Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 16:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Twój ulubiony album to
The Legacy 21%  21%  [ 8 ]
The New Order 26%  26%  [ 10 ]
Practice What You Preach 8%  8%  [ 3 ]
Souls of Black 13%  13%  [ 5 ]
The Ritual 5%  5%  [ 2 ]
Low 5%  5%  [ 2 ]
Demonic 3%  3%  [ 1 ]
The Gathering 13%  13%  [ 5 ]
The Formation of Damnation 5%  5%  [ 2 ]
Razem głosów : 38
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 21:18 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
mateusz napisał(a):
Koncertówka naprawdę jest kapitalna! Potężne brzmienie, świetna forma Chucka (nawet podejrzanie za dobra ;) ), ciekawy setlist (brakuje jednak czegoś z Souls Of Black czy Low), klimatyczne podbicia wokalne pozostałych muzyków i niesamowity pogłos na wokalu. Publiczność jedynie chyba trochę niemrawa. Metallica: Through the Never i CTE: Live razem wzięte wysiadają przy wydawnictwie Testamentu.
Solidnie skopali mi dupsko tym albumem!

Nic a nic tu nie trzeba już dodawać. Ale ta publiczność... Tam jest problem ze znalezieniem kogoś kto macha głową, o młynie nie ma co wspominać. Ach, że tego nie nagrywali w Polsce.
Mi zabrakło jeszcze Electric Crown. Przy tym brzemieniu, mógł wypaść genialnie. Ale ogólnie zajebiście zagrali. Kocham takie koncerty.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 22:37 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no cóż www.youtube.com/watch?v=dMH6NfcPEcY ;)
do Jacksona troche brakuje :lol:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 22:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ciężko w ogóle porównywać te wykonania. Napiszę tylko, że Chuck brzmi tutaj rewelacyjnie wokalnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 12:35 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
No znalazłem chwilę, żeby dokładnie obadać koncercik i... kopię dupsko jak potrzeba :D Brzmienie świetne, wokalnie Chuck bardzo dobrze (masz racje Mateusz, momentami podejrzanie za dobrze :D), setlista ok, dobrze się zarówno słucha jak i ogląda.

Tak powinny wyglądać koncertówki :)

A cover Jacksona mi się w sumie podoba, znacząco różni się od oryginału przez co zyskuje w moich uszach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 20:06 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Znam Souls Of Black, fajne granie, ale strasznie irytuje mnie w nich podobieństwo do Metalliki.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 21:42 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Dawid napisał(a):
Znam Souls Of Black, fajne granie, ale strasznie irytuje mnie w nich podobieństwo do Metalliki.


Przesadzasz z tym podobieństwem . Testament do The Ritual faktycznie grał bardzo melodyjnie jak na thrash, ale żeby od razu porównywać ich do Metalliki jest mocno wobec nich niesprawiedliwe. Z może jednym wyjątkiem, bo faktycznie kawałek tytułowy z Souls of Black przywodzi mi na myśl For Whom The Bell Tolls. Może i nie ma solówki na basie jak u Mety, ale marszowe tempo utworu oraz refren są już bardzo podobne. Ale nawet ten kawałek udowadnia dlaczego Testament to wciąż dosyć oryginalna kapela - solówka Skolnicka.
Melodyjność Testament w połączeniu z jego solówkami od debiutu do The Ritual nadaje kapeli sporo wyjątkowości. No i Chucka na wokalu nie da się pomylić z kimś innym. Po za tym kolejne albumy Testament po The Ritual to już inne granie.

Wrócę do dyskusji jaką podjąłem kiedyś z Żułkiem. Dalsze odsłuchiwanie Low jednak mnie przekonuje, że może jednak za bardzo chciałem się doszukać podobieństw do Pantery. Przede wszystkim wokal. To jednak faktycznie dwie zupełnie inne bajki i to mnie przekonało, że nie ma co szukać podobieństw na siłę. I przez to Low jeszcze bardziej mi się spodobał.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 15:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Thunder napisał(a):
Dawid napisał(a):
Znam Souls Of Black, fajne granie, ale strasznie irytuje mnie w nich podobieństwo do Metalliki.


Przesadzasz z tym podobieństwem . Testament do The Ritual faktycznie grał bardzo melodyjnie jak na thrash, ale żeby od razu porównywać ich do Metalliki jest mocno wobec nich niesprawiedliwe. Z może jednym wyjątkiem, bo faktycznie kawałek tytułowy z Souls of Black przywodzi mi na myśl For Whom The Bell Tolls. Może i nie ma solówki na basie jak u Mety, ale marszowe tempo utworu oraz refren są już bardzo podobne. Ale nawet ten kawałek udowadnia dlaczego Testament to wciąż dosyć oryginalna kapela - solówka Skolnicka.
Melodyjność Testament w połączeniu z jego solówkami od debiutu do The Ritual nadaje kapeli sporo wyjątkowości. No i Chucka na wokalu nie da się pomylić z kimś innym. Po za tym kolejne albumy Testament po The Ritual to już inne granie.


ale czemu ? akurat The Ritual jest bardzo często porównywalne właśnie z Metalliką (Black)
podejrzewam że gdyby płyta odniosła sukces to Low, Demonic i The Gathering mogłyby nigdy nie powstać
oczywiście nie można z tym podobieństwiem przeginać bo w końcu to zupełnie 2 różne zespoły ;)

Cytuj:
Wrócę do dyskusji jaką podjąłem kiedyś z Żułkiem. Dalsze odsłuchiwanie Low jednak mnie przekonuje, że może jednak za bardzo chciałem się doszukać podobieństw do Pantery. Przede wszystkim wokal. To jednak faktycznie dwie zupełnie inne bajki i to mnie przekonało, że nie ma co szukać podobieństw na siłę. I przez to Low jeszcze bardziej mi się spodobał.


bardzo mnie to cieszy :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 11:30 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Greg Christian nie jest już basistą Testament. Wcześniej z "powodów osobistych" Greg nie mógł towarzyszyć zespołowi na trasie koncertowej po Ameryce Północnej, która odbyła się razem z Lamb Of God i Killswitch Engage.

Weterani thrash metalu z Bay Area ogłosili w krótkim oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że następcą Grega Christiana został Steve Di Giorgio - pionier bezprogowego basu w muzyce metalowej, który był już wcześniej członkiem zespołu i nagrał z nim albumy: "The Gathering" z 1999 r. oraz "First Strike Still Deadly" z 2001 r.

Steve zastąpi Grega w trakcie najbliższych koncertów w Australii, Japonii oraz Meksyku i będzie nagrywał z zespołem nowy album - następce wydanej przez Nuclear Blast w 2012 r. płyty "Dark Roots Of Earth".


nie wiem czy to lepiej czy gorzej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 16:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Gość jest dobry, więc nie sądzę by im zaszkodził ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 16:55 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
No dla mnie dobra wiadomość :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 18:46 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Już był i nagrał świetną płytę. Źle nie będzie.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 19:05 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Jeszcze tylko Lombardo i naprawdę byłoby na co czekać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 15, 2014 16:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
jeśli chodzi o zmiane basisty to mi tam wszystko jedno, DiGiorgio oraz Christian to fachowcy najwyższej klasy, obu ich lubie
ale niestety obawiam się że dla nowego album jest to bez znaczenia, tak samo było na The Gathering
co z tego skoro jest tam Steve skoro nie napisał zadnego kawałka a basu za wiele tam nie ma
wiadomo że nic wybitnego nie nagrają ale mam jednak nadzieje że basik wróci do łask tak jak było do Low :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 15, 2014 19:04 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Tu zmiana perkusisty by wniosła więcej według mnie. Do Hoglana nic nie mam, jest dobry, ale to nie ten styl.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 17:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Wokalista Testament Chuck Billy...

Cytuj:
... zapowiedział m.in. możliwy powrót do utworów z albumu Demonic na przyszłej trasie. Najciekawszy paragraf dotyczył jednak nowej płyty, nad którą – jak wiemy – zespół powoli już pracuje:

„Zaczynamy od 1 stycznia. Pierwsze 3, czy 4 miesiące poświęcimy na pisanie w ramach rozpoczęcia roku, a potem wydamy album na lato. Jesteśmy teraz na całkiem dobrej fali, więc nie zwalniajmy. Poskładajmy więc nową płytę do kupy i wydajmy na niej 10 nowych kawałków. Nie zatrzymujmy się!”


Za http://heavyrock.eu/blog/chuck-billy-no ... ent-latem/

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sie 10, 2016 11:06 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Może w ramach małego rozruszania :)

Testament szykuje nową płytę The Brotherhood of The Snake. Premiera 28 października. Muzycy zapowiadają najbardziej thrashową płytę Testamentu:
"It's different. This one is more thrash. I mean, this has got some of the fastest stuff that we have ever played. Usually, we have one or two thrash songs, and then we have some mid-tempo, and then we have a slow, heavy one, and then up-tempo kind of stuff. Half of the new record is thrash, which we've never done before. Even with our first record ['The Legacy', 1987] , there's 'Over The Wall' and 'First Strike Is Deadly', but then there's stuff that's back and forth from mid-tempo to thrash like 'Do Or Die' or 'Apocalyptic City'. Full-on thrash though, like six or seven songs, has never been done by us. It's kind of a trip to hear it."

Na dniach ukaże się okładka :)

EDIT: No i jest okładka. Według mnie świetna :)


Załączniki:
testament.jpg
testament.jpg [ 180.87 KiB | Obejrzany 19097 razy ]
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 11:27 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Okładka bardzo dobra, czekam na album :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 15:39 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ja również czekam z niecierpliwością. Dark Roots of the Earth to dobry album więc myślę, że i tym razem Testament nie zawiedzie. ;) ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 16:37 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Często do niego wracasz? Mi się rzadko słucha thrashu od jakiegoś czasu, a jak już to jednak Low lub The Gathering leci ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 17:36 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Vic Rattlehead napisał(a):
Często do niego wracasz? Mi się rzadko słucha thrashu od jakiegoś czasu, a jak już to jednak Low lub The Gathering leci ;)


No właśnie dawno nie słuchałem Testamentu ale będę musiał to nadrobić ;) Na Low nie podobają mi się elementy Deathu, Demonic nawet nie przesłuchałem. Gathering to dobry album ale moim ulubionym jest The New Order.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group