Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 00:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Najlepszy album?
System of a Down 11%  11%  [ 1 ]
Toxicity 56%  56%  [ 5 ]
Steal This Album! 0%  0%  [ 0 ]
Mezmerize 33%  33%  [ 3 ]
Hypnotize 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: System Of A Down
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 03:50 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Ze zdziwieniem zauważyłem, że nie ma tu tematu o Systemie. Parę słow od Cioci Wiki:

Cytuj:
System of a Down – amerykański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół został założony w 1994 roku w Glendale w stanie Kalifornia przez muzyków pochodzenia ormiańskiego. Działalność zespołu została zawieszona w 2006. W 2011 roku formacja wznowiła działalność.


Warto dodać, że tylko koncertowo.

No cóż, System of a Down, to jeden z moich ulubionych zespołów. Jednakże to nie jest zespół, którego mógłbym słuchać non stop, 24 h na dobę. Dlaczego? Bo szybko się nudzi. Prawie wszystkie piosenki SOADu są zbudowane na tej samej zasadzie: łagodna zwrotka, mocny refren, zwrotka, refren lub odwrotnie mocna zwrotka, łagodny refren, zwrotka, refren. Dlatego z Systemem u mnie jest tak, że potrafię ich słuchać jakiś czas, by porzucić, wrócić i znów zakochać się na nowo. Uwielbiam Darona, tego "starego" Darona, świrusa. Mój pierwszy "ciężki" zespół. Mam wielki sentyment. :)

O poszczególnych albumach rozpiszę się później, musiałbym też zastanowić się nad głosem w ankiecie.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: System Of A Down
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:57 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
mój głos poszedł na Toxicity :) jak na razie jedyna płyta tego zespołu w mojej kolekcji :) lubię posłuchać, ale tak jak powiedziałeś, szybko się nudzi ;)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: System Of A Down
PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 15:35 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
yaku napisał(a):
Ze zdziwieniem zauważyłem, że nie ma tu tematu o Systemie.


a było tak fajnie ;)

fanem nie jestem, granie na dłuższą mete faktycznie nudne ale kilka dobrych kawałków nagrali
debiut, Steal This Album oraz Hypnotize nie podeszły mi w sumie wcale
z debiutu kojarze tylko Spiders bo mam go na kasecie na OST do Scream 3
ze Steal This Album kojarze tylko jeden zabawny klip z Bushem, Bin Ladenem itp bodajże to było do Boom, z tego co pamietam to był chyba jedyny w miare słuchalny utwór na płycie
Hypnotize to całkowita porażka, takie Lonely Day to gówno do kwadratu, zawiodłem się tym bardziej ponieważ za najlepszy ich album uważam Mezmerize na który oddałem głoś w ankiecie
Cigaro jest po prostu genialne :mrgreen:
Toxicity to dla mnie wlaściwie tylko 3 kawałki: tytułowy, Chop Suey! oraz Aerials, reszty nie pamietam chociaż mam nagrany ten album gdzieś na kasecie

tyle starczy ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: System Of A Down
PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 17:01 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Ja miałem jedną długą przerwę w słuchaniu, ale generalnie mi się nie nudzi.
Debiut najsłabszy, ich styl jeszcze się krystalizował. Jest tam kilka dobrych kawałków ("Sugar", "DDevil"), ale sporo się niczym ciekawym nie wyróżnia. Natomiast Toxicity to już dla mnie czad bez wyjątków. Uwielbiam kiedy w muzyce gitarowej pojawiają się orientalne, wschodnie dźwięki a w ich muzyce z wiadomych przyczyn jest takowych multum, np w "Deer dance", czy "Jet pilot". Fajnie wypadają duety wokalne, Serj i Daron mają zupełnie inne głosy i ciekawie się uzupełniają.
"Steal this album" jako płyta z odrzutami broni się całkiem nieźle, głównie punktuje sobie u mnie wspomnianymi wschodnimi brzmieniami w refrenie "i-e-a-i-a-i-o", czy solówką w "nu-guns". Fajnie też wypadają 'pojebane' zwrotki w "Fuck the system". Braci "Mezmerize" i "Hypnotize" również bardzo lubię. Ten pierwszy jest znacznie bardziej przebojowy. Refren w "B.Y.O.B" mógłby równie dobrze należeć do popularnego boysbandy. Ale u Systemu w połączeniu z ciężkimi zwrotkami wypada świetnie. I znowu moje ukochane ormiańskie granie w "Radio/Video" - w tym przypadku zagrane z wielkim jajem, nie mogę się nie uśmiechać słuchając tego kawałka :) "Hypnotize" jest albumem cięższym (świetny "Attack"), poważniejszym ("Holy mountains"), ale też potrafiącym ukazać szaleństwo Systemu ("Vicinity of obsenity"). Natomiast jeden z moich ulubionych kawałków tego zespołu zamyka "Hypnotize". Mowa tu o "Soldier Side", który ma tak świetny klimat, że wielokrotnie miałem ciary podczas słuchania. Smaku dodaje intro otwierające "Mesmerize", które sprawia, że słuchanie tych dwóch płyt można spiąć klamrą. Tak, jestem fanem :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group