Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 13:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Voivod
PostWysłany: Śro Gru 26, 2012 18:36 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Dlaczego tak zacny zespół nie doczekał się tematu? ;)

Jak na razie zapoznałem się tylko z albumem The Outer Limits i od razu mi się spodobał. To nie tylko świetny thrash ale tez muzyka progresywna co słychać w genialnym Jack Luminous. Cały czas czuć klimat podróżwania w kosmosie czy UFO.

A co wy sądzicie o Voivod?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Śro Gru 26, 2012 18:44 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
BadOmen napisał(a):
Dlaczego tak zacny zespół nie doczekał się tematu? ;)


była wzmianka tutaj viewtopic.php?f=20&t=449 ;)
proponuje połączyć tematy ;)

Cytuj:
A co wy sądzicie o Voivod?


nie moje klimaty ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 16:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nowy album wyciekł do sieci. Postaram się jak najszybciej przesłuchać całość, bo udostępnione numery zapowiadały materiał VoiVod w starym, ale odświeżonym stylu i do tego na wysokim poziomie :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 17:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja też sobie chętnie przesłucham, ale nie nastawiam się do końca optymistycznie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 23:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
No proszę, normalnie Voivod z lat 80tych powrócił... Widać, że jak ktoś naprawdę chce i jest zmobilizowany, to jest w stanie nagrać album jednocześnie świeży, jak i przesiąknięty stylem z najbardziej cenionych przez fanów, oldschoolowych płyt. Dobra, choć wymagająca muzyka. Myślę, że dla fanów grupy jak najbardziej zadowalająca. Ja będę do tego wracał, bo - jak zwykle - podczas kolejnych odsłuchów będzie zyskiwać.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 23:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Przyznam, że ja również jestem bardzo usatysfakcjonowany. W ogóle wokal Denisa przypomina często Chucka z Testamentu. Jeśli chodzi o faworytów to mam takie cztery perełki: Empathy For The Enemy, Mechanical Mind, Warchaic i Kaleidos. Reszta także bez zarzutu, ale ta czwóreczka zrobiła na mnie wyjątkowe wrażenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 14:29 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wszyscy chwalą nową płyte Voivod co muszę przyznać średnio mi się podoba ;)
ale postanowiłem dać im ostatnią szanse więc wezme się zarówno za stare płyty jak i za nową :twisted:

tylko byłoby fajnie gdyby ktoś po trochu opisał stare płytki (do rozpadu kapeli), co jest fajne co nie fajne itp
od czego najlepiej zacząć a na czym skończyć, taka instrukcja obsługi Voivoda dla początkujących ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 14:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mnie ich twórczość podoba się najbardziej w okresie od Killing Technology do Angel Rat. Obejmuje więc 4 albumy - wspomniane 2 oraz te, które ukazały się pomiędzy, czyli Dimension Hatröss i Nothingface. Wydaje mi się, że to jest ich szczyt. Ja bym zaczął na Twoim miejscu od tych właśnie płyt, choć mam przeczucie, że dwie pierwsze (War and Pain i Rrröööaaarrr) również Ci podejdą. W każdym razie, uważam, że wspomniane przeze mnie 4 krążki są kwintesencją ich stylu. Może jeszcze nie Killing Technology, ale już na pewno 3 kolejne.
Późniejszych albumów nawet dobrze nie pamiętam, bo szczątkowo mnie zainteresowały.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 15:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Napiszę w skrócie to, co napisałem z pamięci na szybko Żułkowi na GG:

- 2 pierwsze płyty to trochę takie coś jak kosmiczny, przećpany Venom, młodzieńcze, sympatyczne granie

- Kolejne 3 płyty to coraz bardziej zakręcone dźwięki, mniej już venomowe, bardziej techniczne i zdecydowanie bardziej progresywne, złożone, no i nawet z dużą ilością psychodelii

- Angel Rat i The Outer Limits to poniekąd granie pokrewne do tego, które później z Newstedem grali, a więc bardziej rockowe, łatwiejsze w odbiorze, ale ciągle intrygujące, fajne płytki

- Negatron i Phobos to ciężka, duszna, metalowo-psychodeliczna muza z innym wokalistą, wymagająca nawet dla niektórych fanów Voivod

- Później okres z Newstedem, dużo bardziej lajtowy, rockowo-metalowy, z przytupem, stylowy, choć nierówny

- Nowa płyta natomiast, to właściwie powrót do tego co grali w latach 80tych, konkretnie od ich polowy do końca, a więc nawiązanie do ich chyba najbardziej cenionych płyt

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 17:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
czyli z tego co widze jeśli coś miałoby mnie zainteresować to raczej lata 80-te

generalnie już kompletnie nie pamiętam Voivod bo słuchałem 100 lat temu
z nowej płyty słuchałem 10 sekund singla, jak Snake wyskoczył to wyłączyłem :P ;) no ale dam szanse nowemu również ;)

płyty z Jasonem są okropne, to wiem napewno bo jednak byłem troche ciekawy jak wychodziły, baaaa nawet pierwszą w całości przesłuchałem ;)

jak posłucham to napisze coś więcej, dzięki za te kilka zdań (szczerze mówiac i tak nie liczyłem na więcej) ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 17:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
A ja myślę, że mało co Ci się spodoba :P Chociaż fakt faktem, że do VoiVod trzeba dojrzeć - wiem po sobie (kiedyś nie rozumiałem, potem dorosłem i wlazło).

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 00:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Hmmm... Chyba muszę dodać coś do tego co wcześniej napisałem. W gruncie rzeczy, mimo, że nowa płyta ma swoje korzenie muzycznie głownie w tym, co Voivod robił pod koniec lat 80tych, to jest chyba bardziej... przebojowa. Nie wiem, może to kwestia "wyprania", osłuchania przeze mnie materiału, ale sporo tu chwytliwych fragmentów. W sumie więc wychodzi na to, że to po prostu mix tego co ten zespół robił przez niemal całą swoją karierę, z największym naciskiem na okres sprzed 3 dekad. Fajna, fajna płytka.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Voivod
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 15:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
- 2 pierwsze płyty to trochę takie coś jak kosmiczny, przećpany Venom, młodzieńcze, sympatyczne granie


móglbyś wyjaśnić o co chodzi z tym kosmosem ? bo nie bardzo kumam ;)
natomiast Venom owszem, ba nawet lepsze od Venom (z lat 1984-1987) :mrgreen:

z debiutu jak dla mnie najlepsze są pierwsze 3 numery z naciskiem na Warriors Of Ice (ach ten basik :mrgreen: ) oraz ostatni
generalnie płyta jest dobra ale trzeba mieć nastrój na takie granie bo brzmienie nie porywa niestety (chociaż pewnie remaster brzmi lepiej ale jego akurat nie słyszałem)

Rrröööaaarrr podobne brzmienie chociaż już tam od czasu do czasu słychać że Piggy coś kombinuje na gitarkach (czyżby to ten kosmos ?) ;)
płyta bardziej równa od debiutu
faworyci to Korgüll The Exterminator, Fuck Off And Die, Slaughter In A Grave, The Helldrive (mam wrażenie że jest do czegoś podobny), To The Death i najlepszy na płycie Thrashing Rage :mrgreen:
Ripping Headaches jest fajny ale ma denerwjący refren) co nieco psuje kawałek ;)

nie są to płytki które słucha się codziennie ale się polubiliśmy :mrgreen:

Killing Technology brzmi już zdecydowanie lepiej od poprzednich, co prawda nadal łupanka (Venom) ale już troszke bardziej złożona i zakręcona, sam kawałek tytułowy robi różnice chociaż mogliby sobie darować gadanie robota ;)
Overreaction, Ravenous Medicine (miodzio riffy), Forgotten In Space, This Is Not an Exercise (zwolnienie, basik i dalej czad) oczywiście wraz z tytułowym to czołówka z tej płytki :D
troche szkoda że Rrröööaaarrr tak nie brzmi bo słuchałoby się go lepiej ;)

no to teraz jest tak jak myslałem, skonczyły sie Voivody ekstremalne a zaczeły thrashowe Pink Floydy ;)
Dimension Hatröss to już nie jest muza dla mnie i podejrzewam że dalej będzie tylko gorzej bo od tej płyty zaczyna się ten Voivod który pamiętam
oczywiście Dimension Hatröss nie jest płytą której się nie da słuchać bo da, nawet podobają mi się 4 kawałki:
Tribal Convictions, Technocratic Manipulators (fajne riffy, sredni wokal), Cosmic Drama oraz sympatyczny Brian Scan który kojarzy mi się z filmwem o tym samym tytule ;)
w sumie jeszcze Chaosmöngers oraz Psychic Vacuum mają kilka fajnych momentów ale generalnie pod tym względem jest gorzej od poprzednich płyt
głownie tutaj przeszkadza mi wokal Snake`a który już nie drze japy jak wcześniej tylko śpiewa co mi nie pasuje niestety

Nothingface z wyjątkiem coveru Floydów nie podoba mi sie wcale, chociaż nalezy sę mały plusik za fajne solówki i basik ;)

Marko napisał(a):
- Angel Rat i The Outer Limits to poniekąd granie pokrewne do tego, które później z Newstedem grali, a więc bardziej rockowe, łatwiejsze w odbiorze, ale ciągle intrygujące, fajne płytki


pełna zgoda poza tym że Angel Rat tak samo do mnie nie trafia jak płyty z Jasonem :D

natomiast The Outer Limits to już inna bajka :mrgreen: co ciekawe chyba najlepsza ich płyta :mrgreen:
Fix My Heart to fajny rockowy numer, Moonbeam Rider to samo + super basik i wpływy Coronera, Le Pont Noir miodzio, chyba najlepszy na płycie :mrgreen:
The Nile Song to kolejny świetny cover Floydów, The Lost Machine ułagodniony Coroner, Time Warp super klimacik, znowu basik i po prostu kosmos,
Jack Luminous czyli tak jak mówiłem PF thrash metalu bez thrash metalu ;) lodzio miodzio :mrgreen: Wrong-Way Street znowu dużo rocka, do tego świetny wokal Snake`a :mrgreen: We Are Not Alone muzycznie jest w pytke (te solóweczki) w sumie byłby z tego świetny singiel :)
na tym albumie Pink Floyd piją piwo z King Crimson a potem wszystkich taryfą odwozi Coroner do domu ;)
aha jeszcze jedno, wyszło na to że jak słuchałem wcześniej Voivod (fragmentami, myspace, yt) musiałem pominąć ten album bo takie granie napewno bym zapamiętał więc jednak troche szkoda że nie zabrałem się wcześniej za nich porządnie :roll:

Marko napisał(a):
- Negatron i Phobos to ciężka, duszna, metalowo-psychodeliczna muza z innym wokalistą, wymagająca nawet dla niektórych fanów Voivod


ja bym napisał krócej - gówno do n-tej potęgi ;)
Negatron to jakaś Panterowa-Ministrowa papka a Phobos to już nawet nie wiem co to jest :P nara mi z tym dziadostwem Image
są co prawda niezłe fragmenty (Bacteria, Quantum, Forlorn) ale wiekszości nie da się słuchać a przynajmniej ja nie moge
od zawsze nie tolerowałem Forresta, zarówno w Voivod jak poza nim i to się nie zmieniło


na dzień dzisiejszy The Outer Limits > Rrröööaaarrr > Killing Technology > debiut > Dimension Hatröss > Phobos > Nothingface > Angel Rat i reszta (dwa ostatnie uważam za kupe) ;)

no to został tylko nowy album ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group