Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 18, 2024 02:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 17:29 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ze śmiechu czy rozpaczy? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 17:41 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Połączenie obu :P

Yer Blue mi podpadł, już go nie lubię :D

Swoją drogą Yer Blue, jaka wg Ciebie jest 1. i 2. liga?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 17:44 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
;_;
zbanujcie go :(

Sodom ma swój własny styl - chyba żaden znany zespół thrashowy nie ma w swojej muzyce takich naleciałości blackowych i trudno mi się tu dopatrywać jakiś podobieństw do "największych".

Testament, też wypracował swoje własne granie i jest nie do pomylenia żadnym innym zespołem ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 18:01 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
khomaniac napisał(a):
;_;
zbanujcie go :(

Sodom ma swój własny styl - chyba żaden znany zespół thrashowy nie ma w swojej muzyce takich naleciałości blackowych i trudno mi się tu dopatrywać jakiś podobieństw do "największych".

Testament, też wypracował swoje własne granie i jest nie do pomylenia żadnym innym zespołem ;)


Piwo dla tego Pana, o ile lubi :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 18:48 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Blue dawaj ta swoja ekstraklasę. Myślę, że wszyscy, chcą się pośmiać.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 20:18 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Vic Rattlehead napisał(a):

Popłakałem się, mam łzy w oczach...


ja też :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 20:33 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Jej, wiedziałem, że to tak będzie jak się wypowiada swe opinie w gronie tru metalów ;)

Vic Rattlehead napisał(a):
Swoją drogą Yer Blue, jaka wg Ciebie jest 1. i 2. liga?


1. Mega, Slayer, Meta + Sepultura na wysokości "Arise"
2. Anthrax, Testament, Annihilator za pierwsze 2 płyty
3. Kreator, Sodom, Destruction...

Testament wcisnałem do drugiej ligi by nie zostac zlinczowanym ;) Myśle jednak, że im sie należy. Ale niemiecki thrash to dla mnie straszna wtórność, sorry. Annihilator nie słuchałem od lat ale ich pierwsze 2 płyty zawsze uważałem za krok do przodu w thrashowej stagnacji - bardzo ambitny thrash


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 21:11 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Testament chyba oceniasz przez pryzmat pierwszych kilku albumów, bo nie rozumiem jak można go wcisnąć tylko do drugiej ligi i na dodatek tylko po to, żeby nie zostać zlinczowanym. Chłopaki wypracowali sobie swój styl i od Low urywają dupę. Dla mnie to ścisła czołówka, nie umywa się ani Slayer ani tym bardziej Sepultura, którą uważam za typowy brazylijski drugo/trzecioligowiec (bez urazy dla fanów). Annihilator, czyli zespół po prostu w porządku, a patrząc na całokształt to jeden odgrzewany kotlet...

O ile niską klasyfikację Destruction jestem w stanie jeszcze zrozumieć, to Sodom i Kreator trzymają wysoki poziom. Kreator to raczej typowy thrash, ale w przypadku Sodom tak jak pisał Khomaniac słychać wiele blackowych naleciałości. Nie wiem jak można nazwać ich muzykę wtórnością, ja wręcz muszę się doszukiwać podobieństw do "największych".

Cytuj:
Jej, wiedziałem, że to tak będzie jak się wypowiada swe opinie w gronie tru metalów ;)


Tego (jeszcze) nie skomentuję :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 21:41 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Sodom wtórny? Jak taki Agent Orange ma być wtórny? przecież ta płyta wyznacza standard. I to z niej kopiują a nie odwrotnie :D

Co do Testament to pierwsze albumy są właśnie lepsze niż późniejsze, ale to tylko moja opinia. Po prostu nie za bardzo przepadam za późniejszymi płytami Testament. Za to pierwsze 4 miodzio.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 21:49 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Maciej napisał(a):
Sodom wtórny? Jak taki Agent Orange ma być wtórny? przecież ta płyta wyznacza standard. I to z niej kopiują a nie odwrotnie :D

Co do Testament to pierwsze albumy są właśnie lepsze niż późniejsze, ale to tylko moja opinia. Po prostu nie za bardzo przepadam za późniejszymi płytami Testament. Za to pierwsze 4 miodzio.


Szczególnie, że sodomowe granie na przestrzeni lat również się zmieniało, więc wtórność tu raczej nie jest trafnym określeniem ich muzyki.

A co do Testament to już kwestia gustu, bardziej chodzi o to że zespół jest kapitalny. A jeśli chodzi o pierwsze płyty to jak najbardziej mają świetne kawałki, ale na późniejszych albumach brzmią fenomenalnie. Dlatego zresztą bardzo lubię First Strike Still Deadly ze starymi kawałkami. Ubolewam tylko, że wzięli tam gościnnie Zetro.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 21:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
O kurcze, widzę że Yer Blue zasiał nieco fermentu ;) Ale to dobrze :)

Jeśli chodzi o Testament to u mnie praktycznie od zawsze pierwsza trójca to dwie pierwsze + szósty Low


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:03 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
bialkomat napisał(a):
O kurcze, widzę że Yer Blue zasiał nieco fermentu ;) Ale to dobrze :)

Jeśli chodzi o Testament to u mnie praktycznie od zawsze pierwsza trójca to dwie pierwsze + szósty Low


Widzisz, dla mnie pierwsza trójca to Low, The Gathering i Demonic.

Normalnie jako trzeci dałbym First Strike Still Deadly, ale nie wiem czy można go traktować jako pełnoprawny album.

Pierwsze dwie płyty mają bardzo dobre kawałki, ale tracą w moich oczach (właściwie to uszach) zarówno produkcją, jak i samym brzmieniem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:06 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Dla mnie to suche brzmienie buduje klimat. Chociaż słuchałem wielu płyt ze znacznie surowszą produkcją więc to może mi nieco wypaczać pogląd na brzmienie takiego Legacy. Mi tam pasuje :)

Poza tym ja wolę surową i brudną produkcję od wymuskanej i sztucznej. Ale to już kwestia gustu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:09 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Mi bardziej chodzi o brzmienie samych instrumentów i styl w jakim grają na Low lub Gatheringu, produkcja w tym wypadku jest drugorzędną sprawą ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:39 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Vic Rattlehead napisał(a):
Piwo dla tego Pana, o ile lubi :D


A to można piwa nie lubić? :P

Ja też raczej wolę wcześniejsze dokonania Testamentu. Może to dlatego, że je mam jakoś lepiej osłuchane ;) No i warto dodać, że najnowszymi produkcji trzymają panowie poziom jak mało kto po tylu latach ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 08:06 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Vic Rattlehead napisał(a):
Dlatego zresztą bardzo lubię First Strike Still Deadly ze starymi kawałkami. Ubolewam tylko, że wzięli tam gościnnie Zetro.


Tutaj zdania nam się całkiem rozminęły. Ja zdecydowanie wolę wersje z pierwszych albumów, mimo iż wokal Chucka bardziej odpowiada mi z nowszych płyt. Na "First strike" brakuje mi tego ognia i pazura, które były na debiucie i dwójce. Świetna produkcja tego mimo wszystko nie zastąpi. No i podoba mi się pomysł z gościnnym występem Zetro, bo zawsze byłem ciekawy jak w niektórych utworach wypada oryginalny wokalista. A może są dostępne jakieś demówki z jego czasów? Chętnie bym się zapoznał.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 10:28 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Fix, ależ jesteś leniem :P
http://www.youtube.com/watch?v=FJnDQngDZrY

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 11:20 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Na razie dopiero badam teren, dzięki :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 17:29 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
fiXXXer_85 napisał(a):
Tutaj zdania nam się całkiem rozminęły. Ja zdecydowanie wolę wersje z pierwszych albumów, mimo iż wokal Chucka bardziej odpowiada mi z nowszych płyt. Na "First strike" brakuje mi tego ognia i pazura, które były na debiucie i dwójce. Świetna produkcja tego mimo wszystko nie zastąpi. No i podoba mi się pomysł z gościnnym występem Zetro, bo zawsze byłem ciekawy jak w niektórych utworach wypada oryginalny wokalista..


Gusta i guściki, co by nie było to nie podlega wątpliwości, że same kawałki są świetne.

Ja Zetro lubię, ale niestety nie na "First Strike". Popsuł tam wokalnie mój ulubiony kawałek z debiutu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 14:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue po prostu zdziadział :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group