Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 08:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

wiadomo ;)
Queen 0%  0%  [ 0 ]
Queen II 20%  20%  [ 1 ]
Sheer Heart Attack 20%  20%  [ 1 ]
A Night at the Opera 20%  20%  [ 1 ]
A Day at the Races 0%  0%  [ 0 ]
News of the World 0%  0%  [ 0 ]
Jazz 0%  0%  [ 0 ]
The Game 0%  0%  [ 0 ]
Hot Space 0%  0%  [ 0 ]
The Works 0%  0%  [ 0 ]
A Kind of Magic 20%  20%  [ 1 ]
The Miracle 0%  0%  [ 0 ]
Innuendo 20%  20%  [ 1 ]
Made in Heaven 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 21:43 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
co prawda nie ma tam zadnych hiciorów

No jeden by się znalazł - Seven Seas Of Rhye. Ich pierwszy jak by nie patrzeć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 22:07 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Żułek napisał(a):
co prawda nie ma tam zadnych hiciorów

No jeden by się znalazł - Seven Seas Of Rhye. Ich pierwszy jak by nie patrzeć.


troche naciągany ten hicior ale niech będzie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 10:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jestem po A Day At The Races i Jazz. Pierwszy zapamiętałem jako ten, który mocno rozczarowuje. Po świetnym A Night At The Opera oczekiwałem czegoś równie mocnego, a tutaj zawód. Podobnie miałem z Rush i ich A Farewell To Kings. Lubię Tie Your Mother Down oraz The Millonaire Waltz, ale reszta nawet mnie lekko irytuje. No i ta zbytnia nachalność w użyciu klawiszy. Jazz natomiast podobał mi się zawsze i tak zostało. Nie jest rewelacyjny w całości. Fun It to przykładowo kawałek całkowicie zbędny, ale If You Can't Beat Them, Let Me Entertain You, Dead On Time, In Only Seven Days i More Of That Jazz są świetne. Podobnie jest z Don't Stop Me Now i trochę śmiesznym Bicycle Race. Tak jeszcze a propos ADATR, to wydaje się być bardzo równym albumem, ale jednak coś mi w nim nie pasuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:37 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja lubię ADATR. Tak właściwie to jedynie Drowse mnie najbardziej irytuje.
Tie Your Mother Down to oczywiście fajny rockowy kawałek, uwielbiam jeszcze oczywiście The Millionaire Waltz, White Man, Teo Torriatte (świetne zwrotki oraz middle-eight) oraz niesamowicie przejmujący i piękny You Take My Breath Away, do którego kiedyś przez całe lata nie moglem się przekonać.

Jazz również bardzo lubię. Właściwie w całości :) Nie wiem czemu, ale wśród fanów krążą skrajnie różne opinie na temat tego albumu.
Ulubione kawałki to Mustapha :twisted: , Dead On Time, Let Me Entertain You, More Of That Jazz.
If You Can't Beat Them to równiez fajny rockowy kawałek, chociaż trochę taki zbyt słodkawy. Są tu też wielkie przeboje jak energetyczny Don't Stop Me Now czy Bicycle Race. Ten drugi, pomimo że z pozoru może się wydawać błahy (taki muzyczny żart), to jest tak naprawdę bardzo kunsztownie zaaranżowany, niebanalny rytmicznie, harmonicznie itp.
Kolejny świetny pastisz Dreamers Ball również często gościł w moim knajpianym repertuarze :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:26 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Ulubione kawałki to Mustapha :twisted:


byłby z niego super kawałek gdyby tam porządnie dołożyli do pieca, tak to wyszło takie muzyczne pitu pitu bez polotu ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Ten drugi, pomimo że z pozoru może się wydawać błahy (taki muzyczny żart), to jest tak naprawdę bardzo kunsztownie zaaranżowany, niebanalny rytmicznie, harmonicznie itp.

Jasna sprawa.
Za mną Sheer Heart Attack, The Game i Hot Space. Pierwszy z nich to oczywiste mistrzostwo. Ciężko jest mi w ogóle wybrać jakiś numer 1, ale niech to będzie Now I'm Here. Przynajmniej na tę chwilę tak może zostać.
The Game to już totalny spadek formy i według mnie bronią się na nim otwierający Play The Game i zamykający Save Me. Pozostałe mają już słyszalne naleciałości późniejszego Queen. Z tego co mi wiadomo, to ta płyta osiągnęła duży sukces. Nie wiem, co w niej takiego niepowtarzalnego.
Hot Space był dla mnie zawsze najgorszym albumem zespołu. Kiedyś mój ojciec przyniósł mi ją żebym sobie sprawdził, co w trawie piszczy i jednocześnie uzupełnił dyskografię. Byłem wtedy świeżo po zapoznaniu z zawartością Jazz. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie... Zupełnie nieprzyswajalny materiał. Żeby tak całkowicie nie zbesztać tego krążka, to wyróżnię (choć bardzo na siłę) Calling All Girls oraz owoc współpracy z Davidem Bowie w postaci Under Pressure.

Jestem pewny, że w głosowaniu będę brał pod uwagę wyłącznie te albumy:
*Queen II
*Sheer Heart Attack
*A Night At The Opera
*Jazz
*Innuendo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:38 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
The Game to już totalny spadek formy i według mnie bronią się na nim otwierający Play The Game i zamykający Save Me. Pozostałe mają już słyszalne naleciałości późniejszego Queen. Z tego co mi wiadomo, to ta płyta osiągnęła duży sukces. Nie wiem, co w niej takiego niepowtarzalnego.


jest genialny niemall cały, nie znasz się ;)

Cytuj:
Hot Space był dla mnie zawsze najgorszym albumem zespołu. Żeby tak całkowicie nie zbesztać tego krążka, to wyróżnię (choć bardzo na siłę) Calling All Girls oraz owoc współpracy z Davidem Bowie w postaci Under Pressure.


słusznie, tyle że zamiast Calling All Girls dałbym Dancer ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 13:21 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Sheer Heart Attack to już typowy queenowy eklektyzm. Płyta w porządku, aczkolwiek moim zdaniem trochę nierówna. Posiada kilka wręcz irytujących momentów. Moje ulubione utwory to: Flick Of The Wrist, Brighton Rock, In The Lap Of The Gods.. Revisited, Now I'm Here.

mateusz napisał(a):
Z tego co mi wiadomo, to ta płyta osiągnęła duży sukces. Nie wiem, co w niej takiego niepowtarzalnego.

Niepowtarzalnego to może nic tutaj nie ma, aczkolwiek na pewno jest bardzo chwytliwa i taka... piosenkowa, bez żadnych odlotów, eksperymentów, aranżacyjnych kombinacji itp. To też ulubiony album Freddiego. Ja najbardziej lubię chyba Dragon Attack.

Hot Space no to wiadomo - taki queenowy mały koszmarek i dziwoląg w klimatach disco/pop/funky. Jedynie Put Out The Fire ratuje honor rocka. Traktuję tę płytę raczej jako taką bardzo osobliwą ciekawostkę i staram się nie obrażać na Queen za nią ;)

PS. Dodam też, że zawsze największą słabość miałem do B-singlowego Soul Brother, chociaż ten tak właściwie pochodzi z czasów The Game.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 14:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
aczkolwiek na pewno jest bardzo chwytliwa i taka... piosenkowa,

Dla mnie właśnie przeciwnie. W ogóle mi przez myśl nie przeszło, że ten album jest chwytliwy, poważnie.

W zasadzie kończę sobie przypominanie dyskografii.
Jeśli chodzi o The Works - końcówka płyty jest naprawdę ciekawa. Mam tutaj na myśli zajebisty Keep Passing The Open Windows oraz równie ciekawe Hammer To Fall i Is This The World We Created... Nigdy za to nie lubiłem Radio Ga Ga (co za idiotyczny kawałek) i I Want To Break Free.
A Kind Of Magic prezentuje się całkiem przyzwoicie. Najbardziej podoba mi się opener, czyli One Vision. Tytułowy zawsze darzyłem pewnym sentymentem. Są jeszcze bardzo dobre One Year Of Love no i Who Wants To Live Forever. Reszta to już typowe dla tego okresu przeciętniactwo.
The Miracle w większości jest skopane, ale perełki się znajdą. Na pozytywną ocenę zasługują tytułowy The Miracle, Scandal i Was It All Worth It. Trochę gorzej wypada Hang On In There, ale to wciąż solidny numer. Invisible Man zawsze przypominał mi motyw przewodni z Ghostbusters.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 14:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Who Wants To Live Forever to chyba najgorszy utwór jaki popełnił Queen w swojej karierze
bleeeeeeeeeeeeeeee ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 14:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Dobry jest. Mam do niego sentyment. Zawsze przypomina mi Nieśmiertelnego ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 14:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mi ten film przypomina akurat genialny Princes Of The Universe :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:02 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Dla mnie Queen to przede wszystkim 4 płyty: Queen II, Sheer Heart Attack, Innuendo i Made In Heaven. Potem sprawy sie nieco komplikują ;) Noc w Operze, ma 2 genialne numery, ze 2-3 dobre a reszta jakoś mnie nie kręci. Jedna z bardziej nie równych płyt w historii rocka wg mnie. Debiut lubie w całości, ale tylko lubie. Dzień na wyścigach podobnie - zbiór fajnych utworów, ale praktycznie żadnych wiekszych uniesień. Wole już News Of The World, która jest małym powrotem do hard rocka. Natomiast od płyty Jazz zaczyna mi coś juz nie pasować. Dziwne, ale ten album nigdy nie zrobił na mnie żadnego wrazenia, nie wiem skąd ten zachwty fanów. Rozdział od The Game do Kind Of Magic lepiej przemilczeć, chociaz do wielu przebojow z tego okresu mam sentyment a Who Wants To Live Forever jest jednym z wiekszych osiagniec Królowej. Na szczescie The Miracle jest juz w porzadku, a ze 3-4 numery sa wrecz genialne. Mam taka swoja teorie, że choroba Freddiego mocno ich zmobilizowała i pozwoliła wskrzesic ich dawny geniusz. Szczegolnie wysoko cenie...Made In Heaven, która sciska mnie za gardło gdy jej słucham, no i wg mnie jest równiejsza od i tak znakomitej Innnuendo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:03 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Kiedyś bardzo lubiłem The Works. Ale to było naprawdę a long time ago in a galaxy far far away...
Grunt że znowu, przynajmniej częsciowo, wrócili do rockowego grania, głównie za sprawą Briana Maya.
Hammer To Fall czy Tear It Up to oczywiście najlepsze przykłady. Szkoda że I Go Crazy nie trafił na płytę, zamiast na przykład takiego Man On The Prowl. Gdybym jednak dzisiaj miał wskazać najciekawszy wg mnie kawałek to byłby to Machines.
Keep Passing jest całkiem przyjemny, jego partia basu tak właściwie została potem zerżnięta w A Kind Of Magic.

mateusz napisał(a):
Są jeszcze bardzo dobre One Year Of Love no i Who Wants To Live Forever.

No to tutaj się wreszcie całkowicie nie zgadzamy :)
One Year In Love to dla mnie totalna tandeta, a Who Wants To Live Forever to chyba najbardziej pretensjonalny i patetyczny (w najgorszym tego słowa znaczeniu) utwór w karierze Queen.
Na tej płycie mamy jeszcze takie koszmarki jak Pain Is To Close To Pleasure czy Don't Loose Your Head.
Honoru moim zdaniem najbardziej bronią nieco zakręcony Princess Of The Universe i ciężkawy Gimme The Prize.

Z The Miracle jest już dużo lepiej. Najlepszy utwór to dla mnie bez dwóch zdań Was It All Worth It - w ogóle jeden z najlepszych w karierze! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
Szczegolnie wysoko cenie...Made In Heaven, która sciska mnie za gardło gdy jej słucham

Coś w tym jest. Również bardzo lubię. Riff w tytułowym powala!
bialkomat napisał(a):
No to tutaj się wreszcie całkowicie nie zgadzamy :)

Hehe, nie może być za idealnie. I tak w wielu rzeczach się zgadzamy, więc jakieś różnice są wskazane. Dla odmiany Piotr podziela moje zdanie jeśli chodzi o WWTLF, choć odrobinkę przesadził z gloryfikowaniem tego utworu.

Co do ankiety, to nie będę kombinował. A Night At The Opera robi jednak różnicę. Głos właśnie na ten album.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:34 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Pewnie, że z tym Who Wants To Live Forever nieco przesadziłem, ale to przez to jak zjawiskowo ten utwór prezentuje sie na tle naprawde słabego okresu u Queen. Poza tym do tego kawałka mam ogromny sentyment.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 17:28 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
fiXXXer_85 napisał(a):
Całkiem niedawno kupiłem dvd z Wembley i niemal przez cały koncert miałem ciary... :)


żaden telewizor nie jest w stanie nawet w 1% oddać tego co się czuje oglądając to dvd w kinie :mrgreen:
co to robi Fredek między A Kind Of Magic, a Under Pressure po prostu miodzio :mrgreen:
szkoda tylko że Another One Bites The Dust nie brzmi tak na płycie ;) no ale trudno ;)

Innuendo i Made in Heaven lubie ale wyżej cenie sobie wcześniejsze trzy ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 18:51 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Jedna z bardziej nie równych płyt w historii rocka wg mnie.
Nie wiem, czy jest aż tak nierówna, ale fakt, coś w tym jest.

Cytuj:
Szczegolnie wysoko cenie...Made In Heaven, która sciska mnie za gardło gdy jej słucham, no i wg mnie jest równiejsza od i tak znakomitej Innnuendo.

Taa, Made In Heaven potrafi działać na emocje, aczkolwiek nie traktuję jej jak w pełni normalną, regularną płytę, bo jak już wcześniej wspomniał Mateusz, jest to tak właściwie taka pośmiertna kompilacja utworów (w tym też zalążków utworów) z różnych okresów działalności zespołu (również działalności solowych), tyle że z na nowo nagraną muzyką. Utwory, które powstały już po Innuendo, to jedynie Mother Love, A Winter's Tale i You Don't Fool Me, aczkolwiek trza przyznać że właśnie te kawałki (szczególnie pierwsze dwa) stanowią o najwyższej wartości tej płyty. For me of course :) W każdym razie i tak dużo jej jednak brakuje do takiego Innuendo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
A tak dodam (na zaczepkę), że The Prophet's Song jest moim ulubionym utworem Queen :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Queen
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 07:19 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Good choice! :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group