Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 04:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna

Ulubiona płyta?
Show no Mercy 7%  7%  [ 3 ]
Hell Awaits 7%  7%  [ 3 ]
Reign in Blood 11%  11%  [ 5 ]
South of Heaven 44%  44%  [ 20 ]
Seasons in the Abyss 22%  22%  [ 10 ]
Divine Intervention 2%  2%  [ 1 ]
Undisputed Attitude 0%  0%  [ 0 ]
Diabolus in Musica 2%  2%  [ 1 ]
God Hates us All 0%  0%  [ 0 ]
Christ Illusion 0%  0%  [ 0 ]
World Painted Blood 4%  4%  [ 2 ]
Razem głosów : 45
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 02:45 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Szykuję dość długa opinię o Slayerze, jestem w trakcie pisania i przesłuchiwania albumów w celu przypomnienia sobie tego materiału, jednakże powiem tylko, że wychwalanie solówek Jeffa przy jednoczesnym hejtowaniu za solówki Brodericka to czysta hipokryzja.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 11:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
yaku napisał(a):
jednakże powiem tylko, że wychwalanie solówek Jeffa przy jednoczesnym hejtowaniu za solówki Brodericka to czysta hipokryzja.


Bo? Jedno solo Hannemana z numeru "Seasons In The Abyss" niszczy cały, na wpół anonimowy pod względem rozpoznawalności przez fanów metalu, dorobek solówkowy Brodericka w Megadeth.

Jeszcze jeden news, czy też raczej małe podsumowanie ostatnich wydarzeń dotyczących JH:

http://www.deathmagnetic.pl/trash-metal ... p-watroby/

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 12:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No to się ładnie facet urządził.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 02:16 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wyjaśniło sie
Cytuj:
We've just learned that the official cause of Jeff's death was alcohol related cirrhosis. While he had his health struggles over the years, including the recent Necrotizing fasciitis infection that devastated his well-being, Jeff and those close to him were not aware of the true extent of his liver condition until the last days of his life. Contrary to some reports, Jeff was not on a transplant list at the time of his passing, or at any time prior to that. In fact, by all accounts, it appeared that he had been improving – he was excited and looking forward to working on a new record.


yaku napisał(a):
jednakże powiem tylko, że wychwalanie solówek Jeffa przy jednoczesnym hejtowaniu za solówki Brodericka to czysta hipokryzja.

padłem Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 09:15 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Faktycznie smutne potwierdzenie. Oczywiście w paru miejscach The Gauntlet mylił się, ale co do przyczyny śmierci mieli dobre źródła
To jeszcze dam wersję polską http://www.deathmagnetic.pl/trash-metal ... hannemana/

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 20:51 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Żułek napisał(a):
yaku napisał(a):
jednakże powiem tylko, że wychwalanie solówek Jeffa przy jednoczesnym hejtowaniu za solówki Brodericka to czysta hipokryzja.

padłem Image


A ja się poniekąd z yaku zgadzam. Jakkolwiek nowatorski Slayer by nie był to ta randomowa kakofonia jest po prostu odpychająca... Lubie raz na ruski rok posłuchać ich klasyków, ale ujmę to jak moja matka: po paru sekundach od razu chce się iść do kibla ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 21:45 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Chciałem poczekać z odpowiedzią na te zarzuty do czasu opublikowania mojego postu całościowo opisującego moje podejście do Slayera, ale to jednak trochę potrwa, bo nie jestem w stanie do wszystkiego co stworzyli podejść 'na świeżo' i muszę sobie w przypominaniu ich twórczości robić przerwy.

Otóż mówiąc solówki miałem na myśli SOLÓWKI a nie kompozycje. Tu oczywiście Broderick nie ma żadnego startu, Hanneman stworzył wiele fantastycznych riffow i to nie podlega żadnej dyskusji. Ale no cóż - mnie, oprócz kilku (wymienię przy okazji tego zapowiadanego postu), raczej solówki Slayera nie porywają, wręcz odpychają i psują niektóre kompozycje.

Marko, po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się argumentu rozpoznawalności danego muzyka jako oceny jakości muzyki jaką tworzy. Jest wielu fantastycznych gitarzystów, o których zapewne nigdy nie usłyszymy, a którzy biją umiejętnościami i Jeffa i Chrisa. Zresztą - taki Bieber jest o wiele bardziej rozpoznawalny niż Megadeth, czy to oznacza, że jest lepszy? ;)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 22:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
yaku napisał(a):
Marko, po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się argumentu rozpoznawalności danego muzyka jako oceny jakości muzyki jaką tworzy. Jest wielu fantastycznych gitarzystów, o których zapewne nigdy nie usłyszymy, a którzy biją umiejętnościami i Jeffa i Chrisa. Zresztą - taki Bieber jest o wiele bardziej rozpoznawalny niż Megadeth, czy to oznacza, że jest lepszy? ;)


Dobra, może nie wyraziłem się zbyt fortunnie ;) Chodziło mi raczej, że już jedno to solo Hannemana przeszło do historii muzyki metalowej, a o solówkach Mięśniaka raczej ciężko tak napisać, chyba, że o czymś nie wiem :) Szczerze mówiąc, dziwne w ogóle wydaje mi się porównywanie obu tych gitarzystów, to całkiem różne szkoły grania. Oczywiście wirtuozeria Brodericka i jego wszechstronność nie podlegają dyskusji, jednak jakoś nie wyobrażam sobie w Slayerze jego solówek. Poza tym - nie ma co przesadzać, nie wszystkie slayerowskie solówki polegają na mniej lub bardziej chaotycznym masturbowaniu wajhy, zdarzały się też bardziej przemyślane popisy, oczywiście utrzymane w ramach konwencji w której Zabójca się porusza.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 22:12 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Chodziło mi po prostu o ogólny trend, dla mnie dziwne jest chwalenie Jeffa za solówki przez niektórych, kiedy te same osoby z ochotą krytykują Chrisa. To tak jakby mi trochę nie pasuje, ale to zapewne kwestia gustu.

Oczywiście, że Slayer ma kilka dobrych solówek, wymienię je przy tym wspomnianym poście, bo teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć tytułów. :)

W każdym razie cieszę się, że obaj się rozumiemy. :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 22:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
yaku napisał(a):
Chodziło mi po prostu o ogólny trend, dla mnie dziwne jest chwalenie Jeffa za solówki przez niektórych, kiedy te same osoby z ochotą krytykują Chrisa. To tak jakby mi trochę nie pasuje, ale to zapewne kwestia gustu.


Ale to chyba nie u nas na forum? Przynajmniej nie zauważyłem czegoś takiego ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 22:20 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
No akurat u nas na forum nie brakuje krytyków Brodericka, Argo jest chyba liderem, jego niechęć no Chrisa i Drovera czasem powala, np. ostatni post w temacie humoru dotyczącego zespołu nieźle mnie rozbawił, w pozytywnym sensie oczywiście :P.

Jak wrócę do domu i znajdę chęci to przytoczę kilka przykładów, ale nie obiecuję, bo naprawdę wątpię, żeby mi się chciało ;).

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 02:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Image

Slayer. Krwawe rządze
Autor: Joel McIver
Stron: 448
Premiera - 10 czerwiec
Cena - ok 40zł

Po dwudziestu pięciu latach – wypełnionych bezkompromisowymi albumami i koncertami, które znacznie poszerzyły granice scenicznej agresji – Slayer wciąż obdarzany jest szacunkiem zarówno przez krytyków, jak i kolegów muzyków.
Tom Araya, Jeff Hanneman, Kerry King i Dave Lombardo, współtworzący jedną z największych kapel metalowych w dziejach, stanowią razem po prostu wyjątkowy fenomen.
Thrashowy zespół z Los Angeles od lat wyznaczał ekstrema gatunku. Zdołał przy tym przetrwać fale krytyki pod adresem tematyki swych utworów, obejmującej tak kontrowersyjne wątki jak satanizm czy terroryzm religijny.
Slayer wciąż jest międzynarodową gwiazdą koncertową, nie odstępując ani na jotę od swoich zasad. Joel McIver, renomowany ekspert od metalu, przedstawia wnikliwą biografię zespołu, w której zasmakuje każdy fan thrash metalu.


„Slayer to najbardziej wpływowa kapela thrashowa w dziejach. Aż trudno uwierzyć, ile nieśmiertelnych numerów napisali: mają tak ogromny katalog, że najwyżej jeden procent innych kapel mógłby zbliżyć się do ich osiągnięć. […]
Można powiedzieć, że muzyka Slayera ma moc przemawiania: rozsiewa zaczarowany pył, dzięki któremu wszyscy momentalnie się w niej zakochują. Mnóstwo kapel brzmi podobnie, ale nigdy nie zdołają mu dorównać – z mistrzami się nie zadziera”.
– Land Phil, bas

„Gdy słuchałem ich opowieści, miałem wrażenie, jakbym sam też uczestniczył w wydarzeniach – jakbym był w tych dusznych klubach w San Francisco w 1982 roku, dekadę później na scenie ogromnego stadionu czy dziś, tuż obok ojców chrzestnych metalu, nadal tworzących agresywną muzykę i nadal nie kwapiących się odwiesić gitary na kołku”.
– Joel McIver


gdyby nie nasza rodzima biografia to napewno bym kupił, jedna kniga mi styknie zwłaszcza ze od konca tamtej wiele się nie działo poza zmianą składu

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 15:38 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Sprawdźcie sobie ten cover "Seasons in the abyss". Mistrz świata :D http://youtu.be/k5SpXvRbJPc

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 16:47 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Image

Kerry na pożegnaniu Jeffa.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 01:12 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Bostaph wrócił do Slayerka.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 01:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Jeśli to oficjalne, no to raczej zbyt szybko Lombardo w Slayerze nie uświadczymy.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 02:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wlasnie miałem to napisać ;)
oficialne jak najbardziej :)

Cytuj:
Slayer's Tom Araya and Kerry King are very pleased to announce that Paul Bostaph has rejoined the band on a full-time basis. Bostaph will be behind the drum kit beginning June 4 when Slayer kicks off the first leg of its 2013 international tour in Warsaw, Poland. Gary Holt will continue to fill in for fallen guitarist Jeff Hanneman.

Slayer's 2013 itinerary will have them playing 35 dates that will include headline shows as well as a number of major summer festivals in Europe, Eastern Europe and South America between June and October. The complete itinerary is below.

"Paul's a great drummer and a good friend, and we're very happy that he's decided to rejoin the band," said Tom Araya. "We're still pretty numb from the loss of Jeff, but we don't want to disappoint our European fans, and we need to begin moving forward...having Paul back in the band makes that a whole lot easier."

"I'm very excited to be rejoining Slayer," added Bostaph. "We spent a very intense ten years of our lives together, had a lot of fun, made a lot of great music, so for me, this feels like coming home."

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 07:28 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
posiedzi z rok i znowu mu się odwidzi. Co i tak nie zmiana , że bez Jeffa i Dave to się mogą bujać. To będzie bolesny upadek.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 09:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Burzum napisał(a):
posiedzi z rok i znowu mu się odwidzi. Co i tak nie zmiana , że bez Jeffa i Dave to się mogą bujać. To będzie bolesny upadek.


Bez Jeffa faktycznie może być im ciężko, ale zastąpienie Lombardo przez Bostapha uważam, w zaistniałych okolicznościach, za najlepszy ruch, jaki mogli podjąć. Paul już udowodnił swoje w Slayerze, to była dla nich najbezpieczniejsza opcja w sytuacji, jeśli nie chcieli powrotu Dave'a. Ja poza tym bardzo lubię grę Bostapha, więc IMO wyszło OK. Lepszy on, niż Dette ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 10:21 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Ale Pawełek z Slayerze mnie absolutnie nie zachwycał, a często cos innego mu przychodziło do głowy. pewnie, że jak nie Lombardo, to już lepiej jak on, ale to już nie ma racji bytu.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group