Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 06:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Następna

Najlepszy album to
Kill 'Em All 19%  19%  [ 18 ]
Ride the Lightning 27%  27%  [ 26 ]
Master of Puppets 20%  20%  [ 19 ]
...And Justice for All 25%  25%  [ 24 ]
Black Album 5%  5%  [ 5 ]
Load 2%  2%  [ 2 ]
Re-Load 0%  0%  [ 0 ]
St. Anger 1%  1%  [ 1 ]
Death Magnetic 1%  1%  [ 1 ]
Razem głosów : 96
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 22:57 
Też fakt.

PS. co do Nothing... rzeczywiście coś tam drga...


Ostatnio edytowany przez Psychotron, Pią Sty 09, 2009 22:58, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 22:58 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Oczywiście, że znam Alice In Chains i Soundgarden. Co nie zmienia faktu, że nie widzę wielkiego podobieństwa między nimi a Load. Szczególnie jeśli chodzi o Soundgarden.
Bluesowe wstawki? 3/4 płyty jest oparte na bluesie ;)

Jak się wsłuchasz w NEM to usłyszysz nieco więcej niż skrzypce. Nawet podałem w którym momencie jeśli jesteś ciekawy :)
A w newsy z onetu wierzę tak bardzo jak w to co gada Lars :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 23:07 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Maciej napisał(a):
Oczywiście, że znam Alice In Chains i Soundgarden. Co nie zmienia faktu, że nie widzę wielkiego podobieństwa między nimi a Load. Szczególnie jeśli chodzi o Soundgarden.
Bluesowe wstawki? 3/4 płyty jest oparta na bluesie ;)

Jak się wsłuchasz w NEM to usłyszysz nieco więcej niż skrzypce. Nawet podałem w którym momencie jeśli jesteś ciekawy :)
A w newsy z onetu wierzę tak bardzo jak w to co gada Lars :P


Właśnie takich fanów kapel nie lubię bo im nie przemówisz. :lol: Wybrałem kawałki, z których motywy wręcz skalkowała Meta. Dokładnie tak, jak na Angerze z SOAD. Zresztą o ile pamiętam nawet oni sami w wypowiedziach wychwalali te kapele. ;)
Niusy wysłałem nie tylko z Onetu, zresztą na forach Mety też były te informacje.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 23:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
A możesz podać konkretne kawałki z Loada, w których to Meta kopiuje Alice'ów? bo jakoś nie mogę tego skojarzyć :)

O Kamena nie będę się kłócił bo nie wiem jak do końca było ze Scorpionsami. Ale fakt pozostaje faktem, że współpracował z nimi wcześniej. Ale zachował się jak dupek porzucając ten projekt :lol: i tak nie bardzo lubię S&M więc ani mnie to grzeje ani ziębi. Jedynie Human mi się podoba a No Leaf Clover jest lepszy bez orkiestry. Reszty mogli nie nagrywać jak dla mnie :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 00:06 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Maciej napisał(a):
A możesz podać konkretne kawałki z Loada, w których to Meta kopiuje Alice'ów? bo jakoś nie mogę tego skojarzyć :)

Cieszę się, że choć względnie doszliśmy do porozumienia i kończymy ten wątek. ;)
Nie chodzi o kopiowanie tylko wzorowanie się stylistyczne/struktury utworów plus sposób tworzenia nastroju w piosenkach. Nie mówię, że rify zerżnęli. ;)

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 14:55 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Jeśli chodzi o klimat to w sumie się zgodzę choć mimo wszystko Load jest weselszą płytą od wszystkiego co tworzyło Alice In Chains. Grali dosyć smutne i depresyjne utwory a Load wcale taki nie jest.
Ale jeśli mowa o kopiowaniu takiego klimatu to takie były prawie całe lata 90'. Taka była tendencja i większość grała w ten sposób :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 15:11 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Maciej napisał(a):
Ale jeśli mowa o kopiowaniu takiego klimatu to takie były prawie całe lata 90'. Taka była tendencja i większość grała w ten sposób :)


No dokładnie o tym mówiłem wcześniej. Na początku tworzyli mody, potem się pod nie podpinali. ;) Pozdro

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Dejo napisał(a):
Szlag mnie trafiał gdy parę dni po przecieku DM do sieci fani już pisali petycję o zremasterowanie tego albumu.Myślałem wtedy-Kurwa mają tyle kasy,pisali ten materiał tyle czasu,mają takiego producenta i po czymś takim jak St A znowu zjebali produkcję?Paranoja!!!Tak więc byłem mocno z początku uprzedzony do DM,jednak mimo tego album mnie przekonał.W sumie AJFA też niby do dupy a jak dla mnie najlepszy album Metalliki :)


niby tak ale wersja z Guitar Hero brzmi mimo wszystko lepiej ;)

Alice In Chains to w sumie nie jest grunge (tak samo Pearl Jam), to łatka nadana przez prase i tak zostało, posłuchajcie se L7, Muldhoney czy TAD, to jest grunge :) - musiałem to napisac ale wy nie musicie cie tytaj ze mną kłocić ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:19 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
Żułek napisał(a):
niby tak ale wersja z Guitar Hero brzmi mimo wszystko lepiej ;)

Czyli można podciągnąc pod to że mamy doczynienia z pierwszym remasterem w historii Metalliki :lol:

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:26 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
podobno wydali remastery pierwszych 3 płyt ale nie mam na to dowodów

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:28 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nigdy nie słyszałem o żadnych oficjalnych remasterach


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 18:38 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Nigdy nie słyszałem o żadnych oficjalnych remasterach


tak napisali w tym http://i19.ebayimg.com/07/i/000/ec/5d/3dec_1.JPG

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 20:44 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
Rzeczywiście nakładem Elektry w 1995 r w USA zremasterowano 3 pierwsze płyty Metalliki.Widocznie nie ma aż tak dużej różnicy(jeśli jest) skoro nikt o tym nie słyszał

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 20:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
możliwe, podejrzewam ze zostały tylko podgłosnione bo gdyby to były prawdziwe remastery jak Megadeth to byłoby o tym raczej głosno

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 23:37 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
Alice In Chains to w sumie nie jest grunge (tak samo Pearl Jam), to łatka nadana przez prase i tak zostało, posłuchajcie se L7, Muldhoney czy TAD, to jest grunge :) - musiałem to napisac ale wy nie musicie cie tytaj ze mną kłocić ;)


No wybacz, ale muszę. Sądzę, że to jest tak jak z Megadeth - wg wielu to nie jest thrash poza pierwszymi dwoma, trzema albumami, a z pewnością RIP jest wg nich klasycznym heavy metalowym krążkiem. ;)
Alice i Pearl Jam poza pierwszymi albumami było określane jako post grunge, ale nie chciało mi się już rozdrabniać, chodziło o wpływ na Metę, a nie gatunek.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 00:11 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
jakoś nigdy nie słyszałem wpływów grunge na Metallike

deceiver napisał(a):
Load - po rock'owym bumie wchodzi moda na progresywny grunge (tak sobie napisałem bo nie potrafię znaleźć innego określenia) w stylu Alice In Chains


Load i Alice In Chains ? przecież tam są wyraznie wpływy country, bluesa i zwykłego rocka ale grunge ? no way

co do inspiracji Soundgarden to czyja wiem ? nie znam ich zbyt dobrze bo nie przypadli mi do gustu a Cornella wręcz nieznosze, Soundgarden też nie jest do konca grunge`owy, to raczej taki atlernatywny rock/metal z wpływami grunge (przynajmniej starsze płyty)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 00:14 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
jakoś nigdy nie słyszałem wpływów grunge na Metallike

deceiver napisał(a):
Load - po rock'owym bumie wchodzi moda na progresywny grunge (tak sobie napisałem bo nie potrafię znaleźć innego określenia) w stylu Alice In Chains


Load i Alice In Chains ? przecież tam są wyraznie wpływy country, bluesa i zwykłego rocka ale grunge ? no way

co do inspiracji Soundgarden to czyja wiem ? nie znam ich zbyt dobrze bo nie przypadli mi do gustu a Cornella wręcz nieznosze, Soundgarden też nie jest do konca grunge`owy, to raczej taki atlernatywny rock/metal z wpływami grunge (przynajmniej starsze płyty)


Nie będę zaczynał znowu tej samej dyskusji, którą ciągnąłem przez całą stronę, wybacz. ;) Proszę tylko abyś sobie przeczytał co było wyżej i wcześniej na ten temat, obejrzał linki i ewentualnie wtedy się wypowiedział/dopowiedział coś nowego. ;)

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 00:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
taaaaaaa klimat mówisz ? no ja nie wiem dla mnie to jakoś nieco inne klimaty no ale każdy ma swój gust, tobie sie kojarzy a mnie nie i gitara ;)

cholera nie ma człowieka kilka godzin na forum a potem srają postami na całe 2 strony a potem to czytaj no ładnie ;) :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 00:28 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
taaaaaaa klimat mówisz ? no ja nie wiem dla mnie to jakoś nieco inne klimaty no ale każdy ma swój gust, tobie sie kojarzy a mnie nie i gitara ;)

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA no szlag mnie trafi. :lol: Struktury utworów no kalka. Brzdąkanie wolne, prawie balladowe, tworzenie nastroju (pal licho jakiego, może być nawet onanistyczny), wokal, najlepiej ciepły, wzrost napięcia, przytup, wykop, pętla. O to mi chodziło! :lol:

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Metallica
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 00:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no tworzenie nastroju to klimat nooooooooooo ;)

wiesz ja tak tego nie odczuwam, struktura kawałka taka sraka blablabla, ma mi sie podobac i tyle a ze jest do czegoś/kogoś podobna ? przecież i tak wszczycy zżynają od Beatlesów ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1517 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group