Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 11, 2024 05:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wiadomo
Terra Incognita 11%  11%  [ 1 ]
The Link 11%  11%  [ 1 ]
From Mars To Sirius 78%  78%  [ 7 ]
The Way Of All Flesh 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gojira
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:54 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 16, 2010 21:11
Posty: 98
Gojira – francuska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza death, thrash i groove metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Ondres we Francji z inicjatywy braci Josepha i Mario Duplantier oraz Christiana Andreu. W swej twórczości poruszyła takie zagadnienia jak życie, śmierć, spirytualizm czy ekologia.

Obecny skład zespołu
Joe Duplantier - śpiew, gitara elektryczna (od 1996)
Mario Duplantier - perkusja (od 1996)
Jean-Michel Labadie - gitara basowa (od 1996)
Christian Andreu - gitara elektryczna (od 1996)

Albumy studyjne
Terra Incognita (2001, Gabriel Records)
The Link (2003, Boycott Records, Next Music)
From Mars to Sirius (2005, Listenable Records, Mon Slip)
The Way of All Flesh (2008, Listenable Records)


Pierwszy kawalek, ktory uslyszalem to koncertowy In The Forest z The Link Alive. Po prostu mnie zmiotlo. Teraz jedna z moich ulubionych kapel, chyba debiut jest mi najbliższy. Dali w sierpniu 2 koncerty w Polszy, niestety nie moglem być, nastepnych nie odpuszcze. Growl Joea wg mnie jest bardzo dobry, perkusja to najmocniejszy punkt zespolu (imo Mario jest lepszy od Lombardo), niebanalne, klimatyczne riffy i spiewanie o ratowaniu waleni. ave

Co myslicie?

_________________
www.lastfm.pl/user/blade445


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 23:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Napiszę tak - uwielbiam. Tym bandem zaraziła mnie Marti ;) Póki co, zagłosuję na From Mars To Siruius, a dłuższą wypowiedź przygotuję, bo jestem zalany obecnie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 23:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Bardzo lubię klip do "Love" (muzę też oczywiście), więc postanowiłem się przełamać i posłuchać sobie debiutu. Zaskoczyło mnie, że tyle w tej muzyce jest Morbid Angel - wyraźnie słychać, że żabojady inspirowały się Covenantem i Domination :) Dobry album!

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
http://pitchfork.com/reviews/tracks/135 ... t-sauvage/
Kawałek z nadchodzącej płyty. Słychać, że chłopaki trzymają poziom. Mam nadzieję, że dadzą im za tydzień w Czechach trochę pograć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 22:32 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 16, 2010 21:11
Posty: 98
i jak w czechach godżiua sobie poradzila?

_________________
www.lastfm.pl/user/blade445


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 14:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Blade445 napisał(a):
i jak w czechach godżiua sobie poradzila?

Według mnie o wiele lepiej niż Machine Head, ale tak jak pisałem - nagłośnienie spieprzone. Widać jednak było, że chłopaki są bardzo żywiołowi. Latali po scenie cały czas. Szkoda, że Ocean Planet nie zagrali. Bardzo liczyłem na ten kawałek.
Największym debilizmem ze strony organizatorów było to, że bramy otworzyli o 17, a Gojira zaczęła grać kilkanaście minut po tym. Ledwo zdążyliśmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 07:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nowy album wyciekł... ;)

Edit:

Myślałem, że Gojira nie będzie już w stanie nagrać nic na miarę genialnego From Mars To Sirius, ale nowy album udowadnia, że nie miałem racji. Niesamowity krążek i z pewnością murowany kandydat do płyty roku 2012.
Sam kawałek Liquid Fire to wręcz mistrzostwo ! Jestem w niemałym szoku po wysłuchaniu L'enfant Sauvage.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Nie Cze 24, 2012 18:33 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 29, 2011 15:39
Posty: 200
A mi dalej jakoś nie podchodzi, w sensie, wszystko moim zdaniem takie podobne do The Way of All Flesh... u mnie 6,5/10 :roll:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 13:16 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
GOJIRA
NOWA DATA KONCERTU
5 sierpnia, 2013
Live Nation i Klub Stodoła z radością informują, że znana jest nowa data koncertu GOJIRA.
GOJIRA zagra w warszawskim Klubie Stodoła 5 sierpnia.
Uwaga!! Bilety zakupione na 4 maja zachowują ważność!
Bilety na koncert w cenie 77 zł w sprzedaży na www.LiveNation.pl


może sie komus przyda ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 22:09 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
O, dobre wieści, może uda mi się wybrać na koncercik, tym bardziej że Gojira jest jedną z moich ulubionych "świeższych" kapel obok Mastodona ;)
A co do płyt:
Terra Incognita>>>>>>>>>> From Mars > The Link = Way of All Flesh :D

Nowej jeszcze nie słyszałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 22:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nowa jest naprawdę kozacka. Jak dla mnie niemal dorównuje FMTS. Polecam !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 22:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Od mojego ostatniego posta zapoznałem się PRAWIE z całą dyskografią grupy i u mnie wygrywa bezapelacyjnie, genialny From Mars To Sirius. Wspaniały album, dotknięty iskierką bożą ;) Reszta co najmniej dobra, lub bardzo dobra. Świetny band.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 20:43 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
No i po koncercie...
Może w swojej wypowiedzi zacznę od wad. Pierwsza i jedyna znacząca- ZA KRÓTKO! Główna gwiazda na klubowym koncercie gra godzinę i 10 minut i nie wychodzi na bis? Tu mnie niestety chłopaki zawiedli. Druga wada to browar z kija za 10zł. Na szczęście był to Żywiec a nie Heineken czy inny Carlsberg i mimo lekkiego rozwodnienia można to było ze smakiem wypić :D

No, to co gorsze już za nami, czas na plusy! a tych było cholernie dużo :)
Nagłośnienie moim zdaniem rewelacyjne, podkreślone to, co w Gojirze najlepsze, czyli perkusja Mario. Co ten człowiek wyczynia na bębnach to moim zdaniem absolutnie światowa czołówka. Wokal również dobrze wyeksponowany, chociaż czasem ginął za ścianą instrumentów.
Po drugie, niesamowity poziom i kunszt i wykonaniu kawałków, było precyzyjnie, ale jednocześnie z takim kopem że ciężko było ustać w miejscu. Dlatego do Heaviest Matter spokojnie obserwowałem, ale, jak sobie wcześniej obiecałem, z początkiem tego kawałka ruszyłem do przodu i już "aktywniej" uczestniczyłem w koncercie. No i piękna ściana śmierci na prawie całą salę na rzeźnickim kawałku, którego tytułu nie pamiętam :P
Rewelacyjnie wypadły kawałki z dwóch ostatnich albumów, dzięki temu koncertowi zyskały u mnie bardzo dużo i oceniam je lepiej niż dotychczas, znaczy się te z The Way... (szczególnie Oroborus dobrze wypadł) bo najnowszej w całości jeszcze nie słuchałem. Explosia na początku to coś cudownego, na zwolnieniu stałem, zamknąłem oczy i słuchałem, czysty geniusz, przepiękny moment. Później Mario ruszył popływać po publice na desce surfingowej, na zakończenie świetny kawałek którego nie znałem, bo był właśnie z najnowszego albumu :D

Dla mnie rewelacja, warto było przejechać te 400km, jakby set rozszerzyli jeszcze o Clone i Space Time to bym za nimi w trasę ruszył :D W każdym razie, Gojira Live- zdecydowanie polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Śro Sie 07, 2013 16:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
W Krakowie zagrali 15 utworów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Gojira
PostWysłany: Śro Sie 07, 2013 16:23 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
W Warszawie, licząc Connected, zagrali 13, a patrząc według setlist.fm to ominęli w stolicy The Axe i jakieś Tron (ktoś wie co to jest? :) ). Ogólnie zabrakło kawałków z debiutu oprócz Love niestety, ale te o były zostały zagrane rewelacyjnie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group