Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 10, 2024 19:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Standard
Eaten Back To Life 22%  22%  [ 2 ]
Butchered At Birth 22%  22%  [ 2 ]
Tomb of the Mutilated 22%  22%  [ 2 ]
The Bleeding 11%  11%  [ 1 ]
Vile 0%  0%  [ 0 ]
Gallery Of Suicide 11%  11%  [ 1 ]
Bloodthirst 0%  0%  [ 0 ]
Gore Obsessed 0%  0%  [ 0 ]
The Wretched Spawn 0%  0%  [ 0 ]
Kill 11%  11%  [ 1 ]
Evisceration Plague 0%  0%  [ 0 ]
Torture 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 13:53 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Image

Nie znalazłem tematu więc zakładam.

Wikipedia:
Cannibal Corpse - amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1988 roku w Buffalo w stanie New York.

Chyba mój ulubiony zespół Death metalowy w ogóle.

Nie będę się rozpisywać o każdej płycie, znam i bardzo lubię wszystko od debiutanckiego albumu ''Eaten Back To Life'' do ''Vile'' nagranego z nowym wokalistą George'm Fisher'em.Resztę albumów znam raczej wyrywkowo.

Natomiast, moim ulubionym albumem w ogóle jest ''Butchered At Birth''-Flaki, ogień, masakra, po prostu rzeźnia (na nią oddaje głos).

A wy znacie? lubicie?
-piszcie. :mrgreen:

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 14:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Poza pojedynczymi kawałkami - nie szaleje za nimi, niestety.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 14:13 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Kiedyś bardzo lubiłem Cannibali ale od dłuższego czasu nie słucham bo stali się dla mnie zwyczajnie męczący. Za dużo gore a za mało klimatu. Lata temu jarałem się strasznie przy Hammer Smashed Face i w sumie nadal lubię ten kawałek. Jednak w miarę jak zacząłem zagłębiać się w gatunek i poznawać kolejne zespoły, mój entuzjazm w stosunku do Cannibali stopniowo spadał. Wszystko to jest zbyt sterylne i tych flaków jest za dużo jednak :) No i w samej muzyce jest zbyt wiele grindu jak na mój gust. Wolę bardziej klasycznie.
Jak lubisz styl gore to polecam szwedzkie Revolting. Fajnie połączenie death'u starej szwedzkiej szkoły z nowszymi dźwiękami. A teksty z pogranicza gore i horror. No i charakterystyczne riffy Rogera Johanssona. Fajny klimat :)

Podsumowując jednak Cannibali. Fajna kapela ale jednak z tych którymi człowiek się jara jako nastolatek a później z tego wyrasta.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 14:41 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Nie przepadam za tym zespołem to bardzo delikatnie powiedziane w moim przypadku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 21:35 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Maciej napisał(a):
Jak lubisz styl gore to polecam szwedzkie Revolting. Fajnie połączenie death'u starej szwedzkiej szkoły z nowszymi dźwiękami. A teksty z pogranicza gore i horror. No i charakterystyczne riffy Rogera Johanssona. Fajny klimat :)

Podsumowując jednak Cannibali. Fajna kapela ale jednak z tych którymi człowiek się jara jako nastolatek a później z tego wyrasta.


Nie do końca zgodzę się z tym ''wyrastaniem'', no ale zobaczymy za kilkanaście lat ;).

Revoltinga sprawdziłem jeden kawałek i całkiem spoko, na pewno się przyjrzę, bo mnie nie odrzucili :D.

Vic Rattlehead napisał(a):
Nie przepadam za tym zespołem to bardzo delikatnie powiedziane w moim przypadku.


A czemu jeśli można wiedzieć :P?

Widzę że doszły 3 odpowiedzi w ankiecie-jak głosujecie możecie też zostawić posta ;)

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 21:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Dawid napisał(a):
Widzę że doszły 3 odpowiedzi w ankiecie-jak głosujecie możecie też zostawić posta ;)


spoko ;) dostane weny to coś napisze ;) glos poszedł na debiut, koszulka zobowiązuje :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 22:04 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Dawid napisał(a):
A czemu jeśli można wiedzieć :P?


Ani sama muzyka mnie nie porywa, ani świnia na wokalu, ani teksty (tym bardziej teksty).

Jak już to zdecydowanie wolę inny zespół z ich byłym wokalistą:

http://www.youtube.com/watch?v=RzxUQo0y_yM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 22:08 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Dawid, nie wiem od jak dawna słuchasz death metalu ale masz 15 lat z tego co pamiętam także przed Tobą sporo czasu na to żeby z czegoś wyrosnąć :) nie wiem też która scena bardziej Cię rajcuje ale strzelam że amerykańska i po prostu jak wyrobisz sobie własny gust to będziesz wiedział z czego wyrosłeś a z czego nie :)
Wiesz, nie chodzi mi o to, że to jakaś reguła ale może tak być.
Ja po iluś tam latach doszedłem do wniosku, że zdecydowanie wolę europejski death (ze wskazaniem na szwedzki) niż amerykański.
Tak czy inaczej Cannibal Corpse to dobry start bo to tak czy inaczej dobrej jakości death :)


EDIT:
Akurat Barnes w SFU brzmi jak zarzynana świnia. Z tego zespołu da się słuchać jedynie coverów z Garaveyard Classics.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 22:17 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Maciej napisał(a):
Dawid, nie wiem od jak dawna słuchasz death metalu ale masz 15 lat z tego co pamiętam także przed Tobą sporo czasu na to żeby z czegoś wyrosnąć :) nie wiem też która scena bardziej Cię rajcuje ale strzelam że amerykańska i po prostu jak wyrobisz sobie własny gust to będziesz wiedział z czego wyrosłeś a z czego nie :)
Wiesz, nie chodzi mi o to, że to jakaś reguła ale może tak być.
Ja po iluś tam latach doszedłem do wniosku, że zdecydowanie wolę europejski death (ze wskazaniem na szwedzki) niż amerykański.
Tak czy inaczej Cannibal Corpse to dobry start bo to tak czy inaczej dobrej jakości death :)




Staram się słuchać wszystkiego po trochu, Polski, Szwedzki, Amerykański, tak jak mówisz, ja znam za mało ten gatunek żeby ocenić z granic którego kraju jest najlepszy :D. mimo młodego wieku, wyrosłem z paru zespołów, i wiem że tak samo może być z CC, kiedyś strasznie jarałem się Metalliką, Ironami, a teraz mogę posłuchać, ale raczej na dłuższą metę przynudzają (chociaż są wyjątki), + parę zespołów które uważam za gówno, i nie wiem jak mogłem tego kiedyś słuchać :D.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Ostatnio edytowany przez Dawid, Nie Mar 02, 2014 22:30, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 22:22 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Zatem szukaj i słuchaj :) a jest czego. Do przekopania masz całe tabuny kapel różnego pokroju także sporo przed Tobą ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 23:08 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Maciej napisał(a):
Akurat Barnes w SFU brzmi jak zarzynana świnia. Z tego zespołu da się słuchać jedynie coverów z Garaveyard Classics.


Zgadzam się, że brzmi jak świnia, ale akurat wieprzowinka w wydaniu SFU bardziej mi podchodzi, bo podoba mi się muzyka. W przypadku Cannibali nie podoba mi się absolutnie nic, ale co poradzić - gusta i guściki :)

Dawid napisał(a):
kiedyś strasznie jarałem się Metalliką, Ironami, a teraz mogę posłuchać, ale raczej na dłuższą metę przynudzają (chociaż są wyjątki), + parę zespołów które uważam za gówno, i nie wiem jak mogłem tego kiedyś słuchać :D


Tak to jest, że stopniowo coraz ciężej/szybciej itd. a ostatecznie i tak wracasz do tego co dobre z każdego rodzaju :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Nie Mar 02, 2014 23:35 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Maciej napisał(a):
Kiedyś bardzo lubiłem Cannibali ale od dłuższego czasu nie słucham bo stali się dla mnie zwyczajnie męczący. Za dużo gore a za mało klimatu. Lata temu jarałem się strasznie przy Hammer Smashed Face i w sumie nadal lubię ten kawałek. Jednak w miarę jak zacząłem zagłębiać się w gatunek i poznawać kolejne zespoły, mój entuzjazm w stosunku do Cannibali stopniowo spadał. Wszystko to jest zbyt sterylne i tych flaków jest za dużo jednak :) No i w samej muzyce jest zbyt wiele grindu jak na mój gust. Wolę bardziej klasycznie.
Jak lubisz styl gore to polecam szwedzkie Revolting. Fajnie połączenie death'u starej szwedzkiej szkoły z nowszymi dźwiękami. A teksty z pogranicza gore i horror. No i charakterystyczne riffy Rogera Johanssona. Fajny klimat :)

Podsumowując jednak Cannibali. Fajna kapela ale jednak z tych którymi człowiek się jara jako nastolatek a później z tego wyrasta.



wielu moich znajomych wypowiada się o nich podobnie. To jeden z takich zespołów, którymi zachwycają się dzieciaki na początku poznawania metalu - tak mi się zawsze kojarzyli :)


Vic Rattlehead napisał(a):

Ani sama muzyka mnie nie porywa, ani świnia na wokalu, ani teksty (tym bardziej teksty).



Ja też ich nigdy nie lubiłam - z tego samego powodu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 18:28 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Osobiście nie zaliczam się do jakichś wielkich koneserów i znawców death'u, aczkolwiek muszę przyznać, że Kanibale mają swój urok (o ile to słowo można w ogóle użyć w odniesieniu to takiej muzyki ;)). Kiedyś słuchałem ich od czasu do czasu, ale tylko płyty nagrane z Chrisem Barnsem. Późniejsze już mnie nie interesowały.
Również się jarałem takim Hammer Smashed Face (zresztą do dzisiaj uważam go za kapitalny kawałek), ale tak jak pisał Maciej - zdecydowanie za dużo w tym wszystkim fruwających we wszystkie strony wnętrzności. Zahacza to już po prostu a jakąś groteskę, a właściwie to makabreskę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cannibal Corpse
PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 14:30 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pon Paź 27, 2014 23:04
Posty: 124
Eaten back to life! (mój głos :D) potem koniecznie Butchered at birth reszta do Gos w obojętnej kolejności.Co tu dużo pisać, na pewno pasuje tu miano legendy, dobry wokal, szybkie riffy, doskonała partia perkusyjna i linia basu, teksty przepełnione flakami, krwią, stęchlizną i masą gore klimatu. Myślę że tak na krótko można ich scharakteryzować :>. Chris Barnes>Fisher.

_________________
Killing is my bussines...but who's buying ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group