Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 23:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Jaka jest twoja ulubiona płyta R+ ?
Herzeleid (1995) 0%  0%  [ 0 ]
Sehnsucht (1997) 25%  25%  [ 3 ]
Mutter (2001) 50%  50%  [ 6 ]
Reise, Reise (2004) 25%  25%  [ 3 ]
Rosenrot (2005) 0%  0%  [ 0 ]
Liebe ist für alle da (2009) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 12
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rammstein
PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 21:15 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 12, 2010 19:20
Posty: 207
Image

Cytuj:
Rammstein – niemiecki zespół grający muzykę z gatunku industrial metal. Powstał na początku 1994 roku, jego nazwa pochodzi
od amerykańskiej bazy lotniczej (Ramstein Air Base) w Niemczech, położonej obok miasta Ramstein-Miesenbach, w której miała miejsce
katastrofa lotnicza, o której zespół nagrał utwór o tej samej nazwie[3]. Publiczność na koncertach skandowała słowo "Ramstein", dlatego
zespół przyjął je jako swoją nazwę, ze zmienioną pisownią.Na pomysł stworzenia zespołu wpadł Richard Kruspe, do którego dołączyli Christoph
Schneider i Oliver Riedel. Następnie przyłączyli się Till Lindemann, Paul Landers oraz Christian Lorenz. W takim składzie zespół gra do dziś.


Słucha ktoś? Lubi? Ostatnio trochę od nich odpoczywałem, a teraz, właśnie wpadła mi w ręce "Liebe ist für alle da" (wiem... szybki jestem).

Najciekawsze mają koncerty: http://www.youtube.com/watch?v=ww0Y25MBwX4 :D

pzdr

_________________
2010-06-16-Warszawa, PL


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 21:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
czemu nie ma opcji "nie lubie dziadów" ? :P ;)

nie no kilka kawałków im sie udało ale generalnie ich nie lubie

głos na Mutter bo tylko tą słyszałem w całości ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 23:36 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Nie szaleję za nimi, ale lubię. Nawet dzisiaj, wracając z pracy, w odtwarzaczu grało mi "Adios" z Mutter. To chyba moj ulubiony kawałek i płyta. Ale Szajse, Szajse też daje radę ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 20:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Mnie rozwalił teledysk do "Pussy" chłopaki pojechali po całości :)

Generalnie zespołu nie lubię, ale kilka kawałków można od czasu do czasu posłuchać, najlepiej na imprezie w jakimś pubie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 19:27 
ja ich uwielbiam <3 nawet na koncercie bylam ;>


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 15:42 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Uwielbiam Rammstein. Gdyby nie oni to pewnie by mnie tu nie było :D. Potem Metallica, Megadeth, Maideni... i tak jakoś idzie :). Utwory mają dobre, teledyski, i teksty też. Tylko Pussy, i Wilderwain to fail'e.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 16:16 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Nie lubię, po pierwsze za język a po drugie to mam ich trochę za błaznów :P Ale to moja subiektywna opinia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 22:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
po angielskiemu też próbowali ;)
https://www.youtube.com/watch?v=QHcJb2aaUBw
https://www.youtube.com/watch?v=AmtcByt5tD4

wole po szkopsku :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 23:00 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
No, po Niemiecku im to wychodzi dużo, dużo lepiej. Słyszeliście, może nie aż tak nowy, ale powiedzmy że nowy singiel, Main Land?

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Śro Lut 13, 2013 23:51 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Znalazłem odrobinę czasu, i się rozpiszę na temat płytek.

Ból Serca-Debiut-B. dobra płyta. Jest surowa i ciężka. Nie podchodzi mi tylko Das Alte Leid. Przy nudnawy kawałek, ale cała reszta płyty jest doobra!

Tęsknota-Tu też jest dobrze :) Cała płyta wyrównana, ale do lepszych na pewno zaliczam, Sehnsucht, Tier, Buck Dich, Spiel Mit Mir, Eifersucht. Reszta przeciętna, ale daje radę, jako-tako.

Matka!-Sentyment, bo to pierwszy album. Nebel, Spieluhr, Zwitter, trochę przynudzają, a tak to płyta na prawdę dobra. Niestety, tu już kończy się stary styl grania. Wkracza nowy. Bardziej wypucowany, i czysty, ale nie zapominam że to nadal ten sam Rammstein.

Podróż, podróż...Gdyby wyciepać Los, Amour, i Mega hit Amerika, to mamy całkiem udany album. Morgenstern, Stein Um Stein, Reise, Reise, MEIN TEIL :twisted:, Keine Lust, Dalai Lama, Moskau zawsze na propsie. Tylko 2 ostatnie, nieco słabsze.

Czerwień Róży-Niestety, kiepski album...Najgorzej 3mają się: Mann gegen Mann, Wo bist du?, Stirb nicht vor mir, (KTÓRY BRZMI JAK DZWIĘK Z NOKII) Zerstören, Feuer undWasser, Ein Lied. Nie są to fatalne utwory, ale nie pasują do poprzedniej twórczości zespołu. Takie lajtowe. Mann Gegen Mann, mi się nie podoba, bo jest spedalony tak samo jak teledysk :D.

Miłość jest dla nas wszystkich...Powrót do klimatyczego Rammsteina! Kompozycje bardziej dojrzałe, niż 2 pierwsze albumy, ale jest moc. Świetny album pod każdym względem.

To tyle ode mnie :).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 21:58 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Słyszałem ich wiele razy, ale dopiero od paru lat zacząłem ich słuchać w miarę regularnie. Lubię ich, choć słychać, że bardziej działają w stylu trzy hity na album a z pozostałą resztą bywa różnie. Dlatego nigdy ich nie uważałem za ulubiony zespół. Ale za to ich koncerty to mistrzostwo świata, zwłaszcza te ognie i niektóre rekwizyty, zwłaszcza na "Mein Teil".

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 22:22 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
A ulubiona płytka twoja jaka :)? Jakbyś miał chwilę, mógłbyś opisać każdą? Z chęcią się dowiem co sądzisz na ich temat.

Ja dziele Rammsteina na 2 epoki.

Stara(Do Sehnsucht), Nowa(Teraz). Na takim Reise, Reise, jest dużo hitowych kawałków. Na przykład, taki Morgenstern. Niby zwykły kawałek, ale w Volkerballu, zagrali :D.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 23:09 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Ja ich w ogóle nie dziele na epoki, bo w ich wypadku to bez sensu. To samo granie cały czas. Jestem bardziej tego zdania, że oni stworzyli ten zespół żeby się świetnie bawić, więc starają się wprowadzać różne rzeczy,efekty, "ciekawe tematy duchowo-fizyczne" (jeśli wiesz co mam na myśli) do koncertów, teledysków.
Z Rammsteina to tak: debiut całkiem niezły zwłaszcza "Asche zu Asche", drugi też spoko,ale na koncertach kawałki z tego krążka są 1000 razy lepsze. Trzeci jest rewelacyjny, czwarty bardzo dobry, ale zbrzydła mi "Amerika". Rosenrot miał niestety okazję stać się albumem "odrzutowym" i jeśli traktować go jako album to słaby jest (ale "Benzin" jest spoko) . Ostatni album niezły, ale po za ewidentnymi hitami to trochę przeciętności się pojawia, a do tego znajduje się tam znienawidzony przeze ze mnie "Roter Sand".

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 00:09 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
A ja dziele. Zauważ, następne albumy (po Sehnsucht) mają wygładzone brzmienie. Mutter, właściwie wyznaczył R+ szlak którym się przedzierają. Brzmienie jest podobne, itd. A Herzelaid, i Sehnsucht, mają zupełnie odmienne brzmienia. Od siebie, i od reszty.
Tam czuć metal, klimat...a na innych tak nie koniecznie (Wyłączając Reise, i LIFAD 8-) ).

Zgadzam się. Rosenrot to kaszana z lekka. Posłuchać lubie, ale dupy nie urywa. Najgorszy album....

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 03:34 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Zespół lubię, nawet bardzo, ale dla mnie jego kariera zaczyna się od Mutter. Dwa pierwsze albumy to dla mnie kaszana straszna, właściwie oprócz kawałka Seemann obydwie mogłyby nie powstać.

Mutter to dla mnie klasyka klasyków, album bez absolutnie żadnego słabego punktu. Jeśli już naprawdę miałbym wybierać, to byłoby to Ich will, ale nie czuję żadnej potrzeby, by to robić. Jeden z nielicznych albumów jakie znam, którego słuchanie od deski do deski sprawia mi niesamowita przyjemność. Oczywiście tutaj kieruję swój głos w ankiecie.

Reise, Reise i Rosenrot to dwa dobre albumy, z których jednak mógłby powstać jeden nieznacznie tylko ustępujący Matce, chociaż troszkę inny muzycznie. Ulubione kawałki (z których zresztą stworzyłbym ten jeden album): Reise, Reise, Los, Stein um Stein, Ohne dich, Amour, Mann gegen Mann, Wo bist du?, Feuer und Wasser, Ein Lied. Kiedy tak sobie je wypisałem doszedłem do wniosku, że to byłby troszkę monotonny album, ale co kto lubi. ;)

Liebe is fur alle da to dla mnie numer dwa w ich dyskografii. Lubię słuchać całosci, nic mnie specjalnie nie drażni, jednak to wszystko tak nie porywa jak Mutter. Nie wiem tylko jak Halt i Donaukinder nie weszły na ten album, podniosły by lekko jego ocenę.

Ocenki:
Herzeleid 1+/5
Sehnsucht 1/5
Mutter 5/5
Reise, Reise 3/5
Rosenrot 3/5
Liebe ist für alle da 4/5

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 14:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
yaku napisał(a):
Dwa pierwsze albumy to dla mnie kaszana straszna, właściwie oprócz kawałka Seemann obydwie mogłyby nie powstać.


no co ty ? a Du Hast, Engel, Wollt ihr das Bett in Flammen sehen czy Laichzeit ? przecież to same hiciorki :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 09:57 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Żułek napisał(a):
yaku napisał(a):
Dwa pierwsze albumy to dla mnie kaszana straszna, właściwie oprócz kawałka Seemann obydwie mogłyby nie powstać.


no co ty ? a Du Hast, Engel, Wollt ihr das Bett in Flammen sehen czy Laichzeit ? przecież to same hiciorki :D


Popieram! Yaku, jak śmiesz ;___;

Cały Herzeleid jest dobry...no może gorsze strony to: Seemann, Das alte Leid, ....Seemann, tylko raz na jakiś czas...

Wollt ihr das Bett in Flammen sehen? ,Asche zu Asche, Du riechst so gut, Laichzeit, Rammstein-To na pewno mocne strony....reszta też trzyma poziom...

Bestrafe mich, Alter Man, są dość słabe jak na poziom Sehnsucht'a....w tym albumie słychać jak podążają w stronę Mutter...trochę mniej gitar, i więcej melodii, nieco łagodniejsze brzmienie od poprzednika, ale nadal świetne metalowe granie.....te 2 albumy to po prostu, ich dobry metal......taki bardziej metalowy niż Mutter na przykład.. :roll:

Mutter-Sentyment, pierwszy raz usłyszałem....albo Ich Will....cała płyta dobra..Nebel tylko taki se....

Reise Reise>>>>>>>>>Rosentrot.....cięższy, lepszy.....RR, to chyba najlepszy ich album.Oddaje na niego głos.

Rosenrot, zdecydowanie bez hitu, i polotu, ale nadal ujdzie...3-/6

Ale Benzin, Rosenrot, Spring, Hilf Mir.....to na pewno mocne strony...

LIFAD, to po prostu cudoo, klimat po prostu miooodny! Oczywiście, żeby płyta była tym cudem, trzeba pozbyć się Roter Sand...iii? Pussy...żenada.

I singielek Mein Land bardzo fajny 8-)

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 17:05 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Słyszał ktoś z was w ogóle o nowym zespole Petera Tagtgrena i Tilla Lindemanna? Projekt zwie się "LINDEMANN", ich album o nazwie "Skills in Pills" premierę ma mieć 23 czerwca.
Oto próbki kilku kawałków:
"Skills in Pills" https://www.youtube.com/watch?v=sThfTiWMVGY i https://www.youtube.com/watch?v=bhJOwHyLpOk
"Fat" https://www.youtube.com/watch?v=_ZYoPhPgC-M i https://www.youtube.com/watch?v=_mxuCcHQUUU
"Golden Shower" https://www.youtube.com/watch?v=OWmTTab8pdI
"Yukon" https://www.youtube.com/watch?v=i2fMbmaAuVw
"Fish On" https://www.youtube.com/watch?v=ErAmVgjjQuo
"Home Sweet Home" https://www.youtube.com/watch?v=3xasqKq5xIg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rammstein
PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 20:40 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Spoko to brzmi, ale te teksty? :D I'm looking for some dicks and holes" :roll: no i Golden Shower? serio? :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group