Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 06, 2024 12:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Ulubiona płyta?
Show no Mercy 7%  7%  [ 3 ]
Hell Awaits 7%  7%  [ 3 ]
Reign in Blood 11%  11%  [ 5 ]
South of Heaven 44%  44%  [ 20 ]
Seasons in the Abyss 22%  22%  [ 10 ]
Divine Intervention 2%  2%  [ 1 ]
Undisputed Attitude 0%  0%  [ 0 ]
Diabolus in Musica 2%  2%  [ 1 ]
God Hates us All 0%  0%  [ 0 ]
Christ Illusion 0%  0%  [ 0 ]
World Painted Blood 4%  4%  [ 2 ]
Razem głosów : 45
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 21:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
w sumie to typowy argument antyfanów Slayera

Absolutnie nie jestem antyfanem. Lubię ich posłuchać czasem, bo ogólnie grają nieźle, ale w pewnym momencie pewne rzeczy się "rzucają w uszy".
Żułek napisał(a):
jezeli ich kawałki brzmią podobnie to chyba ty jesteś głuchy

Nie, po prostu wyczulony na takie rzeczy, które bardzo wyraźnie słychać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 21:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja bym raczej powiedział ze jesteś wyczulony na nieco cięższą muzyke a raczej uczulony :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 21:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nie no, kompletny absurd, ale nawet gdyby tak było, to i tak nie jest to żadną przeszkodą by móc stwierdzić, że mnówstwo ich utworów wykorzystuje jeden, ten sam riff. Jak będę miał chilkę to powycinam te fragmenty z różnych utworów i przedstawie to w formie małego mixu ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 21:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no daj spokój patrząc na twój last mozna wyciagnac proste wnioski, zero death/black metalu, sam pisałeś ze wolisz Teste bez growli, teraz pisze ze Slayer gra 1 riff na krzyż padaka

musiałem cie namawiac na słuchanie Sepultury, Exodus i Realm bo sam byś chyba w zyciu nie posłuchał :P

no daj spokój, powiedzmy ze szczerze, masz miekki gust wiec nie gadaj o czymś o czym nie masz pojęcia ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 21:58 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bo sie nie ograniczam jak niektórzy :P

a teraz sobie puściłem
Image

w sumie poza debiutem i RIB lubie chyba najmniej ale ma genialne momenty :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 08:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
no daj spokój patrząc na twój last mozna wyciagnac proste wnioski, zero death/black metalu, sam pisałeś ze wolisz Teste bez growli, teraz pisze ze Slayer gra 1 riff na krzyż padaka

musiałem cie namawiac na słuchanie Sepultury, Exodus i Realm bo sam byś chyba w zyciu nie posłuchał

no daj spokój, powiedzmy ze szczerze, masz miekki gust wiec nie gadaj o czymś o czym nie masz pojęcia

Ale co to ma do rzeczy w ogóle? Nie muszę słuchać death czy black metalu żeby stwierdzić, to co pisałem wcześniej - powtarzalności Slayera. Tak samo nijak się ma do całej sprawy to, że wolę słuchać muzyki z czystymi wokalami. To, że growlu nie trawie zbytnio, nie znaczy, że sama muzyka jest za ostra.
Realm ciężki nie jest w ogóle, więc nie wiem, co to za argument. Sepa gra zajebiście, ale czasem irytuje mnie wokal, choć się przyzwyczaiłem. Exodus słabo mi podszedł i tyle.
Nie możesz pisać, że mam miękki gust. Slayera słucham już ładnych pare lat i pewne rzeczy są zwyczajnie bardzo słyszalne. Skoro dany riff przewija się przez sporą ilość utworów nie da się tego nie wychwycić, co ty Żułek słuchasz ich i na to nie wpadłeś? To świadczy tylko o Tobie źle, a nie o mnie. Skoro twierdzisz, że mam "miękki gust", a potrafię to dostrzec, a ty słuchasz wszystkich tych "strasznych" kapel, jesteś bardziej obyty to znaczy, że masz słabo wyczulony zmysł na tym punkcie i pochłaniasz pewne rzeczy nie patrząc na to, że to odgrzewany kotlet - gówno w papierku po cukierku ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 12:14 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
To świadczy tylko o Tobie źle, a nie o mnie. Skoro twierdzisz, że mam "miękki gust", a potrafię to dostrzec, a ty słuchasz wszystkich tych "strasznych" kapel, jesteś bardziej obyty to znaczy, że masz słabo wyczulony zmysł na tym punkcie i pochłaniasz pewne rzeczy nie patrząc na to, że to odgrzewany kotlet


to swiadczy o mnie ze nie rozkładam kawałków na czynniki pierwsze i nie trace czasu na pierdoły czy coś jest do czegoś podobne :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 15:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nowy kawałek :mrgreen:

http://www.shockhound.com/features/667- ... e-first---

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 21:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Tak sobie mi podszedł, ale bardzo "dziwna" jest sama produkcja, sprawia wrażenie amatorskiej. Czuje się jakbym słuchał średniej jakości nagrań z lat 80-tych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 18:32 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
http://www.joemonster.org/filmy/17527/S ... Sezamkowej

:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 17:12 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Jest już data premiery nowego albumu :)

http://www.slayer.net/us/news/world-pai ... -announced


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 09:58 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
cóż, bodajże to już 4 podejście do daty premiery, obstawiam że nie ostatnie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:32 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
niby przesunęli premierę o trzy miechy :roll: ale mam nadzieję, że ta data jest już ostateczna :) ostatnio dużo słucham Slayera i muszę powiedzieć, że dawniej ich nie doceniałem a teraz pasują mi bardzo. Czekam więc na nową płytę. Dobrze, że ta premiera jest tuż po mojej wypłacie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 18:45 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Anka napisał(a):

Cytuj:
Jednakże Mustaine jest z 10 razy bardziej kreatywny od całego Slayera.


jednak NIE do końca, popatrz na dorobek Slayera:
SNM - debiut surowy, speedowy i dużą dozą siary, ale z heavymetalowymi naleciałościami (wpływami)
HA - złożone, cholernie agresywne numery - prawie bez śladów heavy metalu - sama siara, speed/thrash - jedna z ikon gatunku, szybkie granie
RIB - krótkie, zwarte kawałki, zupełnie inaczej zbudowane niz te z HA, zupełnie inna, cholernie szybka muza, sama siara, thrash do tego brutalny (jak na czasy, w których powstał)
SOH - totalne zaskoczenie - zwolnienie, sporo wpływów BS, świetny thrash
SITA - pierwsza powtórka z rozrywki, wymieszanie SOH z RIB, do tego dużo melodii jak na Slayera
DI - niby RIB lat 90tych, ale to nieprawda, no ćwierć prawdy ;) nowsze brzemienie, duży pazur i agresja, sporo szybkich numerów, ale i wolniejsze kawałki, sporo siary i brudnych nowszych naleciałości - płyta na czasie do tego thrashowa
DIM - odejście od thrashu - wolne granie, dużo nowoczesnego metalu (jak kto chce reckę zapodam, zresztą prawie wszystkie Slayery mam zrecenzowane)
GHUA - jeszcze większy postęp, dużo nowoczesnego metalu, do tego szybkiego i cholernie agresywnego, taki ni to thrash ni to... nie dokończę:)))
CI - powrót do przeszłości, płyta która pasowałaby jako łącznik między SITA a DI - tak ją można byłoby usytuować...


Jedyna wg mnie widoczna zmiana w stylistyce wczesnego Slayera to miedzy RIB a SOH. To było spore ryzyko, duża kreatywnośc.
Natomiast różnice miedzy pierwszymi trzema płytami to kwestia dojrzewania do własnego stylu -tak miał każdy z Wielkiej Czworki, podobnie miał tez Megadeth.
DI to powrót do stylistyli RIB z delikatna szczypta SOH -tyle, że z nowocześniejszym brzmieniem -zero rewolucji.
Tak samo CI to nawiazanie do RIB z jeszcze nowoczesniejszym brzmieniem.

Megadeth dużo bardziej zaskoczył na CTE niż Slayer na SOH, a dalej zaskakiwał jeszcze bardziej...nawet jeśli to nie koniecznie plus dla fanów.

Apropos Slayera - słyszeliście 2 nowe utwory? Wg mnie sa strasznie wtórne, jakbym juz je słyszał a Hate Worldwide jest wrecz tragicznie słaby, baaardzo żałuje, że stylisyka Diabolusa i GHUS przeszła do historii. Szybki Slayer nie jest już w stanie niczym zaskoczyc, w tym punkcie Slayer sie wypalił do cna.

Tak porównujac trzeba przyznac, że Rudy na takim Head Crusher wciaż kombinuje. Jest w starym stylu ale słychac, że nie zjada ogona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:29 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Podpisuje się pod Yer Blue, 100% racji :)
Slayer to zespół który wyrobił sobie markę do "Seasons in the abbys" następnie nic wielkiego nie nagrał mimo iż próbowali :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 12:47 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
fakt, Hate Worldwide i Psychopaty Red to wcale nie odkrywcze kawałki i nic nowego nie wnoszą, ale kurde, jak usłyszałem Hate Worldwide wbiło mnie to w fotel. powiedziałem sobie "łał, to jest prawdziwy Slayer! mocny, brutalny, szybki". Ten kawałek ma u mnie dużego plusa. O wiele bardziej wole go od PR i osobiście nie mogę doczekać się premiery nowego albumu. Nie spodziewam się rewolucji, bo to jest raczej niemożliwe, ale czuje, że to będzie dobry album, trzymający niezły poziom i ukazujący, że Slayer nie zostaje we własnym cieniu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 16:59 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby Slayer nagrał coś "innego". Slayer to Slayer i ma styl rozpoznawalny na całym świecie. I niech tak pozostanie. Mogą im zarzucać, że są wtórni i od lat nagrywają "to samo" ale wszystko co nagrywają trzyma poziom i jest utrzymane w tej samej konwencji. A sięgając po Slayera chcę usłyszeć Slayera a nie coś nowego czy odkrywczego. Nie mówię, że nie powinni kombinować przy nagrywaniu kawałków bo oczywiście powinni starać się nie powtarzać tych samych patentów ale powinno to być zrobione tak żeby w ciągu pierwszych 2 sekund można było się zorientować, że to Slayer.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 21:09 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
Maciej napisał(a):
Nie mówię, że nie powinni kombinować przy nagrywaniu kawałków bo oczywiście powinni starać się nie powtarzać tych samych patentów ale powinno to być zrobione tak żeby w ciągu pierwszych 2 sekund można było się zorientować, że to Slayer.

no i właśnie to miałem na myśli, mówiąc o Hate Worldwide. Od pierwszej sekundy poczułem, że to jest właśnie Slayer. Brutalny, agresywny i mega-szybki ! Oby reszta plyty była utrzymana w takim klimacie, typowo Slayer'owym klimacie. Swoją drogą kumpel mi mówił, że już w necie jest okładka nowego albumu, ale nie miałem okazji jej poszukać, czy sprawdzić tego. Wie ktoś coś o tym?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 16:25 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Reiben napisał(a):
Swoją drogą kumpel mi mówił, że już w necie jest okładka nowego albumu, ale nie miałem okazji jej poszukać, czy sprawdzić tego. Wie ktoś coś o tym?


Image


Cytuj:
World Painted Blood will initially ship with four special collector's edition
CD covers. Each of the four covers will display one-fourth of a continental map
illustrated with human skulls and bones; when placed together, the four images
form a complete map of the world. All four of the initial CD packages will
include a special blood-red, see-through top panel with the map displayed
beneath it.

The deluxe edition will have its own special layout of the map cover art and
will be in a double-digipak housed in a blood-red, see-through plastic sleeve.
The deluxe edition will include the World Painted Blood CD, the Playing With
Dolls DVD, a 20-minute animated graphic novel featuring music from the album
(including part of a new non-album song), and an expanded booklet.

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 16:45 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
jakoś szału na mnie ta okładka nie zrobiła, ale Slayer raczej nie słynie z ciekawych okładek.

swoją drogą, czy to w miejscu Polski dobrze dostrzegam puste miejsce na mapie Slayer'a? :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group