Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Najlepszy album to
Godsmack 17%  17%  [ 1 ]
Awake 33%  33%  [ 2 ]
Faceless 17%  17%  [ 1 ]
IV 17%  17%  [ 1 ]
The Oracle 17%  17%  [ 1 ]
Razem głosów : 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 01:38 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Fixiu mam dobre wieści ;)

Cytuj:
GODSMACK will unleash its first-ever live album, "Live & Inspired", on May 15 via Universal Republic Records.

"Live & Inspired" features fierce and furious live renditions of numerous hits from the Massachusetts rockers' five studio albums. Their incendiary and infectious shows have become legendary in modern rock, and they continue to impress both critics and audiences alike every time they hit the stage. The group sounds unchained on rousing performances of "Awake", "Keep Away", "Straight Out of Line", "Whatever", "Voodoo", and "I Stand Alone".

This is the first time that's been captured on CD, and bonus tracks of covers that have "inspired" GODSMACK is also going to be included along with it. The four tracks are quite close to the band's collective heart. The band started ripping through local Massachusetts haunts with their renditions of some of these songs, and these recordings bring everything full circle.

Image

According to HMV Japan's online store, the track listing for "Live & Inspired" is as follows:

CD 1 (Live):

01. Straight Outta Line
02. Realign
03. Awake
04. Moon Baby
05. Changes
06. The Enemy
07. Keep Away
08. Speak
09. Voodoo
10. Batalla De Los Tambores
11. Whatever
12. Serenity
13. I Stand Alone

CD 2 (Inspired):

01. Rocky Mountain Way (JOE WALSH cover)
02. Come Together (THE BEATLES cover)
03. Time (PINK FLOYD cover)
04. Nothing Else Matters (METALLICA cover)


w sumie coverki z chęcią sobie sprawdze ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 17:40 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Myślałem, że koncert będzie... :) A wydawnictwo w sumie dziwne. Napisali, że to "first ever", ale przecież było DVD "Changes" o podobnym secie oraz był bonus do płyty "The best of" w postaci DVD z koncertem akustycznym... No ale w sumie to będzie first ever live CD :D Napisali też, że będzie materiał z 5 albumów a z tego co widzę, na koncert składają się utwory z pierwszych trzech albumów a z czwórki jest jedynie "Śpik". Dziwne wydawnictwo... Chociaż na półce się pojawi :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 20:12 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Bardzo fajne wydawnictwo z tego wyszło mimo wszystko. Dziwi mnie wciąż brak utworów z "Oracle", ale jest to jedyny niedosyt, bo wszystkie zagrane kawałki to hiciory bez wyjątku. Fajnie brzmi i zespół i publika.

Bonusowa CD z coverami jest świetna. Wszystkie 4 wyszły rewelacyjnie. Nawet "Nothing else matters", który różnie się od oryginału jedynie tym, że gitary zostały w całości zastąpione fortepianem i nie ma perkusji bardzo mi się spodobał, fajny klimat tworzy.

Wydawnictwo zdecydowanie na plus.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Sob Maj 19, 2012 17:39 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
fiXXXer_85 napisał(a):
Bonusowa CD z coverami jest świetna. Wszystkie 4 wyszły rewelacyjnie. Nawet "Nothing else matters", który różnie się od oryginału jedynie tym, że gitary zostały w całości zastąpione fortepianem i nie ma perkusji bardzo mi się spodobał, fajny klimat tworzy.


nie pozostaje mi nic innego niż się zgodzić :)

Live nie słuchałem bo mnie nie interesuje ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 19:19 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Żułek napisał(a):
jak przesłuchasz to oczekuje recki, może mnie zachęci do przesłuchania ;)


Biję się w pierś i pluję sobie w twarz. Kiedy ukazał się solowy album Sully'ego zapoznałem się z nim bardzo pobieżnie i odpuściłem zawiedziony. Liczyłem na coś w stylu muzyki Godsmack. Ciężkie granie, mocny wokal... A okazało się, że "Avalon" z metalem, nawet z hard rockiem nie ma nic wspólnego. Szybko o nim zapomniałem. Całkiem niedawno trafiłem na youtube na teledysk do "7 years" z tego albumu. Wsłuchałem się w ten utwór i nie mogłem uwierzyć jakie to jest dobre! Świetnie dobrane instrumenty - gitara, bas, perkusja, bongosy, klawisze i wiolonczela. Całość okazała się niesamowicie energetycznym połączeniem. Do tego dochodzi świetny wokal Sully'ego w duecie z niejaką Lisą Guyer. Bardzo udane połączenie, wychodzi muzyka pełna emocji, od której ciarki biegają po plecach. Utwór trwa ponad 8 minut, ale czas na słuchaniu mija bardzo szybko, ponieważ tyle ciekawego się tam dzieje.
Moje początkowe zniechęcenie pewnie pochodziło z tego, że jest to muzyka, której nie należy słuchać "w tle". Najlepiej wypada słuchanie na słuchawkach, można dzięki temu wyłapać masę brzmieniowych smaczków. Po "7 years" przyszła pora na resztę albumu i na szczęście mój zachwyt nie opadł. Obok utworów bogatych w instrumenty, równie dobrze wypadają te skromniej zaaranżowane. Jako przykład niech służy "Broken road", w którym przez większość utworu słyszymy jedynie wokal Sully'ego klawisze (później dochodzi perkusja). Tworzy się rewelacyjny klimat, głównie za sprawą emocji zawartych w śpiewie oraz świetnego tekstu z poruszającym refrenem "I don't know if I can say I've lived through everything. But I've walked this earth alone with bare feet broken in the snow. And my father said to me, "It never seems to be a simple walk down an icy cold broken road"".
Innym utworem wartym uwagi jest "The rise", w którym główny motyw grany na wiolonczeli faktycznie zabiera słuchacza w daleką, orientalną podróż. Klimatu dzikości dopełniają słyszane w tle piski drapieżnych ptaków. Jeśli chodzi o wokal, to w tym kawałku pierwsze skrzypce gra Lisa i świetnie jej to wyszło, brzmi w tym utworze naprawdę hipnotyzująco.
Chciałem napisać coś dobrego o innych utworach, ale nie uczynię tego, ponieważ... Każdy jest bardzo dobry! Album jako całość wypada bardzo równo, żaden kawałek nie odstaje. Warto dać tej płycie szansę, ponieważ potrafi się zacnie zrewanżować. Ja po pierwszym "prawdziwym" przesłuchaniu od razu nabyłem dwa egzemplarze ;) Polecam!

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez fiXXXer_85, Śro Sty 23, 2013 19:34, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 19:27 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ja wypowiem się ogólnie na temat zespołu. Ich granie dosyć dobrze trafia w mój gust, bardzo lubię płyty Faceless oraz Awake. Na dobrym poziomie wg mnie jest również album The Oracle. Polecam tym, którzy jeszcze się z tym zespołem nie zaprzyjaźnili!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 16:50 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
se przypomniał po ponad 2 latach :lol:

hmm musze przyznac że "recka" intrygująca

faktycznie bardzo dobra płyta :) co prawda nie taka aby od razu kupować 2 sztuki ;) ale dobra
takie klimatyczne granie, troche mi sie kojarzy z klimatem płyt Page/Plant orientalne dzwięki pół unplugged
do tego laska na wokalu daje rade, Sully powinien zastapić Hetfielda na wokalu ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Śro Sty 30, 2013 00:12 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Żułek napisał(a):
co prawda nie taka aby od razu kupować 2 sztuki ;)


Spoko, druga sztuka już poszła na prezent :)

W planach było też koncertowe dvd, nie wiem czy już wyszło, ale chętnie na nim łapy położę. Można też zamówić limitowanego boxa z albumem "Avalon" + live cd + live dvd + dvd making of + książka + koszulka + czapka + wisior + coś tam jeszcze. Kosztuje 250$. Aż tak ten album jednak mi się nie podoba :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 08:55 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Godsmack wszedł do studia walczyć z nowym albumem :twisted:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 18:10 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
fiXXXer_85 napisał(a):
Godsmack wszedł do studia walczyć z nowym albumem :twisted:


O, no to ciekawie :D Podali jakiś przybliżony termin wydania?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 06:39 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Zespół poinformował na swoim fejsbuku, że zakończyli prace nad nowym albumem i niebawem usłyszymy pierwszy singiel :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 17:45 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Oczekuję z niecierpliwością, ciekawe co chłopaki pokażą ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 19:24 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Czym jest Godsmack? Zniechęcił mnie trochę prostacką muzyką w Prince Of Persia. Niezbyt odpowiada mi takie coś :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 06:07 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Godsmack to hardrockowy band z wokalistą o potężnym głosie, który zajebiście się sprawdza w ciężkim graniu jak i akustycznym. Ciężko ich oceniać po ścieżce dźwiękowej, na którą dostali zlecenie, spradź sobie lepiej ich "normalną" twórczość, np http://youtu.be/0eXIOK2vOhM i koniecznie to http://youtu.be/o4O-ONrcSjo :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 17:28 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
https://www.youtube.com/watch?v=q9wc3HNvP4g i https://www.youtube.com/watch?v=UxFH22-l0QM również ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Godsmack
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 21:10 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Zgadzam się. No i na dobry początek koniecznie "Straight out of line" http://youtu.be/z9FmOc0ofGc :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group