Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 04:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Ulubiona płyta
Scream Bloody Gore 2%  2%  [ 1 ]
Leprosy 7%  7%  [ 3 ]
Spiritual Healing 2%  2%  [ 1 ]
Human 17%  17%  [ 8 ]
Individual Thought Patterns 2%  2%  [ 1 ]
Symbolic 28%  28%  [ 13 ]
The Sound of Perseverance 41%  41%  [ 19 ]
Live in L.A. (Death & Raw) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 46
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 22:23 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Ale przekonałem się do Focusa zespołu Cynic. Tam wokale są bardziej znośne a muzycznie mieszają metal z jazzem co jest cholernie oryginalne.

To fakt, Cynic jest niesamowicie oryginalny i twórczy, chociaż zgadzam się w pewnym stopniu z Maciejem - dla mnie to też trochę za duży "odlot" i nigdy nie mogłem się do nich przekonać tak w pełni na 100%. Przede wszystkim nie podchodziły mi te wszystkie "vocoder'owe" wokale.
A co do Death, to wg mnie u nich też nie brakowało jazzowych inklinacji.

Maciej napisał(a):
Chuck był najbardziej wizjonerskim gitarzystą i kompozytorem w historii death metalu.

Zdecydowanie. Nieodżałowany geniusz.
Poza tym Chuck nierzadko współpracował także z innymi świetnymi muzykami. Przede wszystkim niesamowita sekcja Hoglan / DiGiorgio. Szkoda, że ci dwaj razem spotkali się tylko na jednym albumie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 22:35 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
DiGiorgio to osobny temat bo to też geniusz. Ale temat Death to tylko i wyłącznie Chuck to był jednak mózg zespołu. Jakby nie patrzeć złamał wszelkie kanony gatunku. Od kompozycji po teksty. Sztywne ramy gatunku stały się nagle bardziej płynne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 22:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
po co ? przecież "wokal to tragedia" czyżby coś sie zmieniło ?

Nie wyobrażam sobie innego wokalu w tym momencie, który mógłby konkurować z Chuckiem.
Maciej napisał(a):
Nie napiszę nic nowego ale jako, że uwielbiam Death i lubię o nich dyskutować to moim zdaniem Chuck był najbardziej wizjonerskim gitarzystą i kompozytorem w historii death metalu.

Przyznam, że podobnie sobie pomyślałem. Jak słucham tych wszystkich riffów i zagrywek, to robią na mnie niesamowite wrażenie. Nawet nauczyłem się już chyba połowy Crystal Mountain grać :D

Edit:
Przemek, nie chcę jeszcze jakichś konkretnych osądów wydawać jeśli chodzi o pozostałe albumy, ale Human jest według mnie o wiele gorszy od Symbolic (który podobno nie odniósł znaczącego sukcesu. True ?).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 00:32 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Human jest według mnie o wiele gorszy od Symbolic (który podobno nie odniósł znaczącego sukcesu. True ?).


bo nie odniósł w przeciwieństwie do Human który jest jedną z najlepiej sprzedających się płyt death metalowych

ale też uważam Symbolic > Human ale nie przesadzałbym tak z tym "wiele gorszy" ;) jest po prostu inny ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 06:30 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Mateusz daj znać jak przebrniesz przez Scream Bloody Gore :D ciekawy jestem opinii :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 08:32 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Zgadzam się że Symbolic to jest po prostu zupełnie inna bajka. Właściwie już ITP było pewną odmianą.
Wielu ortodoksyjnych fanów death metalu w ogóle uważało, że to już nawet nie jest death metal i obrażało się na zespół, a na piedestał ciągle wystawiali właśnie Human czy Leprosy.
Dla mnie dobra muzyka to dobra muzyka, bez względu na szufladkę, do której będziemy próbowali ją wsadzić, a ta zawarta na Symbolic jest po prostu genialna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 16:32 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Jak tam tez uważam, że Symbolic to żaden death metal. Przede wszystkim utwory są za wolne i za ambitne, tylko wokal podpada pod schemat grania death. I niestety tego wokalu nie potrafie przeboleć, przez co bardzo rzadko słucham tej płyty i Deathu w ogole.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 17:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Maciej napisał(a):
Mateusz daj znać jak przebrniesz przez Scream Bloody Gore ciekawy jestem opinii

Jestem po. Specjalnej rewelacji nie ma. Przypomina mi to nieco wczesnego Kreatora. Trochę taka łupanka.
Najbardziej zapadły mi w pamięć Regurgitated Guts, Evil Dead (zajebisty wstęp. Od razu znalazłem taba i katowałem, hehe ;) ) i tytułowy.
Z Leprosy już było lepiej trochę, choć dalej to nie to. Bardzo podobają mi się Born Dead i Left To Die. Pozostałe - bez większego szału.
Słychać, że od Spiritual Healing dzieje się już zajebiście. Cały album bardzo równy i czuć progres. Faworyci to Within The Mind i tytułowy, ale reszta również bardzo mi podchodzi.

C.D.N.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 21:52 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Jak tam tez uważam, że Symbolic to żaden death metal. Przede wszystkim utwory są za wolne i za ambitne, tylko wokal podpada pod schemat grania death. I niestety tego wokalu nie potrafie przeboleć, przez co bardzo rzadko słucham tej płyty i Deathu w ogole.

Przede wszystkim death metal nie musi być szybki żeby był death metalem. Może być i wolny co jeszcze bardziej podkreśla ciężar tej muzyki. A co do tego czy coś jest ambitne czy nie to moim zdaniem czysto subiektywna kwestia. Jest sporo death metalu który można uznać za ambitny. I nie koniecznie musi to być ten progresywny/alternatywny czy jak go tam nazwać.

Cytuj:
Jestem po. Specjalnej rewelacji nie ma. Przypomina mi to nieco wczesnego Kreatora. Trochę taka łupanka.

Debiucik to raczej coś dla fanów gatunku, dlatego byłem ciekawy jak na to spojrzysz :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 21:55 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
bialkomat napisał(a):
Przede wszystkim niesamowita sekcja Hoglan / DiGiorgio. Szkoda, że ci dwaj razem spotkali się tylko na jednym albumie.
[/quote]
Nieprawda :mrgreen: , proszę bardzo, bo widzę, że chcesz ich posłuchać znowu razem ;)
http://www.youtube.com/watch?v=-RqfSmGp ... ure=relmfu

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 22:58 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Maciej napisał(a):
Przede wszystkim death metal nie musi być szybki żeby był death metalem. Może być i wolny co jeszcze bardziej podkreśla ciężar tej muzyki

Zgadza się, ale z drugiej strony czy wolny, walcowaty, ciężki death nie podchodzi już pod doom?
A jeśli chodzi o tę "ambitność", to przede wszystkim takie stwierdzenie jest bardzo krzywdzące dla deathu, bo wynika jakby z niego, że death metal jest z natury prymitywny, a tak nie jest (przynajmniej nie zawsze).
Burzum napisał(a):
Nieprawda :mrgreen: , proszę bardzo, bo widzę, że chcesz ich posłuchać znowu razem ;)
http://www.youtube.com/watch?v=-RqfSmGp ... ure=relmfu

Hehe dzięki
Oczywiście nie wątpię, że ci dwaj panowie mieli okazji zagrać gdzieś jeszcze razem, ale chodziło mi oczywiście o albumy Death :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Śro Lis 14, 2012 10:13 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
bialkomat napisał(a):
Zgadza się, ale z drugiej strony czy wolny, walcowaty, ciężki death nie podchodzi już pod doom

Z jednej strony masz rację, ale weź taki Bolt Thrower. Większość ich kawałków jest w wolnych i średnich tempach a z doomem nie ma to absolutnie nic wspólnego. Nawet walce death metalowe mają swoją specyfikę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 22:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Death - na chwilę obecną (dn. 09.03.2013r. godz. ~23) jest to jedyny zespół Death metalowy, do którego się przekonałem i wręcz uwielbiam. Dlatego też nie wypowiadam się tu jako fan całego gatunku, a jedynie konkretnego zespołu :P

Jak pewnie nikogo nie zdziwi najgorzej oceniam debiut.

Z płyty na płytę zespół ewoluuje, słychać to zdecydowanie. Z płyty na płytę podoba mi się również coraz bardziej. Przesłuchiwanie zacząłem od albumu "Sound of Perservance" i jest to mój ulubiony. Zawiera piękny instrumental i bardzo ciekawy cover Painkillera. Ogólnie albumy od Spiritual Healing wzwyż są dla mnie świetne, większość utworów bardzo mi się podoba, ze szczególnym naciskiem na tzw. perełki :D Uważam, że Chuck był doskonałym kompozytorem. Utwory są pełne wirtuozerii, niektóre również cudnych melodii.

Jeśli ktoś z forumowiczów jeszcze się waha czy warto posłuchać, to szczerze polecam to zrobić :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 00:19 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Póki co znam tylko "Human" i po jednym utworze z reszty albumów, więc swoją opinię oprę tylko na wspomnianym "Human".
Sprawa jest prosta- album jest genialny. Nie mam nic do zarzucenia, a do chwalenia jest tyyyyyyyle :D Genialna praca perkusisty, bardzo oryginalne riffy, brzmienie, charczący wokal- naprawdę ciężko mi to porównać do czegokolwiek, cholernie ciekawa muza. Znalazłem też na albumie swoją perełkę- mistrzowski instrumental "Cosmic Sea". Już intro buduje napięcie i nadaje utworowi specyficzny klimat, ale to, co dzieje się po przerywniku to już czysty kosmos :) Solówki są OBŁĘDNE! W 3:18 mamy zmianę tempa i do samego końca raczeni jesteśmy niesamowitymi partiami gitarowymi. Że się tak prosto wyrażę, one po prostu ryją banię :D
Tak więc "Cosmic Sea" uważam za najbardziej spektakularny moment płyty i obecnie ulubiony utwór tej kapeli. A płytę "Human" zdecydowanie polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 02:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
2 bardzo istotne informacje należy napisać
o pierwszej było nieco w shoucie:

Cytuj:
Knock Out Productions z niesamowicie ogromną dumą prezentuje 3 koncerty projektu DEATH To All. Jest to projekt który ma na celu oddanie hołdu zmarłemu w 2001 roku Chucko’owi Schuldiner’owi i jego wizji muzyki. Na scenie zobaczymy muzyków, którzy nagrywali jedną z najważniejszych płyt w historii metalu „Human”, a na wokalu wystąpi Max Phelps z zaprzyjaźnionej z Death kapeli Cynic. Zapowiada się znakomity, przekrojowy set jednego z najbardziej nieodżałowanych zespołów w historii. To obowiązkowy koncert nie tylko dla fanów death-metalu !!
Image
Death To All, który jest hołdem dla Chucka Schuldinera złożonym przez współpracujących z nim kiedyś muzyków. Należy się cieszyć, że liczni polscy fani grupy będą mogli aż trzykrotnie posłuchać niezapomnianych kompozycji lidera Death w wykonaniu trzech muzyków, którzy współtworzyli kluczowy dla rozwoju technicznego death metalu krążek "Human", czyli znanych z Cynic Paula Masvidala i Seana Reinerta oraz Steve'a DiGiorgio (m.in. Sadus, Testament) plus pełniącego, jak Chuck, rolę wokalisty i gitarzysty Maxa Phelpsa ze wspomnianego Cynic.

Zagrają:
DEATH
+
Tantara (Norwegia) Thrash Metal
Darkrise (Szwajcaria) Brutalny Death Metal

Klub: Warszawa @ Progresja, Kaliskiego 15a
Data: 14 listopada 2013 (czwartek)

Klub: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Data: 15 listopada 2013 (piątek)

Klub: Szczecin @ Słowianin, Korzeniowskiego 2
Data: 20 listopada 2013 (środa)

Drzwi: 18.30 Gramy: 19.00

Bilety: 90 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu)
Pierwsza pula biletów kolekcjonerskich dostępna wyłącznie na naszej stronie pod tym adresem: http://knockoutprod.net/site/bilety.

próbka - https://www.youtube.com/watch?v=tzAmj5RZL_k


oraz druga:

Cytuj:
For the first time in twelve years, work has begun on the long-awaited second CONTROL DENIED album, to be released via Relapse Records. Guitarist Shannon Hamm and producer Jim Morris of Morrisound Recording in Tampa, Florida have been reviewing material recorded by the band before CONTROL DENIED mainman — and DEATH mastermind — Chuck Schuldiner's untimely passing.

Chuck — who died in December 2001 after a battle with pontine glioma, a rare type of brain tumor — began work on the CD, tentatively titled "When Machine And Man Collide", but never managed to finish the effort before his health quickly deteriorated in the months leading up to his tragic death. The remaining members of the group — bassist Steve DiGiorgio, vocalist Tim Aymar, guitarist Shannon Hamm, and drummer Richard Christy — subsequently announced their desire to complete the album and release it in Chuck's memory, but legal hassles between Schuldiner's family and Hammerheart Records (to whom Chuck was signed at the time of his death) put the entire project on hold.Chuck's mother, Jane Schuldiner, previously stated about the unfinished recordings: "[Chuck's] last masterpiece deserves more than to be released as unfinished bits of rehearsal room recordings on CD, or to be grabbed for free on the Internet. It deserves to be finished by the rest of the band and to be released on a full-length album, titled: 'When Machine And Man Collide'."


więc zapowiada się ciekawie :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 15:11 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mały edit
Image
koncert w Szczecinie odwołany
a zamiast Tantary wystąpi Obscura :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=snDfSqcPHWk

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 16:41 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sie 30, 2013 12:57
Posty: 31
Miejscowość: Gdańsk
Wszystkie są genialne, ale głos na Human.

_________________
Beware my friends, as you pass by
As you are now, so once was I
As I am now, so you must be
Prepare my friends to follow me


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 22:00 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Muzycznie i wokalnie na +, więcej niż dobra kapela odznaczająca się swoim stylem (ale mimo to nie nagrywała takich samych płyt, jeśli wiecie o co mi chodzi ;) ) widać duży progres, i zmianę w brzmieniu, w porównaniu od takiego Scream Bloody Gore do np. Symbolic ale tak czy siak-to nadal ten sam dobry zespół.

Głosy na Human i Leprosy.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 20:34 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pon Paź 27, 2014 23:04
Posty: 124
Głosy na Leprosy i Spiritual. ;]

_________________
Killing is my bussines...but who's buying ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Death
PostWysłany: Sob Lut 04, 2017 10:34 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Jak to możliwe, że dopiero teraz zauważyłam ten wątek... Death - jeden z najlepszych zespołów ever :)
Death znałam kiedyś tylko z utworu Voice of the Soul, który sprawił, że postanowiłam się z grubsza wdrążyć w ich dyskografię. Gdzieś tak w pod koniec sierpnia w zeszłym roku znalazłam starą kasetę The Sound of the Perseverance i oceniłam to jako niesamowity, świetny i w ogóle genialny album. Potem zaczęłam już tego słuchać na kompie, ze słuchawkami ;) Początkowo wokal Chucka, który aktualnie uwielbiam (tak jak i gitarę) jakoś średnio mi podchodził, ale teksty i muzyka zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Przez kilka miesięcy żyłam tym albumem, potem chwyciła mnie chęć na przesłuchanie sobie czegoś więcej. Następnym krążkiem, który wałkowałam, był Individual Thought Patterns. Potem już poszła cała dyskografia i nadal ich słucham, uwielbiam :D
Zagłosowałam na TSotP, kocham ten album. Przeczytałam wszystkie teksty i nadal się wzruszam muzyką.
A także w głosowaniu wskazałam Human, którego poznałam stosunkowo niedawno i zakochałam się równie gorąco :P .
Pomimo wszystkiego, uważam, że cała dyskografia Death jest genialna. Jest to jeden z nielicznych zespołów(a może i jedyny?), których wszystkie albumy wielbię na równi, z jedynie drobnym wyszczególnieniem, które wolę trochę bardziej :P
W Death lubię wszystko - te solówki, gitarę Chucka, wyraźny bas (w niektórych utworach są wręcz sola na gitarze basowej, co traktuję jako WIELKI PLUS), teksty, wokal... Każdy fragment, szczegół i detal. Powtarzam znowu - najlepszy zespół ever :D
Podsumowują, cieszę się, że na tym forum są jacyś fani Śmierci :D

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group