Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 04:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

wiadomo ;)
Led Zeppelin 15%  15%  [ 3 ]
Led Zeppelin II 15%  15%  [ 3 ]
Led Zeppelin III 0%  0%  [ 0 ]
Led Zeppelin IV 55%  55%  [ 11 ]
Houses of the Holy 0%  0%  [ 0 ]
Physical Graffiti 5%  5%  [ 1 ]
Presence 5%  5%  [ 1 ]
In Through the Out Door 5%  5%  [ 1 ]
Razem głosów : 20
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 19:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
Dlaczego właściwie Przemku zniechęciłeś się do wyrażenia opinii ? Jeśli moje poglądy są dla Ciebie blokadą, to jednak trochę dziwne. W dyskusji chyba chodzi o to, by m. in. konfrontować zdania. Gdybym również cenił te utwory, co Wy, to faktycznie wtedy nie byłoby o czym pisać.

No tak tak, jest to oczywiście słuszna uwaga, jak najbardziej
Ale kurczę nie wiem, chyba tym razem po prostu mowę mi odjęło :D
Poza tym tak jak pisałem, już Yer Blue trochę się także i za mnie naprodukował, więc nie będę się za nim powtarzał :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 20:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Hehehe, oko, wiem, o co Ci chodzi ;)
W każdym razie przedstawiłem swój punkt widzenia z pełną odpowiedzialnością. Pewnie nie raz nadarzy się okazja, by pogawędzić sobie o Zeppelinach przy piwku. Nie chciałem obrazić Waszych muzycznych podniebień oczywiście ;) No i cieszę się nawet, że w końcu tak spora rozbieżność ma miejsce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:55 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Przemku, ciesze sie bardzo, że sie sie ze mna zgadzasz, jednak z drugiej strony nie rozumiem Twojego wycofania. Ok, z początku tez machnąłem ręka na niektóre opinie, były dość zniechęcajace, poza tym tez nie mam juz chyba ochoty na jakies długie dysputy, ale jednak musiałem jakoś na to zareagować. Chyba najbardziej zbesztanie Phisicala mnie rozwaliło i tak naprawde najbardziej mi zalezy na Twojej opinni o tym arcydziele. Ostatecznie przepytam Cie w Pradze ;)
Ciekawy jestem tez co sądzisz o In Through the Out Door, płycie moim zdaniem potwornie niedocenionej. Choć jak psałem bardzo nie równej i na pewno ustąpującej klasycznym dokonaniom Zepa. Tutaj sam moze mam troche kontrowersyjna opinie bo z reguły tej płyty sie nie lubi.

Mateusz, pisz bez oporów, jak słusznie mówisz róznice tylko rozwijaja dyskusje.

mateusz napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
isanie coś złego na temat Since I've Been Loving You to znowu kategoria wysokiego ryzyka ;)

Rozumiem, że się może podobać itd. Nie kwestionuję jakoś szczególnie wartości tego kawałka, ale ja nie przepadam za taką formą utworów. Dla mnie to nuda i nic poza tym. To samo tyczy się reszty kawałków, które wydają mi się właśnie takie, i o których wspomniałem. Zeppelini nie są dla mnie jakąś wielką kapelą. Uważam, że Black Sabbath w tamtym okresie nagrywało rzeczy o niebo lepsze (tak, wiem, że nieco inne).
Dodam jeszcze, że nie rozumiem zachwytów nad wykonaniem Stairway To Heaven z Earls Court (chyba o to chodzi). Te przeciągane solo psuje urok tej niesamowitej kompozycji. Do tego dochodzi wątpliwa forma Planta. Kiedyś miałem jakiś bootleg (chyba z 1971), gdzie odegrali STH wzorowo. Wszystkie inne wersje poza oryginałem i wyżej wspomnianą uważam za kiepskie i rujnujące klimat tego utworu.


Ja to nigdy nie słyszałem prawidłowo wykonanej wersji Schodów na zywo. Nawet na klasycznym The Song Remains The Same jest odbębniona na odwal sie. Natomiast co do koncertów Sterowca od 75 roku w górę to sie prawie ich nie tykam, uważam, że kompletnie zatracili koncertowa magie: Page popełnia mnostwo fałszów w grze (na pewno wpływ miały na to narkotyki, w tym heroina) i w ogole jest za bardzo nonszalancki, a Plant potwornie skrzeczy, i o ile na płytach jeszcze dawał rade to juz na żywo jego głos sie sypał. Chyba tez przez narkotyki. Np. takiego Earls Court nie moge słuchac bo mnie zęby bolą.
Co innego koncertowe wcielenie Zeppelina w latach 69-73. Wg mnie byli wtedy najlepszych koncertowym zespołem świata. Potrafili tak zmieniac wersje studyjne, że czasem az trudno było je rozpoznać, przewaznie bardzo wydłużali utwory. Jesli chodzi o półgodzinne Dazed And Confused to jest on dla mnie absolutnym szczytem wyobraźni i wyrobienia w ujęciu utworu na zywo, a The Song Remains The same to moja ulubiona koncertowka ever i troche dziwi mnie, że uważa sie, że Led Zep mieli akurat wtedy słabe dni (utwory sa wybrane z 3 koncertow). Przy czym koncert jak dla mnie kończy sie na Dazed And Confused, no ale to prawie 1,5 godziny magii. W tym 73 roku moze troche stracili na spontanicznosci z lat 69-70, ale ich koncerty były jednak bardziej dopracowane, dojrzałe.


mateusz napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Mateusz znajac jako tako Twoj gust, nie rozumiem jak moze Cie odrzucać od Custard Pie, Rover, Wanton Song i Sick Again? Przeciez to są cieżkie torpedy. Z kolei Houses Of The Holy (nie myslic z płyta) i Night Flight nawiązuja prostotą do Living Loving Mad dosc wyraźnie, więc tez nie rozumiem, że je tak skreślasz.

Spokojnie, nie oceniaj przedwcześnie ;) The Rover jest świetny, Night Flight również. The Wanton Song uważam za kopie Immigrant Song, ha. Z PG lubię jeszcze Trempled i oczywiście piękny Kashmir. Reszta nie wzbudza we mnie większych emocji. Przykro mi ;)
.


No to jest jednak znacznie lepiej od tego co pisałes wczesniej, bo wydaje mi sie, że był Kashmir a cała reszta nudna czy jakos tak :) Wanton jest dosc podobny do Immigrant Song (kurde nawet tytuł ;)), ma podobna motorykę, ale jednak melodycznie jest zupełnie inny, ma bardziej wygladadzony refren.
O, a ja akurat za Trempled nie szaleje. Lubie i nic poza tym, wole wszystkie inne na PG.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 18:59 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Chyba najbardziej zbesztanie Phisicala mnie rozwaliło i tak naprawde najbardziej mi zalezy na Twojej opinni o tym arcydziele.

Zgadnij do kogo należy ten jedyny głos oddany na PG ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 19:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
ma podobna motorykę, ale jednak melodycznie jest zupełnie inny,

Według mnie riff jest również podobny, tylko że nieco "obcięty".
Yer Blue napisał(a):
Ja to nigdy nie słyszałem prawidłowo wykonanej wersji Schodów na zywo.

Jak ją skądś odkopię, to zamieszczę, ale może to być wyjątkowo trudne zadanie.
Yer Blue napisał(a):
No to jest jednak znacznie lepiej od tego co pisałes wczesniej, bo wydaje mi sie, że był Kashmir a cała reszta nudna czy jakos tak :)

Trochę mnie poniosło, bo tak z pamięci palnąłem, ale po ponownym odsłuchu przypomniałem sobie o wspomnianych wyżej perełkach.

Przyznam, Piotrze, że już mi się bardziej album Houses Of The Holy podoba. Co prawda jego pierwsza część jest dość średnia, wykluczając oczywiście świetny opener w postaci The Song Remains The Same, ale od Dancing Days do samego końca płyta trzyma naprawdę wysoki poziom. Taki No Quarter kładzie mnie swoją atmosferą na łopatki. W zasadzie wychodzi na to, że wcale nie jest tak, że "wyżywam się" na dłuższych utworach Zeppelinów. Sporą część uważam za świetną i wyróżniłem jednak te utwory. Wszystko rozeszło się o Since i Dazed. Wspomniany No Quarter jest dla mnie nieporównywalnie lepszy od tamtych dwóch.
Ocena końcowa albumu 6/10.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 15:33 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Chyba najbardziej zbesztanie Phisicala mnie rozwaliło i tak naprawde najbardziej mi zalezy na Twojej opinni o tym arcydziele.

Zgadnij do kogo należy ten jedyny głos oddany na PG ;)


Niech pomyśle ;)

Mnie to zdziwił czyiś głos na In Through the Out Door. Znaczy nawet pozytywnie.

Mateuszu, tez wysoko cenie No Quarter, to wręcz chyba moja druga ulubiona kompozycja studyjna Led Zep. Trzecia jest chyba In The Light. Musisz dac szanse dla PG ;)
A końcówka Houses faktycznie bardzo mocna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:09 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Wrz 05, 2012 16:43
Posty: 12
Uwielbiam Led Zeppelin, a w szczególności oglądać ich koncertówki... Raczej nie mam ulubionego albumu, choć oczywiście bardziej podobają mi się te z początku ich działalności. Byłam na ostatnim koncercie Roberta Planta w Warszawie i trochę żałuję, że Zeppelinowe utwory grane były w stylistyce muzycznej Band of Joy, czyli ani grama rock 'n rolla... już zdecydowanie wolę słuchać ich na żywo w wykonaniu Joe Bonamassy... :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:51 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Czytałem relacje z tego koncertu i nie żałuje, z przyczyn, o których wspominasz. A ta ostatnia płyta bezpośrednio mnie zniechęciła do koncertu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 01:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dethangel napisał(a):
Uwielbiam Led Zeppelin, a w szczególności oglądać ich koncertówki...


być może będzie okazja do nowej koncertówki ;)

Cytuj:
According to a posting (since removed) on the web site of Belgian classic rock radio station RTBF, LED ZEPPELIN's reunion for the Ahmet Ertegun tribute concert at London's O2 Arena in December 2007 will finally be released on DVD and CD in November. Citing sources at Warner Music, the site reported that the set will consist of a double DVD accompanied by two CDs.

An estimated nine million people applied for the 18,000 tickets to the O2 Arena show, which featured Jason Bonham taking his late father's place behind the drum kit.

In its review of the concert, NME.com wrote that LED ZEPPELIN singer Robert Plant spoke little during the show, but when he did, it was mostly to pay tribute to Ertegun, who he said after first encore "Whole Lotta Love", "ran the best label in the world" in Atlantic Records.

Speaking to the Los Angeles radio station KLOS in December 2010, Jason stated about the prospect of the concert being released on DVD, "Nothing is official, as yet. I only know that because Robert had said that he'd watched it. I really do hope that it eventually will see the light of day. It's just nice to know that Robert had seen it, so I knew something, but it was nice that he rang up and said, 'Wow, it sounded great.' Fingers crossed, everybody… fingers crossed."

In an interview with U.K.'s Telegraph.co.uk, Plant was asked about ZEPPELIN's 2007 reunion concert. "I really had a wonderful time," said Plant. "It was the best LED ZEPPELIN gig since 1975."

When asked if he would do it again, Plant replied, "I don't think so. You've got to have a lot in common with the people you're working with at this time in your life. Everything has to move on and forward, in all relationships.

"I know that bands that haven't put out a record for 10 years are playing to 20,000 people a night. But that's not the achievement. The achievement is to knock yourself out. It's a very selfish thing. The tail must never wag the dog."

A few months back, radio personality and "That Metal Show" co-host Eddie Trunk tweeted, "Heard from a very reliable source backstage at AEROSMITH show that there will be some sort of LED ZEPPELIN activity around Christmas."


co prawda krąży po necie bootleg ale jakoś nie chciało mi sie nigdy go ściągac ;) warto ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 07:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
co prawda krąży po necie bootleg ale jakoś nie chciało mi sie nigdy go ściągac warto ?

Z tym, że ten bootleg, to nie jest profesjonalne nagranie (chyba, że taki gdzieś jest, a ja nie wiem). Warto ze względów historycznych, ale Plant zawalił sporo wokali i nie jest to do końca jakiś porywający show.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 09:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ta koncertówka na bank się pojawi. Już wrzucają teasery na stronie. Po cichu liczę na trasę koncertową. Zobaczyć Zeppelinów, to taki sam priorytet jak Rush.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 15:06 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Trasy Zeppelinów na 99% nie będzie. I mnie to jakos strasznie nie martwi, bowiem jesli by nawet była to i tak nie zahaczy o Polske a na bilety w innych krajach typu UK czy Niemcy byłoby takie zapotrzebowanie, że przeciętny Polak nie miałby szans z ich kupnem. Inna brozka to cena takiego biletu - pewnie jakis kosmos.
O wiele bardziej wolałbym trasę Page/Plant, która dla mnie i tak byłaby spełnieniem marzen. A rozgłos byłby może w 1/10 porównywalny z reaktywacja Cepów, wiec bez zdobycia sie na szaleństwo można by było pojechac na taki koncert.
Ja właściwie juz samym Plantem nie pogardze, ale niech chociaz przyjedzie z rockowym repertuarem. Wazne by jakos tej legendy LZ chociaz w tym zyciu dotknąć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 22:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jest i trailer DVD
http://www.youtube.com/watch?v=VbusDxLekPQ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Wrz 21, 2012 16:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
http://www.youtube.com/watch?v=Z2LMaNJ9KgA
Fragment Black Dog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 13:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
to dvd bedzie można obejrzeć w Multikinie 31 pazdziernika oraz 7 listopada za 20zł
wlasnie zamawiam bilet :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 02:40 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
chyba nie musze wspominać ze koncert był zajebisty ? ;)

ale ja nieo tym

Cytuj:
Brytyjska grupa Led Zeppelin może odetchnąć z ulgą. Znalazły się dwie piosenki, które zespół uważał już za zaginione. Nietypowo śpiewa je basista John Paul Jones.

"Znalazłem nagrania i nie mogłem w to uwierzyć. Byłem przekonany o tym, że utraciliśmy je na zawsze. Od razu spotkałem się z Jimmym Page'em i postanowiliśmy je jeszcze raz przesłuchać. Okazało się, że nadal nam się podobają i zamierzamy je opublikować" - powiedział wokalista grupy Robert Plant.

Oba single zostaną prawdopodobnie dodatkowo umieszczone na płycie, która ma się ukazać w przyszłym roku.

Page jest zachwycony znaleziskiem. Jedynym, który wniósł sprzeciw w publikowaniu jest Jones, który uważa, że jako piosenkarz się nie sprawdził.

"Zaproponował mi dwa samochody i dom, tylko żebym nie pozwolił na publikację tych kawałków" - śmiał się Plant.


ja sie zastanawiam na jakiej znowu płycie ? czyżby nowe remastery ?
jakoś nie chce mi się wierzyć ze będzie kolejny składak
swoją drogą nie wiem czy to dobry pomysł aby wydawać kawałki na których śpiewa Jones ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 07:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
ja sie zastanawiam na jakiej znowu płycie ? czyżby nowe remastery ?
jakoś nie chce mi się wierzyć ze będzie kolejny składak

Ja się już gubię w tych remasterach i greatestach. Nowy album pewnie nie wchodzi w grę, więc można pomarzyć. Podejrzewam, że sięgną ponownie do archiwum zapisów koncertowych.

"Nowych" niepublikowanych wcześniej utworów chętnie posłucham. Ciekawe z jakiego okresu pochodzą ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: LED ZEPPELIN
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 21:00 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Wie ktoś może, kiedy wyjdą remastery kolejnych albumów? Jak dotąd premierę miały pierwsze trzy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group