Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Kwi 26, 2024 10:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Ulubiona płyta?
Show no Mercy 7%  7%  [ 3 ]
Hell Awaits 7%  7%  [ 3 ]
Reign in Blood 11%  11%  [ 5 ]
South of Heaven 44%  44%  [ 20 ]
Seasons in the Abyss 22%  22%  [ 10 ]
Divine Intervention 2%  2%  [ 1 ]
Undisputed Attitude 0%  0%  [ 0 ]
Diabolus in Musica 2%  2%  [ 1 ]
God Hates us All 0%  0%  [ 0 ]
Christ Illusion 0%  0%  [ 0 ]
World Painted Blood 4%  4%  [ 2 ]
Razem głosów : 45
Autor Wiadomość
 Temat postu: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 00:21 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
Są już tematy o innych legendach thrashowych, a nie ma o najważniejszej (jak dla mnie). Mowa tu oczywiście o Slayerze! Jedyny zespół, który konkuruje u mnie z Megadeth o pozycję najlepszego. Takie płyty jak RiB, SoH, czy SiTA każdy fan thrash metalu MUSI znać. Pozatym Morderca szykuje dla nas kolejną dawkę brutalnej muzyki, nowa płyta ma ukazać się w lecie/jesieni 2009 roku. Czekam na tą płytę z ogromną ciekawością.

a Wy co sądzicie?

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Reiben, Sob Sty 10, 2009 19:31, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 10:21 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Taaaa, nie ma co się tu rozdrabniać - dla mnie Slayer to świętość. Ulubionej płyty też nie będę wskazywał, nie dam rady :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:02 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
4 pierwsze płyty lubię, bardzo lubię choć ostatnimi czasy nie słuchałem, ale żeby od razu świętość... 8-)

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:33 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Ja wielkim fanem Slayera nigdy nie bylem, ale RiB i Christ Illusion bardzo lubie. Poza tym mnie niestety nie powala.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nawet lubię, ale pomysły wyczerapły im się już kilkanaście lat temu. Co bym nie włączył z nowszych dokonań jest dla mnie kopią wcześniejszych. Odnosze wrażenie, ze większość jest oparta na kilku powtarzających się riffach...żenada

*Show No Mercy - całkiem, całkiem. Produkcja jest kiepska. Cholernie lubie Black Magic i Die by the Sword, reszta w sumie też daje rade. 6/10
*Hell Awaits - niezła, ale produkcje jest okropna, nawet na remasterze. Necrophiliac - mój nr 1 tego LP, na którego riffie (z pewnej części utowru) opartych zostało sporo późniejszych utworów Slayera (kto słyszsy ten wie), co okropnie mnie denerwuje i utwierdza w przekonaniu, że ten zespół jest do granic schematyczny i przewidywalny. 6/10
*Reign in Blood - dla większości perełka w ich dyskografii, dla mnie nic specjalnego. Angel of Death i Raining Blood bardzo lubię, zresztą chyba najbardziej rozpoznawalne utwory z tej płyty. Reszta, owszem bardzo dobra, ale do mnie nie trafia za specjalnie. W Raining Blood juz można się dosłyszeć podobnego riffu jak w jednym momencie Necrophiliaca. 7/10
*South of Heaven - :D Ten album uwielbiam i uważam za najlepszy w dyskografii grupy. Od początku do końca wymiata. Szczególnie upodobałem sobie South of Heaven, Silent Scream,
Live Undead i Spill the Blood 10/10
*Seasons in the Abyss - druga po SOH moja ulubiona płyta grupy. Produkcja bardzo mi isę nie podoba, ale sama muzyka jest świetna. War Ensemble, Dead Skin Mask i Seasons in the Abyss to moje "michałki". Pozostała część również na wysokim poziomie. Ostatni album z Lomardo. 8,5/10
*Divine Intervention - dla mnie to ostatnia płyta, która warta jest głębszej uwagi. Stawiam ją na równi z SITA. Nowym perkusistą został Paul Bostaph, który doskonale spełnia swoją funkcję. Płyta od początku do konca mi się podoba, z naciskiem na SS-3 (tutaj znowu można uraczyć riff z Necrophiliaca) i 213. 8,5/10

Reszty płyt nie słucham bo są dla mnie tak kiepskie, ze zwyczajnie nie mam ochoty się katować. Niezłe jest jedynie Deviance z God Hates Us All.
Nowa płyta jeszcze ujdzie, ale odnosze wrażenie, ze wszystko to już słyszałem u nich.

Jak zawsze zaznaczam, ze to moje subiektywne odczucia i wszyscy możecie mieć je w dupie i sie nie zgadzać z nimi

Aha, i można ankiete dodać do tematu w postaci "Najlepsza płyta Slayera to:"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 14:19 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Oł, źle policzyłem, na szczęście to forum muzyczne nie matematyczne. :lol:
Już nie liczę, napiszę tylko że lubię wszystko do Decade of Aggression włącznie.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 14:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Po neci krąży jakiś nowy kawałek...oczywiscie na ogranych patentach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 15:05 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Generalnie nie lubię, ale Reign in Blood zdarza mi się czasami posłuchać - cóż klasyka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 16:35 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Ja bardzo podobnie jak Szczepanek :) Ogólnie jeśli już słucham to pierwsze płyty. Kiedyś miałem faze na Slayerka...teraz już nie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:22 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Reiben trza było ankiete dac ;)

SNM - słabe, dopiero po latach te kawałki nabrały mocy ale na koncertach, co prawda nie słyszałem remastera ale słabe
HA - swietny popierdoly thrash, 6 minutowe kawałki to poezja w wykonaniu Slayera :D genialny kawałek tytułowy
Live Undead/Chanting The Chapel Ep - epka swietna, kawałki koncertowe z debiutu brzmią lepiej niz na debiucie, pozycja obowiazkowa
RIB - klasyka klasyka a gówno a nie klasyka, Rainning Blood, Angel Of Death, Postmortem genialne, bardzo dobra Piece By Piece i Crimaly Insane a reszta napierdol bez ładu i składu
SOH - dobry album z kilkoma killerami ale nieco nierówny
SITA - genialne od poczatku do konca, ulubiony album
koncerówka - nic ciekawego, na koncertcie w Stodole 2005 było lepiej :P
DI - mimalnie za SITA, świetne kawałki, odświerzenie brzmienia, bebny
UA - czyli nowy swietny Gemini + raczej srednie coverki
DIM - dobry ale bez rewelki
GHUA - kawałki są swietne ale wokal (nie lubie jak Araya drze ryja, wole jak spiewa normalnie) oraz brzmienie płyty zjebane na maxa
CI - lepiej, najlepiej od DI ale nierówno nieco, dobrze brzmi, za mało kawalków Jeffa, za dużo Kinga

nowy kawałek - na poczatku nie zbyt mi sie podobał ale załapałem, Jeff pisze najlepsze kawałki :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 19:44 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
Żułek napisał(a):
Reiben trza było ankiete dac ;)

do usług :)

no jak już mówimy o najlepszym to wybrałem SitĘ. Imo, mimo tego, że RiB uznawany jest za kanon thrashu (wg mnie, słusznie), to jednak SitA jest o wiele lepsza. Łączy tego kopa z RiB i przegenialny klimat z SoH. Kawałek na wejście zabija! Tak samo reszta wałków. Dead Skin Mask, Expendable Youth czy tytułowy słucha się wyśmienicie.

A co do Show no Mercy, to nie rozumiem, co wam w tym przeszkadza? :P Bardzo przyjemny debiut, dobre heavy/thrash metalowe napierdalanie w imię szatana. Na tej płycie chyba najbardziej mi się solówki podobają, bo bądź co bądź - Slayer nie tworzy zajebistych solówek (w przeciwieństwie do Megadeth czy Testamenta chociażby), ale mają genialne riffy rytmiczne.

Hell Awaits również świetne, jednak cholernie niedoceniany i zapomniany album. A takie Kill Again czy Nercophiliac można słuchać non stop.

http://pl.youtube.com/watch?v=pwllpSP97G8 Nowy kawałek. Mi się spodobał od razu. Udowadnia ewidentnie, że Kerry pisze 100 razy bardziej chujowe kawałki od Jeff'a.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 19:58 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no to głos poszedł na SITA :D

co do solówek sie nie zgodze, solówki w Slayerze są ważne ale nie najważniejsze, Postmortem jest genialny a sola nie ma
poza tym nie ma co porównywać Slayera do Testy czy Megadeth bo to zupełnie inny rodzaj thrashu nastawiony na agresie i szybkość

solówki jak na tak ekstremalny thrash mają swietne, zwłaszcza Jeff

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 20:27 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
Slayer mi nie podchodzi,za ekstremalne jak dla mnie.Z tego co znam (a nie jest tego za wiele) mogę posłuchać RIB i właśnie na to oddaję głos.

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 20:30 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
To ja zaglosuje na RIB. Co prawda wole CI (rowniejsza), ale nie ma na niej Raining Blood ani Angel Of Death.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 12:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Reiben napisał(a):
Udowadnia ewidentnie, że Kerry pisze 100 razy bardziej chujowe kawałki od Jeff'a.

Jedyne, co udowadnia ten kawałek jest to, że Slayer ma gówno, a nie pomysły. IMO oczywiście ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 13:18 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
hmm, po pierwsze raczej w dzisiejszych czasach, gdzie w thrashu wszystko jest już ograne ciężko jest stworzyć coś w cholerę innowacyjnego, czegoś czego nie było. W dzisiejszych czasach thrash kuleje w porównaniu do lat 80-tych. Porządne albumy wychodzą rzadziej, dlatego na te dokonania Slayer'a popatrzmy w innym świetle.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 13:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nie o to chodzi. Po prostu słuchając tego utworu odnosze wrażenie, że Slayer od jakiegoś czasu gra jeden kawałek ze zmienionym tylko tytułem. Normalnie kopia kopii. Szanuje ich, ale dla mnie coraz bardziej się powtarzają. Odnosze wrażenie, że słucham ciągle tego samego riffu w kolejnych kawałkach i mam dosyć zwyczajnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 13:28 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
No to się nie zgadzamy w tej kwestii najwyraźniej ;)

A jak nowe dzieła nie pasują, zawsze można wrócić do starych, genialnych dokonań :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:47 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
"mówisz thrash - myślisz Slayer"

wszystkie płyty Zabójcy są dobre lub bardzo dobre, każdą cenię za coś innego - najmniej debiut i GHUA (nie do końca brzmienie mi odpowiada i nie wszystkie nowomodne elementy), lubię klimat HA, SOH i DIM, szybkość RIB, DI i CI, elegancję SITA

mateusz napisał(a):
Necrophiliac - mój nr 1 tego LP, na którego riffie (z pewnej części utowru) opartych zostało sporo późniejszych utworów Slayera (kto słyszsy ten wie), co okropnie mnie denerwuje i utwierdza w przekonaniu, że ten zespół jest do granic schematyczny i przewidywalny


mocne słowa, ale PRAWDZIWE, potwierdzam! ;) co nie przeszkadza mi w podejściu do dokonań Kinga i kolegów

Żułek napisał(a):
co do solówek sie nie zgodze, solówki w Slayerze są ważne ale nie najważniejsze, Postmortem jest genialny a sola nie ma
poza tym nie ma co porównywać Slayera do Testy czy Megadeth bo to zupełnie inny rodzaj thrashu nastawiony na agresie i szybkość


zgoda, ale Slayer nie raz, nie dwa udowadniał,że potrafi dowalić masywnym, wolnym kawałkiem (jak choćby Dead Skin Mask, Gemini, Wicked, 213)

królem szybkości jest Kerry, zwolnień i klimatów (i ładnniejszych solówek) - Jeff


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: SLAYER
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 12:54 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
Żułek napisał(a):
co do solówek sie nie zgodze, solówki w Slayerze są ważne ale nie najważniejsze, Postmortem jest genialny a sola nie ma
poza tym nie ma co porównywać Slayera do Testy czy Megadeth bo to zupełnie inny rodzaj thrashu nastawiony na agresie i szybkość


zgoda, ale Slayer nie raz, nie dwa udowadniał,że potrafi dowalić masywnym, wolnym kawałkiem (jak choćby Dead Skin Mask, Gemini, Wicked, 213)


no tak ale i tak czuć ewidentną różnice między tymi kapelami ;) dlatego napisałem ze nie bardzo jest sens (tym razem bez błędu ;) ) ich porównywac ;)

Cytuj:
królem szybkości jest Kerry, zwolnień i klimatów (i ładnniejszych solówek) - Jeff


i dlatego wole Jeffa :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group