Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 21, 2024 13:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Toxik
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 16:49 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Image

Toxik to kapela z Westchester w stanie Nowy Jork, powstała w 1985 roku, grająca technical speed/thrash metal z odrobiną power metalu(tego prawdziwego). Kapela wydała tylko dwa albumy, ale to co się w nich znajduje, jest warte wspomnienia o tej wspaniałej ekipie.

Pierwszy to World Circus z 1987 roku i od razu wyszło niemalże arcydzieło. Na tym albumie jeszcze jest więcej pierwotnego speedu aniżeli thrashu, ale i tak to wyjątkowo oryginalne granie . Wokalista Mike Sanders już na wejściu (Heart Attack) daje znać, że to nie jest cukierkowa kapela i zaraz rozpocznie się rozpierducha . Do tego jak na mocne granie nie brakuje na tym albumie całkiem chwytliwych refrenów. Ale Toxik to przede wszystkim niesamowite riffy i solówki Josha Christiana , który na tym albumie już osiąga szczyty możliwości, co można uświadczyć w solówce Door to Hell. Tylko życzyć zespołom takiego debiutu.

Think This z 1989 to istna rewolucja w ich stylu, bowiem postawili na techniczny thrash, podlany progresywnym sosem, z klimatycznymi samplami. Skojarzyło mi się od razu z Coroner, ale tu trzeba przyznać że wokal w Toxik jest lepszy i to mimo faktu, że nie śpiewa tu już Mike Sanders, a Chris Sabin(godny następca). Album to absolutna perfekcja. Zespół jeszcze bardziej poruszył tematykę społeczną i polityczną, którą uzupełnił bardziej ponurym klimatem niż na poprzednim albumie. Do tego riffy są jeszcze bardziej zabójcze, a i perkusja dokonała progresu. Ale to co Christian wyprawia przy solówkach... tego nie da się opisać inaczej niż po prostu słowami: obłęd i mistrzostwo. Zwłaszcza Machine Dream pokazuje jego klasę.

Zespół przestał działać w 1992 roku, reaktywowali się dwa razy: w 2007 i teraz w 2013. Z tego co wiem planują wydać album.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 18:37 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Kapela świetna, ale trzeba pomóc innym, dodając coś do odsłuchu.
http://www.youtube.com/watch?v=EYDyphZzVVQ

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 09:29 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Drugi album podchodzi mi dużo bardziej niż pierwszy, zarówno wokalnie jak i muzycznie. Zespół z pewnością warty uwagi, ale całościowo mnie jakoś nie zachwyca, mimo małej ilości materiału. Podejrzewam, że to przez wokal, zwłaszcza pierwszy LP :D

Uwielbiam Spontanous, dla mnie to ich najlepszy numer.
Polecam posłuchać jak ktoś jeszcze tego nie zrobił, Burzum w poście wyżej dał linka właśnie do tego numeru :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek mnie chyba z nimi zapoznał jakiś czas temu.
Całkiem niezłe granie. Mimo, że nie jestem jakimś specjalnym entuzjastą technicznego thrashu, to oni akurat potrafili mnie do siebie przekonać. Możliwe, że przez melodyjność, której zazwyczaj brakuje u tego typu kapel.
Dawno nie słuchałem ich muzyki, ale na pewno Think This podobał mi się o wiele bardziej niż World Circus. Szczególnie Machine Dream robi wrażenie. Mam też sentyment do ballady There Stood The Fence.

Poza studyjnymi albumami, wydali 2 DVD. Pierwsze pochodzi z 2007 roku i znajduje się na nim występ grupy z Dynamo Open Air 1988. Drugie - Think Again (2010) zawiera godzinny występ z trasy promującej World Circus, 30 minut wywiadu z Joshem, Tadem & Mikem oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia. Uprzedzam jednak, że zapis live jest marnej jakości.

Zobaczymy jak będzie z nowym albumem. Chętnie posłucham.

Poza tym, nie wiem czy jest sens zakładania tematu, na który odpowie garstka osób. Wydaje mi się, że lepiej wspomnieć o tym tutaj:

viewtopic.php?f=3&t=563


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 11:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nie no, Toxic zasługuje na oddzielny topic, kawał niezłej muzy. Nie słuchałem jakoś nigdy namiętnie, ale jak coś zarzucałem, to zawsze z szacunkiem. Warto posłuchać.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 12:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Poza tym, nie wiem czy jest sens zakładania tematu, na który odpowie garstka osób. Wydaje mi się, że lepiej wspomnieć o tym tutaj:

viewtopic.php?f=3&t=563


to chyba dotyczy większości tematów na forum ;)

Think This bardzo lubie, świetna porcja technicznego thrashu ale jednak nie jest to muza którą się słucha codziennie bo by się ocipiało ;)
jedynki nie trawie przez wokal, tragedia

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 13:30 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Spontaneous jest genialny, jak będe miał czas to na pewno zapoznam się z resztą twórczości. Jedyne co mnie drażni to ten Powermetalowy wokal. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 14:31 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Żułek napisał(a):
jedynki nie trawie przez wokal, tragedia


A mnie właśnie ten wokal od razu przekonał. Cóż, chyba to kwestia gustu.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 14:41 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Thunder napisał(a):
Żułek napisał(a):
jedynki nie trawie przez wokal, tragedia


A mnie właśnie ten wokal od razu przekonał. Cóż, chyba to kwestia gustu.


dokładnie, ja nie lubie wyjców dlatego debiut odpada po 10 sekundach ;)
na dwójce jest duzo lepiej chociaż też gościu momentami wyje ale spokojnie da się to słuchać (chociaż muszę mieć nastrój)
no i muza swietna jest :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 14:53 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Dla mnie ten wokal jest na granicy tolerancji :/ Kiedyś nawet sporo ich słuchałem ale szybko się przejadło. Ogólnie thrash z takim wysokim wokalem średnio do mnie przemawia. Dlatego np. Overkill czy Anthrax sporadycznie słucham.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 02:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
khomaniac napisał(a):
Dla mnie ten wokal jest na granicy tolerancji :/ Ogólnie thrash z takim wysokim wokalem średnio do mnie przemawia. Dlatego np. Overkill czy Anthrax sporadycznie słucham.


chyba jednak troche przesadzasz, gdzie tam Overkill i Anthrax do takich wyjców pokroju Toxik (z naciskiem na debiut)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 09:36 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
No nie jest to, to samo ale ogólnie nie lubię takiego "śpiewnego" wokalu w thrashu. Da się tego słuchać, czasem nawet przyjemnie, ale jestem raczej fanem brudnych wokali. Ma być mięcho, a tu mi jakieś kastraty śpiewają :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 11:37 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
chcesz mięcho to zacznij słuchać death metalu ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 11:44 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Jeszcze mam dużo do wygrzebania z thrashu ;) A dm też zdarza się, że sobie zapuszczę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 12:28 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Thunder napisał(a):
reaktywowali się dwa razy: w 2007 i teraz w 2013. Z tego co wiem planują wydać album.


o albumie i nowej reaktywacji nie słyszałem
wlasnie sobie spojrzałem na skład obecny i mam 2 wątpliwości:
po pierwsze jest wokalista z debiutu wiec jeśli nie zmienił sposobu śpiewania to od razu ich skreślam
po drugie na gitarze jest Ralph Santolla :roll: koleś który swoimi solówkami popsuł Deicide i Obituary (chociaż oni popsuli sie już wcześniej) :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 16:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
po pierwsze jest wokalista z debiutu wiec jeśli nie zmienił sposobu śpiewania to od razu ich skreślam

Po tylu latach wokal na bank mu się zmienił. Myślę, że może być do przełknięcia dla Ciebie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Toxik
PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 14:38 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Toxik to kawał dobrej muzy, chociaż nie do końca w moim guście leżą takie ''wyjce'' na wokalu. Think This całkiem w pytę (uwielbiam tytułowy), ale całościowo wole World Circus.Do wokalu trzeba się po prostu przyzwyczaić :). Ogólnie partie basu i gitary są świetne, a solówki miażdżą.
I fajne mają okładki :D

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group