Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 00:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

wiadomo ;)
The Ultimate Incantation 44%  44%  [ 4 ]
Sothis Ep 0%  0%  [ 0 ]
De Profundis 11%  11%  [ 1 ]
Future Of The Past 0%  0%  [ 0 ]
Black To The Blind 0%  0%  [ 0 ]
Reborn In Chaos 0%  0%  [ 0 ]
Kingdom Ep 0%  0%  [ 0 ]
Litany 0%  0%  [ 0 ]
Reign Forever World Ep 0%  0%  [ 0 ]
Revelations 11%  11%  [ 1 ]
Blood Ep 0%  0%  [ 0 ]
The Beast 0%  0%  [ 0 ]
The Art Of War Ep 0%  0%  [ 0 ]
Impressions In Blood 22%  22%  [ 2 ]
Necropolis 11%  11%  [ 1 ]
Welcome To The Morbid Reich 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 20:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
1-0 dla Macieja :P

BTW nowej płyty nie słyszałem i jakoś mnie do niej nie ciągnie, jak słucham już deathu to starych Morbidów i tyle :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 21:03 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
W burym :P to, że nie piszesz czegoś wprost nie znaczy, że wypowiedź na to nie wskazuje. A w tym wypadku wskazywała i powie Ci to zdecydowana większość jak sądzę ;)


wskazuje tylko tyle że Pająk gra na Necrolopis i nic więcej :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 21:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nagrał kilka solówek gościnnie ale to jeszcze nic wielkiego ;)
A nowa płyta po kilkudziesięciu przesłuchaniach już zdążyła mi się wkręcić i zajebiście mi się podoba. Najlepsza z okresu po Litany moim zdaniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 21:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Nagrał kilka solówek gościnnie ale to jeszcze nic wielkiego ;)


a czy ja napisałeś że to jakieś super hiper sola ? ;)
mówie tylko ze bardziej pasowały mi na Necropolis niż na nowej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 21:23 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
W porównaniu z Necropolis WTTMR to arcydzieło gatunku :P a te melodyjne solówki nie są aż tak rażące jak na nowych Deicide. Ale mogłyby być nieco mniej melodyjne mimo wszystko :P dobra solówka nie musi być melodyjna ale taki już urok Pająka, że musi trochę upiększyć. Dlatego najbardziej ceniłem Mauzera jako drugiego gitarzystę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 21:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
chyba Mausera ;)
ale to pewnie dlatego że wszystko pisał Peter poza chyba ostatnią płytą z Mauserem ;)
tutaj dał wyraznie się popisać Pająkowi i to słychać po prostu ;)
na Necropolis po prostu nagrał to po miał nagrać i tyle chociaż i tak słychać róznice z tym co gra Peter ;)

kompozycyjnie bardziej póki co podoba mi sie Necropolis ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Sie 31, 2011 07:23 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Necropolis jest znacznie prostsze kompozycyjnie ;) na WTTMR jest sporo kombinacji z riffami jak na przykład na De Profundis. Kawałki są mocno zróżnicowane i sporo się w nich dzieje. Necropolis przez swą prostotę jest nudna a kawałki nie różnią się od siebie zbyt wiele. Na nowej płycie każdy kawałek to coś innego. Jak dla mnie to że Peter dopuścił do komponowania Pająka wyszło tej płycie na dobre (pomimo melodyjnych solówek) bo nic się ze sobą nie zlewa i płyta jest na prawdę ciekawa. Oprócz tego zajebiste brzmienie - chyba najlepsze w historii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Sie 31, 2011 11:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Na nowej płycie każdy kawałek to coś innego. Jak dla mnie to że Peter dopuścił do komponowania Pająka wyszło tej płycie na dobre (pomimo melodyjnych solówek) bo nic się ze sobą nie zlewa i płyta jest na prawdę ciekawa. Oprócz tego zajebiste brzmienie - chyba najlepsze w historii.


z brzmieniem prawda, jest genialne :D
w sumie lubie prostote ;) dobra płyta ale nie kupie jej, wersja z coverami kosztuje ponad 50zł wiec odpada, chyba ze trafie na jakąś fajną promocje ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Sie 31, 2011 15:34 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
A covery jak zawsze zajebiste. Obydwa wyszły idealnie. Co prawda nie znam oryginałów ale interpretacja Vadera jest genialna :)
Za jakiś czas pewnie będzie taniej ale wersja z coverami i tak zawsze będzie droższa. Ja kupiłem digipack i mam tam wszystko :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 19:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
A covery jak zawsze zajebiste. Obydwa wyszły idealnie. Co prawda nie znam oryginałów ale interpretacja Vadera jest genialna :)


wlasnie przesłuchałem bo wczesniej miałem bez coverów, słabizna te covery jak dla mnie :(

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 11:12 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Mi się podobają :P są nietypowe a w Vaderowym sosie wyszły wyśmienicie jak dla mnie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 13:40 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Niesamowita płytka. Męczę ją od premiery i nie mogę przestać, co w moim przypadku nigdy się nie zdarza. Solówki melodyjne, ale moim zdaniem cały czas mieszczące się w ramach deathowej muzy i nie "kłócące się" z ciężkimi riffami. Perkusista miodzio, szkoda że już go nie ma w zespole. :D

Trzecie miejsce za moim ukochanym "Impressions in Blood" i "De Profundis".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 15:01 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Impresje przed De Profundis?! bluźnierstwo ;)
Są niezłe ale do De Profundis nie mają startu :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 22:28 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Patrząc tylko na kompozycje, to chyba też wskazałbym na De Profundis, ale jak dodać do tego produkcję która w impresjach jest dla mnie mistrzostwem świata, to jednak wygrywają impresje.

Tak swoją drogą mogliby wreszcie wyruszyć w jakąś porządną trasę po większych polskich miastach... No chyba, że jedynym ich celem jest supportowanie za granicą i grywanie w Pabianicach (przy całym szacunku dla Pabianic).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 07:30 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Duża trasa po Polsce będzie w przyszłym roku. W tym roku nie mogło być Blietzkrieg na jesieni ze względu na mocno napięty grafik. Na przyszły rok jest zapowiedziana solidna trasa w dużych i mniejszych miastach polskich promująca nową płytę :) także nic się nie bój, jeszcze będziesz miał okazję :P
Co do produkcji Impresji. Jest dobra, ale mistrzostwem bym jej nie nazwał. Zajebiście lubię to jak jest nagrana perkusja. Brzmi tłusto i intensywnie, tak jak lubię i za to duży plus. Ale gitary zawsze brzmiały mi tam jakoś dziwnie. O niebo lepsza produkcja jest na nowej płycie. Jedyne o co mógłbym się przyczepić to stopy za cicho ale w Vaderze stopy nigdy nie były na pierwszym planie. Mimo to wolę jak są głośniej :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 12:49 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Głośność stopy na płytach, to dla mnie mimo wszystko sprawa drugorzędna. Jakby miała taką moc, jaką ma live, to co innego, ale to niestety nierealne. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2011 15:01 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Ja jednak lubię jak stopę słychać wyraźnie tak jak u Morbidów chociażby. Vader zawsze stawiał na solidne blasty (i chwała im za to) i dzięki temu każda płyta zyskiwała na mocy. Ale tak jak zostały nagrane na Impresjach to dla mnie jest ideał.
A mistrzowskie produkcje to od lat ma Nile. Zarówno perkusja jest nagrana genialnie (blasty + stopa tłusto) jak i brzmienie gitar to istny cud.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 22:43 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 23, 2011 19:00
Posty: 157
Poza jedynką i demówkami nie słuchałem Vadera aż do ostatniej płyty :) Dla mnie WTTMR to rewelacja! Solóweczki miód dla uszu :P Ogólnie świetne kompozycje, świetne brzmienie, świetne wokale :!: Podoba mi się od pierwszej do ostatniej minuty :!: W ankiecie, z racji tego że brak ostatniej płyty, głos poszedł na jedynkę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 23:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
juz uzupełniłem ankiete, można głosowac ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 13:35 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Serce rozdarte znów między De Profundis i Litany ale ostatecznie zaznaczyłem De Profundis. Niby moc ciut mniejsza ale riffy i kompozycje bardziej zróżnicowane i to zaważyło na decyzji. Ideałem byłoby połączenie tych dwóch płyt czyli soczyste riffy i ambitne kompozycje + siła blastów Litany.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group