Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 02:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Ulubiony album
Shades of Deep Purple 0%  0%  [ 0 ]
The Book of Taliesyn 0%  0%  [ 0 ]
Deep Purple 0%  0%  [ 0 ]
In Rock 57%  57%  [ 4 ]
Fireball 0%  0%  [ 0 ]
Machine Head 29%  29%  [ 2 ]
Who Do We Think We Are 0%  0%  [ 0 ]
Burn 0%  0%  [ 0 ]
Stormbringer 0%  0%  [ 0 ]
Come Taste the Band 0%  0%  [ 0 ]
Perfect Strangers 0%  0%  [ 0 ]
The House of Blue Light 0%  0%  [ 0 ]
Slaves & Masters 0%  0%  [ 0 ]
The Battle Rages On... 0%  0%  [ 0 ]
Purpendicular 0%  0%  [ 0 ]
Abandon 0%  0%  [ 0 ]
Bananas 0%  0%  [ 0 ]
Rapture of the Deep 0%  0%  [ 0 ]
Now What ?! 14%  14%  [ 1 ]
Razem głosów : 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Deep Purple
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 21:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Przecierałem oczy ze zdumienia, że nie ma tematu o tej kapeli.
Zacznę od mało przyjemnej informacji:

Cytuj:
W wieku 71 lat zmarł Jon Lord, współzałożyciel zespołu Deep Purple. Muzyk zmarł w poniedziałek 16 lipca na skutek zatoru tętnicy płucnej. Artysta cierpiał na raka trzustki. Zmarł w otoczeniu rodziny w Londynie.


Na temat samego zespołu i ulubionego albumu nieco później ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 13:36 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Wielka strata :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 13:45 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
zjadłeś w ankiecie 1 album, konkretnie Abandon ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 13:51 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Najgorsze jest to, że chyba powoli będziemy wkraczać w okres, w którym ci wszyscy najwięksi będą musieli odchodzić. Po prostu ze starości.

Jon Lord był niewątpliwie jednym z nich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 14:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
zjadłeś w ankiecie 1 album, konkretnie Abandon ;)

Poprawione :) Trza chyba jeszcze raz głosować.
Ja uważam, że jest tylko jeden perfekcyjny album DP. Jest nim In Rock i na niego też oddaję głos.

Yer Blue napisał(a):
Najgorsze jest to, że chyba powoli będziemy wkraczać w okres, w którym ci wszyscy najwięksi będą musieli odchodzić. Po prostu ze starości.

Jon Lord był niewątpliwie jednym z nich.

Zgadza się.
Swoją drogą, może napiszesz coś więcej o Purplach ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 14:37 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Mówiąc szczerze to wieki nie słuchałem Purpli. Nie jestem z nimi tez jakos bardzo emocjonalnie związany, jak choćby z Sabsami, Zepami czy nawet Budgie, wiec nie bede udawał śmierć Lorda jakos mną wielce nie wstrąsneła. Choc jak pisałem to znak, że juz zaraz wszyscy najwięksi będa odchodzić i to jest dla mnie bardzo dołujące.

mateusz napisał(a):

Ja uważam, że jest tylko jeden perfekcyjny album DP. Jest nim In Rock i na niego też oddaję głos.


No i widzisz, zgadzamy się w 100%. Płyta od A do Z fenomenalna i drugiej takiej, a nawet w połowie tak dobrej na próżno szukac w tym zespole. Cenie sobie bardzo jeszcze tylko Fireball, głównie ze względu na Fools i różnorodnosć. Machine Head ma wspaniałe utwory ale wersje studyjne nie porywają mnie, nawet Highway Star. Ale jest Made In Japan, która wszystko wynagradza. O pardon, więc jest jeszcze druga genialna płyta Purpurowych jednak :) Jesli liczyć koncertówki.
Bardzo dobre momenty ma jeszcze Burn - tytułowy numer to pierwsza liga ostrego grania, tak samo jak tytułowy z Perfect Strangers, płyty wg mnie potwornie przecenionej. Lubie jeszcze jakies pojedyńcze utwory z późniejszych płyt (np. Sometimes I Feel Like Screeming), ale lata 70-72 były nie do powtórzenia. W sumie mozna nawet powiedzieć, że trochę nie doceniam tego zespołu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 15:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
wiec nie bede udawał śmierć Lorda jakos mną wielce nie wstrąsneła.

Nie no, jasne. Temat i tak się przyda, bo jednak chyba warto coś o tak ważnej kapeli napisać.
Yer Blue napisał(a):
Bardzo dobre momenty ma jeszcze Burn - tytułowy numer to pierwsza liga ostrego grania

Zgadza się. Burn to dla mnie w ogóle czołówka ich dokonań.
Yer Blue napisał(a):
tak samo jak tytułowy z Perfect Strangers, płyty wg mnie potwornie przecenionej.

Po raz kolejny podzielam opinię. Oprócz tytułowego i Knocking at Your Back Door nie znajduję na niej nic, co przykułoby moją uwagę. Szczególnie nie rozumiem fenomenu Wasted Sunsets. Gdybym miał sporządzić jakiś ranking, to sądzę, że ten album znalazłby się gdzieś na szarym końcu.
Yer Blue napisał(a):
Lubie jeszcze jakies pojedyńcze utwory z późniejszych płyt (np. Sometimes I Feel Like Screeming)

Tak, również mam podobnie. W zasadzie po Stormbringer niewiele dobrego działo się w twórczości Deep Purple. Chyba najciekawiej wypadł Slaves & Masters z genialnym Wicked Ways i wokalem Turnera, który na koncertach nie oszczędzał strun głosowych. Nie najgorszy jest także The Battle Rages On..., gdzie zdecydowanie wybija się hit w postaci Anya. Purpendicular trzyma pewien poziom, ale tutaj także jeden utwór rządzi - Sometimes I Feel Like Screaming. Na Rapture Of The Deep można znaleźć ze 3 ciekawe utwory, w tym tytułowy bądź Clearly Quite Absurd.

Poza tym uwielbiam debiut. To naprawdę niesamowity album z niepowtarzalnym klimatem. Aranżacja Help! jest wręcz wyborna. Trochę żałuję, że Evans musiał rozstać się z zespołem, choć z drugiej strony nie wiadomo jak zabrzmiałby taki In Rock z nim na wokalu.
Yer Blue napisał(a):
Cenie sobie bardzo jeszcze tylko Fireball, głównie ze względu na Fools i różnorodnosć.

Ja akurat Fireball średnio lubię. Użyłeś słowa różnorodność, natomiast ja odbieram to jako nierówność. Uwielbiam tytułowy, The Mule, Folls też niezły, ale reszta zupełnie nie przemawia do mnie. Natomiast na Machine Head jest już dużo, dużo lepiej. Taki Space Trackin, to istny... kosmos, hehe ;)

Jeśli chodzi o najgorsze dokonanie, to tutaj Bananas nie ma konkurencji. Coś okropnego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 20:37 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Dla mnie również Purple nie byli nigdy jakimś zespołem życia. Niemniej jednak Jon'a oczywiście wielka szkoda i dokładnie jak Yer Blue jedną z pierwszych myśli miałem taką, że niechybnie zbliżamy się do takich czasów, gdzie stara gwardia będzie po prostu powoli odchodzić. I bynajmniej nie będą to jakieś nieszczęśliwe wypadki albo że ktoś się gdzieś zaćpa czy zachleje.

Co do płyt, to nie będę się nad każdą rozwodził.
Nie będę też specjalnie oryginalny - In Rock to numer jeden. Fireball jest OK, natomiast ultrapopularny Machine Head, pomimo że oczywiście świetny, to jednak czegoś mu brakuje. Nie wiem, może większego pazura, większego czadu. Nie da się ukryć, że jest bardzo przebojowy i jakiś taki za bardzo jak dla mnie wypolerowany i wypieszczony. Do moich ulubionych momentów zawsze należał Lazy. Highway Star (zupełnie nie wiem co może brakować tej wersji studyjnej) oraz Pictures Of Home to kolejne wielkie utwory. Z kolei hicior hiciorów, czyli SOTW, to jest dopiero przereklamowane dzieło! Wśród moich ulubionych kawałków DP, nie znalazłby się nawet w pierwszej 50-tce. Nie pojmuję również fenomenu Made In Japan, ale to może dlatego, że nigdy nie byłem specjalnych fanem koncertówek.

Jeśli chodzi o tryptyk ery Coverdale'a, to zgadzam się z Wami - jest tutaj kilka świetnych utworów (jak chociażby wspomniany Burn, m.in. solówką nawiązujący do Highway Star), obok których niestety znajduje się jednak mnóstwo miernej jakości wypełniaczy i innego przeciętniactwa, często irytująco funkująco-soulujących, głównie za sprawą czarnej owcy tamtego składu - Glenna Hughesa. Najsłabiej wypada tutaj moim zdaniem płyta Stormbringer. Dużo bardziej wolę już Come Taste The Band, pomimo że jest już bez Blackmore'a. Znajduje się tutaj jeden wręcz fantastyczny numer, a mianowicie This Time Around / Owed To "G". W pierwszej częsci zaśpiewał Hughes, ale tym razem jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Pomimo że nie obyło się jak zwykle bez tej jego charakterystycznej maniery Steviego Wondera, to momentami przypomina mi tutaj Burke'a Shelley'a. Później natomiast mamy drugą część z rewelacyjnym solem Tommy'ego Bolina. Nie ma co - stworzył tutaj niewątpliwie swoje dzieło życia nim wkrótce niechlubnie się z nim rozstał. Dla mnie cały ten utwór jest numerem jeden ery Coverdale'a i jedną z najlepszych kompozycji DP w ogóle.

Co dalej... Perfect Strangers rzecz jasna przereklamowane. Mateusz, ja bym tutaj jednak jeszcze zdecydowanie wyróżnił A Gypsy's Kiss oraz Not Responsible. Wasted Sunsets? - nie wiedziałem nawet, że ma miejsce taki fenomen :)
Mateusz napisał(a):
Chyba najciekawiej wypadł Slaves & Masters

Tutaj żeś mnie zaskoczył :shock: Przecież to gniot nad gnioty :)
W dodatku ten totalnie bezpłciowy, zniewieściały i bez wyrazu Lynn Turner. Bleeah!

Z późniejszych płyt za najlepsze uważam Purpendicular oraz ostatni jak dotąd Rapture Of The Deep - bardzo dobre i przede wszystkim równe (czego nie można powiedzieć np. o takim The Battle Rages On, chociaż i ten miał świetne momenty) albumy. Pamiętam też, że nawet Abandon mi się podobał - żadne tam fajerwerki, ot po prostu taki fajny zbiór całkiem przyzwoitych piosenek.


Ostatnio edytowany przez bialkomat, Śro Lip 18, 2012 23:00, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 21:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Wasted Years? - nie wiedziałem nawet, że ma miejsce taki fenomen :)

Wasted Sunsets ;)
Może fenomen to zbyt duże słowo, ale to raczej popularny utwór i dość często grany.
bialkomat napisał(a):
Tutaj żeś mnie zaskoczył :shock: Przecież to gniot nad gnioty :)
W dodatku ten totalnie bezpłciowy, zniewieściały i bez wyrazu Lynn Turner. Bleeah!

Dla mnie jego wokal jest świetny! Sam album nie jest oczywiście jakiś wybitny, ale cenię go, zwłaszcza Wicked Ways z genialnym riffem.
bialkomat napisał(a):
Dużo bardziej wolę już Come Taste The Band, pomimo że jest już bez Blackmore'a. Znajduje się tutaj jeden wręcz fantastyczny numer, a mianowicie This Time Around / Owed To "G".

Też uwielbiam ten utwór, ale reszta tego albumu jest mi zupełnie obojętna. Wiem, że ma swoich zwolenników. Próbowałem kiedyś nawet "zmusić" się by go polubić - nic z tego ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 12:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
narazie nie głosuje bo nie wiem na co, musiałbym sobie przesłuchać In Rock i Machine Head aby stwierdzić która z nich jest lepsza ale raczej In Rock ;) EDIT: jednak głos poszedł na Machine Head ;)
Smoke In The Water to ja już słuchać nie moge jednak ;)
generalnie posiadam boxik DP 1970-1973 (remastery) składający się z albumów studyjnych oraz Made In Japan oraz dodatkowo Perfect Strangers (nie wiem co sie czepiacie, bardzo fajna płyta) na cd

mam zamiar jeszcze kiedyś sprawić sobie Burn (lub zamienić na coś z boxa) bo bardzo ją lubie

reszta albumów poza Purpendicular oraz Abandon (dają rade ale bez szału) jest słaba (pojedyncze utwory dają rade) lub niemal niesłuchalna (Bananas, płyta z Turnerem)

w sumie lubie ich najmniej z "wielkiej trójki" ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Ostatnio edytowany przez Żułek, Czw Lip 19, 2012 12:44, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 15:32 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Bardzo lubię Deep Purple, chociaż nie znam większości albumów tej kapeli. In Rock jest niewątpliwie jednym z najlepszych i najbardziej wpływowych hardrockowych albumów. Dzięki potężnym "Speed King" i "Child in Time" jest też moim ulubionym albumem DP. Machine Head nie słyszałem w całości, z Fireballa uwielbiam Fools i The Mule, Burn to przede wszystkim tytułowy i Mistreaded, z przewagą tego pierwszego, solo jest epickie ;) A perfect Strangers jest moim drugim ulubionym obecnie albumem po In Rock, Ulubione utwory to "Knocking at your back Doors", "Perfect Strangers", "Not Responsible" i bonus w postaci "SOn of Alerik".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Śro Lip 18, 2012 20:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Również bardzo lubię, mam kilka płyta na półce... Jon... Niepowetowana strata.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 14:21 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
natomiast ultrapopularny Machine Head, pomimo że oczywiście świetny, to jednak czegoś mu brakuje. Nie wiem, może większego pazura, większego czadu. Nie da się ukryć, że jest bardzo przebojowy i jakiś taki za bardzo jak dla mnie wypolerowany i wypieszczony. Do moich ulubionych momentów zawsze należał Lazy. Highway Star (zupełnie nie wiem co może brakować tej wersji studyjnej)


Poznałem ten utwór w wersji live chyba z Beat Clubu, który jest pod każdym względem potęzniejszy. Dopiero potem usłyszałem wersje z płyty i po prostu nie mogłem jej słuchac. Do dziś zresztą wersje studyjne utworów z Machine Head nie leżą mi kompletnie, a chyba najbradziej traci na tym Twój ulubiony Lazy, który dopiero w wersji z Made In Japan jest po prostu huraganem emocji . W wersji studyjnej wszystkie są cholernie zachowawcze, tak naprawe nie słucham od lat tej płyty, słyszę takie Highway Star i się męczę. Ukułem sobie taką teorię, że Machine Head jest po prostu...mechaniczna. Wyjątkiem jest Space Truckin, który jest wykonany z wielkim czadem i zaangażowaniem Gillana. Tak, Mateusz, to jest kosmos ;)

bialkomat napisał(a):
Z kolei hicior hiciorów, czyli SOTW, to jest dopiero przereklamowane dzieło! Wśród moich ulubionych kawałków DP, nie znalazłby się nawet w pierwszej 50-tce.


A ja uważam, że to świetny utwór, tylko błagam, w każdej innej wersi niz studyjna :) Kompletnie jaj nie ma ta wersja, i strasznie mnie irytuje w nim ten niemrawy początek. Ale riff to u mnie top 5 riffów wszech czasów i ma naprawdę dobry refren. Typowy przebój.

bialkomat napisał(a):
Nie pojmuję również fenomenu Made In Japan, ale to może dlatego, że nigdy nie byłem specjalnych fanem koncertówek.


Też nie przepadam za koncertówkami, ale ta ma to do siebie, że chyba każdy na niej utwór jest zagrany lepiej, mocniej i luźniej niż odpowiedniki studyjne. Przez nią nie słucham praktycznie Machine Head, bo zawiera głownie utwory z tej płyty.

bialkomat napisał(a):
Pamiętam też, że nawet Abandon mi się podobał - żadne tam fajerwerki, ot po prostu taki fajny zbiór całkiem przyzwoitych piosenek.


Wtedy, w 98 roku też mi się podobał, pamiętam świetny, bluesowy "Don't Make Me Happy".


Mateusz napisał(a):
Po raz kolejny podzielam opinię. Oprócz tytułowego i Knocking at Your Back Door nie znajduję na niej nic, co przykułoby moją uwagę. Szczególnie nie rozumiem fenomenu Wasted Sunsets. Gdybym miał sporządzić jakiś ranking, to sądzę, że ten album znalazłby się gdzieś na szarym końcu


A gdybym ja miał sporządzić ranking na najbardziej przereklamowane płyty w historii muzyki rockowej to Perfect Strangers byłby w top 10. Faktycznie jeszcze Knocking at Your Back Door można na plus wyróżnic, ale reszta jest zamulajaca i nijaka. Bolesne, że fani tak bardzo ja kochają.

Mateusz napisał(a):
Trochę żałuję, że Evans musiał rozstać się z zespołem, choć z drugiej strony nie wiadomo jak zabrzmiałby taki In Rock z nim na wokalu.


Ja ani trochę nie żałuję :)
A wczesne płyty są dosyć interesujące, ale jakoś nie trafiały w mój gust.

A z najnowszymi mam tak jak ostatnimi płytami Rush - nie chcę się nawet ich poznawać. Słyszałem jakis numer z Bananas, brzmiał purpurowo ale męczy mnie już słuchanie tych samych motywów i grepsów, w dodatku na dużo niższym poziomie niz kiedyś. Tak swoją drogą - nigdy nie odczułem zmiany brzmienia po odejściu Blackmore'a, nie był on taki niezastąpiony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Śro Paź 10, 2012 07:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Coś dla maniaków:
Cytuj:
Potężna reedycja "Machine Head" Deep Purple już jest.

Od poniedziałku na rynku dostępna jest 5-płytowa reedycja klasycznego albumu Machine Head.

Na wydawnictwo składa się pięć płyt. Oto ich zawartość:

CD 1: oryginalny, zremasterowany w tym roku materiał "Machine Head";
CD 2: remix z 1997 roku autorstwa basisty Rogera Glovera;
CD 3: oryginalny album w jakości Quad SQ stereo (remaster 2012);
CD 4: zapis z koncertu w Londynie w 1972 roku; remaster z tego roku;
CD 5: tegoroczny remaster i mix w wysokiej jakości.

Do wszystkich pięciu krążków dołączona będzie 60-stronicowa książka w twardej okładce z tekstami autorstwa Glovera i Phila Alexandra, dziennikarza magazynu "Mojo", oraz wywiadem z fotografem Didim Zillem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 16:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Purple ponownie w Polsce. Koncert mam koło nosa, ale znając życie w natłoku wszystkich letnich gigów, będę musiał odpuścić.

DEEP PURPLE
30.07.2013 – Wrocław, Hala Stulecia, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów w przedsprzedaż:
Kategoria I - 290 zł
Kategoria II – 230 zł
Kategoria III – 195 zł
Kategoria IV – 150 zł
Płyta – 180 zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 08:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
Zespół wyda nowy krążek w kwietniu.

Za produkcję dziewiętnastego albumu w dorobku Deep Purple odpowiedzialny będzie Bob Ezrin (Kiss, Pink Floyd, Alice Cooper). Sesja nagraniowa odbywa się w studiu w Nashville.

Wśród trzynastu utworów pojawią się takie tytuły jak "Out Of Hand", "Hell To Pay", "Weirdistan", "Uncommon Man" i "Above And Beyond". Ostatni poświęcony jest Jonowi Lordowi, zmarłemu w lipcu klawiszowcowi DP.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 15:25 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a przed nowym krążkiem i to jeszcze w styczniu koncertówka

"Live In Paris 1975" has been digitally remixed and remastered from the original multi-track recordings, sonically transmitting all the power and electricity of DEEP PURPLE's live stage prowess. Originally released via Purple Records, this historic concert is now presented in stunning, updated audio quality.

Recorded on April 17, 1975 at the Palais des Sports in Paris, this was the very last concert with famed guitarist Ritchie Blackmore, who was leaving DEEP PURPLE to form RAINBOW. Blackmore, vocalist David Coverdale, bassist/vocalist Glenn Hughes, keyboardist Jon Lord, and drummer Ian Paice roared with strength on such classics as "Burn", "Stormbringer", "Highway Star", "Space Truckin'" and the smash hit "Smoke On The Water". Immersed in high-energy solos and noteworthy improvisations, "Live In Paris 1975" captures a significant moment in time in the band's history, and is essential for any DEEP PURPLE fan.

"Live In Paris 1975" track listing:
Disc 1:
01. Burn
02. Stormbringer
03. The Gypsy
04. Lady Double Dealer
05. Mistreated
06. Smoke On The Water
07. You Fool No One
Disc 2:
01. Space Truckin'
02. Going Down
03. Highway Star
04. Bonus 1975 interview with David Coverdale, Glenn Hughes and Ian Paice

Image
Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 11:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Pojawił się teaser nowego albumu http://www.youtube.com/watch?v=m6l0fRxB7I8

Wiele z niego nie wynika, ale przyznam, że słychać nutkę starych czasów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 15:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
http://muzyka.onet.pl/newsy/rock/deep-p ... omosc.html

Na stronie nowy numer do odsłuchu. Mnie szczerze mówiąc nie powalił.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 15:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Marko napisał(a):
Mnie szczerze mówiąc nie powalił.

Mnie również i raczej ciężko o to w ich przypadku od bardzo dawna. Jedyne co mi się podoba, to fajnie wyeksponowany wokal Iana. Poza tym, utwór brzmi jak jakieś gówniane Smokie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group