Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 04:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 18:26 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nowy Marduk jest na prawdę piękny. Bardziej old schoolowy niż albumy z ostatnich lat. Jak zwykle bezbłędnie.
Przesłuchałem dopiero raz, ale Marduk to Marduk. Nie zawiedli.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 23:45 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Maciej napisał(a):
Nowy Marduk jest na prawdę piękny. Bardziej old schoolowy niż albumy z ostatnich lat. Jak zwykle bezbłędnie.
Przesłuchałem dopiero raz, ale Marduk to Marduk. Nie zawiedli.


Dobry album, słychać po trochu najlepszych ich albumów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 18:52 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Co sądzicie o Filosofem Burzuma? Wczoraj sobie przesłuchałem i jestem pod wrażeniem tego mrocznego,, smutnego klimatu. Chociaż ten album to taki prawdziwy black nie jest, to spowodował wzrost mojego zainteresowania tym gatunkiem, właśnie słucham A Blaze In The Nothern Sky Czarnego Tronu i jak na razie to zajebisty album. :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 19:55 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Darkthrone to dla mnie kwintesencja norweskiego blacku. Taki sztandar.
No a Filosofem to jeden w klasyków gatunku i oczywiście pozycja obowiązkowa. A to, że sporo tam ambientu nie oznacza że to nie jest typowy black. Wiele zespołów nigdy nawet nie zbliżyło się do poziomu tego albumu więc bez przesady :)
Kocham ten folkowy klimat norweskich klasyków. To coś absolutnie niepowtarzalnego. Dla mnie norweski black to w zasadzie podgatunek. Nie da się tego wrzucać do jednej szuflady z resztą blacku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 20:15 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Z tym Filosofem to poprostu sugerowałem się recenzjami jeśli chodzi o to do jakiego gatunku należy bo sam się na tym kiepsko znam ;) przesłuchałem też debiut Burzuma i to jest po prostu... WAAR!!! :twisted: jeśli chodzi o Darkthrone to ABITNS już skończyłem i zdecydowanie mnie przekonał żeby dalej się w tą muzę zagłębiać. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 20:23 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Darkthrone jedź wszystko po kolei. Słabych albumów nie mają chociaż z czasem przestał to być czysty black. Jakoś po 2000 zaczęli trochę kombinować ale to kawał porządnej muzyki.

A Varg od zawsze łączył swój black z ambientem i na każdym albumie jest trochę tego i tego. Oprócz albumów gdzie jest tylko ambient :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 20:35 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Taki mam właśnie plan żeby przesłuchiwać na zmianę wszystkie Darkthrony i Burzumy, a później wezmę się może za Mayhem.

A tak z innej beczki to znasz może jakiś black z czystym kobiecym wokalem? Szukałem po necie i nic nie wychaczyłem, a mam na coś takiego ochotę po obejrzeniu filmu Metalhead, z którego pochodzi ten zacny kawałek

http://m.youtube.com/watch?v=Y515oo5c6eM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Metal
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 20:47 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nigdy nie trafiłem na black z kobiecym wokalem a już na pewno nie czystym. Prędzej znajdziesz coś takiego w połączeniu z folkiem ale najczęściej blacku w tym niewiele.
A jak chcesz black z czystym wokalem to Fenriz miał kiedyś projekt o nazwie Isengard i tam czystych wokali jest zdecydowana większość. To black/folk ze wspaniałym skandynawskim klimatem.
Z tego co kojarzę to Gaahl miał z Gorgoroth też kilka albumów na których jest trochę czystych wokali, ale Gaahl to pedał więc nie wiem czy to Ci nie popsuje odbioru płyty. Mi psuje :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group