Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 02:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Twój ulubiony album to
The Legacy 21%  21%  [ 8 ]
The New Order 26%  26%  [ 10 ]
Practice What You Preach 8%  8%  [ 3 ]
Souls of Black 13%  13%  [ 5 ]
The Ritual 5%  5%  [ 2 ]
Low 5%  5%  [ 2 ]
Demonic 3%  3%  [ 1 ]
The Gathering 13%  13%  [ 5 ]
The Formation of Damnation 5%  5%  [ 2 ]
Razem głosów : 38
Autor Wiadomość
 Temat postu: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Skoro idzie tak thrashowo, no to warto założyć temat o tej zacnej kapeli :D
Bardzo lubię dokonania Testamentu. Moim numerem 1 jest od zawsze album Souls Of Black, ku zdziwieniu większości zapewne ;) Bardzo lubię też debiut The Legacy. Taka "przebojowa" płytka bym powiedział. Over the Wall, Burnt Offerings, Alone in the Dark i Apocalyptic City mogę słuchać ciągle :D Wiem, ze większość bardzo lubi 2 kolejne albumy The New Order i Practice What You Preach, ale ja jakoś średnio jestem do nich przekonany. Załączam sobie z nich Trial by Fire, Musical Death (A Dirge), Into the Pit, Greenhouse Effect czy The Ballad, ale reszta jakoś mało mnie pociąga. The Ritual to bardzo lajtowna rzecz, ale niezła, szczególnie So Many Lies i Return to Serenity (akustyczna wersja z Live At Fillmore jest mistrzowska). Low - uwielbiam ! Nie ma już Skolnicka, ale to mało ważne. Jak dla mnie świetna płyta, z naciskiem na tytułowy utwór, Hail Mary i Trail of Tears (tutaj również warto posłuchać akustyka z Fillmore). Demonic-dla mnie rzecz niesłuchalna. The Gathering - z tego, co mi wiadomo to również większosć sie nią zachwyca jednak rzadko jej słucham. Uwielbiam z niej niesamowity dla mnie D.N.R. Eyes of Wrath i Three Days in Darkness też sobie cenię bardzo :) Przypadła mi do gustu ostatnia płytka, a w szczególności The Persecuted Won't Forget i F.E.A.R.
Propo koncertówek to wydali 2 EP Live At Eindhoven i Return to the Apocalyptic City oraz 2 pełne koncerty Live at the Fillmore i Live in London, oba mają moc :D
W ogóle Chuck Billy jest dla mnie jednym z najlepszych heavy metalowych wokalistów. Ma jak dla mnie zajebistego powera. Ciesze się, że na ostatniej płycie można usłyszeć praktycznie same czyste wokale, dla mnie to ogromny plus bo ten jego growl średnio do mnie trafia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
proste że Low :P

wlaściwie to lubie ich wszystkie płytki, nieco mniej pierwsze 2 ale to tylko ze względu na słabe brzmienie tych płyt bo same utwory są swietne

trójeczka w postaci Practice też brzmi dosyć słabo (głownie gitary) ale za to nadrabia genialnym basem Christiana (jeden z ulubionych basistów) dlatego bardzo ja lubie :D

Souls Of Black uważam za bardzo dobry album :!: brzmi całkiem fajnie ale został wydany jednak za szybko, mogli troche bardziej podłubać i dopracować kawałki ale jest jak jest i trza po prostu przywyknąć :D

The Ritual jest całkiem sredni, jest cholernie melodyjny aż za bardzo głownie przez Skolnicka, owszem posiada genialne kawałki jak tytułowy, Serenity, Electric Crown, So Many Lies czy Let Go Of My World ale zdecydowanie brakuje mu kopa i typowego thrashowego brzmienia

LOW genialny od poczatku do konca, Murphy genialnie sie wpasował do kapeli :D

Demonic dobry ale za bardzo poszli w death metal, brzmi świetnie ale to jednak nie to co tygryski lubią najbardziej ale od czasu do czasu do pomachania banią jest w sam raz ;)

The Gathering dobry ale nierówny i przereklamowany głownie przez skład Testy

nowa płytka jest świetna chociaż brakuje mi growlu którego prawie nie ma na płycie :!: :!: :!: ale fajnie ze wrócił Skolnick i Christian

koncertówki spoko, raczej bez rewelki ale Fillmore najlepsza, lepiej sie słucha niż oglada ;)

zapomniałeś ziutek o płytke First Strike Still Deadly na której nagrali ponownie kawałki z 2 pierwszych płyt z udziełem Zetro w 2 kawałkach, wlaśnie tak powinny brzmieć pierwsze albumy, szkoda ze nie nagrali ich w całości :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
mateusz napisał(a):
zapomniałeś ziutek o płytke First Strike Still Deadly

Celowo ją pominąłem bo jednak to są te same kawałki tylko, że w nowych wersjach i potraktowałem to jako kompilacje bardziej.
mateusz napisał(a):
Murphy genialnie sie wpasował do kapeli

Dokładnie :D W ogóle nie moge znieść jak słysze solówke Alexa w Trail Of Tears, straszna kaszana. Murphy górą :D
mateusz napisał(a):
ale zdecydowanie brakuje mu kopa i typowego thrashowego brzmienia

No, to taki raczej typowo heavy metalowy album ze znikomymi śladami thrashu.

Tak czytając twój post to w sumie w kilku rzeczach się zgadzamy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 17:45 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Celowo ją pominąłem bo jednak to są te same kawałki tylko, że w nowych wersjach i potraktowałem to jako kompilacje bardziej.


co nie zmienia faktu są lepsze :D

mateusz napisał(a):
Dokładnie :D W ogóle nie moge znieść jak słysze solówke Alexa w Trail Of Tears, straszna kaszana. Murphy górą :D


eeetam bez przesady, Murphy to dobry gitarzysta ale jednak Skolnick to Skolnick :D

Cytuj:
Tak czytając twój post to w sumie w kilku rzeczach się zgadzamy :)


wydaje ci sie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 18:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
eeetam bez przesady, Murphy to dobry gitarzysta ale jednak Skolnick to Skolnick

Wiadome, ale chodzi mi o samą solówke w Trial Of Tears. Skolnicka wersja jest kiepska.
Cytuj:
co nie zmienia faktu są lepsze

No tak, ale ja tego w ogóle tak nie rozpatrywałem hehe ;)
Cytuj:
wydaje ci sie

To się lekko zgadzamy w sprawach nowej plyty, Low i Gathering :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 18:06 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
No tak, ale ja tego w ogóle tak nie rozpatrywałem hehe ;)


a powinieneś :P

ps. naucz sie cytować bo czasem nie wiadomo kogo cytujesz i co chodzi ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 18:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Wiem, wiem, bo tutaj jakoś dziwnie ogólnie z tymi cytatami


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Wiem, wiem, bo tutaj jakoś dziwnie ogólnie z tymi cytatami


sam jestes dziwny ;)

a propo tematu

nie wspomniałeś o fajnym wydawnictwie video Seen Between The Lines które zostało wydane dawno temu na VHS (mam) oraz wznowione niedawno na DVD, znajdują sie tam teledyski, fragmenty koncertów, wywiady, kulisy itp trwa tylko koło godzinki ale oglada sie to sympatycznie, zwłaszcza scena jak ktoś komuś (dawno nie ogladałem) gacie zdjął :lol:

widział ktoś oprócz mnie ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:24 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Echh.. Ciężki wybór oj ciężki.
Ale waham się raczej między dwoma pierwszymi albumami i skoro można wybrać tylko jedną płytę, to zdecyduję się chyba na The New Order.
Low też uważam za świetną płytę, szczególnie po moim zdaniem poprzednich dwóch fatalnych.
Z Low chyba najbardziej lubię Urotsukidoji - świetny instrumentalny kawałek, taki trochę nawet progresywny ;)
Practice też jest spoko. Za Souls i Ritual nigdy specjalnie nie przepadałem, dlatego zdziwiłem się nawet trochę jak przeczytałem że tak wysoko cenicie tą płytę (Souls). Ale oczywiście to tylko kwestia gustu ;)
Pozostałe płyty czyli Demonic, Gathering i Formation ogólnie spoko. W ogóle Testamet jest bardzo spoko :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:29 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Legacy.

Poza tym, nie powinno być Formation of Damnation tylko INFORMATION of damnation, tak pisze Shawn! :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:29 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Low też uważam za świetną płytę, szczególnie po moim zdaniem poprzednich dwóch fatalnych.Z Low chyba najbardziej lubię Urotsukidoji - świetny instrumentalny kawałek, taki trochę nawet progresywny ;)


nawet tym powiedział ze słychać tam fusion, bardzo fajny kawałek razem z ostatnim Last Call, dają płycie nieco oddechu po dosyć dużej dawce czadu, rzecz jasna jest balladka ale dobrze ze jedna bo byłoby za duzo, te 2 instrumentale w zupełności wystarczą :D

bialkomat napisał(a):
Za Souls i Ritual nigdy specjalnie nie przepadałem, dlatego zdziwiłem się nawet trochę jak przeczytałem że tak wysoko cenicie tą płytę (Souls). Ale oczywiście to tylko kwestia gustu ;)


tych płyt ogólnie duzo osób nie lubi, ja lubie Ritual wlasciwie bardziej z sentymentu bo Testament poznałem od Practice i wlasnie od Ritual

Soul mi na początku też nie przypadła zbytnio do gustu ale z nią po prostu trzeba czasu aby przywyknąć i poczuć jej moc

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:34 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Taa, Last Call też jest super :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
nie wspomniałeś o fajnym wydawnictwie video Seen Between The Lines które zostało wydane dawno temu na VHS (mam) oraz wznowione niedawno na DVD, znajdują sie tam teledyski, fragmenty koncertów, wywiady, kulisy itp trwa tylko koło godzinki ale oglada sie to sympatycznie, zwłaszcza scena jak ktoś komuś (dawno nie ogladałem) gacie zdjął :lol:

widział ktoś oprócz mnie ?

Słyszałem o tym, ale nie pisałem bo skupiłem się wyłącznie na albumach. Widzieć, to nie mialem okazji.
Chłopaki wydają też bootlegi z różnych tras, które można sobie zamówić u nich chyba.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:45 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Słyszałem o tym, ale nie pisałem bo skupiłem się wyłącznie na albumach. Widzieć, to nie mialem okazji. Chłopaki wydają też bootlegi z różnych tras, które można sobie zamówić u nich chyba.


poszukaj w necie bo warto :)

nie tyle bootlegi co "oficialne dvd" z zrobione z bootlegów, wydali ich dosyc skoro i faktycznie można kupic na ich oficialnej ale nie interesuje mnie to specjalnie

wole poczekać na jakieś porządne DVD, bo musze szczerze przyznać że Live In London daje wiekszego kopa na audio niż na video

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 19:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
wole poczekać na jakieś porządne DVD, bo musze szczerze przyznać że Live In London daje wiekszego kopa na audio niż na video

Ja tam chętnie bym sie połasił na te booty :D Ja oczywiscie praktycznie zawsze i wszędzie wole wersje audio live, ale ty to już wiesz :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 20:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
kumam ziutek :P

kto wie może ktoś wystawi na allegro to bedziesz mógł kupic, w koncu nie ma lepszej jakości od orginału ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 20:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Wiesz, nawet z neta żeby stestować zwyczajnie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 20:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja tam mam ich 3 bootlegi i wiecej nie chce bo mi styknie 8-)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 20:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
A co masz :D ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TestAmenT
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 20:22 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Montreal 1990
Belgia 1987
oraz chyba najbardziej znany Dynamo 2000

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 238 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group