Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 11:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Lubisz?
Tak! Uwielbiam! 19%  19%  [ 4 ]
Lubię, czasami posłucham. 24%  24%  [ 5 ]
Średnio, może okazyjnie, ale niekoniecznie... 10%  10%  [ 2 ]
Raczej nie, nie ogarniam tego za bardzo. 14%  14%  [ 3 ]
Mastodont? To ten futrzak z kłami?! 33%  33%  [ 7 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Śro Cze 04, 2014 10:14 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Drugi już jak najbardziej Mastodonowski :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 22:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Jak się podoba nowy album? Moim zdaniem bardzo dobry, typowo Mastodonowski, znowu mocno przebojowy, ale chyba też nieco bardziej "szlachetny" niż poprzednik. Kawał dobrej muzy :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 03:38 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Jakiś czas temu dostałem jako prezent urodzinowy najnowszy krążek Mastodona, więc mogłem w końcu usłyszeć co tam chłopaki ciekawego nagrali.
Po kilku dniach katowania mam już wyrobione zdanie na temat poszczególnych utworów:

Tread Lightly: Nie wiem, naprawdę nie wiem co musiałoby się stać żeby ten zespół nagrał słaby otwieracz. Tread Ligthly kontynuuję tradycję genialnych rozpoczęć płyt, jednocześnie jest według mnie jej najjaśniejszym punktem.Już od akustycznego wstępu pojawiają się ciarki, a gdy już wchodzą wszystkie instrumenty to zabierają ze sobą wszystko, cudowne riffy, miażdżące zwolnienie przy refrenowym "Paralyzed by, paralyzed by...", idealna dawka agresji podana w idealnym tempie podlana mistrzowskimi wokalami, do tego końcówka z klimatycznym zwolnieniem i świetnym motywem gitarowym, słowa tego nie opiszą, 10/10!
The Motherload: Materiał na hiciorek nr 1. Dynamiczny, z chwytliwym refrenem, w sumie nieco zaskakującym bo tak zaśpiewanej partii jak "This time, this tiiiiiiiime" się nie spodziewałem :) Przyjemna sprawa, ale więcej niż 6,5/10 nie dostanie
High Road:Muszę przyznać, że gdy wychodził jako singiel źle go oceniłem. Być może przyczynił się do tego fakt, że początkowo na youtubie była skrócona wersja z gorszym brzmieniem. W każdym razie pierwsze wrażenie było średnie. Kolejne przesłuchania nieco to wrażenie poprawiły, lecz utwór i tak uznawałem za średniaka o czym pisałem już wcześniej. Cóż, człowiek czasem się myli, bo mimo denerwującego refrenu kawałek na pewno nie zasługuje na ocenę 5/10 :) Riff to czyste mięso! Ciężar bije na odległość, a brzmienie płyty efekt potęguje, jest dobrze! 7,5/10
Once More 'Round te Sun: Hiciorek nr 2. Równie dynamiczny jak Motherload, chociaż we wstępie słychać typowe dla Mastodona momenty, tytułowe słowa rewelacyjnie nisko zaśpiewane, co dobrze kontrastuje z resztą refrenu 7,5/10
Chimes at Midnight: Drugi i ostatni utwór, który znałem przed premierą. Wstęp i zakończenie przywodzą na myśl początek monumentalnego Hearts Alive, zwrotka nie wyróżniająca się niczym specjalnym, jednak reszta utworu wyborna 8/10
Asleep in the Deep: Utwór zastępujący balladkę na płycie, muszę przyznać że wprowadza w ciekawy klimat, chociaż jest zaskakująco jak na ten zespół lekki. Refren na kilka głosów brzmi dobrze, lubię te wielogłosy w Mastodonie :) 7,5
Feast your Eyes: We wstępie słyszę Quintessence z Crack the Skye, jednak zaraz utwór robi się żwawszy, refren po raz kolejny ciekawie zaśpiewany, 7,5/10
Aunt Lisa: Riffy z Leviathana w trochę delikatniejszej formie z końcówką do porywania ludzi na koncertach, "Hey! Ho! Let's Fuckin' Go!" i lecimy dalej! 6,5/10
Ember City: Męczący, lekko wręcz mulący refren psuje wrażenie po dobrze zagranej i zaśpiewanej zwrotce, na szczęście potem mamy solówke i świetny riff pod nią, a w 2:58 i 4:09 wchodzi nam Gojira :) Pierwsze skojarzenie po usłyszeniu tych riffów to właśnie francuska grupa, co mi się bardzo podoba bo własnie ją obok Mastodona z tych współczesnych lubię najbardziej, dobre połączenie :) 6,5/10
Halloween: Rockowy, radiowy kawałek z kilkoma świetnymi riffami, konstrukcja utworu jest naprawdę ciekawa i urozmaicona,jednak momentami w uszy razi własnie ta przebojowość, nie w stylu Mastodona 7/10
Diamond in a Witch House: Jest powolnie, ciężko i cholernie dobrze! Do tego gościnnie występujący Scott Kelly nadaje niepokojący, obłąkany klimat. Klimat, którym przesiąknięty był Leviathan, niesamowite zwieńczenie płyty 9,5/10

Na zakończenie słówko o brzmieniu. Jest ono po prostu kapitalne, naprawdę produkcja na najwyższym poziomie, co ma brzmieć klimatycznie tak brzmi, lecz gdy ma być ciężar to sunie niczym walec miażdżąc wszystko po drodze, rewelacja. Płyty jako całości słucha się bardzo dobrze i mimo że nie jest to dzieło na miarę Crack the Skye na pewno znajdzie dużą grupę słuchaczy, w tym oczywiście mnie :) Mastodon w formie to i Leśny zadowolony, Once More 'Round the Sun dostaje ode mnie mocne 7,5/10 i gwarancję że jeszcze trochę w moim odtwarzaczu posiedzi :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 13:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja niestety mocno się zawiodłem. Wszystko brzmi znajomo do bólu. Końcówka płyty jest konkretna, ale pozostała część nie jest do słuchania. Według mnie do The Hunter nie ma startu. Ostatnie koncertowe wydawnictwo jest całkiem znośne :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 13:49 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Tread Lightly jest miażdżące, tylko on i zamykacz po czasie się nie oklepały i nadal robią ogromne wrażenie, reszta może dla mnie nie niesłuchalna, jednak przeciętna strasznie, trochę czasu minęło bym to usłyszał ale taki jest efekt pierwszego wrażenia. mimo to otwieracz bez wahania zaliczam do czołówki w twórczości tego zespołu i nie tylko.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 21:20 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
https://www.youtube.com/watch?v=nK4WYmTOjdI

Mastodon have shared "White Walker" from the Catch the Throne Vol. 2 mixtape, a companion to the HBO show "Game of Thrones". Like all of the tracks on the mixtape, "White Walker" samples music from last season of "Game of Thrones".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 21:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dobry, nastrojowy numer.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Mar 15, 2015 22:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mi wyjątkowo nie przypadł do gustu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 12:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
https://www.youtube.com/watch?v=Og39iIBeOHI

Trochę daje odgrzewanym kotletem, ale mimo wszystko kawałek jest niesamowicie klimatyczny!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 16:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Fakt, nie słychać tu niczego nowego, niczego odświeżającego styl tego bandu... Wydaje się, że Mastodon usadowił się na stałe już w swojej bezpiecznej niszy, natomiast nie przeszkadza to tworzyć im dobrych kawałków i za takowy również ten uważam ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 16:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Jest i kolejny kawałek:

https://www.youtube.com/watch?v=mdxZ4YXFcpQ

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 11:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Lightowny, ale bardzo dobry!
Kurczę, póki co, fajnie się zapowiada płyta :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Nie Lut 05, 2017 11:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
No, taki typowo singlowy. Nie ukrywam, że powrót producenta znanego z Crack The Skye, oraz powrót starego logo nakręciły moje oczekiwania w nieco innym kierunku, ale widzę/słyszę, że chłopaki raczej chcą kontynuować linię poprzedniej płyty. Niech będzie i tak, przeżyję, bo muza na poziomie ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: MASTODON
PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 18:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jak tam odczucia po wysłuchaniu nowego albumu? ;)
Według mnie jest naprawdę nieźle, a na pewno lepiej niż na poprzednim. Zdecydowanie wyróżnia się Roots Remain. Jaguar God również piękny. Udostępnione wcześniej kawałki także dobrze wypadają na tle pozostałych. Muszę jeszcze wnikliwie się osłuchać, ale pierwsze wrażenia zdecydowanie pozytywne :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group