Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 23:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ulubiony album?
Metal Magic (1983) 0%  0%  [ 0 ]
Projects in the Jungle (1984) 0%  0%  [ 0 ]
I Am the Night (1985) 0%  0%  [ 0 ]
Power metal (1988) 0%  0%  [ 0 ]
Cowboys from Hell (1990) 61%  61%  [ 25 ]
Vulgar Display of Power (1992) 27%  27%  [ 11 ]
Far Beyond Driven (1994) 2%  2%  [ 1 ]
The Great Southern Trendkill (1996) 7%  7%  [ 3 ]
Reinventing the Steel (2000) 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 41
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Lip 09, 2014 17:49 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Goddamn Electric, I'll Cast a Shadow i Revolution Is My Name to zdecydowanie mocne punkty tego albumu, który z resztą lubię. Jakoś nie mam jakiegoś ciśnienia, że Trendkill powinien mieć lepszego następcę. Ot słucham to co lubię ze wszystkich albumów.

Where You Come From z wydawnictwa 101 Proof - bardzo fajny numer :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 11:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
pozwole sobie przenieść dyskusje ;)

Thunder napisał(a):
Kwestia gustu. Choć miejsce Far Beyond Driven zamieniam często z Cowboys From Hell, to zależy od fazy na kawałki, czytaj jeżeli jestem w stanie przesłuchać całe Domination a nie tylko końcówkę z solówką to wolę wtedy Cowboys . Za to TGST i Power Metal są u mnie "zabetonowane".


mało kto ceni Power Metal, nie wiem czy to bardziej przez hejtowanie czy zwykłą nieznajomość płyty (ignorancję) :roll:
chciałbym aby za 4 lata ją wydali ponownie z jakimiś wypasionymi bonusami na 30-lecie :D

Cytuj:
Głos na The Great Southern Trendkill. Ten album Pantery nieźle kopie zadek. W zasadzie do Floods (ta końcówka kawałka... magia) włącznie jest na mój gust rewelacyjnie, no może War Nerve w tej części mi mniej pasował, a dwa kawałki po Floods jakoś się nie wybijają ponad przeciętność.


w sumie zgoda chociaż wg mnie słabszy jest 13 Steps To Nowhere, co do 2 ostatnich kawałków to Sandblasted Skin jest zabójczy chociaż potrzebowałem do niego kilku podejść ;)
The Underground In America również uważam że nic ciekawego ;)

wiele osób o tym nie wie ale należy też pochwalić Setha Putnama (Anal Cunt) który w kilku kawałkach gościnnie powrzeszczał ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 12:24 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Power Metal to prędzej zapomniana perełka, skazana na zapomnienie przez poprzednie trzy, mocno glamowe albumy. Z pierwszych trzech albumów Pantery to szału tam nie ma, choć pojawiały się tam przebłyski, głównie dzięki solówkom wiadomo kogo. Najbardziej strawna Glamtera była na I Am The Night. Power Metal nie uważam za glamową płytę, mimo że elementy glamu wciąż tam są, ale o ironio, kiedy na Power Metal czuć glam w takich kawałkach jak Hard Ride(tu najbardziej) i Proud to be Loud (podarowany kawałek od jakiegoś kolesia; wejściowy riff jest glamiasty, reszta bardziej jedzie Judas Priest) to wychodzi to rewelacyjnie, z resztą Hard Ride to jeden z moich faworytów na tym albumie.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 23:18 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Underground In America to jeden z lepszych kawałkó na tym albumie. Niesamowity główny riff Dimebaga z flażoletami.

Power Metal to bardzo fajny, przyjemny i równy album, ale nie ma co się oszukiwać. Moim zdaniem jest najgorszy, chodź i tak jest bardzo dobry (świadczy to o poziomie Pantery). Ogromny krok w porównaniu z poprzednimi glamowymi albumami. Anselmo wniósł trochę świeżości, chodź sam mówi, że nie był wtedy jeszcze pełnoprawnym członkiem zespołu, tylko pracownikiem. Słodkie momenty glamowe są świetne (We'll Meet Again). Już wtedy Dimebag pokazywał na co go stać i solówki nie odbiegają poziomem od tych z późniejszego etapu kariery. Podobają mi się liczne nawiązania do Judas Priest, czy nawet do Kowbojów (Down Below). Prawdą jest, że to nie jest album typowo glamowy. Nie lubię tego gatunku (poza wyjątkami), ale do tego albumu wracam często. Przydałby się jakiś remaster tego albumu (z Bobem Rockiem [nieudolny żart]). Na bonusy myślę, że nie ma co liczyć. Nie sądzę, by się zachowały jakieś kawałki. Gdyby na CFH nie wrzucili tego nowego, to tamten by idealnie tam pasował. Prawdopodobnie był jednym z pierwszych jakie tworzyli z Anselmo. Wracając do reedycji widać, że już na FBD nie mają pomysłu, a wystarczyło dać chociażby "The Badge". Jeżeli chodzi o Power Metal, to muzycy odcinają się od tej epoki, więc mało prawdopodobne wznowienie. To, że fani nie znają tego albumu wiążę się właśnie z polityką zespołu. Zaczęli praktycznie od nowa.

Sorry za błędy, ale trochę późno, a jutro zapomniałbym połowy rzeczy :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 23:32 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mówiąc o bonusach miałem na mysli coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=-nl4FnnN4Y0 a nie wątpliwej jakości pierdy które nie trafiły na album ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 08:39 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Nigdy nie widziałem całości tych rehearsalsów i koncertu. Tylko pojedyncze kawałki, ale i tak mi się to podobało. Dzięki Żułek za linka. Myślę że nie byłoby trudno wznowić Power Metal. Wystarczyłoby, że jakiejkolwiek wytwórni zechciało się odkupić prawa do albumu, od którego pozostali członkowie Pantery przy życiu się odcięli, a więc nie byłaby to astronomiczna kwota i wznowienie gwarantowane.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 18:27 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
chyba że sami wykupili aby nikt tego więcej nie usłyszał :(
chociaż moim zdaniem poza okładką nie mają się czego wstydzić ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 20:00 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Tak. Na pewno mają dość kasy aby do tego nie doszło, a wiadome jest, że tą płytę wydali jeszcze w czasach wytwórni Metal Magic, czyli na własny koszt, a zatem pewnie do dzisiaj mają 100% praw do płyty. Choć może Vinnie Paul zapomniał o tych płytach bo w zasadzie w późniejszych wywiadach ktoś z Pantery napomknął tylko o Power Metal. Miałby nawet dobry biznes, bo w zasadzie wykorzystano już wszelkie pomysły na wyciskanie kasy z muzyki Pantery typu kompilacje i zapomniane kawałki z Vulgar.... Tu może pomóc tylko mobilizacja ludzi, a erę Glamtery i okresu tuż przed przemianą jest raczej mało.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 03:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Thunder napisał(a):
w zasadzie wykorzystano już wszelkie pomysły na wyciskanie kasy z muzyki Pantery typu kompilacje i zapomniane kawałki z Vulgar....


nie byłbym tego taki pewny, podejrzewam że za 2 latka bedzie nowa wersja Trendkilla - w końcu to ich ostatnia platyna
na bonusy mogliby dać covery i kawałki z OST-ów, chyba że mają coś ekstra w szufladzie z tego okresu

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 09:41 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Jakby zabrakło reedycji Steel za 7 lat, to bym się wkurzył :)
Tutaj bonusów może być dużo.
* Bootleg Korea 2001
* Avoid The Light
* Electric Funeral (cover BS)
* Cat Scratch Fever (covera Tedzia)

Może coś jeszcze ekstra było. Chociaż Philip mówił, że nigdy nie tworzyli do szuflady.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 11:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Niepublikowany wcześniej kawałek Dimebaga:

https://w.soundcloud.com/player/?url=ht ... osts=false

Przyznam, że gdyby go zrobić "na poważnie", to mógłby wyjść z tego zacny numer.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pantera
PostWysłany: Pon Sty 18, 2016 13:15 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Mi najbardziej podobają albumy "Cowboys From Hell" i "Vulgr Display of Power", ale kiedyś bym stwierdziła wyższość pierwszego, nad drugim. Dziś nie, jak włączę sobie "VDoP", nie mogę się oderwać. "CFH", również miało perełki, typu "Cemetery Gates", "Domination", no i wiele innych.

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group