Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 14, 2024 07:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krautrock
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 22:01 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Kwi 10, 2011 12:45
Posty: 34
O tym można byłoby teoretycznie pisać w dziale rock progresywny, ale w wydaniu niemieckim na prawdę się różnił, i pewnie dlatego ktoś to nazwał Krautrockiem (kapuścianym rockiem).
Nie wiem czy ktoś z użytkowników lubuje się w tym gatunku. Mój romans z tym trwa już ze 2 lata i chyba na stałe wpisał się ten nurt rocka w upodobania.
Najbardziej znany jest Kraftwerk, ale też Klaus Schulze, Manuel Gottsching, Can, Frumpy, Faust, Cluster, Amon Dull, Neu!, La Dusseldorf czy Harmonia.
Słucha się tego dość dziwnie, i nie zawsze sprawia to radość, trzeba wyczekać na dobry moment. Nie sądziłem nigdy, że tak dużo można wycisnąć z Organów Hammonda i pierwszych syntezatorów jak Moogi. A często łączyli to z normalnymi instrumentami. Gatunek teraz dość zapomniany. Może też ktoś słucha czegoś podobnego ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 22:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie mam o tym zielonego pojęcia ale zauwazyłem jedną rzecz

Atomic_steif napisał(a):
Najbardziej znany jest Kraftwerk


ale oni to szeroko pojętą elektronike grali z tego co wiem ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 22:29 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No ja raczej jestem dość umiarkowanym entuzjastą.
Jakimś specjalnym znawcą też nie specjalnym - głównie obcy mi nie jest taki krautrockowy kanon z początku lat 70 czyli Amon Duul II, Can, Ash Ra Tempel, Agitation Free, Popol Vuh itp..
Ale myślę że z Yer Blue sobie prędzej w tym temacie pogadasz :)


Ostatnio edytowany przez bialkomat, Pią Kwi 22, 2011 07:19, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 22:48 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Kwi 10, 2011 12:45
Posty: 34
Cytuj:
ale oni to szeroko pojętą elektronike grali z tego co wiem ?

Tak, jaknajbardziej, szczególnie gdy stali się już popularni. Ale starsze płyty (Autobahn i Radioaktivitat) to Krautrock, oczywiście elektroniczny. Chociaż z drugiej strony granica między elektroniką (ale nie techniawą) a Krautrockiem jest mglista, bo tenże rock, to w sumie progresywny rock, ale grany w dużym stopniu elektronicznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 12:12 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Czasem podziwiam nasze forum, żeby na metalowym gruncie wrzucac taka, zreszta zapomniana juz, niemal awangarde rocka. :) Zanczy, że fani Megadeth maja otwarte łby.

Atomic_steif napisał(a):
Najbardziej znany jest Kraftwerk, ale też Klaus Schulze, Manuel Gottsching, Can, Frumpy, Faust, Cluster, Amon Dull, Neu!, La Dusseldorf czy Harmonia.


Lubie krauta ale do 73 roku, z wyjatkami do 75. Pozniejszych płyt Can czy Amonów lub tworczosci Kraftwerku albo Tangerine Dream po prostu nie trawie. Elektroniczna papka. Za to w latach 69-73 powstały dziesiatki, setki znakomitych i co najwazniesze -oryginalnych płyt, bo krautrock trudno pomylic z czymkolwiek innym.

Nie bede sie rozwodził nad najwazniejszymi dokonaniami stylu, masz tutaj ranking na najlepsze niemieckojezycze płyty, zdominowany przez krautrockowe dzieła:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t= ... &start=210

Koniecznie poznaj 2066 And Then, o tej płycie chyba jeszcze nikt nie powiedział inaczej jak genialna - z tych co poznali.

Moimi fawortyami oprocz 2066 And Then sa:
-Nine Days Wonder
-Cornucopia
-Subject Esq
-Hanuman
-Paternoster (z Austrii)
-Missing Link
-Agitation Free
-Nosferatu
-Kraan
-wczesny Amon Duul 2
-wczesny Can
-wczesny Scorpions

Aha i nie lubie gloryfikowanego Eloy. Oprócz płyty "Dawn" (nie mylic z dałnem ;))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 12:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A widzisz! ja o 2066 and Then czy Eloy nawet nie pomyslałem, dlatego że dla mnie Krautrock nigdy nie był wszystkim tym co jest niemieckie, ale był to pewien rodzaj stylu - taki awangardowy, psychodeliczny z dużą domieszką elektroniki i improwizacji - czyli generalnie to co reprezentowały właśnie takie kapele jak Amon Duul czy Can.
Jeżeli 2066 & Then tez zaliczymy do Krautrocka to tak, zgadzam się - jest to absolutnie number one! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 13:04 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Kwi 10, 2011 12:45
Posty: 34
Cieszę się bardzo, że też lubisz Krauta. Choćby z tego względu, że pojawiło tu się kilka zespołów, o których w ogóle wcześniej nie słyszałem, i pewnie bym nie usłuyszał, bo ciężko odkurzyć takie rzeczy. Dużo pomógł mi last.fm, ale to jednak jest ograniczone tym, co ktoś przerobił na mp3, korzysta z lasta i jeszcze to odpowiednio otagował. Myślę, że tysiące znakomitych płyt do dziś dnia nie doczekały się innego wydania poza winylem i gdzieś tam leżą po strychach, piwnicach itp. Większy wysyp spowodowałby chyba tylko jakiś renesans Krauta, ale na to się chyba nie zanosi. Poszukam tej muzyki i oczywiście podzielę się wrażeniami:D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Krautrock
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 13:44 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Przeczytaj cały watek, do ktorego wrzuciłem linka. Bedziesz zbogatszy o 3 lata miotania sie po lastach ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group