Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 01:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 21:47 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Zauważyłem, że powstał wątek o projekcie Brodericka i Drovera, to czemuż by nie mogło być o projekcie ważniejszej i lepiej zapowiadającej się kapeli (moim zdaniem)? W skład nienazwanej jeszcze formacji wchodzi Nick Menza, James LoMenzo (UA, End) oraz Chris Poland. Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Wtedy powracający do muzycznego świata Menza zaprosił Jamesa do nagrania coveru popularnego utworu Metalliki "Motorbreath". Za mikrofonem stanął muzyk bałkańskiej Sufosii.

Image

https://www.youtube.com/watch?v=cYe3Fp6JJIs

Niedługo potem do składu dołączył Chris Poland (KIMB, PS, TSHF). Fani byli w siódmym niebie, a pozytywnych komentarzy nie było końca. Muzycy postanowili stworzyć autorski materiał, a fani wciąż liczę, że będą liczącą się konkurencją dla współczesnego Megadeth. Projekt istnieje już długi czas, jednak nadal nie uświadczyliśmy żadnego z nagrań trio. Dostępny jest jedynie fragment jednego z utworów na kanale Nicka Menzy. Po 30 sekundach można niewiele wywnioskować, jednak w uszy "rzucają się" oldschoolowe bębny Nicka i specyficzny styl Chrisa. Na jednym z for Widek pochwalił się udziałem w tym projekcie. Nie zostało to jednak dotychczas potwierdzone.

https://www.youtube.com/watch?v=WSnmKvZ1q-M

Wątek dodałem do działu Megadeth, gdyż moim zdaniem tutaj pasuje bardziej. Licze na aktywność w temacie :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 10:14 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Co sądzę o tego typu zbitkach różnych muzyków napisałem mniej więcej w temacie o projekcie Brodericka i Drovera.
Tutaj jest chyba jeszcze gorzej, bo ci trzej panowie nigdy nie spotkali się w tym samym czasie w Megadeth, tak więc nie można nawet mówić o jakichkolwiek koleżeństkich relacjach, a jedynie o budowaniu strategii marketingowej opartej na kojarzeniu ich z innym znanym zespołem. No i jak widać poza tym jednym aspektem nie mają jak dotąd nic do zaoferowania.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 11:02 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Na pewno Nick Menza zna się z Chrisem Polandem nie od dziś. W '89 ten dogrywał sola na utwory z RiP. Poza tym to, że nie spotkali się razem w Megadeth o niczym nie świadczy :D Niestety możesz mieć rację. Nie pozostaje nic innego jak czekać na autorski materiał. Tonący brzytwy się chwyta. Uwielbiam styl gry Nicka, ale rzeczywiście teraz wszędzie go pełno. Atomic Disintegrator, Megadeth (powrót), Widek, Poland/LoMenzo - to jego projekty i plany na przyszłość. Minął rok od jego powrotu, a poza kilkoma coverami nic więcej nie zrobił.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 11:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Oczywiście nie sposób się nie zgodzić z Przemkiem, ale jeśli w końcu coś z tego wyjdzie i będzie warte uwagi, to czego nie? Wiadomo czym pachnie taki projekt, lecz jeśli zaprezentują ciekawy materiał, to nie będę zwracał uwagi, że to był skok na kasę. Poza tym, Ci trzej Panowie, to raczej trochę zapomniani muzycy (lub nie mają takiego statusu jak Mustaine czy Friedman) i nie sądzę żeby narobili większego szumu, nawet gdyby nagrali RIP 2. Nie zdziwię się natomiast jak pokażą Rudemu jak powinno się grać, choć z drugiej strony nie będę zaskoczony jak w ogóle nic z tego nie wyjdzie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 11:46 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
mateusz napisał(a):
trzej Panowie, to raczej trochę zapomniani muzycy (lub nie mają takiego statusu jak Mustaine czy Friedman) i nie sądzę żeby narobili większego szumu, nawet gdyby nagrali RIP 2. Nie zdziwię się natomiast jak pokażą Rudemu jak powinno się grać, choć z drugiej strony nie będę zdziwiony jak w ogóle nic z tego nie wyjdzie.


Friedman też ma status tylko w niektórych kręgach. Uwierz, że jak nagrają RiP 2, bo zostaną od razu docenieni :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 11:47 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
jeśli zaprezentują ciekawy materiał, to nie będę zwracał uwagi, że to był skok na kasę.

Oczywiście, jeśli by miało wyjść coś dobrego, to czemu nie. Jednak specjalnie przepełniony nadzieją i oczekiwaniami nie jestem ;)
Dlatego właśnie nie jaram się tego typu nowinkami, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że wielu fanatycznych fanów połasiłoby się nawet na solową płytę Chucka Behlera ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 11:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Jednak specjalnie przepełniony nadzieją i oczekiwaniami nie jestem

Ja tak samo ;)
bialkomat napisał(a):
aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że wielu fanatycznych fanów połasiłoby się nawet na solową płytę Chucka Behlera

:lol: Dobre, dobre ;)

Jimmy0555 napisał(a):
Friedman też ma status tylko w niektórych kręgach.

Nie porównujmy nawet popularności/statusu tych muzyków, bo sprawa jest oczywista i mówienie, że Friedman ma status tylko w niektórych kręgach w tym kontekście jest w ogóle śmieszne. W takim razie pozostałych Panów można w ogóle uznać za zaginionych ;)
Jimmy0555 napisał(a):
Uwierz, że jak nagrają RiP 2, bo zostaną od razu docenieni

Na jakiej podstawie mam przyjąć wiarę w Twoje słowa, skoro jest na tym świecie tak wiele świetnych i niedocenionych płyt?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 19:34 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Nie wiem czy to istotne ale Lomenzo dołączył do nowego zespołu czyżby Nick zawiesił z pewnego powodu działalność swojego zespołu ??

Ciekawe co u Polanda


Załączniki:
Lomenzo.jpg
Lomenzo.jpg [ 81.83 KiB | Obejrzany 16024 razy ]

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 15:17 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Jimmy0555 napisał(a):
Na pewno Nick Menza zna się z Chrisem Polandem nie od dziś. W '89 ten dogrywał sola na utwory z RiP. .

Na pewno dobrze się znają, może mieli już dawno coś tam robić, nie wiem czy koncert solowej płyty Nicka, czy mieli nagrywać razem album, na stronie Chrisa Polanda są foty z chyba 2004 roku podpisane nazwą albumu Nicka "Life After Deth"
Załącznik:
CP-Ellefson-and-Menza1.jpg
CP-Ellefson-and-Menza1.jpg [ 51.59 KiB | Obejrzany 15979 razy ]
Załącznik:
chrisdavenick.jpg
chrisdavenick.jpg [ 20.55 KiB | Obejrzany 15979 razy ]

A James Lomenzo poznał się z Chrisem chyba wiele szybciej niż z Mustainem, bo był współproducentem solowej płyty Polanda "Chasing The Sun" nagrywanej w latach 90tych i wydanej w 2000 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 15:38 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Nie wiem czy Nick koncertował ze swoją płytą. Nie wydaje mi się. To była raczej ciekawostka dla najwierniejszych fanów dostępna jedynie w sieci (i w małych nakładach CD). Swoją drogą poza YT nie mogłem go nigdzie znaleźć. Szkoda, bo kilka kawałków jest naprawdę "przednich". Menza był w formie.

Dzięki @stanger za info. O związku muzycznym LoMenzo i Chrisa wcześniej nie słyszałem. James jest w biznesie od wielu lat, a mało kto o nim słyszał. Często jest najemnikiem (Megadeth [Junior], BLS [J.D]). Szkoda, bo naprawdę jest doskonałym i solidnym bassmanem. Posłucham tego albumu Polanda. Kiedyś chciałem odkryć jego inne projekty i trafiłem przypadkowo na "Return To Ha...Metropolis". Bardzo mi się podoba album, tylko szkoda, że instrumentalny. Cała płyta tych chromatycznych solówek, coś pięknego :)
---
Hah, dzięki tym zdjęciom zauważyłem jak bardzo syn jest podobny do Nicka:
https://www.youtube.com/watch?v=NB-dgTs5CZ0
Mam nadzieję, że będzie kontynuował rodzinny zawód :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 25, 2014 21:10 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
bialkomat napisał(a):
Co sądzę o tego typu zbitkach różnych muzyków napisałem mniej więcej w temacie o projekcie Brodericka i Drovera.
Tutaj jest chyba jeszcze gorzej, bo ci trzej panowie nigdy nie spotkali się w tym samym czasie w Megadeth, tak więc nie można nawet mówić o jakichkolwiek koleżeństkich relacjach, a jedynie o budowaniu strategii marketingowej opartej na kojarzeniu ich z innym znanym zespołem. No i jak widać poza tym jednym aspektem nie mają jak dotąd nic do zaoferowania.


I tyle w temacie. Nie spodziewam się niczego konkretnego po tym albumie, zresztą po zespole Brodericka i Drovera również. Pewnie przesłucham raz i zapomnę. Chociaż chciałbym być zaskoczonym bo bardzo lubię tych muzyków.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 14:58 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Po pierwsze - zły dział.

Po drugie: nie spodziewam się, by wyszło z tego coś lepszego nić Broderick/Drover band. :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 00:12 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Może bardziej to obiecujące niż zespół Broderica i Drovera, ale dział na pewno nie ten.
"O zespole" to "o zespole" i kropka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 01:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No tak, coś od Nicka. Odkrywcze to nie jest, ale niech będzie jako news ;)

Image

Kurde, byłem szybszy od MegadethizeD ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 06:30 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Twoja wiadomość trochę manipulowana, bo nie każdemu chce się wklepać kod do FB :D Nick pisał to a'propos projektu Menza/LoMenzo/Poland. Trochę dziwne, jakby swój powrót do Mega promował właśnie tymi ludźmi.


Załączniki:
elektryzującynews.PNG
elektryzującynews.PNG [ 285.91 KiB | Obejrzany 15855 razy ]

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Racja, racja :) Przeniosłem więc posty we właściwe miejsce.
A tak się zastanawiałem wieczorem co to za goście? :lol: Ładnie mnie zamroczyło ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 14:32 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Nie promuje swojego powrotu do Mega tymi ludźmi, tylko promuje swój projekt z tymi ludźmi tą szopką z Mega i powrotem starego składu.

Ludzie! Obudźcie się, nie dajcie tak sobą manipulować łykając to wszystko.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 21:24 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
https://www.youtube.com/watch?v=KaB0rnHNUlk Nowy filmik. Oczywiście kolejny fragment z projektu Nicka, a potem oczywiście coś Megadeth - fragmenty Holy Wars. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony jego kondycją. Wydaje mi się, że lepiej niż na poprzednich filmikach. Nadal ma power w łapie. Czekam na te DVD :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 13:30 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Vic Rattlehead napisał(a):
Nie promuje swojego powrotu do Mega tymi ludźmi, tylko promuje swój projekt z tymi ludźmi tą szopką z Mega i powrotem starego składu.



Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było. Całe gadanie o Nicku nabiło mu popularność i on na tym zyska a tak naprawdę żadnego powrotu do Mega nie będzie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 21:37 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Tak sobie dzisiaj myślałem odnośnie tego składu i doszedłem do wniosku, że ciekawie go skonstruowali.

Wszyscy grali w Megadeth.
Żaden z nikim nie grał :)

A poza tym jestem ciekaw ich muzyki. Czy MinidetH da radę?

I jeszcze jedno - ten rok będzie ciekawy muzycznie. Megadeth nagrywa album dwuosobowo a do tego dwie kapele złożone z ich byłych muzyków również zaczynają komponować. Oby się nie okazało, że któraś z nich nagra lepszą płytę niż Rudy :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group