Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Kwi 29, 2024 08:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Najlepszy album Exodus to:
Bonded by Blood 33%  33%  [ 7 ]
Pleasures of the Flesh 0%  0%  [ 0 ]
Fabulous Disaster 24%  24%  [ 5 ]
Impact is Imminent 0%  0%  [ 0 ]
Force of Habit 0%  0%  [ 0 ]
Tempo of the Damned 43%  43%  [ 9 ]
Shovel Headed Kill Machine 0%  0%  [ 0 ]
The Atrocity Exhibition... Exhibit A 0%  0%  [ 0 ]
Let There Be Blood 0%  0%  [ 0 ]
Exhibit B: The Human Condition 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
 Temat postu: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 13:41 
Image

Exodus – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w San Francisco w 1979 roku, zespół z przerwami funkcjonuje do dziś.

PS. Znacie :?: Lubicie :?: Zapraszam do dyskusji :!: ;)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 13:47 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Wielkim fanem nigdy nie bylem, ale Tempo Of The Damned miazdzy - jak dla mnie jeden z najlepszych thrashowych albumow XXI wieku.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 13:49 
Dokładnie Rabbit :!: Mój pierwszy album jaki ich usłyszałem mam do niego wielki sentyment :!: często do niego wracam 8-)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 14:56 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Słyszałem tylko Tempo - posłuchać można ale jak dla mnie nudne, każdy kawałek brzmi podobnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:12 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
e tam Tempo. jak mówimy o Exodusie, to na 1 miejscu powinno być wspomniane o Bonded By Blood - jednej z najlepszych thrashowych płyt. Inne też są ciekawe jak Fabulous Disaster czy Force of Habit. Z nowych wydawnictw tylko od czasu do czasu sięgam po Tempo. Scar Spangled Banner czy War is my Sheppard to 2 najlepsze kawałki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 16:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no cóż czołówka thrashu

Bonded by Blood - nie lubie, Baloff słabym wokalistą jest, bzrmienie płyty marne, utwory są swietne ale słucha sie tego cieżko :roll: co prawda wyszedł remaster z bonusami ale nie miałem okazji go posłuchac chociaz jak gdzies przyuwaze napewno obadam

Pleasures of the Flesh - no wrescie wokalista porzadny :D Zetro to człoiwek na wlasciwym miejscu, płytke oczywiscie mam (dobra nie mam ale zamówiłem), brzmienie nieco lepsze ale ze mam (bede miał) remastera mnie to akurat nie dotyczy :D kawałki nadal super

Fabulous Disaster - pierdolony geniusz thrashu, najlepsza ich płyta wg mnie, oczywiście posiadam :D

Impact Is Imminent i Force of Habit nieco spadek formy, nie przepadam jakoś specjanie za nimi

koncertóka Good Friendly Violent Fun, co prawda jej nie słyszałem ale została rozłożona na 2 remastery Pleasures i Faboulous wiec miałem okazje posłuchac, brzmi zabójczo :D

koncerówka Another Lesson In Violence czyli znowu Baloff
cholernie mnie zaskoczyli, mam ten koncert na cd przez przypadek i musze przyznać ze przez te lata Baloff nauczył sie śpiewać i na żywca brzmi genialnie :D

Tempo of the Damned - mój ulubiony album zaraz po Fabulous :D brzmi genialnie a taki War Is My Shepherd to istny killer :twisted: do tego fajny coverek AC/DC :D

Shovel Headed Kill Machine - nowy wokalista, ale koleś dał rade, dobra solidna dawka thrash metalu chociaż nieco gorzej od Tempo ale nadal swietnie

The Atrocity Exhibition... Exhibit A - lekki zawód, kawałki po 8 minut, za długie, cieżko strawne :| potrzebowałem czasu aby polubic ten album, udało sie ale znowu spadek formy :roll:

Let There Be Blood - tak powienien brzmieć debiut :!: :!: :!:
brzmienie genialne, Dukes nagrał najlepsze wokale w Exodus, mam nadzieje ze na kolejnej płycie tez tak zaśpiewa :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:07 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A ja znowu tak po oldschoolowemu musze przyznać, że najbardziej lubię dwa pierwsze albumy.

Swoją drogą - nie zapomniał ktoś o ankiecie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:17 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
Marti chciała powiedziec ze Souza jest nieziemski i ze kocha jego głos.
Hej, Panowie(poki co zadnej Panny tu nie widze), a znacie Dublin Death Patrol??
co do exodusa to tempo lubie najbardziej:) i jeszcze FD:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
MartiFromHell napisał(a):
Hej, Panowie(poki co zadnej Panny tu nie widze), a znacie Dublin Death Patrol??


ktoś musiał być pierwszy i akurat padła na ciebie ;)
oczywiście ze znany DDP (przynajmniej ja znam) ale nie przepadam, muzycznie słąbo ale duety wokalne bardzo fajne :D

Cytuj:
co do exodusa to tempo lubie najbardziej:) i jeszcze FD:)


widze ze wiesz co dobre :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:25 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
mi sie ddp podoba:)
płyte sciagałam z usa bo nie bylo innej mozliwosci xd
Marti wie co dobre:) Uczy sie od
Mistrzów >)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:26 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
swego czasu tanio chodziła na allegro

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:31 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
no i widzisz nie zdazyłam :) ale ksiazeczka słaba, rysunek boski:) a tekst tylko 1. ddp 4 life;]
hej ktos jedzie do wwy na exodus?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja jade 8-)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:36 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
a ja rozwazam. zobaczymy czy bedzie za co xd i czy jak sie zdecyduje tydzien przed to czy beda bilety:) ale jestem dobrej mysli:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 18:08 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
klasyka thrashu z Bay Area

Bonded by Blood - jedna z najważniejszych płyt w thrashu, choć nie pozbawiona wad (słaby wokal)
Pleasures of the Flesh - pójście w stronę bardziej komercyjnego grania, kompozycyjnie nieco gorzej niż na debiucie, ale wokal znacznie lepszy (wiadomo - Souza)
Fabulous Disaster - bardzo udany album, który niestety wyszedł w okresie, gdy gatunek był już dobrze ukształtowany (pierwsze symptomy zmęczenia się pojawiały), dlatego przepadł niedoceniony w latach 80.
Impact Is Imminent - spadek formy, marne brzmienie i o ile dobrze opamiętam - nagrywali bez basu (chyba?)
Force of Habit - fajne bujane klimaty, dobra płyta
koncerówka Another Lesson In Violence - bardzo dobra rzecz
Tempo Of The Damned - znamienity powrót! super dzieło
Shovel Headed Kill Machine - nowy wokal (Dukes) - mało mnie przekonuje (na tym albumie), ale płyta kopie dupsko aż miło
The Atrocity Exhibition... Exhibit A - bardzo dobre kompozycje, jeszcze lepsze sola, udał im się ten album!!!
Let There Be Blood - brzmienie znakomite, ale nie rozumiem, po co raz jeszcze to nagrywali? (znaczy się poza tym że dla kasy!)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 18:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
Fabulous Disaster - bardzo udany album, który niestety wyszedł w okresie, gdy gatunek był już dobrze ukształtowany (pierwsze symptomy zmęczenia się pojawiały), dlatego przepadł niedoceniony w latach 80.


bo ja wiem ? mi sie wydaje ze to raczej ich najlepszy album obok Tempo i debiutu (za którym nie przepadam) i praktycznie każdy kawałek to koncertowy hicior


Cytuj:
Shovel Headed Kill Machine - nowy wokal (Dukes) - mało mnie przekonuje (na tym albumie), ale płyta kopie dupsko aż miło
The Atrocity Exhibition... Exhibit A - bardzo dobre kompozycje, jeszcze lepsze sola, udał im się ten album!!!


no co ty ? wolisz TAE od SHKM ? dla mnie TAE jest nieco przydługie przez co szybciej sie nudzi i ogólnie jest cieżko strawde chociaz Dukes wokalnie sie juz wyrobił

Cytuj:
Let There Be Blood - brzmienie znakomite, ale nie rozumiem, po co raz jeszcze to nagrywali? (znaczy się poza tym że dla kasy!)


taka moda ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 18:29 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
bo ja wiem ? mi sie wydaje ze to raczej ich najlepszy album obok Tempo i debiutu (za którym nie przepadam) i praktycznie każdy kawałek to koncertowy hicior


czy najlepszy? kwestia dyskusyjna, ale nie zyskał takiego kultu jak BBB

Cytuj:
no co ty ? wolisz TAE od SHKM ?


oczywiście ;) TAE niewiele ustępuje TEMPO, a kawałki - owszem długie, ale bardzo dobre!

Cytuj:
ogólnie jest cieżko strawde chociaz Dukes wokalnie sie juz wyrobił


talk, Dukes pokazał na TAE,że potrafi nawet zaśpiewać, a nie tylko drzeć papę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 18:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
oczywiście ;) TAE niewiele ustępuje TEMPO, a kawałki - owszem długie, ale bardzo dobre!


jednak nieco za długie ;)

Cytuj:
talk, Dukes pokazał na TAE,że potrafi nawet zaśpiewać, a nie tylko drzeć papę ;)


hehe zobaczymy jak se poradzi na The Atrocity Exhibition... Exhibit B

póki co Let There Be Blood z nim rządzi ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:52 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Żułek napisał(a):
póki co Let There Be Blood z nim rządzi


no nie wiem, startu do BBB nie ma ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Exodus
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja bym powiedział ze na odwrót ;)

chociaż gdyby Baloff zaśpiewał na debiucie jak na koncertówce to wtedy dla mnie miałoby to moc

tak to pod względem samych kawałków uważam ten album za genialny ale pod względem wokalu i brzmienia jest conajwyżej taki se

chociaż musze dorwać remastera debiutu i posłuchać czy jest dużo róznica oprócz bonusów bo jesli jest to kto wie co mi może wpaść do głowy ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group