Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 14, 2024 14:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Ulubiony album?
Metal Magic (1983) 0%  0%  [ 0 ]
Projects in the Jungle (1984) 0%  0%  [ 0 ]
I Am the Night (1985) 0%  0%  [ 0 ]
Power metal (1988) 0%  0%  [ 0 ]
Cowboys from Hell (1990) 61%  61%  [ 25 ]
Vulgar Display of Power (1992) 27%  27%  [ 11 ]
Far Beyond Driven (1994) 2%  2%  [ 1 ]
The Great Southern Trendkill (1996) 7%  7%  [ 3 ]
Reinventing the Steel (2000) 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 41
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:29 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Image

Image
Image

Pantera was an American heavy metal band from Arlington, Texas, formed by the Abbott brothers, Vinnie Paul (drums) and "Dimebag" Darrell (guitar), then known as Diamond Darrell, in 1981. Bassist Rex Brown would join in 1982 and in 1987 Phil Anselmo would become the group's lead vocalist, completing the band's most successful lineup that would remain together for 16 years.

Although initially influenced by 1970s metal bands such as Kiss and Van Halen, Pantera's style would change by the late 1980s. Pantera subsequently became a key formulator of the post-thrash subgenre of "groove" metal. It would not be until nine years after forming that Pantera saw its first piece of commercial success in its 1990 major label debut, Cowboys from Hell. From there, Pantera became one of the most celebrated heavy metal bands of the 1990s.

Despite the generally cold reception of the band's first four albums from the 1980s, critics have lauded Pantera's style thereafter; Jason Birchmeier of Allmusic.com states that "there was no greater metal band during the early to mid-1990s than Pantera." The band has received accolades such as ranking 45th on VH1's list of the "100 Greatest Artists of Hard Rock" and fifth on MTV's "Top 10 Greatest Heavy Metal Bands of All-Time."

Pantera began to suffer from mounting tensions between band members in the mid-1990s, largely due to Phil Anselmo's rampant drug abuse. Anselmo, having been nagged by a painful back injury for several years, explored the option of corrective surgery, however he was not comfortable with having to take an extended break from Pantera to recover, which could have taken up to a year. Instead, Anselmo began using heroin as a painkiller and as a result his behavior became erratic and volatile, his performances suffered and he began to distance himself from his bandmates, who were initially unaware of his addiction.

In 2001, the band went on hiatus and was never able to successfully reunite, with the Abbott brothers unable to communicate with Anselmo, who was immersed in several side-projects, chiefly Down and Superjoint Ritual. Pantera officially disbanded in 2003 and a war of words ensued, with Phil and Vinnie Paul trading inflammatory comments and blaming one another for the break-up of Pantera via the media. Any hope of the band members ever reconciling their differences and possibly reuniting was lost in 2004, when "Dimebag" Darrell was shot and killed on-stage at the Alrosa Villa in Columbus, Ohio by an obsessed Pantera fan while performing with his and his brother's new band, Damageplan.

(wybaczcie za biografie po angielsku, ale opis w polskiej wikipedii jest dosc biedny ;)).

Metal Magic (1983)
Projects in the Jungle (1984)
I Am the Night (1985)
Power metal (1988)
Cowboys from Hell (1990)
Vulgar Display of Power (1992)
Far Beyond Driven (1994)
The Great Southern Trendkill (1996)
Reinventing the Steel (2000)

Phil Anselmo – lead vocals (1987–2003)
Dimebag Darrell – lead guitar, backing vocals (1981–2003)
Rex Brown – bass, backing vocals (1982–2003)
Vinnie Paul – drums, percussion, backing vocals (1981–2003)


Zdecydowanie moj ulubiony zespol. Od CFH w gore chlone wszystko. W zaleznosci od nastroju raz wole CFH, innym razem gdy chce posluchac czegos mocniejszego - TGST. Najbardziej jednak cenie sobie chyba CFH i Vulgar. Wczesniejsza tworczosc nie zeby byla jakas zla, ale niczym specjalnym Pantera sie wtedy nie wyrozniala od podobnych kapel. Co tu wiecej gadac - uwielbiam ten zespol i wielka szkoda, ze Phil i Vinnie Paul sie tak "pozarli".

Image

A tak poza tym to witam. :)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Rabbit, Śro Sty 07, 2009 17:36, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nigdy mnie do nich nie ciagnęło i mało podobają mi się ich dokonania. Tyle ode mnie. Prędzej się do Kreatora przekonam niż do nich :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
pierwsze 3 albumy sraka

pierwszy album z Philem "Power Metal" całkiem niezly chociaż to jeszcze nie to

potem genialne Cowboys i Vulgar

potem sredni Beyond, jakoś nie przepadam za ta płytą chociaz jest na niej genialny coverek Black Sabbath

The Great Southern Trendkill - mój głos, ulubiona płyta, najostrzejsza, najbardziej pojebana, wpada z jednej skrajności (balladki) w drugą (kawałek tytułowy), mistrzowstwo :D

Reinventing the Steel nie lubie, raczej nudna i nagrywana na siłe jak dla mnie

Dimebag gitarzysta przereklamowany chociaż do Pantery pasuje, ale jego solówek zbytnio nie lubie słuchać, jakoś nie moje klimaty, raczej wole Pantere ze wzgłędu na Phila i Rexa (genialny bas na Cowboys)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 18:02 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
Z Pantery to w zasadzie lubię albumy od I Am the Night do Vulgar'a na którym kończy się dla mnie przyjemność ze słuchania tej kapeli. Głosuje oczywiście na CFH.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:31 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Stawiam na Vulgara - po prostu genialna płyta.
Potem Far Beyond i Cowboys.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Próbowałem słuchać kilkakrotnie, ale nigdy jakoś ta muzyka do mnie nie trafiła. Cementary Gates, Planet Caravan i Cowboys From Hell gdzieś mi się tam jeszcze walają na dysku, więcej nie potrzebuję do szczęścia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:12 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Wiele tracisz ;)
Spróbuj może posłuchać całą płytę - najlepiej właśnie Vulgar.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:17 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
To masz na zachete ;)
http://www.youtube.com/watch?v=PsL8Q2KO_vg
http://www.youtube.com/watch?v=DHl1oYvyXho

Niestety buraki z Youtube'a wywalili Primal Concrete Sledge z Mokswy za rzekome naruszenie praw autorskich. :roll:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:18 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Rabbit napisał(a):
Niestety buraki z Youtube'a wywalili Primal Concrete Sledge z Mokswy za rzekome naruszenie praw autorskich. :roll:


Youtube to jest jedno wielkie naruszenie praw autorskich, czy się to komuś podoba czy nie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Rabbit napisał(a):
To masz na zachete ;)
http://www.youtube.com/watch?v=PsL8Q2KO_vg
http://www.youtube.com/watch?v=DHl1oYvyXho

Niestety buraki z Youtube'a wywalili Primal Concrete Sledge z Mokswy za rzekome naruszenie praw autorskich. :roll:


jeśli to był ten sam kawałek co na VHS/DVD to mieli racje

a Panterki warto posłuchać,
Szczepan jak lubisz wojniesze wałki to obadaj sobie The Sleep, This Love, Hollow, Floods, 10`s czy Suicide Note Pt. 2

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Ostatnio edytowany przez Żułek Śro Sty 07, 2009 21:21, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
szczepan napisał(a):
Planet Caravan

Cover Black Sabbath :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 21:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Rabbit napisał(a):
Pt. 1. Pt. 2 to srogi wypierdol.

Słucham, dobre to :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 18:19 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Nie jestem fanem, ale przyznaję, że Vulgar wymiata. Reszta mniej lub bardziej równa, czasem posłucham.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 22:09 
Offline
Black Swan

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 08:27
Posty: 93
Miejscowość: hel
Jedna z ulubionych kapel, co widac po moim lascie btw. Wlasnie noszę koszulke Vulgar Display of Power, która uważam za genialną , szczególnie za Walk , This Love , Fuckin Hostile, Hollow, kurde koncze bo cala plyte bym wymienił. Już wyżej wspomniany far beyond driven, tez plyta kopie w dupe ,znowu bym wymienial cale płyty ehh :) rip dime... swoja drogą ciekawe jak deth by sie potoczylo jak dime przyjął by propozycje grania z davem... hoho nie moge sobie tego wyobrazic...

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mercin
Don't ask what you can do for your country
ask what your country can do for you!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 22:14 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Mercin napisał(a):
Jedna z ulubionych kapel, co widac po moim lascie btw. Wlasnie noszę koszulke Vulgar Display of Power, która uważam za genialną , szczególnie za Walk , This Love , Fuckin Hostile, Hollow, kurde koncze bo cala plyte bym wymienił. Już wyżej wspomniany far beyond driven, tez plyta kopie w dupe ,znowu bym wymienial cale płyty ehh :) rip dime... swoja drogą ciekawe jak deth by sie potoczylo jak dime przyjął by propozycje grania z davem... hoho nie moge sobie tego wyobrazic...


No ciekawe, chociaz lepiej ze nie dolaczyl. Inaczej nie mielibysmy tylu wspanialych plyt. :) Chociaz z drugiej strony, Dime by zapewne zyl i pil w tej chwili Black Tooth Grin. :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 22:27 
Offline
Black Swan

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 08:27
Posty: 93
Miejscowość: hel
to samo myślałem, ale można gdybać i gdybać , ale jednak wole jak jest, i pantera nagrała dużo zajebistych płyt, i marty stał sie moim drugim ulubionym gitarzystą ;)

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mercin
Don't ask what you can do for your country
ask what your country can do for you!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 22:45 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
Nigdy się nimi cholernie nie jarałem. Od biedy czasami zapuszczę sobie Cowboys from Hell bo kawałek Domination się bardzo podoba. Reszta do mnie nie trafia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 22:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a płytka Power Metal ? chyba najbardziej typowo thrashowa z płyt Pantery
dla mnie bardzo na + :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:15 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
This Love jest fantastyczne.
VDoP Jest najlepsza pod słońcem i juz!

Vulgar Vulgar Vulgar
no i Cowboys. zwlaszcza cementary gates!:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:17 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Ostatnio sluchalem starszych plyt Pantery. Plyty z Glaze'em sa kiepskie, ale Power Metal jest naprawde dobry. Tytulowy, Rock The World, We'll Meet Again czy Over & Out sa naprawde bardzo dobre. Wokal Phila jest calkiem niezly, a Dime i Vinnie pokazali, ze umieli dobrze grac na swoich instrumentach.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group