wszystkiego od Revolvera (1966) wzwyż.
Beatlesi to nie tylko piosenki pop, to równiez psychodelia, rock, hard/heavy rock, pastisz, progrock, awangrada...oni po prostu pomieszali style, grajac dosłownie wszystko.

Swoja drogą aż uwierzyć nie moge, że nie lubisz I Want You - powinno Ci sie podobać jesli cenisz np. When Megadethu. No ale właśnie to jest jeden z tych kawałków, które trzeba oswoić, odkrywać i dojrzewać do nich. 8 monumenatlnych, przytłaczajacych minut.

A zaskoczyłeś mnie solowym Harrisonem - czyżbyś lubił All Things Must Pass ? :shock: :D (znajac Twoj gust to troche nie Twoja bajka jest... :))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:05 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Żułku drogi, Beatles to zespół bardzo twórczy i wizjonerski, którego nie mozna poznać i docenić po kilku przesłuchaniach. Do sporej części ich twórczosci trzeba dojrzewać (mówie tez o sobie), wymagają maksymalnego skupienia od słuchacza, te muzyke odkrywa sie miesiacami...


wiesz u mnie zazwyczaj akurat wystarcza kilka przesłuchac aby stwierdzic czy coś mi sie podoba czy nie :) rzecz jasna w przypadku Beatlesów:

Cytuj:
to nie tylko piosenki pop, to równiez psychodelia, rock, hard/heavy rock, pastisz, progrock, awangrada...oni po prostu pomieszali style, grajac dosłownie wszystko.


to nieco skomplikowało sprawe ale jednek te kilka słuchać potwierdziło mnie w przekonaniu ze to do mnie po prostu nie trafia, nie wiem moze kiedyś znowu dam im szanse i moze spodoba mi sie kilka kawalków ale ogólnie jestem na nie ;)

Cytuj:
Swoja drogą aż uwierzyć nie moge, że nie lubisz I Want You - powinno Ci sie podobać jesli lubisz np. When. No ale właśnie to jest jeden z tych kawałków, które trzeba oswoić i dojrzeć. 8 monumenatlnych minut.


hehe uwielbian ten kawałek ale w wesji Coronera :twisted: wersja beatlesów to kupa :P

Cytuj:
A zaskoczyłeś mnie solowym Harrisonem - czyżbyś lubił All Things Must Pass :shock: :D (znajac Twoj gust to troche nie Twoja bajka jest... :))


hehe chodziło mi bardziej o Wilburys Twist i pojedyncze jego kawałki bo w sumie to zadnej całej jego płyty nie słyszałem ;)
natomiast zarówno Lennona jak i Mccartneya po prostu nie cierpie :D Ringo akurat nic nie słyszałem i może to i lepiej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Pod wszystkim co napisał Yer Blue się podpisuję :)

Ja kiedyś też nie rozumiałem tego fenomenu, i potrzebowałem wielu lat żeby dojrzeć do tego by go zrozumieć :) I cieszę się z tego że go teraz rozumiem :)
Faktycznie zrewolucjonowali rocka w każdym calu, w każdym aspekcie, i wielu nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak bardzo! Ja wiele czasu sobie to uświadamiałem.
Przecież oni podłożyli podwaliny pod hard rocka, rocka psychodelicznego, rocka progresywnego czy nawet metal. Niektórzy uważają ich nawet za prekursorów tych stylów. "Sierżant Pepper" np. do dzisiaj jest uważany za biblie rocka psychodelicznego. Jesli chodzi o rock progresywny, to nierzadko stosowali np. nieregularne metrum, czy nawet polirytmię (jak np. w utworze "Happiness Is A Warm Gun"), a także formę suity na drugiej stronie Abbey Road. Natomiast przez wielu historyków muzyki Helter Skelter jest uznawany za pierwszy utwór metalowy w historii :) Może się to wydawać teraz oczywiście śmieszne, jednak tak jest! :)

Chociaz być może faktycznie pierwsze powiedzmy 5 albumów może podchodzić pod ten stereotyp dla nieuświadomionych że beatlesi to naiwne piosenki w stylu She Loves You yeah yeah yeah albo I want to hold your hand. Później to juz jednak zupełnie inna bajka.
I to szczerze mówiąc było dla mnie jedno z najwiekszych odkryć muzycznych mojego życia :)


EDIT: trochę powtórzyłem tego co własciwie napisał juz Yer Blue w swoim drugim poście, ale pisałem to nim go przeczytałem ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:22 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułku, chyba faktycznie nie jest to muzyka dla Ciebie jesli I want You to..kupa ;)
Daj im jeszcze szanse ale chyba fascynacja to już to nie bedzie ;)

Jednak kilka kawałków powinno Ci jescze podejsć:
z Białego Albumu:
Yer Blues (wiadomo teraz skad wziął sie mój nick :)
Everybody's Got Something To Hide....
Glass Onion

Revolver:
Taxman
She Said She Said

Abbey Road
Come Together

To są proste, zdecydowanie rockowe kawałki.

Bialkomat - tym razem to ja sie podpisuje pod Twoimi słowami :)

Tak po krótce:
Moje ukochane płyty to:
1. White Album
2. Sgt. Peppers
3. Magicla Mystery Tour
4. Abbey Road
5. Revolver

Moge tu wkleić jakieś recenzje jak chcecie.
Bialkomcie - dotarł do Ciebie priv ode mnie? Bo mozliwe, że sie nie wysłał - jest w "do wysłania", a to chyba sugeruje, że coś jeszcze trzeba zrobić by go wysłać ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:26 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no kiedyś pewnie spróbuje ale kiedy to bedzie to nie wiem :P

co do Come Together to też kupa :P zarówno wersja Beatlesów jak i cover Aerosmith ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:34 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Bialkomcie - dotarł do Ciebie priv ode mnie? Bo mozliwe, że sie nie wysłał - jest w "do wysłania", a to chyba sugeruje, że coś jeszcze trzeba zrobić by go wysłać ;)

Tak dostałem. Ale wypasiona (w sensie wielkości) :)
Ale później jednak przeczytam, teraz jestem w pracy ;)

Jeśli choidzi o moje ulubione płyty to mam właściwie te same co Ty (może w troche innej kolejności :))
Dodałbym może jeszcze Let it be, a właściwie chyba nawet bardziej wersję Let it be...naked, gdzie został zamieszczony singlowy cudowny "Don't Le Me Down".

Moja ulubiona płyta to chyba Abbey Road. Jest tu wspomniany fenomenalny I Want You (chyba mój ulubiony utwór Lennona obok Working Class Hero z solowego albumu :)), poza tym dwie cudowne piosenki Harrisona (Something i Here Comes The Sun), no i ta prawie cała druga strona (słynny Abbey Road Medley :))
Zreszta duzo by trzeba było mowić....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:46 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Bialkomcie - dotarł do Ciebie priv ode mnie? Bo mozliwe, że sie nie wysłał - jest w "do wysłania", a to chyba sugeruje, że coś jeszcze trzeba zrobić by go wysłać ;)

Tak dostałem. Ale wypasiona (w sensie wielkości) :)
Ale później jednak przeczytam, teraz jestem w pracy ;)


OK.
Dobrze, że dotarł...

Let It Be także lubie, ale uważam że to całe Naked byłó nie potrzebne. Don't Let Me Down faktycznie szkoda, że sie nie znalazło, ale dsame wersje piosenek sa dla mnie najciekawsze po obróbce Spectora.

Moja recenzja Let It Be (i subiektywne oceny każdego w skali 1-10):

1. Two Of Us - Troche zaskakujący bo zbyt leniwy początek Płyty (przydałoby się coś żywszego), ale piekna odmówic mu juz nie mozna. Pełen uroku, trochę nostalgiczny McCartney wraz z wokalna pomocą Lennona tworzą wspaniałą całość, chociaz majstersztyk to też nie jest. Ostrzejsza wersja dla mnie jest dużo mniej udana i wysmakowana, za bardzo trąci rock & rollowa myszką jak dla mnie. 7

2. Dig A Pony - Rewelacja nr 1. chyba każdy fan Lennona załapie się na ten kawałek, w typowo Johnowskim stylu przecież. Od wokalu (te charakterystyczne "A A-a A-aj"), przez tekst po lekko rockową oprawe (świetne solo i genialny riff - wzmocniony na Antologii). Do tego chwytliwa melodia i wątpliwości o jakiejkolwiek wpadce są rozwiane. Brawo Johnny! 8

3. Across The Universe - jakbym miał TO nagranie określać jednym słowem to rewelacja byłaby zbyt skromnym słowem. Tak sobie cos myśle, że to najśliczniejsza ballada Lennona na świecie, duzo juz kiedys o tym pisałem... Do tego poetcki tekst zaśpiewany tym niezrównanym leniwym głosem... Nie da się opisać słowami. Bezsprzecznie najlepszy kawałek na płycie i pierwsza dziesiątka NAjBeatlowych kawałków u mnie. 10

4. I Me Mine - Wzruszeń ciąg dalszy. Oto jeden z lepszych Harrisonów jakie znam! Pełne bólu i nieokreslonej pasji zwrotki i sprzeciwiający się temu ognisty (co za gitarowy łomot!) refren to najlepszy chyba patent by rozłożyć mnie na łopatki. Do tego jeszcze absolutnie wspaniałe, podnosłe organy...Nie trzeba mi niczego więcej. 9

5. Dig It - Jestem fanem takich przerywników, chociaż do Wild Honey Pie troche mu brakuje. Gdyby to było długie to bym chyba zasnał, a tak...cudo! Ciecie Spectora było bardzo słuszne. 6

6. Let It Be - Jedna z piekniejszych i bardziej poruszających ballad McCartneya. Ale niestety jest u mnie wraz z Hey Jude na czołowym miejscu "Czarnej Listy" utworów Beatlesów - czyli takich, których słuchanie przynosi mi już fizyczny ból. Mam nadzieje, że mi to kiedys przejdzie bo jest do czgo wracać - sam kawałek jest absolutnym majstersztykiem lirycznego grania i najlepszym utworem Paula na płycie. 9

7. Maggie Mae - Tym razem krótko, ale tak sobie, mogłoby dla mnie tego tutaj nie byc, płyta tez jakoś nie stałaby się uboższa przez to, ale Dig It juz bym za nic nie oddał! Noooo, chyba, że za Don't Let me Down... 4

8. I've Got A Feeling - Rewelacyjny McCartney udowadniający, że rockowe szarpanie nie jest mu obce, a do tego spokojny Lennon i wychodzi dwuwymiarowa, ponadczasowa całość! Świetnie to wyszło, zwłaszcza jak obie dosć mocno gryzące się ze sobą kompozycje nakładają sie na siebie - taka troche kolidująca wspólnota - to jest coś co zawsze im wychodziło najlepiej! A chyba jeszcze lepszym momentem jest Middle Eight, gdzie Paul nieźle nadwyręża wokal po czym gitara sobie "zjeżdza" z niesamowitym czadem (Macca uczył Johna na filmie jak to ma zabrzmiec i wyszło arcydzieło). Ten utwór to mocny punkt Płyty. 9

9. One After 909 - Tutaj najlepiej słychac te zjadanie własnego ogona. Jedyny wypełniacz na płycie, zawsze mnie denerwował ten prostacki rock & roll i płyta w moich uszach na tym bardzo traci. Jedyne czego nie mozna tu odmówic to wykonawczej pasji - po prostu granie tego kawałka bardzo ich rajcowało. Największym plusem dla mnie jest specyficzny, nieco manieryczny wokal Lennona - bardzo mi się podoba. Dużym plusem są też organy - ciekawie sę tutaj dopasowały (dzięki temu wole jednak tą wersję od tej z 63 roku), ale sam utwór dośś przecietny. 5

10. The Long And Winding Road - To jest coś co ostatnio bardzo przypadło mi do gustu, dość smutny Paul pełen wdzięku i nieokreślonej nostalgii - to jest coś dla mnie. Wersja z Let It Be najlepsza - całe te orkiestracje podkreślają tutaj wspaniały podniosły klimat nagrania, który uwielbiam. Piękna rzecz. 9

11. For You Blue - Harrison przed All Things Must Passem mogł juz wyciągać tylko perły z rękawa, a tu dodatkowo jest bardzo oryginalny styl jak na tą płytę, cudne bluesidło pełne rozjechanej gitary. Poza tym typowy naiwny Harrisonowski urok i kolejna na płycie perła. Ostatnia już. 8

12. Get Back - Może nie jest to słabiak ale dla mnie kompozycja mocno przeciętna. Kompletny brak oryginalności to najwięszy zarzut z mojej strony, taki rock ale oklepany na 100 sposobów. Melodia też zaskakująco słaba, tez z serii "To juz było", kolejny minus to wokal Paula - nie wiem może miał gorszy dzień, Ringo gra coś w stylu "poklepywanie na kolanie" - nawet to oryginalne ale mocy tu nie dodaje i ciągle daleki jestem od zachwytu, tylko świetne solo na organach i całkiem konkretna solowa gitara brzmią przekonywująco. Za to na koncertach kawałek zawsze wypadał świetnie, McCartney wkładał więcej serca niż tu. Nie zmienia to faktu, że sam utwór jest średni - najbardziej lubie dodany dialog przed i po całym graniu...Dośc niemrawym graniu. 6


Chetnie poczytam co sądzisz o solowych płytach Fabsów....ale to jak wrócisz z pracy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nie cierpie Beatlesów. Nie pytajcie z jakich powodów itp. Nie mam zamiaru się rozwodzić. Nie obchodzi mnie, że zrobili tyle i tyle dla muzyki. Dla mnie ich muzyka jest zwyczjanie "ciepła". Jak ich słysze to mi się nóż otwiera w kieszeni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:26 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Nie cierpie Beatlesów. Nie pytajcie z jakich powodów itp. Nie mam zamiaru się rozwodzić. Nie obchodzi mnie, że zrobili tyle i tyle dla muzyki. Dla mnie ich muzyka jest zwyczjanie "ciepła". Jak ich słysze to mi się nóż otwiera w kieszeni.


hehe ja tak mam na ich wiekszość kawałków ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:29 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Wszystko fajnie...jednak mam jakieś takie podejrzenie, że Ty nie do końca znasz ich twórczosć.
Jest ze 40 kawałków Beatlesów, w których w ogóle nie znjdziesz tego "ciepła", zarówno muzycznie i tekstowo.
Ale nie ma co zmuszać do słuchania, Beatlesi z pewnością nie są dla wszystkich.
Dzieki za opinie...i czekam na wiecej :)

PS. Macie może namiary na jakieś wywiady z Mustainem o Beatlesach? Wielokrotnie o nich wspominał, ale nie wiele wiem o konkretach - czyli skad u niego ta fascynacja, jakie płyty najwyżej ceni, oraz pytanie na odwieczny spór - Lennon czy McCartney...? Potwornie mnie to ciekawi...(wiem tylko, Dave mocno przeżył śmierć Lennona w 80 roku oraz, że czasem włączał Beatlesów...muzykom Metalliki jak z nimi działał 8-) )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 18:39 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
1. Jeśli chodzi o relację z koncertu, to jeszcze bardziej Ci zazdroszczę.
2. Co do recenzji Let It Be, to w większości mam podobne zdanie, no może Across The Universe lubię zdecydowanie mniej a Get Back troszkę bardziej ;)
3. Jeśli chodzi o jakieś wypowiedzi Mustaina o Beatlesach, to szczerze mówiąc chyba nie znam takowych, poza takimi oczywiście że ich bardzo lubi :)
4. No i ten odwieczny spór Lennon vs McCartney...
Patrząc na całokształt, czyli to co robili w Beatlesach i solo, to ja osobiście wybieram McCartneya, chociaż trzeba przyznać że jest to tak naprawdę taki głupi spór w rodzaju wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Oboje byli w końcu jednakowo ważni dla zespołu.
Obiektywnie rzecz biorąc McCartney był jednak lepszym instrumentalistą i lepszym wokalistą niż Lennon. W czasach działalności solowej zdecydowanie też bardziej płodnym. Ale czy był lepszym songwriterem? To już kwesta subiektywna, chociaż znowuż obiektywnie patrząc to on był twórcą największej liczby najwiekszych przebojów The Beatles. Co bardziej złośliwi mówili żartobliwie że Lennon się nieźle dorobił na McCartney'u :) (w końcu wszystkie utwory sygnowali jako duet Lennon/McCartney, przez co dochód z tantiemów przypadał na nich po równo).
Mnie osobiście, jak już pisałem wcześniej, bardziej przypada do gustu muzyka McCartney'a. Również całą jego działalność solową uwielbiam, a ma tego sporo. Bardzo lubie przede wszystkim jego głos - ma taką ciepłą i miękką barwę (w dobrych znaczeniach tych słów :)), a Lennon to tak skrzeczy czasem trochę ;)
Poza tym w Lennonie zawsze mnie strasznie wkurwiał ten jego hippisowski światopogląd (w późniejszym okresie), z którym się tak obnosił, przez co wkurzają mnie co poniektóre jego hippisowskie, nadęte i pretensonalne protestsongi (mówie tu oczywiście tylko o warstwie tekstowej, no może poza Let's Give Peace A Chance, który jest hippisowski również w warstwie muzycznej ;)). Już dużo bardziej wolę nawet jakieś naiwne teksty o miłości McCartneya.
Ale ogólnie mimo wszystko Lennona też lubie :) Z działalności solowej chyba najbardziej lubię jego pierwszą płytę. Co do McCartney'a, to miałbym tu już trochę trudniejszy wybór, ale chyba (trochę mało oryginalnie) postawiłbym na Band On The Run.
No nie możemy tu też zapominać oczywiście o Harrisonie, który moim zdaniem w czasach Beatlesów powinien mieć trochę więcej do powiedzenia. Na każdej płycie znajdują się jeden czy dwa jego kawałki i zawsze są to perełki jak chociażby While My Guitar Gently Weeps, Here Comes The Sun czy I Me Mine.
Natomiast jego solowy debiut All Things Must Pass jest być może najlepszą płytą jaką kiedykolwiek wydał ex-beatles. Chociaż nie do końca byłem zawsze przekonany czy 3-płytowy album jest w tym wypadku najlepszym pomysłem.
No, to chyba na razie tyle... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
jednak mam jakieś takie podejrzenie, że Ty nie do końca znasz ich twórczosć

Niesłusznie. Znam ich twórczość i jej nie trawie. Po prostu tyle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
jednak mam jakieś takie podejrzenie, że Ty nie do końca znasz ich twórczosć

Niesłusznie. Znam ich twórczość i jej nie trawie. Po prostu tyle.


no co ty ? ani 1 kawałek ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
no co ty ? ani 1 kawałek ?

Nie no, aż tak tragicznie nie jest, coś by się znalazło ;) Po prostu ja od dziecka ich nie lubiłem i tak mi zostało ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hehe tez tak mam, wszyscy nic tylko beatlesi to beatlesi sramto ze najlepszi, najwiekszi ze wszystko wymyslili a mnie to wogule nie rusza :P

ale obadaj chociaz sobie te kawałki co ja wymieniłem na youtube ;) kto wie moze ci sie spodoba ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Połowa z tego, co tam wymieniłeś wywołuje u mnie okropną irytacje :D

Żułek napisał(a):
a mnie to wogule nie rusza

Mnie również ! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a widzisz ja miałem miałem tak ze zaczełem od coverów

np:

Day Tripper przerobiło Type O Negative
Helter Skelter przerobiło U2
Revolution przerobiło Running Wild

wszystko te covery mi sie podobąja wiec se sprawdziłem orginały i też są fajne :D

Yellow Submarine oraz Ob-La-Di Ob-La-Da znam z tv, pierwsze z filmu a drugie z serialu gdzie był motywem przewodnim :D

Hell Bulldog i Twist And Shout też słyszałem covery ale były cienkie, wole wykonanie Beatllesów i mówie ci obadaj sobie bo maja perełki :D

nawet mam gdzieś jakieś metalowego tributa Beatlesów :D śmieszne to :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: The Beatles
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
Yellow Submarine

Jest niezłe nawet i trawiłem to zawsze
Żułek napisał(a):
Day Tripper

Również spoko
Żułek napisał(a):
Twist And Shout

Jak to słysze to mam ochote rozpierdzielić urządzenie, które to nadaje. Jak widze teledsyk to mam już zjebany cały dzień ;)

Musiałbym pogrzebać teraz by wymienić te utwory, które mi się podobają. Teraz się tym nie zajme. Spadam w kime, jutro zaliczenia mam na uczelni, więc trza odespać :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group