Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 18, 2024 04:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wiadomo :D
Metal and Hell (1985) 10%  10%  [ 2 ]
666 (1986) 5%  5%  [ 1 ]
Oddech wymarłych światów (1988) 40%  40%  [ 8 ]
Bastard (1992) 15%  15%  [ 3 ]
Ballady (1994) 0%  0%  [ 0 ]
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach (1996) 30%  30%  [ 6 ]
Szydercze zwierciadło (1997) 0%  0%  [ 0 ]
Mind Cannibals (2005) 0%  0%  [ 0 ]
Biało - Czarna (2011) (KAT & Roman Kostrzewski) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 20
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 19, 2010 18:05 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 18, 2009 09:48
Posty: 42
Przeszukałem forum i zdziwiłem się że nie ma tematu o Kacie. :D

Powstali na przełomie 1979/1980 roku, zespół został założony przez gitarzystę Piotra Luczyka i perkusistę Ireneusza Lotha. Do 1981 roku grali instrumentalnie (w składzie Luczyk, Loth, Jaguś, Pisarski), potem doszedł do nich wokalista Roman Kostrzewski. Po różnych rotacjach w składzie doszło do nagrania singla Ostatni Tabor/Noce Szatana i debiutanckiego longplaya "666" (anglojęzyczny odpowiednik "Metal and Hell". Rok 1987 to występ przed Metalliką w katowickim spodku i płyta koncertowa 38 minutes of life. Rok później wychodzi płyta "Oddech wymarłych światów". Niedługo potem zespół znika na kilka lat ze sceny, by reaktywować się w 1991 roku. W 1992 roku w nowym składzie (Kostrzewski, Luczyk, Loth, Oset, Regulski) wydają płytę "Bastard". W 1994 wychodzi płyta "Ballady" zawierająca spokojniejsze utwory zespołu, pochodzące z początkowego okresu działalności i regularnych wydawnictw oraz dwa nowe utwory. W tym samym roku wydana zostaje kaseta "Jarocin live" z występem z 1992 roku. W 1995 roku supportują Motorhead w Zabrzu, a rok później wydają płytę "...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach". W 1997 roku ukazuje się płyta "Szydercze zwierciadło", która to była nagrywana w studiu gitarzysty KATa - Jacka Regulskiego. W 1998 roku zespół odbywa trasę koncertową promującą nowy album, ale już bez wieloletniego gitarzysty - Piotra Luczyka, którego zastępuje Jarosław Gronowski znany z Dragona. W 1999 roku dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie Jacek Regulski. Działalność zespołu została zawieszona.
W tym okresie muzycy Kata próbują sił w różnych projektach - Roman Kostrzewski i Krzysztof Oset w 2001 roku wydają płytę "Error" w projekcie Alkatraz, Piotr Luczyk i Ireneusz Loth grają na koncercie "Metallica zlot", który wkrótce zostaje wydany na MC i CD. W tym samym czasie nakładem wytwórni Silverton na cd zostaje wznowiona koncertówka "Jarocin live", wzbogacona o teledysk "Mag-Sex".
W 2002 roku dochodzi do reaktywacji KATa. W składzie Kostrzewski-Luczyk-Loth-Oset-Moder odbywają dwuczęściową trasę "On tour again". Uwieńczył ją występ przed Iron Maiden we Wrocławiu w listopadzie 2003 roku. Rok 2004 przynosi najbardziej dotkliwe w dziejach zmiany w składzie zespołu. W czerwcu z zespołu usunięty zostaje współzałożyciel - Ireneusz Loth, a na jego miejsce zostaje przyjęty Mariusz Prętkiewicz (z którym to Luczyk odbywał próby jeszcze przed występem z Iron Maiden). Miejsce tragicznie zmarłego Jacka Regulskiego zajmuje Jarosław Gronowski. Pod koniec lata z zespołu odchodzi Roman Kostrzewski. Następne miesiące to bezustanna wymiana oskarżeń pomiędzy Luczykiem i Kostrzewskim. Pod koniec 2004r działają równocześnie dwa zespoły KAT. Jeden przygotowywał materiał na płytę "Mind Cannibals" (nowym wokalistą zostaje Henry Beck), a drugi odgrywał serię pożegnalnych koncertów. Jak później się okazało, Kat Kostrzewskiego zamierza również wydać nowy krążek. W październiku 2005 na światło dzienne wychodzi "Mind Cannibals". Zespół w nowym składzie odbywa trasę koncertową po Europie w roli supportu Helloween i Six Feet Under. Nie dochodzi do żadnego koncertu w Polsce. Nowa płyta zostaje słabo oceniona przez fanów oraz krytykę. Przez kolejne 5 lat KAT & Roman Kostrzewski gra coroczne serie koncertów, w 2007 roku ukazuje się solowa płyta Kostrzewskiego "Woda" oraz dvd KAT&RK "Życie po życiu" zawierające dwa nowe utwory. W wakacje 2010 zespół wchodzi do studia, by zarejestrować materiał na nową płytę. Przewidywana premiera płyty "Biało - czarna" to początek 2011 roku.

Od niedawna na stronie zespołu można posłuchać fragmentów 4 nowych numerów, to jeszcze niedokończone wersje jeśli chodzi o mastering.
"Bieluń"
"Diabelski Dom IV"
"Szkarłatny wir
"Kupa świąt"

Dodałem nową płytę do ankiety, żeby nie resetować głosów za miesiąc.

Edit:
Żułek - nie dawałem M&H do ankiety, bo w sumie to to samo co szóstki, tylko po angielsku. Ale ok, co za różnica.

_________________
Image


Image


Image


Ostatnio edytowany przez zagor19, Nie Gru 19, 2010 20:58, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 19, 2010 18:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
zapomniałeś w ankiete o Metal and Hell więc dodałem i przy okazji zagłosowałem ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 23:09 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 18, 2009 09:48
Posty: 42
Image

Premiera 04.04.2011

1. Bara 7:17
2. Maryja Omen 5:17
3. Szkarłatny Wir 6:42
4. Diabelski Dom IV 7:34
5. Milczy Trup 6:20
6. Wolni od Klęczenia 3:52
7. Kupa Świąt 4:55
8. Bieluń 6:25
9. Z Boskim Zyskiem 5:35
10. Kapucyn Zamknął Drzwi 6:07

Wreszcie...

_________________
Image


Image


Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 17:32 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Co ten temat taki martwy... KAT w końcu to jeden z najbardziej kultowych zespołów RP. Mam nadzieję, że sie coś ruszy :D

Najbardziej cenie Oddech... niesamowity, diaboliczny kilmat, chore teksty, zróżnicowane kompozycje. Poziom światowy. Aż dziwne, że im nie wyszło na zachodzie. Bastard - chyba najbardziej uznany - według mnie traci przez brak takiego mięsistego brzmienia jak na Oddechu. Ogólnie bardzo dobry album jednak już tak nie porywa.

Swego czasu w ankiecie zagłosowałem na Róże miłosci - teraz jednak nie potrafię wytłumaczyć mojej decyzji. Fajny album ale jednak szału nie ma.

Metal and Hell, 666 dużo tracą przez jakość nagrań. Kompozycje stoją na wysokim poziomie, jednak brzmienie niszczy przyjemność ze słuchania - czasami nie wiadomo co się tam tak naprawdę dzieje.

Ballady - to jest chyba chyba efekt zbytniego zapatrzenia w Metallike - trochę ekstrawagancki album. Niektóre utwory się niepotrzebnie dłużą. Teraz naszło mnie, że można go do Lulu porównać - mieli potrzebe zrobić z siebie wielkich artystów ;) . Nie jest zły - jest tu kilka naprawdę udanych kawałków, chociaż poza Legendą Wyśnioną pochodzą ze wcześniejszych płyt.

Zwierciadło Szyderców... najsłabsza i tyle powiem.

I najnowsza Czarno-biała - tu pierwsze co mnie drażni to zbyt dosłowny przekaz. Okładka mogłaby jednak bardziej coś sugerować, a nie wprost pokazywać o co chodzi. A poza tym to teksty słabe, Roman bez tej nutki szaleństwa w głosie, a ogólnie muzycznie może nie najgorzej, ale też niezaciekawie.

W ramach podsumowania jeszcze dam moje ocenki, bo to moja "analiza" (troche mało konkretna ;) ) trochę jest nieuporządkowana :P

Metal and Hell- 6
666- 7
Oddech wymarłych światów- 9+
Bastard- 8+
Ballady- 6+
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach- 7
Szydercze zwierciadło- 4
Mind Cannibals- Nie słuchałem :P
Biało - Czarna- 6


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 18:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Krótko, bez połówek, nieco z pamięci, bo niektórych już dość dawno nie słuchałem:

Metal and Hell - 7
666 - 8
Oddech wymarłych światów - 10
Bastard - 10
Ballady - 8
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach - 9
Szydercze zwierciadło - 7
Mind Cannibals - 4
Biało - Czarna - 7

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 14, 2013 15:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wlaśnie sobie słucham Metal and Hell i sie zastanawiam czy napewno włączyłem kasete Kata a nie Grave Digger :P
w sumie gdyby mieli więcej szcześcia, postawili na angielski i wyjechali do Niemiec to mogliby spokojnie zastąpić GD który w tym samym momencie wyzionął ducha (wrócił w 1991) ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 07:53 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sie 30, 2013 12:57
Posty: 31
Miejscowość: Gdańsk
KAT to dla mnie najlepszy polski zespół. Jeszcze lepszy niż Behemoth :D Dwie moje ulubione płyty to Bastard i Oddech Wymarłych Światów. Biało-Czarna w ogóle mi się nie podoba. Pierwsze albumy KAT to chluba dla narodu!

_________________
Beware my friends, as you pass by
As you are now, so once was I
As I am now, so you must be
Prepare my friends to follow me


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 19:11 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Cytuj:
„RARITIES” - album legendy polskiego metalu, prekursorów tego gatunku w kraju, fantastycznych muzyków grupy KAT. Płyta zawiera utwory nigdy dotąd niepublikowane, a autoryzowane przez członków zespołu.

To wyjątkowe wydawnictwo ukaże się na polskim rynku muzycznym 12.11.2013r.! Zespół KAT jest niekwestionowaną gwiazdą na firmamencie polskiej muzyki metalowej. Grupą, która przez lata wypracowała swój wyjątkowy styl, wzbudzała wiele kontrowersji i gromadziła pod sceną tłumy fanów, zaspokajając głód ciężkiego brzmienia.

Krążek "Rarities" to perełka, którą wielbiciele zespołu muszą mieć na swojej półce. Praca nad kompilacją trwała ponad rok, a swój udział w wyborze piosenek mieli Roman Kostrzewski, Ireneusz Loth i Piotr Luczyk. To starannie dobrana mieszanka kompozycji z legendarnego okresu działalności grupy, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze na żadnym z wydawnictw!

Prawdziwym rarytasem jest również booklet płyty, w którym znajdzie się wiele archiwalnych zdjęć z prywatnych kolekcji muzyków, oraz wiele historii i anegdot z życia zespołu.

KAT "Rarities" - pozycja obowiązkowa dla każdego fana metalu!

Więcej informacji już wkrótce!

http://www.metalmind.com.pl/index.php?d ... &more=4408

Nie do końca rozumiem czy piosenki są nagrane teraz czy to są stare nagrania. No i może panowie zakończą spór w końcu? :P Tak w ogóle to teraz nie bardzo pamiętam o co chodziło w ich konflikcie? Ktoś przypomni? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 10:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Najprawdopodobniej są to stare nagranie, co jeszcze bardziej zwiększa wartość tego albumu. Panowie pożarli się przy próbie nagrania powrotnej płyty Kata, chyba niecałe 10 lat temu. Raczej wątpię, żeby mieli teraz powrócić w klasycznym składzie, pewnie po prostu dogadali się w sprawie wydania takiej składanki i tyle.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 06, 2013 22:03 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Cytuj:
Tracklista:

1. Wyrokiem Sądu Bożego
2. Robak
3. Skazaniec
4. Zemsta
5. Bez Pamięci
6. Delirium Tremens (Jarocin)
7. Diabelski Dom I (Jarocin)
8. Mocni Ludzie (Jarocin)
9. Skazaniec (Jarocin)
10. Manaced
11. Instrumental
12. Manaced (video)


Dziwna sprawa, że jednak kilka kawałków jednak mieliśmy szanse, na ich płytach słyszeć. Albo jakieś zmienione będą albo lista jest nieprawdziwa(z Empika)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 10:23 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
A widzisz, ten dopisek Jarocin? Jak myślisz którego to roku? 8-)

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 12:58 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
No widzisz widzisz, ale przy Robaku i Bez Pamięci nie widzisz ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 22:09 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
A widzisz, że jednak nie widzę :mrgreen: .
Tak czy siak dorwałem to w moje łapska i odsłuchałem. Zaskakująco dobra jakość tych nagrań, tu mnie zaskoczyli. Nie mowie tu o samym brzmieniu kawałków, bo słychać, że dawno to było nagrywane. Pierwsze wrażenie jakie miałem po odsłuchaniu płyty, to jaka szkoda, że utwory Wyrokiem sądu bożego, Skazaniec i zemsta nie pojawiły się na Balladach. W tym czasie , zespól poleciał za modą piratów, którzy wydawali Metallice czy Gunsów i ich ballady i tak, trzy fajne kawałki pozostały w szufladzie. Słuchając tu Robaka czy bez Pamięci, słychać, że są to dobre kawałki, ale na balladach była o wile lepsza aranżacja. Zresztą nie ma co się dziwić, bo zespól już był doświadczony i wiedział co chce. W tym wszystkim zupełnie nie pasuje instrumentalny kawałek z czasów Róży. Spokojnie mogli go sobie darować. Trochę się rozczarowałem w stosunku do szaty graficznej, spodziewałem się trochę więcej tych archiwalnych zdjęć, ale to taki niewielki minus. Acha, bo bym zapomniał, co do Menaced, to jest nic innego, jak Porwany obłędem, wersja po angielsku, nagrana w celach promocji zespołu na zachodzie. http://www.youtube.com/watch?v=n9XOQqSeKt8

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 22:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ostatnio znowu KATuję wszystkie płyty, w tej chwili akurat mój ukochany Bastard leci... Ten album pod względem gitarowym to absolutnie ekstraklasa thrashu, uwielbiam te kompozycje, riffy, ich klimat - bardzo, bardzo inspirujący album.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 22:11 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Zgadzam się. Kiedyś zdecydowanie najwyżej ceniłem Oddech... ale potem mi się odmieniło. Bastard to rzeczywiście kopalnia kapitalnych riffów (np. "W bezkszałtnej bryle uwięziony" - ileż tam się dzieje), do tego bardzo dobra produkcja i świetne potężne brzmienie. I przede wszystkim nie jest tak przesiąknięty do bólu Metalliką jak Oddech.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 22:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Na Bastard słyszę momentami nie tyle Metallicę, co trochę Testamentu, ale ta ponura i jednocześnie porywająca muzyka ma jednak wyraźnie... Katowski wydźwięk, mimo tych pewnych słyszalnych inspiracji. No cóż, po prostu klasa-band ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:18 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Marko napisał(a):
Na Bastard słyszę momentami nie tyle Metallicę, co trochę Testamentu, ale ta ponura i jednocześnie porywająca muzyka ma jednak wyraźnie... Katowski wydźwięk, mimo tych pewnych słyszalnych inspiracji. No cóż, po prostu klasa-band ;)


Nie chce ujmować Bastardowi, ale u mnie nadal TOP 3 to
1.Oddech
2.Róże
3.Bastard

Wiadomo gdzie można dostać krążki Kat'a w normalnych cenach? Na allegro cenią się po +-100 zł za płytę..

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:30 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Nigdzie, niestety, a o cenie analoga Bastard, to się nawet nie wypowiadam.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
W ogóle zauważyłem, że od jakiegoś czasu na Allegro Katy są w jakichś kosmicznych cenach wystawiane, nawet zwykłe reedycje sprzed paru lat osiągają śmiesznie wysokie ceny... Trzeba czekać na jakieś normalne wznowienia (przynajmniej ja muszę, bo chcę mieć całą dyskografię na półce ;)).

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:47 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Marko napisał(a):
W ogóle zauważyłem, że od jakiegoś czasu na Allegro Katy są w jakichś kosmicznych cenach wystawiane, nawet zwykłe reedycje sprzed paru lat osiągają śmiesznie wysokie ceny... Trzeba czekać na jakieś normalne wznowienia (przynajmniej ja muszę, bo chcę mieć całą dyskografię na półce ;)).


Mi się udało kupić jakiś czas temu 2 płytowe wydanie 666, i dałem za nie 60 zł, a te płyty które kosztowały 30-40 kosztują teraz każdy wie ile :D.Najbardziej opłacalne jest chyba kupno boxa.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group