Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 20:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 14:28 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Moja lista skupiona tylko na metalu. Kolejność bez znaczenia.

Slayer
Megadeth
Cannibal Corpse
Autopsy
Destruction
Death
Morbid Angel
Kreator
Testament
Asphyx

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 14:39 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ja wymienię tylko ścisłą czołówkę, bo uważam że reszta nie zasługuje na miano ulubionych ;)

Testament
Megadeth
Black Sabbath
Sodom
Death
Pantera


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 16:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ciężki temat, ale warto spróbować ;) Bez większego znaczenia jeśli chodzi o kolejność, tak na dzisiaj:

Alice In Chains
Kat
Guns N' Roses
Megadeth
Coroner
Mastodon
Believer
Motorhead
Kukiz i Piersi
Ministry

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 17:15 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Kolejność bez znaczenia. W tej chwili myślę, że to

Kreator
Megadeth
Evergrey
Black Sabbath
A Perfect Circle
Pantera
Nevermore
Death Angel
Iron Maiden
AC/DC


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 17:20 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
The Beatles
Pink Floyd
Led Zeppelin
Van Der Graaf Generator
Black Sabbath
Budgie
Genesis
Megadeth
Slayer
Closterkeller


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 18:04 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Nine Inch Nails
Metallica
Furia
Joy Division
Behemoth
Vader
Queens of the stone age
Megadeth
Led Zeppelin
Iron Maiden


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:41 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Entombed
Dismember
Grave
Carnage
Vader
Bathory
Morbid Angel
Asphyx
Repugnant
Damnation


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Repugnant
Damnation


az musiałem sprawdzić na MA czy myśle o tym samym zespole bo nie wierzyłem :mrgreen: a jednak :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 20:09 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
A co Cię tak dziwi? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 20:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
że można tak bardzo lubić Repugnant ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 20:39 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Można :) to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) ekipa grająca stary szwedzki death. Doskonale łączy styl który zapoczątkował Morbid z ciut późniejszymi tuzami starej szwedzkiej szkoły takimi jak Nihilist czy Nirvana 2002. Gdyby przy tej płycie widniała data 1990 to byś się nie skapnął, że to jest nagrane w 2006. Ekstra klimat, moc i energia. Wszystko co definiuje old school swedish death metal. I co najistotniejsze - nie kopiują co nie jest łatwe w tej niszy.

Weźmy na przykład takie Entrails czy Feral. Niby wszystko gra i dobrze się tego słucha ale po jakimś czasie człowiek zauważa że coś jest z tym nie tak. Że czegoś tu brakuje. To ofiary Left Hand Path, które odtwarzają ten album a nie tworzą swoje kompozycje. Repugnant gra old school death a mimo wszystko jest świeży. Między innymi dlatego uważam że to jeden z najlepszych zespołów nowej fali. Tak samo Kaamos.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 21:32 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Można :) to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) ekipa grająca stary szwedzki death. Doskonale łączy styl który zapoczątkował Morbid z ciut późniejszymi tuzami starej szwedzkiej szkoły takimi jak Nihilist czy Nirvana 2002. Gdyby przy tej płycie widniała data 1990 to byś się nie skapnął, że to jest nagrane w 2006. Ekstra klimat, moc i energia. Wszystko co definiuje old school swedish death metal. I co najistotniejsze - nie kopiują co nie jest łatwe w tej niszy.
Repugnant gra old school death a mimo wszystko jest świeży.


rzeczywiście klimat jest zupełnie inny niż na większości płyt szwedzkiego death metalu co od razu rzuca się w uszy :)
pamietam jak ich poznałem, zupełny przypadek :mrgreen: na jakimś forum przegladałem kapele w dziale "death metal" i akurat ktoś założył o nich temat :mrgreen: może nie jest to miłość jak u ciebie ale bardzo się polubilismy (mam cd) :mrgreen:

a płyta jest z 2002 ;) tyle że wydana w 2006 ;) już po rozpadzie kapeli :cry:

nie wiem czemu ale zawsze Damnation myli mi się z Damnable ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:03 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Damnable nigdy nie słyszałem więc trudno mi się odnieść.

A Repugnant ma ponoć nagrany drugi album, który nie wiedzieć czemu nigdy nie ujrzał światła dziennego. A rozpad tej kapeli to też sprawa dyskusyjna ponieważ nigdy oficjalnie nie przyznali że kończą działalność. Póki co zajmują się projektem pod tytułem Ghost który jak się okazało stał się dość popularny i Repugnant poszedł w odstawkę. Miejmy nadzieję, że nie na zawsze. Oby przynajmniej zdecydowali się wydać ten rzekomo nagrany drugi album.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:16 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Cytuj:
projektem pod tytułem Ghost


Tym Ghost'em, w którego składzie jest Papa i bezimienne ghoule?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:30 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Zgadza się. Tobias Forge, założyciel Repugnant działający tam pod pseudonimem Mary Goore to nie kto inny jak Papa Emeritus czyli wokalista Ghost.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Vic Rattlehead napisał(a):
Cytuj:
projektem pod tytułem Ghost


Tym Ghost'em, w którego składzie jest Papa i bezimienne ghoule?


tak to oni :D

Cytuj:
A Repugnant ma ponoć nagrany drugi album, który nie wiedzieć czemu nigdy nie ujrzał światła dziennego.


słyszałem o zamiarach ale nie wiedziałem że skończyli, niech wracają ciule :mrgreen:

Maciej napisał(a):
Damnable nigdy nie słyszałem więc trudno mi się odnieść.


no to trzymaj ;)
https://www.youtube.com/watch?v=uLktUXelMwI

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:39 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
No tego się nie spodziewałem, poza tym myślałem że tożsamości ludzi z Ghost nie są znane.

Ghost lubię, z naciskiem na pierwszą płytę. Repugnanta właśnie słucham i faktycznie brzmi old schoolowo, w życiu bym nie powiedział że to tak młoda płyta.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:50 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Bo chyba nie są znane poza Tobiasem. Wiadomo tyle, że pisze teksty i śpiewa. Jednak osobiście wolę go w Repugnant. To bardziej do mnie trafia ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 22:55 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ghost jest bardziej "przystępny" ;)

Ja jestem w połowie Epitome of Darkness i może nie lubuje się w skandynawskim Death Metalu, ale przyznaję że to kawał fajnej muzy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 23:27 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 12, 2011 21:14
Posty: 118
Fajny temacik. Pierwszą dziesiątkę mogłabym wziąć ze swojego profilu na last.fm, bo całkiem dobrze odzwierciedla moje muzyczne upodobania, ale takich zespołów, które naprawdę zasługują na miano ulubionych jest mniej.
Generalnie to mam takie 3 miejsca:

1. zespoły,których znam całą/prawie całą dyskografię (wiadomo, niektóre kawałki mniej, inne bardziej, no ale wiadomo o co chodzi- chce się posłuchać wszystkiego co zespół nagrał,itd.): Megadeth i Dark Tranquillity.Nie ma sensu zastanawianie się, który zespół kocham bardziej, ponieważ po pierwsze to dwa różne gatunki, po drugie Megadeth dalej pozostaje tym najważniejszym i wiele zawdzięczam Dave'owi. Ale od pewnego czasu słucham dość rzadko, no bo też nie oszukujmy się, nie nagrali w ostatnich latach cudów, za to już spory czas temu zaczęłam szukać czegoś cięższego i odkąd zaczęłam się zagłębiać w melodic death metal to mnie pochłonęło bez reszty, z Dark Tranquillity właśnie na czele. Oni zaś, w odróżnieniu od ekipy Dejwa i spółki,niestety, nie nagrali moim skromnym zdaniem żadnego słabego albumu. Genialne połączenie piękna z brutalnością, melancholijna atmosfera, masa kapitalnych melodii i riffów,do tego wokale Mikael'a Stanne, gościa, który szybko stał się jednym z moich ulubionych wokalistów, zarówno za ten przeszywający growl, jak i piękny śpiew ...noo, mogłabym tak długo pisać, ale to trzeba poczuć samemu ;) Generalnie wszystko w ich twórczości jest zawsze najwyższej jakości.

2. zespoły, których nie znam <jeszcze> całej dyskografii i słucham trochę mniej od 1.: Hypocrisy i Insomnium, czyli znowu zarąbisty melodic death metal ze Skandynawii.

3.trzecie miejsce to już takie trochę bardziej luźne, In Flames głównie za wcześniejszą twórczość (tak,znowu melodic death metal ;)), jak np. The Jester Race (niektóre nowsze kawałki są niezłe, ale to co teraz grają to już raczej nie moje klimaty) i Iron Maiden(choć dawno mi się przejedli i okazjonalnie sobie coś obecnie puszczę).

No i jeśli mam dobić do 10, to biorąc z lasta dalej byłoby: Woods of Ypres, Scar Symmetry, Annihilator (ich też już rzadziej) i Machine Head (ten ostatni to w sumie jest tak wysoko dzięki dwóm ostatnim płytom,po wcześniejsza twórczość raczej rzadko sięgałam jak słuchałam).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group