Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 13:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Najlepszy album Black Sabbath to
Black Sabbath 5%  5%  [ 1 ]
Paranoid 33%  33%  [ 7 ]
Master Of Reality 5%  5%  [ 1 ]
Vol 4 0%  0%  [ 0 ]
Sabbath Bloody Sabbath 10%  10%  [ 2 ]
Sabotage 14%  14%  [ 3 ]
Technical Ecstasy 0%  0%  [ 0 ]
Never Say Die 0%  0%  [ 0 ]
Heaven And Hell 10%  10%  [ 2 ]
Mob Rules 0%  0%  [ 0 ]
Born Again 5%  5%  [ 1 ]
Seventh Star 0%  0%  [ 0 ]
The Eternal Idol 0%  0%  [ 0 ]
Headless Cross 0%  0%  [ 0 ]
Tyr 0%  0%  [ 0 ]
Dehumanizer 14%  14%  [ 3 ]
Cross Purposess 0%  0%  [ 0 ]
Forbidden 5%  5%  [ 1 ]
The Devil You Know (jako Heaven And Hell) 0%  0%  [ 0 ]
13 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 21
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 11:09 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ja również przeczytałem. Każdy album ma osobny rozdział więc Mateuszu będziesz miał swoje Forbiddeny ;)

Swoją drogą chciałbym przeczytać biografię Ozzy`ego ale nigdzie nie można jej dostać. Jest na Allegro ale za jakieś astronomiczne pieniądze. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 12:46 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Żułek napisał(a):
i kto tu teraz przesadza ;)

Jak czytam biografie to liczę, że pojawi się tam wszytko, nawet te przykre sytuacje. Tu od razu, chciałem zobaczyć, co będzie napisane o drugim rozstaniu z Roonim. I co? A no nic. Nie ma ani słowa, a następny rozdział zaczyna się od :poszukujemy nowego wokalisty.
Jak tak omija kluczowe decyzje w zespole, to reszta mnie nie ciekawi.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 12:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Niestety muszę się zgodzić. Trochę się zawiodłem na tej książce, myślałem, że będzie dokładniejsza. Czasem miałem wrażenie, że jest pisana "na szybko". Może Iommi nie wspomina o niektórych kwestiach bo nie chce się oczerniać? Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne. Jakoś nie chce mi się wierzyć np. w jego wielką przyjaźń z Ozzym po rozstaniu z BS i chęci jego powrotu do zespołu.

Burzum napisał(a):
Jak czytam biografie to liczę, że pojawi się tam wszytko, nawet te przykre sytuacje. Tu od razu, chciałem zobaczyć, co będzie napisane o drugim rozstaniu z Roonim.


A to nie poszło o koncert z Ozzy`m??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 13:39 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
macie niby troche racji ale trzeba brać pod uwage ze jednak Iommi to nie Motley Crue którzy wywalają kawę na ławe czy Keith Richards który co chwile dosrywa Jaggerowi ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 14:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
Swoją drogą chciałbym przeczytać biografię Ozzy`ego ale nigdzie nie można jej dostać. Jest na Allegro ale za jakieś astronomiczne pieniądze.

Kurde, tutaj mnie zaskoczyłeś.
BadOmen napisał(a):
Każdy album ma osobny rozdział więc Mateuszu będziesz miał swoje Forbiddeny

Elegancko. Interesuj mnie najbardziej okres od Born Again do Tyr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 15:16 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Jak będzie przedstawiony jak drugie podejście z Roonim, to nie ma czym się podniecać, a szkoda.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 15:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
proponuje założyc temat o koncercie, przenieść posty i nie biadolić w temacie że nie ma biletów ;)

Cytuj:
Największy nieobecny w zespole Black Sabbath - Bill Ward - przyznał w jednym z wywiadów, że nie może słuchać nowej płyty swojego zespołu. Jest to dla niego zbyt bolesne doświadczenie.

"Jedyne co słyszałem z płyty "13" to może 40 sekund pierwszego utworu. Później ją wyłączyłem. Po prostu nie mogę jej słuchać.

Nie słyszałem nic z tego albumu i jeśli mam być całkowicie szczery - nie obchodzi mnie on. To zayczajnie zbyt bolesne. Życze im wszystkim szczęścia - co prawda oni tego szczęścia nie potrzebują, ale zawsze życzę im jak najlepiej. Jednak płyty słuchać nie mogę; to bardzo świeża rana."


zabawny gość :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 16:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Przeczytałem autobiografię Tony'ego i jestem naprawdę zadowolony z treści. Szkoda tylko, że o Tyr w zasadzie nie podał żadnych informacji, poza tym, że w ogóle się ukazał. Ten punkt mnie lekko rozczarował. Książka jednak zawiera wartościową wiedzę.
Nie jest tak rozbrajająca jak bio Ozzy'ego i to chyba nawet wyszło na plus. Przyznam, że w książce Ozzy'ego ten jego humor w pewnym momencie już zaczynał mnie męczyć. Do tego losy jego kariery solowej były według mnie średnio opisane. Mało o muzyce, dużo pieprzenia o wszystkim innym. U Iommiego natomiast wszystko kręci wokół muzyki i za to największy szacunek.
Bardzo przyjemna lektura :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 23:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Dobra, byliśmy wczoraj z Agą i Bialkomatem w Pradze na Black Sabbath.
Koncert rozpoczął się punkt o 20, od supportu w postaci Uncle Acid & the Deadbeats. Wszyscy byli zgodni, że to kopia Black Sabbath, ale słuchało się ich całkiem przyjemnie.

O 21 na scenie pojawili się Sabbs. Występ nie zawiódł, powiem więcej - nawet się nie spodziewałem, że chłopaki są w aż tak dobrej formie! Szczególnie, tyczy się to Ozzy'ego, który bardzo miło zaskoczył mnie kondycją wokalną, zresztą pozostałych uczestników również. Takie Snowblind czy Under The Sun wykonał świetnie, a wiadomo, że trzeba w nich zaśpiewać dość wysoko, nawet mimo obniżonego stroju. Pod koniec (a nawet nieco wcześniej) zdarzały mu się już fałsze (chyba najgorzej wykonał Children Of The Grave), ale i tak szacunek za przygotowanie wokalne. Słychać było, że ta 3 dniowa przerwa od koncertu w III Rzeszy dobrze mu zrobiła.

Niesamowitym przeżyciem było zobaczyć Tony'ego Iommiego, tym bardziej, że facet był najwyraźniej w bardzo dobrym humorze. W pewnym momencie nawet lekko druta pociągnął z Ozzy'ego, który chyba zapomniał, że trochę przedłużył sobie zabawę z publicznością. Tony dał więc znać bębniarzowi, że już czas zaczynać następny kawałek (bez względu na Ozzy'ego) ;)
Usłyszeć tytułowy utwór, zagrany przez mistrza riffów to już w ogóle odjazd. Normalnie włos się jeżył na głowie (choć muszę się lekko przyczepić, bo Ozzy gubił rytm). Do tego ta wręcz zniszczona, biała już, z odpadającym lakierem gitara na Dirty Woman i Children Of The Grave robiła piorunujące wrażenie.

Nagłośnienie było bardzo dobre. Dodatkowo nad sceną zawieszony był ogromny monitor/ekran, podzielony na 3 okna (jedno główne i 2 małe, boczne), na których były puszczane wizualizacje itp. oraz zbliżenia na muzyków. Tak więc jeśli chodzi o sprawy techniczne, to nie mam nic do zarzucenia organizatorom/dźwiękowcom/grafikom itd.

Samych emocji towarzyszących mi podczas koncertu nie da się opisać. To było coś niezwykłego i dlatego mogę chyba z czystym sumieniem stwierdzić, że to najlepszy koncert, na którym byłem.

Nie wiem jak płyta, ale GC było zdominowane przez Polaków. Czasem gdzieś się tam jakiegoś Niemca usłyszało. Poza tym - wszędzie Polacy, dlatego też może było tak wyjątkowo żywiołowo na tym koncercie. Naprawdę publika zachwyciła. Po występie musiałem przyjąć pozycję "na scyzoryk", tak mnie kręgosłup napieprzał ;)

Jeśli ktoś się waha czy jechać do Łodzi, to nie ma się zupełnie nad czym zastanawiać. Black Sabbath na żywo zabiera słuchacza w zupełnie inny wymiar. Nie ma co myśleć, tylko, jak jest możliwość - uderzać na Łódź. Taka okazja się już pewnie nie powtórzy.
Koncert był kapitalny !

Jak zbiorę od wszystkich foty, to wrzucę coś z nich do tematu.

Edit:
Trochę fotek. Jakość nie powala, ale zawsze coś :D :

Support:
Image

Królowie Heavy Metalu:
Image

Image

Image

Ktoś chce "ukraść" Ozzy'ego ;)
Image

Image

Image

Image

Pozycja "na scyzoryk" już po ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 17:45 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Dzieki za relacje i super foty :)

Białko coś doda? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 19:51 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Po przeczytaniu tej relacji jestem tak nakręcony na Łódź, że ja pierniczę! A tu jeszcze pół roku! :P Zazdroszczę udanego koncertu ;)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 22:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
Dzieki za relacje i super foty
Bejdul napisał(a):
Po przeczytaniu tej relacji jestem tak nakręcony na Łódź, że ja pierniczę! A tu jeszcze pół roku! Zazdroszczę udanego koncertu

Dzięki Panowie :)
Mógłbym napisać dużo więcej, ale stwierdziłem, że nie ma sensu wchodzić w szczegóły, bo trzeba by było tam być. Ograniczyłem się więc do tego co najważniejsze.

Przyznam, że do tej pory mnie trzyma i nie mogę zapomnieć o tym występie. Całe szczęście, że będę miał okazję zobaczyć ich kolejny raz. Tego zupełnie nie da się opisać. Oczywiście jak ktoś nie jest specjalnym fanem, to pewnie nie doświadczy tego co ja. Dla mnie Black Sabbath to jednak ukochany zespół (na równi z Mega, jak nie wyżej po koncercie) i dlatego też czułem taką aurę wyjątkowości.

Iommi jest wręcz majestatyczny !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 17:12 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Widziałem na polskiej okładce najnowszego DVD w sponsorach Multikino. Jak myślicie? Czy koncert będzie puszczany w Multikinach czy jak? Bo na to wygląda. ;)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 04:25 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Mateuszu, fajne foty! Zazdroszczę udanego koncertu. Jeżeli Sabbaci są teraz w takiej formie, jak na koncertówce Gathered in Their Masses to opłacało się wydać te trzy stówy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 07:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
Jeżeli Sabbaci są teraz w takiej formie, jak na koncertówce Gathered in Their Masses to opłacało się wydać te trzy stówy.

Tego dnia byli naprawdę w zbliżonej formie :)
BadOmen napisał(a):
Mateuszu, fajne foty! Zazdroszczę udanego koncertu.

Dzięki. Jeszcze 7 miesięcy i również będziesz spełniony sabbathowo ;) Szybko minie.

A tutaj potwierdzenie, że Ozzy wrócił do picia i narkotyków podczas nagrywania "13":
Cytuj:
Ozzy Osbourne przez lata był synonimem słów "używki" i "uzależnienie". Alkohol i narkotyki były jego codziennością aż do połowy poprzedniej dekady, kiedy to wokalista Black Sabbath całkowicie odstawił używki. Niestety, nie na zawsze. Wiosną Ozzy wyjawił, że w ciągu 18 miesięcy wrócił do narkotyków i alkoholu, ale teraz znów jest czysty.

Tony Iommi i Geezer Butler, muzycy Black Sabbath spędzający ostatnio sporo czasu z Ozzym przyznali, że nie mieli o niczym pojęcia. Wypowiadając się dla "Classic Rock Magazine" Tony Iommi poinformował, że był w szoku, kiedy dowiedział się o nawrocie choroby wokalisty. Nie mogłem w to uwierzyć. Pracował w moim domu i mimo to o niczym nie wiedzieliśmy. Nikt z nas nie wiedział. Naprawdę świetnie to ukrywał. O tym, że wrócił do picia dowiedziałem się od Sharon (żony Ozzy'ego - przyp. red.), ale sam nie widziałem żadnych oznak.

Geezer Butler dodaje: Naprawdę dobrze utrzymywał to w tajemniczy. Dużo mówił, był bardzo nakręcony. Ale myśleliśmy, że to emocje związane z nagraniem płyty. Był w nią bardzo zaangażowany, pracował ciężej i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 10:50 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Wydawnictwo In Rock / Wydawnictwo Vesper wydaje właśnie wznowienie księżki Ozzyego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 13:48 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Agnieszka napisał(a):
Wydawnictwo In Rock / Wydawnictwo Vesper wydaje właśnie wznowienie księżki Ozzyego :)


Szkoda, że dopiero teraz. Zdążyłem ją już kupić po dość wygórowanej cenie. :roll: Szczerze mówiąc trochę się na książce zawiodłem. Owszem, jest zabawna i przyjemnie się czyta ale spodziewałem się dokładniejszego opisu wydarzeń wewnątrz zespołu Ozzy`ego. Tymczasem nawet nie wspomina o zmianach personalnych choćby o odejściu Daisleya czy o zatrudnieniu Zakka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 19:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
masz refleks :P
swoją drogą to dziwne ze czegoś się spodziewałeś po Ozzym ;) to cud że on wogule coś pamięta :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 14:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Geezer jaki rozrabiaka ;)

http://heavyrock.eu/blog/geezer-butler- ... wandalizm/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 16:20 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Widocznie Butler poczuł klimat lat 70-tych nie tylko w muzyce ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group