Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 13:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: CELTIC FROST
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2009 22:56 
Wstyd! Forum o tematyce thrash-metalowej (jakby nie patrzeć ;) ), a nikt nie napomniał o tej megazajebistej grupie? Ech :roll:

Image

W skrócie:

Szwajcarskie zespół metalowy, powstał w 1984 roku. Ciężko ich sprecyzować klimaty w jakich się obracają, najlepiej pasuje chyba awangardowy thrash metal, choć CF miało też duży wpływ na rozwój black metalu. Ich album To Mega Therion (10/10) z 1985 roku to jedna z najważniejszych pozycji tego gatunku. Następnie ukazuje się Into the Pandemonium (10/10), który ustanawia nowe wyznaczniki w muzyce, wiele nowych pomysłów i po raz kolejny - świeżość. Po słabszej płycie Cold Lake (5/10) zespół wydaje bardzo udany Vanity/Nemesis (8/10), po czy zawiesza działalność... Powrócili w 2006 ze świetnym albumem Monotheist (10/10). Płyta powala na kolana. Łączy w sobie kilka gatunków (thrash, gothic, black), gościnnie zaśpiewali Satyr z Satyricona oraz Lisa Schaphaus-Middlehauve (Xandria). Znajdują się tam zarówno klimatyczne, delikatne kompozycje jak "Drown In Ashes" oraz "Obscured" jak i piekielnie ciężki "Progeny" czy "Synagoga Satanae".

Kto nie zna - czas odrobić lekcje!


Góra
  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2009 23:04 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
marcinq napisał(a):
Wstyd! Forum o tematyce thrash-metalowej (jakby nie patrzeć ;) ), a nikt nie napomniał o tej megazajebistej grupie? Ech :roll:


od czego mamy ciebie ? ;)

Cytuj:
Po słabszej płycie Cold Lake (5/10)


słabszej ? malo powiedziane ;) chociaż szczepan pewnie lubi, powinien mieć na półce obok Bon Jovi :P

Cytuj:
Powrócili w 2006 ze świetnym albumem Monotheist (10/10).


0/10 jak dla mnie, nudna, za długa, jedna z najgorszych płyt jakie w życiu słyszałem :roll:

co do innych płyt są w porządku, nigdy Celtic Frost jakos specjalnie nie przypadł mi do gustu

byś może powinienem im dać drugą szanse ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2009 23:09 
Żułek napisał(a):
byś może powinienem im dać drugą szanse ?


Zdecydowanie tak, zwłaszcza gdy ktoś ocenia jedną z najlepszych płyt jakie pojawiły się w muzyce metalowej ostatnich lat, na 0/10... :roll:


Góra
  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2009 23:15 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no cóż próbowałem z Monotheist wiele razy na wiele sposobów

szukałem punktu zaczepienia ale go nie znalazłem, dla mnie kiszka ....

ale stare płyty może kiedyś sobie odświerze jak bede miał natchnienie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2009 23:21 
Co do Monotheist, może ta recenzja do Ciebie przemówi trochę, skoro nie czujesz fenomenu tej płyty :P

http://strefa.rockmetal.art.pl/recenzje ... theist.htm

Świetny opis. ;) A może boisz się muzyki z taką mroczną otoczką? :P, no ale cóż, każdy ma swój gust, niemniej dla mnie ww. płyta to pozycja wybitna.

ave


Góra
  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 20:07 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
słyszę nazwę Celtic Frost, od razu mam skojarzenie tylko z jednym, kultowym okrzykiem tego zespołu. Mianowicie "UGH!!!"

To Mega Therion wstyd i hańba nie znać. Cholernie żałuje, że panowie zakończyli karierę, przez co nie będę miał nigdy szansy ich usłyszeć live. A jeśli chodzi o Monotheist nie określę zbytnio po której stronie stoję. Dla mnie ta płyta nie jest ani wybitna, ale też nie jest totalną porażką. Od czasu do czasu miło posłuchać takiego mrocznego grania, ale nie zbyt często. Bardziej wolę To Mega Therion.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: CELTIC FROST
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 21:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Czy w każdym temacie o Celtic Frost zawsze ktoś musi w końcu napisać "ugh"? :lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group