Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 22:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Ulubiona płyta Floydów:
The Piper at the Gates of Dawn 4%  4%  [ 1 ]
A Saucerful of Secrets 0%  0%  [ 0 ]
Soundtrack from the Film More 0%  0%  [ 0 ]
Ummagumma 0%  0%  [ 0 ]
Atom Heart Mother 0%  0%  [ 0 ]
Meddle 0%  0%  [ 0 ]
Obscured by Clouds 0%  0%  [ 0 ]
The Dark Side of the Moon 38%  38%  [ 9 ]
Wish You Were Here 13%  13%  [ 3 ]
Animals 8%  8%  [ 2 ]
The Wall 21%  21%  [ 5 ]
The Final Cut 0%  0%  [ 0 ]
A Momentary Lapse of Reason 8%  8%  [ 2 ]
The Division Bell 8%  8%  [ 2 ]
Razem głosów : 24
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 14:55 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Cytuj:
BRIT FLOYD -
największe na świecie show poświęcone Pink Floyd

Światowa trasa 'A Foot In The Door' 2012

16 października 2012
Warszawa, Torwar

Po występach dla ponad ćwierć miliona fanów w Wielkiej Brytanii i Europie w 2011 roku, BRIT FLOYD - The World's Greatest Pink Floyd Show, z dumą informuje, że 16 października 2012 roku zawita także do Polski z nowym widowiskiem 'A Foot In The Door'.

Stworzone specjalnie przez dyrektora muzycznego BRIT FLOYD - Damian'a Darlington'a, aby uczcić wydanie najnowszej oficjalnej płyty Pink Floyd - albumu 'best of' zatytułowanego 'A Foot In the Door' show to wszystkie najlepsze utwory Pink Floyd, w całości - utwór po utworze - i wybrane osobiście przez członków zespołu Pink Floyd.

Jako bonus specjalny, w odpowiedzi na oczekiwania fanów, nowe widowisko BRIT FLOYD zawiera także pełne 23-minutowe, doskonałe i zapierające dech w piersiach wykonanie Echoes, pochodzącego z albumu Pink Floyd z 1971 roku 'Meddle'.

'A Foot In The Door' to także najważniejsze kompozycje z The Wall.

Podczas The BRIT FLOYD 'A Foot In The Door' usłyszymy: Hey You, See Emily Play, The Happiest Days of Our Lives, Another Brick In The Wall (pt 2), Have A Cigar, Wish You Were Here, Time, The Great Gig In The Sky, Money, Comfortably Numb, Echoes, High Hopes, Learning To Fly, The Fletcher Memorial Home, Shine On You Crazy Diamond, Brain Damage, Eclipse i Run Like Hell.

W niespełna rok fenomenalne widowisko BRIT FLOYD zostało entuzjastycznie przyjęte przez fanów Pink Floyd z całego świata i docenione za perfekcyjność, unikalne floydowskie animacje, genialną grę najnowocześniejszych świateł i doskonałego dźwięku i zostało okrzyknięte najlepszym widowiskiem-hołdem na świecie.

BRIT FLOYD show jest prawdziwym, znakomitym wcieleniem PIoyd Floyd i niepowtarzalnym doświadczeniem ich muzyki w wykonanu na żywo...

'Całkowite i doskonałe złudzenie'
Qu颥c Journal

'Oślepiająco genialny, zdumiewający, autentyczny... wreszcie Pink Floyd mają takie 'tribute', na jakie zasługują.'
Portsmouth News
(dotyczy pokazowego występu Brit Floyd w Portsmouth na obiekcie, na którym Pink Floyd po raz pierwszy wykonał The Dark Side of the Moon)

Bilety w cenach:
154 płyta
176 golden circle i trybuny
276 zł golden circle early entrance
520 zł VIP (Zobacz ofertę VIP)
w sprzedaży.


Bilety Early Entrance to oferta dla prawdziwych fanów! Bilet da Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy oraz zajęcia miejsca pod barierką! Pełna informacja dotycząca godziny i miejsca wejścia zostanie wysłana e-mailem do posiadaczy biletów na około tydzień przed imprezą. Bilety dostępne jedynie online.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 16:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Zapowiada się smakowicie, choć set jest średni dosyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 00:18 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
przeleciałem temat i nie widze wzmianki o Is There Anybody Out There? The Wall Live 1980–81
http://en.wikipedia.org/wiki/Is_There_A ... E2%80%9381
czy ktoś to sluchał ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 10:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Pewnie, że znam. Przyzwoita koncertówka z kilkoma innowacjami w postaci extended version oraz dodatkowymi What Shall We Do Now? i The Last Few Bricks. Przyznam, że dawno nie słuchałem, ale to rzecz warta uwagi.
Na polskiej wikipedii jest dobrze opisane to wydawnictwo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 19:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Przyzwoita koncertówka z kilkoma innowacjami. Przyznam, że dawno nie słuchałem, ale to rzecz warta uwagi.


faktycznie słucha sie tego niezle, nawet sprawia lepsze wrażenie od albumu, warto było nabyć na kasetce :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 11:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
khomaniac napisał(a):
bo i Pink Floyd płyt niektórych nie dam rady uważnie przesłucać.

bialkomat napisał(a):
Mam nadzieję, że piszesz o płytach w rodzaju Final Cut czy Momentary Lapse of Reason

Ja kolegę Khomaniaca rozumiem i podejrzewam, że chodzi mu o pierwsze płyty. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, bo to tylko przypuszczenia.
Floydów mogę słuchać dopiero od Meddle. Zgadzam się, że Final Cut jest kiepskie w odbiorze, nawet bardzo (w tym momencie żadnego utworu sobie nawet z tej płyty nie przypominam), ale do tego grona włączyłbym jeszcze albumy do Ummagumma. Zupełnie nie rozumiem tych pierwszych płyt, tym bardziej nie pojmuje ich fenomenu i całego tego narkomana Syda, z którego zrobili boga. Atom wypada już znacznie lepiej.
A Momentary Lapse Of Reason uważam za bardziej wartościowy od tych pierwszych dokonań, które przypominają mi odgłos tłuczonego szkła. Wcale nie zmartwiło na AMLOR odejście od proga i ukłon w stronę komercjalizacji. To wciąż kawał porządnej rockowej muzyki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:36 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Co do Ummagumma to jak najbardziej zgoda - wyjątkowo osobliwa i pretensjonalna muzyka.
Ale Atom to mistrzostwo (mam na myśli głównie utwór tytułowy oczywiście.)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Ale Atom to mistrzostwo (mam na myśli głównie utwór tytułowy oczywiście.)

Dlatego zaznaczyłem, ze Atom jest już lepszy (również mam na myśli tytułowy :) ), ale za cholerę nie przełknę tych pierwszych albumów. Tyle razy już robiłem podchody, że wiem, iż dalsze zmagania będą równie bezowocne. Paradoksalnie, to nawet ta Ummagumma mi się bardziej podoba od dwóch poprzednich (nie liczę soundtracku).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:59 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
"Z grubsza" chodziło mi w mojej wypowiedzi o te pierwsze płyty ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 14:18 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Rzutem na taśme kupiłem bilet (za całe 165zl) i jednak na koncercie bede :) Warto bylo czekac na tak zjawiskowa przecenę biletów.
Ale tak naprawdę nie tylko cena mnie zmotywowała, równiez zbliżajaca się atmosfera koncertu. No kurde, z playbacku czy nie, chce ujrzeć w swoim życiu Pink Floyda.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 14:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Stary, to zajebiście ! O której będziesz w WWA? My jakoś o 14 wszyscy. Będziesz sam, z ekipą jakąś ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Wto Sie 20, 2013 10:34 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Będe z ekipą, przyjeżdzam o 18, ale to już wiesz ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 12:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Tego chyba nie spodziewali się nawet najwierniejsi fani zespołu Pink Floyd, ale jak wynika ze słów żony Davida Gilmoura - w październiku pojawi się album "The Endless River".
Świętowanie dwudziestolecia opublikowania płyty "Division Bell" jeszcze się nie zakończyło. Poza reedycją albumu w wersji deluxe, David Gilmour planuje opublikować... zupełnie nowy album, który pojawi się pod szyldem Pink Floyd! Jak zdradza żona muzyka, Polly Simon, krążek zatytułowany "The Endless River" ma pojawi się już w październiku tego roku. Ma być on oparty o materiał zgromadzony podczas sesji nagraniowej z 1994 roku, gdy wokalnie udzielał się Richard Wright.

Oto wpis, który wywołał tyle zamieszania: "Btw Pink Floyd album out in October is called "The Endless River". Based on 1994 sessions is Rick Wright's swansong and very beautiful."

Podobno sesja odbywała się już w czasie przygotowywania płyty "Division Bell", a w studio poza Gilmourem i Wrightem znalazł się również Nick Mason. Panowie początkowo planowali nagrać album instrumentalny, ale w czasie sesji te plany się zmieniły. Ostatecznie jednak materiał - oryginalnie nazwany "The Big Spliff" - nigdy nie ujrzał światła dziennego. To właśnie nad tym wydawnictwem pracował Gilmour, gdy informowaliśmy, iż przygotowuje nowy studyjny album.


no no tego sie nikt nie spodziewał

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 21:29 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Jak zwykle w tego typu przypadkach mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia.
Przecież wiadomo, że nic wielkiego i tak się z tego pewnie nie wykluje, może jedynie ucierpieć legenda PF. W dodatku to jakieś odgrzewane kotlety sprzed 20 lat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 19:42 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Również jakoś mnie nie ucieszyła ta wiadomość. Co innego trasa, mimo że Watersa dane mi już było zobaczyć, to jednak Gilmour i Mason skutecznie przyciągnęliby mnie na koncert gdyby był gdzieś w pobliżu. W jakiej formie by nie byli, chęć zobaczenia na żywo twórców Echoes jest ogromna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 02:39 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Znane są już wszystkie szczegóły nowego wydawnictwa legendarnej grupy Pink Floyd. Płyta, zatytułowana "The Endless River", ukaże się 10 listopada 2014 roku.

Image

"The Endless River" zawiera 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty "The Division Bell". W ich powstawanie zaangażowani byli gitarzysta David Gilmour, nieżyjący już klawiszowiec Rick Wright i perkusista Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera (znany m.in. z Roxy Music), Martin 'Youth' Glover (muzyk Killing Joke) oraz Andy Jackson.

"Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty 'The Division Bell'. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku" - mówił David Gilmour.
"Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne" - dodał gitarzysta.

"To nasz hold dla Ricka. Dobry sposób pokazania, co zrobił dla Pink Floyd, jak ważną był postacią dla zespołu" - dodawał Nick Mason.

"The Endless River" to w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem "Louder Than Words", do której tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

Zdjęcie na okładkę wykonał zaledwie 18-letni Egipcjanin Ahmed Emad Eldin, a następnie zostało ono obrobione przez agencję Stylorouge. Wyboru zdjęcia na awers okładki dokonał Aubrey 'Po' Powell, partner zmarłego w 2013 roku Storma Thorgersona, projektanta okładek, współpracującego również z Pink Floyd.


1 kawałek z wokalem ? chyba se jaja robią

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 17:04 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
30 sekundowa próbka:
https://www.youtube.com/watch?v=UHtlwQNVQeo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2014 17:31 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
1 kawałek z wokalem ? chyba se jaja robią

Gdyby był to ten sam poziom instrumentalnej muzy co np. "Atom Heart Mother" to nie miałbym nic przeciwko ;)
Obawiam się, że tak dobrze jednak nie będzie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 23:20 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Dzisiaj premiera nowego albumu.
Kawałek z wokalem:
http://www.rollingstone.com/music/premi ... o-20141110

Na razie się nie zakochałem :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pink Floyd
PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 09:42 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No właśnie też miałem wspomnieć o tej premierze...

Ja płyty w każdym razie nie kupuję, ani póki co nawet nie ściągam. Po prostu nie mam wobec niej kompletnie żadnych oczekiwań i tak jak kocham Floydów, to w ogóle nie zżera mnie teraz żadna ciekawość.
Ale z chęcią przeczytam, co Wy sądzicie o tym dziwacznym wg mnie wydawnictwie, może mnie zachęcicie i wkrótce po nią sięgnę ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group