Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 14, 2024 19:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Najlepszy?
Appetite for Destruction (1987) 67%  67%  [ 22 ]
G N' R Lies (1988) 0%  0%  [ 0 ]
Use Your Illusion I (1991) 15%  15%  [ 5 ]
Use Your Illusion II (1991) 9%  9%  [ 3 ]
The Spaghetti Incident? (1993) 3%  3%  [ 1 ]
Chinese Democracy (2008) 6%  6%  [ 2 ]
Razem głosów : 33
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Śro Lip 07, 2010 11:08 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Marko napisał(a):
Miszcz napisał(a):
W ogóle ilu oni tam teraz mają gitarzystów, bo jak ostatnio sprawdzałem, to chyba 4ech było. :lol:

Jest trzech i z tego co pamiętam nigdy 4rech naraz nie było. W Ajronach też Ci przeszkadza 3 gitarzystów?


Dobra, dobra, Ironi to przypadek nadzwyczajny pod tym względem, rzecz w tym, że oni nie zmieniają gitarzystów, co pół roku. Od 10 lat jest trzech tych samych. Poza tym, jeśli mnie pamięć nie myli, na poprzedniej trasie gościnnie występował Izzy, także zdarzało się 4ech szarpidrutów stało na scenie. Druga rzecz, popraw mnie jeśli się mylę ale na "CD" swoje partie nagrało w sumie 5 gitarzystów, uważasz że to jest normalne? Tu nie chodzi o to, że tak bardzo interesuje mnie skład konkretnych zespołów, ale jednak przez kilka lat swojej świetności GN'R mieli stały skład, nie licząc zmiany perkusisty i dokoptowania klawiszowca. Teraz mamy zespół Axl Rose + goście. Gdyby Robert Plant w pewnym momencie stwierdził, że reaktywuje Led Zeppelin, ale bez Page'a i Jonesa, to też nie miałbyś nic przeciwko? Sorry, ale takie akcje to plucie na twarz wiernym fanom. Pewnie zaraz podrzucisz przykład Megadeth, ale tam jednak skład zmieniał się przez lata i zespół kojarzył się na dobrą sprawę gł. z Mustainem. To co teraz odwala Axl to jakaś komedia. Nagrywanie jednej płyty przez kilka, kilkanaście lat jest normą?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Śro Lip 07, 2010 19:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Cytuj:
Dobra, dobra, Ironi to przypadek nadzwyczajny pod tym względem, rzecz w tym, że oni nie zmieniają gitarzystów, co pół roku.


Znowu poleciało onetostwem... Radzę zaprzestać czytania tego „muzycznego pudelka” i poszukania innych, bardziej obiektywnych i rzetelniejszych źródeł informacji. Do zmian składu wrócę za chwilę.

Cytuj:
Poza tym, jeśli mnie pamięć nie myli, na poprzedniej trasie gościnnie występował Izzy, także zdarzało się 4ech szarpidrutów stało na scenie.


Hahaha, ale to były tylko występy gościnne w kilku kawałkach! Na siłę próbujesz wyjść obronną ręką z błędu który popełniłeś, nie rozśmieszaj mnie :-P To skład Metki podczas Am I Evil w Bułgarii liczył też kilkanaście osób? :-P Zresztą w starych czasach GN’R również różni ludzie występowali gościnnie na scenie, a i sam skład był liczniejszy (różne chórki żeńskie, smyki, Teddy 'Zig Zag', itd...)

Cytuj:
Druga rzecz, popraw mnie jeśli się mylę ale na "CD" swoje partie nagrało w sumie 5 gitarzystów, uważasz że to jest normalne?


W T.W.A.T. gra nawet 6, bo również Axl chwycił w nim za wiosło ;-) Jak dla mnie jest to dość normalne, jeśli wziąć pod uwagę długi czas powstawania materiału i zmiany personalne, które dokonywały się w tym czasie oraz to, że każdy z tych kawałków jest wielowymiarowy i posiada sporo schowanych na pierwszy rzut ucha ścieżek... W tej sytuacji nie widzę w tym nic dziwnego. Poza tym, jak liczba gitarzystów udzielających się na albumie ma się do obiektywnego oceniania samej muzyki na nim zawartej? Punktujesz płyty opierając się na składzie i liczbie poszczególnych wioślarzy?

Cytuj:
Tu nie chodzi o to, że tak bardzo interesuje mnie skład konkretnych zespołów, ale jednak przez kilka lat swojej świetności GN'R mieli stały skład, nie licząc zmiany perkusisty i dokoptowania klawiszowca.


Cóż, znowu mogę się przyczepić ;-) Na początku formowania się składu GN’R o żadnych Slasha i innych Duffach przecież mowy nie było, a w czasie największych sukcesów oprócz wspomnianych przez Ciebie zmian Izzy’ego zastąpił Gilby... Jeszcze chwilę później Gilbiego zastąpił Paul Huge (grał w coverze Stonesów „Sympathy For The Devil”) – to wszystko było w okresie Old GN’R. Może nie są to aż tak duże roszady jak w przypadku nowego GN’R, ale chodzi tutaj o ramy czasowe – w nowym GN’R było więcej czasu na zmiany haha ;-)

Cytuj:
Teraz mamy zespół Axl Rose + goście.


Kolejny onetowy komentarz. W dalszym ciągu mamy do czynienia z zespołem GN’R, chociażby dlatego, że płyta Chinese Democracy wyszła pod tym szyldem, na trasach koncertowych również występuje zespół Guns N’ Roses i nie ma tu wielkiego znaczenia frustracja i chęć dokopania Axlowi różnych fanów/niefanów jego grupy. To jego zespół, czy się to komuś podoba, czy też nie.

Poza tym czy aktualny skład grupy faktycznie zmienia się „co pół roku”, jak byłeś łaskaw wcześniej napisać? Przyjrzyjmy się chłopakom:

Axl jaki staż ma, wiadomo.

Dizzy to kompan ze starego składu, więc również tu chyba nie ma wątpliwości.

Tommy Stinson – basista, który zastąpił Duffa w 1998 roku.

Chris Pitman – klawiszowiec, w GN’R od 1998 roku.

Richard Fortus – gitara rytmiczna, w zespole od 2002 roku.

Frank Ferrer – perkusista, zastąpił w 2006 roku Briana Mantię, który grał w kapeli 6 lat.

Ron "Bumblefoot" Thal – gitarzysta, zastąpił w 2006 roku Bucketheada.

DJ Ashba – gitarzysta, jedyny prawdziwy świeżak, bo jest w Gunsach od początku 2009 roku, kiedy to zastąpił długoletniego guitarmana Gunsów Robina Fincka.

No fakt, zmieniają się jak prezydenci w republikach bananowych. Sorry, ale to co napisałeś wyżej, to po prostu wierutne bzdury, powtarzane tysiące razy na forach internetowych... Jednak ja wiem z czego to wynika. Otóż owy skład nie jest tak medialny jak stary. Nowi GN’R nie są już tak modni, nie pojawiają się na okładkach magazynów, grupa nie kręci klipów, tak więc ludzie niestety ich nie znają, odbierają jako anonimowych... Trochę to przykre, ale to wina zespołu (menagmentu).

Cytuj:
Gdyby Robert Plant w pewnym momencie stwierdził, że reaktywuje Led Zeppelin, ale bez Page'a i Jonesa, to też nie miałbyś nic przeciwko? Sorry, ale takie akcje to plucie na twarz wiernym fanom.


W przypadku Led Zepp pewnie by tak było (absolutna rewolucja i szarganie świętości), ale nie w przypadku GN’R (koślawa, bo koślawa, ale jednak powolna EWOLUCJA, a nie powrót zza grobu po 30 latach).

Cytuj:
Pewnie zaraz podrzucisz przykład Megadeth, ale tam jednak skład zmieniał się przez lata


To tak samo jak z GN’R, co już pokazałem wcześniej.

Cytuj:
i zespół kojarzył się na dobrą sprawę gł. z Mustainem.


Zespół GN’R kojarzył się na dobra sprawę gł. z Rose’m, bo to od niego się zaczęło i na nim się pewnie skonczy.

Cytuj:
To co teraz odwala Axl to jakaś komedia.


Tylko dla tych, którzy opierają swoje zdanie na onecie i pseudo wkładkach z Teraz Rocka. Nie widzę tutaj żadnej komedii. A że Axl jest trochę szalony i nie zawsze można go zrozumieć... cóż, to inna sprawa.

Cytuj:
Nagrywanie jednej płyty przez kilka, kilkanaście lat jest normą?


Oczywiście, że nie. Płyta powstawała bardzo powoli, wiele się zmieniało (menagerowie, składy, koncepcje, studia, producenci), ale nie był to okres stracony – oprócz utworów wydanych na CD zostało podobno jeszcze dużo niewykorzystanego materiału, który zapewne ujrzy światło dzienne w najbliższych latach...

BTW, czemu tak frustruje Cię długi okres powstawania tego albumu? Sam Axl powiedział kiedyś, że płyta „będzie albo nie będzie, nie przejmujcie się tym i sobie żyjcie”, a Ty przeżywasz te lata, jakbyś za każdy dzień czekania na CD musiał harować w polu ryżowym pod obstawą uzbrojonych po zęby chińskich wojaków... Więcej luzu, enjoy the music ;-)

W ogóle to jak czas powstania materiału i historia jego tworzenia ma się do konsumowania samej muzyki? Rozumiem wysokie oczekiwania, pewnie niejednego ten album jakoś w pewnym stopniu rozczarował, ale nikt mi nie wmówi, że jest to SŁABA płyta. Dla mnie CD to dobry, nawet bardzo dobry album. Trochę nierówny, ale ma w sobie sporo magii, także magii starych GN’R, których kocham i kochać będę, co podkreślam ;-)

Aha i nie jestem żadnym przeciwnikiem Slasha (chociaż uważam, że po GN’R nagrywał rzeczy najwyżej dobre), ani starego składu, jednak nigdy nie rozumiałem tego całego jadu i plucia na Axla przez wielu ludzi...Muzycy są razem, tworzą arcydzieła, a później się rozchodzą, normalna kolei rzeczy...

Zgoda buduje, bo muzyka jest najważniejsza, Miszczu!

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 19:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... lsce_.html

http://muzyka.wp.pl/title,Guns-N-Roses- ... &_ticrsn=3

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 04:38 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
A niech se grają.. jakoś mi nie zależy :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 13:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Krążą plotki, że nowa płyta powstaje hehe :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 13:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Marko napisał(a):
Krążą plotki, że nowa płyta powstaje hehe :P

Płyta Rose czy GNR? Bo to różnica ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 13:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Hehe, aktualnego GN'R :P ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 13:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jak będzie na poziomie Chinese Democracy, to ja dziękuję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 14:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
A ja ją lobię, więc nie miałbym nic przeciwko :) Jak widać, jest to dziełko wyjątkowo kontrowersyjne i dzielące publikę :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 14:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Lubię najbardziej lansowany Better, ale reszty słuchać nie mogę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 12:41 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Ja z tej płyty trawię tylko Catcher in the Rye. Swojego czasu Gnr byli moim ulubionym zespołem i wciąż żywię do nich sympatię. Dalej trzymają jako-taki poziom mimo, że axl jest chory psychicznie. I nie rozumiem tego kultu Slesza. Slesz to slesz tamto bez slesza to nie to samo. Poprawny gitarzysta z dużym parciem na szkło, żaden bóg gitary jak to wiele laików mówi.

Ulubiony album: pomijając oczywistą oczywistość AFD - Use your Illusion II na które zagłosowałem ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 14:00 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
A ja nie lubię Gunsów, to jeden z najbardziej przereklamowanych zespołów jakie znam. Zwłaszcza nie trawię Axla i jego gwiazdorzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 19:30 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 28, 2012 12:48
Posty: 23
Podobno Slash ma powrócić ale to teorie wstępne ale Guns N Roses bez niego to inna bajka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Śro Kwi 11, 2012 19:49 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Żułek napisał(a):
chyba powoli sie ogarniaja bo maja zagrac w sierpniu na Lollapaloozie


Pytanie tylko ile godzin tym razem Axl się spóźni na koncert

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 01:16 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
To chyba tyczyło Black Sabbath ;) A Axl to debil, nie warto jechać na koncert skoro tak traktuje fanów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 16:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
Axl Rose wygwizdany.

Wśród publiczności zebranej na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame rozległy się gwizdy, gdy padło nazwisko Axla Rose'a, wokalisty Guns N' Roses.

Wokalista odmówił udziału we wprowadzeniu swojej grupy do Hall Of Fame, gdyż, jak tłumaczył, czuł się niechciany na imprezie.

Gdy podczas sobotniej uroczystości Billie Joe Armstrong z Green Day - zespołu, który wprowadzał "Gunsów" do muzycznego panteonu - wspomniał przed 6-tysięczną publicznością o tym, "kogo dziś brakuje", z tłumów rozległy się gwizdy.

- Większość wokalistów to szaleni ludzie, zapewniam was. Axl Rose to jeden z najlepszych frontmanów, jacy kiedykolwiek dotknęli mikrofonu. Czasami musisz spojrzeć wstecz na pewne etapy życia, by ostatecznie pójść naprzód - dodał Armstrong.

W ceremonii uczestniczyli pozostali członkowie z najbardziej znanego składu GN'R: Slash, Duff McKagan, Steven Adler i Matt Sorum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 14:57 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
I bardzo dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 15:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
To dużo szersza sprawa, ale nie chce mi się rozpisywać za bardzo. Od dawna było wiadomo, że nie przyjdzie Izzy, Axl rozwiał swoim oświadczeniem wszelkie wątpliwości, także Dizzy Reed ostatecznie też się nie pojawił... No ale cóż, to już zamknięta sprawa, więc olać to ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 11:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Image

czyli autobiografia Slasha w wesji PL :D
licze że na 484 stronach będzie co czytać :mrgreen:
premiera 16 sierpnia, cena około 50 zika

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Guns N' Roses
PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 15:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
:lol:

Image

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group