Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Wrz 28, 2024 23:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Deadxhead
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 14:28 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
Dzisiaj kolejny raz przeglądałem sobie YT w celu poznania opinii na temat Engame i po Dialectic Chaos, który okazał się być przeróbką DeadXHead, znalazłem kolejną po nazwą This Day We Fight!:

http://www.youtube.com/watch?v=LfwPn-9mY6I&feature=related

Być może już to widzieliście/słyszeliście, ale powiem, że nawet bardzo mi się to spodobało i od razu zawiesiłem się na chwile z myślą czy Megadeth zagrałby teraz takie coś? Brzmi to faktycznie jak stary Megadeth (przypomina mi troche Wake Up Dead) a takich rozwiązań dawno nie słyszeliśmy na ostatnich płytach.
Jeżeli chodzi o twórczość tego zespołu, który wydaje się upajać stylem Megadeth, to za wiele powiedzieć nie można. Mało tego zespołu w internecie prócz kilku utworów udostępnionych m. in. na My Space. To co słyszałem jest naprawdę na wysokim poziomie, jest szybko, ciężko, czarują róznymi motywami a i sam Mustaine nie powstydziłby się takiej gry. Chyba tego jedynie brakuje mi na ostatnich płytach. Nie twierdze, że uczniowie przerośli mistrza...bynajmniej heh. Kompozycjami raczej Megadeth nie przebiją a i małbym wątpliwości czy kolesie uciągneliby taką solowkę jak np. w 1,320. No i jak ten kawałek ma się waszym zdaniem do faktycznego TDWF!?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 15:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Niech ktoś wydzieli może ten temat ;) Na Metal Cave forum skrobłem na szybko (tak więc nie bić :lol: ) dzisiaj coś takiego:

Drogi czytelniku, lubisz może klony Megadeth? Jeśli tak, to mam dla Ciebie pewien dość łakomy kąsek. Rosyjski Deadxhead jest kapelą z tej samej beczki co niemiecki Mechanix, czyli beczki oznaczonej etykietką "prawie jak Megadeth". Rosjanie założyli band w 2004 roku, a zadebiutowali już po 2 latach albumem "Regressive By Default".

Image

Tracklista:

1. Dead Head 04:08
2. Like A Rat In A Hole! 04:21
3. Regressive By Default 04:05
4. Monster's Mind 04:54
5. Maximum 05:45
6. Time To Go Away 04:06
7. Extraordinary 06:15
8. Trial By Life 05:44
9. Gift (Shot Into Blood) 05:39
10. Hangar 18 (Megadeth cover) 05:11

Na zespół ten natknąłem się poprzez youtubowe "fejki", które były podpisywane jako wycieki z najnowszego albumu Rudego Dave'a. Co ciekawe, wielu ludzi uwierzyło, że te numery (np. instrumentalna wersja "Maxiumum", podpisana jako "Dialectic Chaos") to właśnie Megadeth. Ja jednak za bardzo nie wierzyłem... Dlaczego? Bo te numery wydawały mi się za mocne i... za dobre, jak na obecną formę Dave'a ;-) Do tego nie pasowało mi brzmienie - zbyt old schoolowe, nie pasujące do Andy'ego Snape'a. Wkrótce okazało się, że miałem rację i wyszło na jaw, że autorem tych kompozycji jest pewna nieznana szerszej publiczności rosyjska kapela. Po pewnej przerwie odsłuchałem w końcu cały album naszych braci ze wschodu ;-)
Jeśli ktoś oczekuje dogłębnej analizy tego CD to się rozczaruje. Po prostu nie ma się za bardzo o czym rozpisywać. Materiał zaprezentowany na tym wydawnictwie brzmi niczym hołd dla ekipy Mustaine'a. Riffy, solówki, wokal, aranże - całość jest zrobiona baaardzo pod Megadeth. Trzeba dodać - pod ten wściekły, techniczny Megadeth z lat 80tych. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie te ciągłe uczucie deja vu. Przykładowo kawałek "Regressive By Default", jak już to gdzieś ktoś przytomnie zauważył, brzmi jak połączenie "Blackmail The Universe" z "Five Magics"... Tak swojsko jest niemal przez cały czas, a ostatecznym potwierdzeniem tego typu odczuć jest zamieszczony na samym końcu, poprawnie odegrany cover nieśmiertelnego "Hangar 18".
Kocham Megadeth, kocham tego typu dźwięki, ale za podrobienie Mustaine'a w tym przypadku nie mógłbym dać więcej niż 7/10. Brak tutaj tej "bożej iskry", przebłysku geniuszu, którym ciągle jeszcze (czasami) Rudzielec potrafi zaczarować słuchacza. Momentami muzyka Rosjan na prawdę może robić bardzo dobre wrażenie, jednak już po chwili napięcie opada i słucha się tych dźwięków jakby z rozpędu, nie przykładając do tego najmniejszej uwagi... Przydałoby się trochę własnych, oryginalnych pomysłów, bo trzeba uczciwie przyznać, że muzycy umiejętności posiadają i szkoda by było, gdyby przepadali.
W ostatecznym rozrachunku wychodzi na to, że "Regressive By Default" to po prostu całkiem niezły/dobry album. W sam raz dla fanatyków Megadeth, którym nie przeszkadza muzyczna wtórność epigonów Dave'a.

MySpace DeadXheaD

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 15:39 
jak ktos ma lynka do zassania to moze mnie poczestowac :P


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Deadxhead
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 20:42 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
i ja też poproszę ;)

edit:

O kurwa :D Ci kolesie to żywcem wyjęty Megadeth z przełomu lat 80tych i 90tych :shock: nie dość, że styl kompozycji bliźniaczo podobny to jeszcze głos wokalisty brzmi niemalże jak Mustaine. Jestem pod ogromnym wrażeniem no i ciekawy jestem czy uda im się nagrać więcej niż jedną płytę na takim poziomie. I jakby tego wszystkiego było mało to w dodatku słaba produkcja :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deadxhead
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 23:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Jeśli Ci Macieju tak przypasił ten zespół, to sprawdź również niemiecki Mechanix - ci również bardzo słyszalnie zafascynowani Megadethem ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deadxhead
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 05:11 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Bo te numery wydawały mi się za mocne i... za dobre, jak na obecną formę Dave'a


lepsiejsi niż Megadeth?? ;)

Cytuj:
ale za podrobienie Mustaine'a w tym przypadku nie mógłbym dać więcej niż 7/10.


aha... ciekawe czy nagrają coś swojskiego, czy wyjdą poza "papugowanie"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deadxhead
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 07:21 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Marko napisał(a):
Jeśli Ci Macieju tak przypasił ten zespół, to sprawdź również niemiecki Mechanix - ci również bardzo słyszalnie zafascynowani Megadethem ;)


Może nie przypasił mi jakoś wybitnie ale po prostu podobają mi się. Sprawdzę ten Mechanix jak będę miał chwilę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deadxhead
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 11:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Anka napisał(a):
lepsiejsi niż Megadeth?? ;)


W ogólnym rozrachunku oczywiście NIE :D No chyba, że dla ludzi, którzy chcieliby, aby Mustaine nagrywał ciągle kalki Peace Sells oraz Rust In Peace. Brzmi bardzo apetycznie, ale w rzeczywistości jednak czegoś brakuje... pewnie samego Mustaine'a :D

Gdyby ten krążek wyszedł spod łap Dave'a, który odpowiednio by pewne rzeczy dopracował, przearanżował, itd, to myślę, że mielibyśmy NAPRAWDĘ do czynienia z albumem na miarę klasyków z lat 80tych i początku 90tych (nie chcę przez to powiedzieć, że mam jakieś wielkie "żale" do "Endgame" ;), ale jednak do takiego miana troszkę mu brakuje)

Cytuj:
aha... ciekawe czy nagrają coś swojskiego, czy wyjdą poza "papugowanie"


Ciężko oceniać z boku, ale nie zanosi się chyba na jakieś znaczne wolty stylistyczne z ich strony... No chyba, że ich kolejny album nawiąże do "Risk" :lol: Wyraźnie słychać, że oni po prostu CHCĄ BYĆ starym, dobrym Megadeth i to jest ich konikiem ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group