Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 10:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jethro Tull
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:19 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Sorry, że zakładam temat, ale nie wiem gdzie mam ogłosić, że Ian Anderson i jego zespół przyjeżdza grać Thick As A Brick w całości ;) 24 sierpia w Zabrzu. Oprócz legendarnej płyty odegrają równiez w całości tegoroczną, cześć drugą "Cegły".
Strasznie mnie kusi by jechać, nawet jesli remake nie dorasta do pięt pierwowzorowi (a z pewnoscia tak jest, płyty jeszcze nie słuchałem).
Bialko, a Ty bys sie na koncert pisał?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Sorry, że zakładam temat, ale nie wiem gdzie mam ogłosić, że Ian Anderson i jego zespół przyjeżdza grać Thick As A Brick w całości ;) 24 sierpia w Zabrzu.


w dziale z koncertami ? ;)

no ale jeśli powstał temat to tylko przypomne że o nich wypowiedziałem się tutaj viewtopic.php?f=3&t=128&start=240 ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 12:47 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
A mozesz przeniesc wątek do działu zespołami bo mi sie pomyliło. Znaczy własciwie tylko pierwszy post

EDIT: Toż jest w dziale z zespołami :evil: Ktos z nas jest bardziej zakrecony niz mysli ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 18:30 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Sorry, że zakładam temat, ale nie wiem gdzie mam ogłosić, że Ian Anderson i jego zespół przyjeżdza grać Thick As A Brick w całości ;) 24 sierpia w Zabrzu. Oprócz legendarnej płyty odegrają równiez w całości tegoroczną, cześć drugą "Cegły".
Strasznie mnie kusi by jechać, nawet jesli remake nie dorasta do pięt pierwowzorowi (a z pewnoscia tak jest, płyty jeszcze nie słuchałem).
Bialko, a Ty bys sie na koncert pisał?

No fakt, usłyszeć na żywo w całości tak zacną płytę, to by było coś. Ale Zabrze ?? Trochę kiszka dla mnie.
Nie wiedziałem zresztą nawet, że powstaje jakiś nowy twór zowiący się drugą częścią Thick As A Brick, chociaż tak szczerze powiedziawszy, to mam w głębokiej pogardzie tego typu marketingowe chwyty. Wydaje się co niektórym, że tylko od samej nazwy zrobi się dobry album..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 11:38 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Troszke jednak przesadzasz odnośnie ripleja Cegły. W tym wypadku by zrobic powtórkę trzeba sworzyc znowu...45 minutowy utwór, a jest to nie lada wyzwanie, niesamowicie ambitny plan. Tutaj nie ma mowy o pójście na łatwizne. I chyba jest to jedyna rzecz, która mnie przyciagnie do wysłuchania nowej płyty Jethro Tull, bo mam gdzies nowe dokonania dawnych mistrzow progresu, które sa zbiorem zwykłych piosenek. Inna sprawa, że cudów sie nie spodziewam.

Mnie tez Zabrze średnio lezy, ale chciałbym sie wybrac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 12:02 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A poza tym to nie jest nawet Jethro Tull tylko solowy Anderson. (wiem wiem, w praktyce to niemal jedno i to samo...)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 12:23 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Bo wynikły jakies sprawy prawne, gdyz odszedł gitarzysta. Dlatego ten twór sie nazywa teraz Ian Anderson's Jethro Tull - smiechu warte ;) I tak kazdy wie, że to Jethro Tull :)

Ale teraz musze odszczekac swojego poprzedniego posta. Bowiem okazuje sie, że Dwójka nie jest wcale jednym, długim utworem, tylko zbiorem...17 nagrań, nie zawsze łączonych ze sobą :roll: Sprawa z tym ripleyem jest wiec mocno naciagana i tutaj sie z Toba jednak zgodze.
Czytałem opinie, że to jednak bardzo udana płyta, z charakterystycznymi dla zespołu dialogami fletu z gitarą i klawiszami i w ogole starym brzmieniem.

Ale w kontekscie koncertu nowa płyta to dla mnie jakies 5% atrakcji, liczy sie tylko klasyczne Thick As A brick.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 13:04 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No tak, w dzisiejszych czasach żadna wytwórnia nie zgodziłaby się na wydanie płyty z jedną ścieżką.
Też czytałem że nowy TAAB ma się składać z kilkunastu osobnych ścieżek, ale że ponoć ma to być jednak jedna całość. Hmm.. chyba jak nie obadamy to się nie przekonamy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 20:46 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No więc rzuciłem sobie uchem na kontynuację Cegły.
Jednak nie ma mowy tutaj o jakiejś spójnej suitcie, czy tym bardziej jednym kilkadziesiąt-minutowym utworze, tylko z natury rzeczy przedzielonym na pół, celem przełożenia winylu na drugą stronę (jak to oczywiście było niegdyś..)
Nawet jeśli wszystkie kawałki składają się jakoś w jedną całość, to jednak jest to zbiór odrębnych utworów, wyraźnie zresztą od siebie oddzielonych.
Jak się też można było spodziewać jest tutaj wplecionych kilka subtelnych cytatów z pierwowzoru sprzed 40 lat.
Ogólnie jakiejś tragedii nie ma, nawet przyjemnie się tego słucha i zdecydowanie będzie to wyróżniająca się pozycja wśród albumów wydanych przez JT i Andersona na przestrzeni lat od 80. wzwyż, jednak i tak jestem zdania, że nie powinno się w żaden sposób tykać legendy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jethro Tull
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 15:32 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Tak, jak sam przyznałem zreszta - jest to naduzycie.
A plyty nawet nie dałem jeszcze rady przesłuchac w całości. Po kilku takich tam utworach, lub miniaturkach znuzyło mnie. Brzmienie jest dobre, bo stare ale pomysły bardzo przeciętne. Jak sie zmusze do przesłuchania całości to napisze wiecej. Gdyby nie kuszący tytuł i cała ta zawierucha z riplejem Cegły to prawdopodobnie bym nawet tej płyty nie ruszał, bo uważam, że stare progresywne kapele marnuja tylko czas tworzac nowe płyty. Żeby one były chociaz w jakikolwiek sposob progresywne. To samo sie tyczy Rush.
Troche ten nowy Jethro Tull's Anerson mnie zniechcecił od koncertu. No ale na razie nie znam całego albumu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group