Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 06, 2024 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

wiadomo ;)
The Ultimate Incantation 44%  44%  [ 4 ]
Sothis Ep 0%  0%  [ 0 ]
De Profundis 11%  11%  [ 1 ]
Future Of The Past 0%  0%  [ 0 ]
Black To The Blind 0%  0%  [ 0 ]
Reborn In Chaos 0%  0%  [ 0 ]
Kingdom Ep 0%  0%  [ 0 ]
Litany 0%  0%  [ 0 ]
Reign Forever World Ep 0%  0%  [ 0 ]
Revelations 11%  11%  [ 1 ]
Blood Ep 0%  0%  [ 0 ]
The Beast 0%  0%  [ 0 ]
The Art Of War Ep 0%  0%  [ 0 ]
Impressions In Blood 22%  22%  [ 2 ]
Necropolis 11%  11%  [ 1 ]
Welcome To The Morbid Reich 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 17:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
VADERMANIAX !!!

Sesja nagraniowa nowego albumu "Tibi et Igni" jest na ukończeniu. Wszystkie ślady są nagrane i przygotowane do mixu i ostatecznego zgrania. Co pozostało do zrobienia to sample i introdukcje. Do połowy marca materiał będzie gotowy do wysłania do naszego wydawcy - Nuclear Blast, a wstępnie planowana premiera płyty przewidziana jest na koniec maja. Najprawdopodobniej jeszcze w marcu do rąk Waszych trafi singel (7'') z dwoma kawałkami z nadchodzącej płyty. Materiał ten pod nazwą "Where Angels Weep" zawierać będzie utwory w innych wersjach niż te, jakie znajdziecie na "Tibi et Igni". W kwietniu natomiast pokażemy krótki filmowy raport ze studia oraz kilka wywiadów z współtwórcami nowej płyty. Postaramy się także zdradzić już kilka szczegółów o oprawie graficznej. Część nowego Vader'a będzie można usłyszeć na letnich festiwalach, jakich całkiem sporo planujemy na wakacje, natomiast pełny materiał zaczynamy promować tradycyjnie Blitz'em 2014 w Polsce (we wrześniu) i dalej w Europie (październik/listopad) czy USA (grudzień). Premiera płyty to zaledwie początek serii niespodzianek jakie przygotowujemy dla Was na najbliższy rok. Wcześniej jednak - jeszcze w marcu/kwietniu - chcemy przypomnieć naszym polskim Maniax Vader'a z lat '85 - '95 (łącznie z sześcioma utworami śpiewanymi jeszcze w języku polskim) na serii klubowych występów (szczegóły już wkrótce). Ta historyczna wyprawa w czasie wiąże się także z wiosenną premierą książki autorstwa Jarka Szubrychta pt." Wojna Totalna". Ta monumentalna praca opisuje całą historię grupy Vader od samych początków do właśnie wydawanej płyty "Tibi et Igni". Warto było czekać! Więcej szczegółów już wkrótce \m/


bedzie co czytac/słuchać :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 18:08 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Oj będzie, jaram sie. Ciekawe czy przyjadą do mnie? Pewnie nie.....

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 18:18 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja mam nadzieje ze sie kiedyś zmobilizuje aby ich w końcu zobaczyc ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 19:19 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Widziałem dwa razy 8-) . Za każdym razem niszczyli system, no i mam zdjęcia z Peterem.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 09:30 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nuclear udostępnił nowy singiel Vadera "Where Angels Weep"
http://www.youtube.com/watch?v=2yWpgwDY ... ture=share

Zaskoczenia nie ma w sumie żadnego - Vader to Vader. Niezły kawałek i w sumie stylistycznie wracający do czasów Litany. Blast-Blast-Blast-Przejście :D gitarki super brzmią, ciężko i soczyście. Ekstra riffy charakterystyczne dla Vadera. No cóż. Miód malyna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dla mnie przeciętniak

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:23 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Dokładnie, bardzo to takie nijakie.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 18:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nic specjalnego.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 22:01 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Żułek napisał(a):
do Litany tak, potem tylko gorzej czego szczyt był na nudnym Revelations oraz przekombinowany The Beast którym chciał wleźć w dupe fanom thrashu - nie wyszło i słusznie


Sorry, że tak późno, ale chyba nikt tego przez 5 stron nie zdementował. Revelations to mój ulubiony album. Nie słyszę tam wcale nudy. Jest zdecydowanie bardziej rozwinięty od "litań". Trochę jak Reign In Blood i South Of Heaven ;) Późniejszego Vadera nie znam, wcześniejszego również tylko wybiórczo.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 16:54 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Jimmy0555 napisał(a):
Żułek napisał(a):
do Litany tak, potem tylko gorzej czego szczyt był na nudnym Revelations oraz przekombinowany The Beast którym chciał wleźć w dupe fanom thrashu - nie wyszło i słusznie


Sorry, że tak późno, ale chyba nikt tego przez 5 stron nie zdementował. Revelations to mój ulubiony album. Nie słyszę tam wcale nudy. Jest zdecydowanie bardziej rozwinięty od "litań". Trochę jak Reign In Blood i South Of Heaven ;)


spoko od tematego czasu troche mi przeszło i bardziej doceniam Revelations ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 11:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... utwor.html

Kolejny nowy, bardziej thrashujący kawałek z soczystymi solówami :twisted:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 22:01 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Bardzo w stylu Sodom. Co oczywiście nie jest zarzutem a wręcz odwrotnie :) przyjemny dla ucha. Fajny album będzie 8-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 23:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no drugi numer już lepszy chociaż też ameryki nie odkrywa
mam wrażenie ze Peter na poprzednim albumie brzmiał lepiej, tutaj typowy aż do bólu

przy okazji

Cytuj:
Najnowsza trasa VADER ruszy we wrześniu, jak przystało na nazwę Blitzkrieg! Jesteśmy jeszcze w trakcie zamykania pełnej listy koncertów, ale chcemy już dzisiaj zapowiedzieć kilka szczegółów. Ruszamy 11 września i zakończymy trasę 28 września. Peter i Vader komando szykują specjalny set promujący najnowszy album oraz wiele niespodzianek dla starej gwardii. Poza tym, w miejscach, gdzie będzie to możliwe wystawimy pełna produkcję znaną m.in. z jubileuszowego koncertu w Olsztynie. Gościem specjalnym trasy będzie VESANIA! Oni również zagrają nowy materiał i nowy performance. Namiastkę mogliście usłyszeć i zobaczyć podczas ubiegłorocznej Metalowej Wigilii. Dodatkowo wesprą nas chłopcy z CALM HATCHERY także z nowym albumem oraz być może jeszcze jeden zespół. Pierwsze daty poniżej, na resztę musicie poczekać kilka dni. W przyszłym tygodniu opublikujemy pełny rozkład trasy!

Blitzkrieg 7 - 2014

12.09 Wrocław / Alibi
13.09 Poznań / Eskulap
14.09 Szczecin / Słowianin
18.09 Białystok / Zmiana Klimatu
19.09 Warszawa / Stodoła
20.09 Kraków / Fabryka
28.09 Lublin / Graffiti
...więcej koncertów wkrótce!

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 18:12 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Świeżo po pierwszym odsłuchu stwierdzam, że Tibi Et Igni to bardzo, bardzo solidny album. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że najlepszy ze wszystkich płyt po Litany. Revelations, The Beast, Impresje, Necropolis, WTTMR - wszystko to nie ma startu do Tibi Et Igni. Wydaje się, że brzmieniowo to naturalna kontynuacja Welcome To The Morbid Reich, jednak jest znacznie żywiej, energiczniej no i cholernie thrashowo. I chyba właśnie o te thrashowe riffy rozchodzi się najbardziej. Piekielnie soczyste i szybkie riffy nadają albumowi niesamowity pazur i sprawiają że bania sama zaczyna chodzić w rytm gitar. Jak dla mnie miodowo. Od lat czekałem na takiego Vadera. Cała płyta jest bardzo równa i w sumie nic nie wybija się na minus. Są też perełki w postaci bonusów. Necropolis z polskim tekstem i bardzo pozytywnym przesłaniem :D wszystko da się zrozumieć bez czytania tekstu no i gęba sama się uśmiecha bo tekst na prawdę jest super :) Przeklęty na wieki bez wątpienia wzbudzi zdziwienie pierwszą częścią utworu bo czegoś takiego u Vadera chyba nikt by się nie spodziewał. Nie będę zdradzał szczegółów i psuł zabawy ale można się zdziwić mocno :D

Album jest totalnie odlotowy i basta. :geek:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 08:51 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Maciej i thrash cię nie odrzuca? :P Doskonała recenzja, płyta jest doskonała. Słucham jej na okrągło.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 11:47 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Nie odrzuca mnie absolutnie :) thrash bardzo lubię ale w jasno określonym stylu. Sodom, Kreator, Dark Angel czy Morbid Saint - taki thrash lubię. A Vader serwuje tu thrashowe riffy wkomponowane w wyśmienity death. Ekstra połączenie. Tibi Et Igni wpasowuje się w moje gusta w 100%. Jaram się. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 15:49 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Tak zachwalaliście, że się skusiłem i nie żałuję. Nie słuchałem Vadera za wiele, ale ta płyta to na pewno najlepsze co od nich słyszałem. Cieszę się tym bardziej bo to kolejna płyta w tym roku z Polski z której możemy być dumni ;)

EDIT: rozmawiałem z kolegą i mnie wyśmiał, że stawiam tę płytę wyżej niż De Profundis :P Zaznaczam, że nie pamiętam ani jednego kawałka z tego albumu i najnowszy krążek jest dla mnie w chwili obecnej najlepszy :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 18:15 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Mnie też skusiły pochlebne opinie na forum więc się skusiłem i jest dobrze, naprawdę dobrze. Nie jestem wielkim fanem Vadera, ale ten album mi się podoba. Aczkolwiek wokal mi nie podchodzi tak samo jak zawsze :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 18:59 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Do poziomu De Profundis trochę brakuje mimo wszystko ;) wokal Petera jest nieco specyficzny to fakt, ale ja jako maniak zdecydowanie lubię growl Petera :)
Album jest cholernie chwytliwy i wpada z ucho. Z każdym kolejnym odsłuchem jest coraz lepiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Vader
PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 20:05 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Jego wokal jest poprawny i ogółem ma fajny styl. Głos i jego barwa działają drażniąco na moje uszy ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group